Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 797230 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Adok-veszek
« Válasz #1590 Dátum: 2011.10.27 20:46:39 »
Szia,
Barkácsolással 99%-osan át lehet alakítani a nem motoros állításút motorosra, ám elég pepcs meló (nekem is így lett motoros állítású a lámpám a kézi állításúból).
A lényeg, hogy jelenelg egy csavarral lehet állítani a foncsor dőlését. Ezen csavar körüli műanyagot kell kivágni úgy (nagyjából meg is van a forma a műanyagon, csak ki van öntve), hogy a helyére mehessen a motor.
Szóval, megoldható, de jobb lett volna eleve motoros állításnak megfelelően kialakított fényszórót venni (árban szerintem nem is lehetett különbség, természetesen motor nélkül adják).

Klímacső: nekem egy '97-es, 2.0 benzines, jobbkormányosból vannak klímacsöveim.
A www.toyodiy.com-on össze tudod nézni, hogy van-e esetleg olyan cső, ami Neked kellene.
Sajnos vidéken Szüleimnél vannak ennek a kocsinak az alkatrészei, így nem tudom megnézni fizikailag, milyen csövek is vannak.
Az biztos, hogy a jobbkormányosnak más teljesen a klíma csövezése, mint a balkormányásosé.

...A szerelő által jelenleg beépített lámpák új utángyártottak amelyek nem motoros típusúak. Nem tudtam még kideríteni azóta hogy ezek utólag kiegészíthetőek motorral vagy sem. Van esetleg ilyen jellegű tapasztalatod a bontásból?
Illetve a számomra eddig beszerezhetetlen klímacsőből egy példány véletlenül nem lapul a garázsodban?
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Nino666

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Adok-veszek
« Válasz #1591 Dátum: 2011.10.28 13:48:44 »
Hi ALL!!

Még minidg eladó 4 db alufelni R14 ( kép kérésre) 93-as carinán volt.
Nyári gumi 2 db szintén eladó, jó állapotban. R14-es.
Az ára 25e HUF gumi nélkül, gumival 30 e HUF.
Akit érdekel jelezzen!

mixivik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Adok-veszek
« Válasz #1592 Dátum: 2011.10.31 11:24:50 »
sziasztok!
Carinára való 14es lemezfelni eladó 9.000ért a 4 db!!!szerkezetileg hibátlanok!
http://racing-bazar.hu/alkatresz/felni-gumi/5x100_14es_lemezfelni_olcson

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Adok-veszek
« Válasz #1593 Dátum: 2011.10.31 17:40:49 »
Üdv!
Éppen most cserélgetem a szelepszár-szimeringeket, és persze hogy elpattant egy szelepék. Béna vagyok, nem találtam meg, de nem ez a kérdés, hanem:
Van valakinek ilyen eladó? Több is kellene, 8-10 db simán. Meg az ára mennyi?
4A-FE motor, 1994-es japán kiadás.  Szerintem az angolban is ilyenek vannak.
A környéken bontósok szerint fehér holló kategória 6-os szárra ilyesmi.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Adok-veszek
« Válasz #1594 Dátum: 2011.10.31 17:52:28 »
Zé Balázs, ha bont motort, de szerintem egyben adja :wacko:.
Elsőbbségi levélben 1 nap alatt ottvan.
Valami törött autóból, kifeküdt motorból.

Képet teszel fel ma?! Kíváncsi vagyok!!
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.31 18:01:30 írta kamikaze »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Adok-veszek
« Válasz #1595 Dátum: 2011.10.31 18:26:18 »
Zé Balázs, ha bont motort, de szerintem egyben adja :wacko:.
Elsőbbségi levélben 1 nap alatt ottvan.
Valami törött autóból, kifeküdt motorból.

Képet teszel fel ma?! Kíváncsi vagyok!!

Jó ötlet, ment a pü Balázsnak.
Ma nem, de mesélek róla szerintem (nem ebben a topicban), holnap folytatom a melót vele, de szerintem még szerdára is jut.

carina e 2.0

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Adok-veszek
« Válasz #1596 Dátum: 2011.11.05 21:35:31 »
Sziasztok.
Nincs valakinek elfekvőbe, egy használható ablakmosó tartály egy 96-os Carinába?? :helpsmilie: Az enyémet sajnos porhanyósra ette az idő az eggyik sarkánál.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Adok-veszek
« Válasz #1597 Dátum: 2011.11.06 09:22:45 »
Szelepék kérdés megoldva,  márkaszervizben beszerezték kb. 670 Ft/db Bruttó áron, hála Istennek két nap alatt már nálam is volt. Tökéletes, Made in Japan  :yes:

chefbacsi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
  • Carina-e Xli Liftback 97' 4a-fe U.K.
Re:Adok-veszek
« Válasz #1598 Dátum: 2011.11.06 21:31:33 »
Csak nem a bal felső sarkát? :D És nem fér bele az 5 literes ablakmosó  :D

carina e 2.0

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Adok-veszek
« Válasz #1599 Dátum: 2011.11.07 15:04:28 »
Csak nem a bal felső sarkát? :D És nem fér bele az 5 literes ablakmosó  :D
Hát ezt teljesen jól eltaláltad  :clap:, gondolom nálad is előfordult valami ilyesmi, és én is olavastam már a jelenségről régebben itt a fórumon,azt írták a nap égeti szét valahogy :wacko:.Esetleg van valami ötleted a tartály cserén kívűl a javításra???

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Adok-veszek
« Válasz #1600 Dátum: 2011.11.07 15:06:53 »
Sziasztok.
Nincs valakinek elfekvőbe, egy használható ablakmosó tartály egy 96-os Carinába?? :helpsmilie: Az enyémet sajnos porhanyósra ette az idő az eggyik sarkánál.

Ezzel mindenki így van, én is, típushiba :S Kéne valami jó beszerzési forrás, mert a közeljövőben szerintem nekem is aktuális lesz. Jó lenne valami kis barkácsolásos megoldás is, mondjuk kivágni a gyenge részt és helyébe tenni valami anyagból egy másikat és körbenyomni tömítőanyaggal :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

carina e 2.0

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Adok-veszek
« Válasz #1601 Dátum: 2011.11.07 15:43:16 »
Ezzel mindenki így van, én is, típushiba :S Kéne valami jó beszerzési forrás, mert a közeljövőben szerintem nekem is aktuális lesz. Jó lenne valami kis barkácsolásos megoldás is, mondjuk kivágni a gyenge részt és helyébe tenni valami anyagból egy másikat és körbenyomni tömítőanyaggal :)
Én már probáltam egy műanyag flakkon sarkát oda ragasztottam fekete syloplsttal ami olaj és hő álló de nem az igazi, szerintem még ovatosan össze is kellet volna húzatnom valami apró popszegeccsel :?:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Adok-veszek
« Válasz #1602 Dátum: 2011.11.07 15:55:17 »
Személy szerint egy biciklibelsőből végtam rá "foltot" és fekete motortömítővel felragasztottam. Nem szép, de megfelelő, igaz a kis sarok volt nekem is elporladva.

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re:Adok-veszek
« Válasz #1603 Dátum: 2011.11.07 16:58:22 »
Személy szerint egy biciklibelsőből végtam rá "foltot" és fekete motortömítővel felragasztottam. Nem szép, de megfelelő, igaz a kis sarok volt nekem is elporladva.
Én meg rábíztam valami "műanyagosra". nem tudom hogy és mint csinálta, de befoltozta a sarkát. Nem szép, de nem is lyukas.

Lorand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Adok-veszek
« Válasz #1604 Dátum: 2011.11.11 17:14:05 »
  Sziasztok!

 Tegnap ota Corolla tulajdonosbol Carina tulajdonossa valtam. Kicsit mas, de ez is nagyon jo! Remelem ez is hosszu baratsag lesz.

Amiert irok, hogy esetleg nem tudtok regi (92-95/96) Carina E GLi belsot honnan tudnek szerezni? Bar mar tobbektol hallottam, hogy ok is kerstek. Gondolom akkor ritkasag lehet.

 Masik megoldasbol tamadt egy otletem. Kulfodrol behozott autokat esetleg nem lehetne megvenni alkatresznek kozosen!?
Valaki kiszemel (jo esetben szemelyes megnezes utan) egy autot es mindenki megirja, hogy melyik resz kene neki es mennyit er meg neki. Aztan ha kb. osszejott a vetelar akkor ujragondoljak, felosztjak es hajra lehet bontani!

 En ugy tudom, hogy igy regadot, atirast sem kell fizetni ra. De javitsatok ki ha tevedek!

Hogyha valakinek tetszik az otlet akkor meg is probalom elkezdeni a sort:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina_e_1.8_wagon-4943313
- Lorand: ajtokarpitok, ulesek ~30eFt

 A lampakat ugy tunik mar valaki elore lenyulta! :)

Elore bocsatom, hogy nem lattam szemelyesen az autot.

 Jo hetveget mindenkinek!





a Toyota jó autó,
a régi Toyota még jobb...