Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 881350 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1800 Dátum: 2017.05.03 17:54:30 »

A Prius nál a xeon izzónál jelzi ha hiba van, az ablakmosót nem jelzi.


Erről mesélnél, egy kicsit, ugyanis xenon gyárilag nincsen egyik Priusban sem, csak utólagos, az meg ugye illegal idahaza. A P3-ban felszereltgségfüggő a LED tompított, azonban annak hibáját sem jelzi a gépsárkány.  Neked milyen Priusod van?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1801 Dátum: 2017.05.03 17:56:55 »
Amerikai Gen2-ben lehet gyárilag HID.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1802 Dátum: 2017.05.03 19:10:36 »
Erről mesélnél, egy kicsit, ugyanis xenon gyárilag nincsen egyik Priusban sem, csak utólagos, az meg ugye illegal idahaza. A P3-ban felszereltgségfüggő a LED tompított, azonban annak hibáját sem jelzi a gépsárkány.  Neked milyen Priusod van?

Ja ja az enyém USA model, és gyári xenon van benne.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1803 Dátum: 2017.05.03 19:45:00 »
Ja ja az enyém USA model, és gyári xenon van benne.

Ja, hogy USDM modell, az más. :)   
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

magashazi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1804 Dátum: 2017.05.05 05:22:47 »
Tegnap elvittem a Toyota M5 -be az autót de igazából nincs jó tapasztalatom velük. Fogadták az autót de a hibajelenséget nem igazán akarták megfejteni. Rádugták a számítógépre az autót ami azt mondta hogy a hibrid rendszer jó a sima kis aksit tölteni kell. Azt mondták töltsem otthon az aksit és majd jó lesz. Laikusként én annyit megcsináltam hogy levettem az akkusarut és megnéztem mi történik a nullázással. Az átlagfogyasztás nullázódott de a napi km számlálók nem. Szerintem nincs köze az akku fesznek ehhez a hibához. Azt mondták hogy kössék ki a blue16-ot ma megteszik ezt is habár az ember azt mondta hogy kb. 50 hibrid autóban van blue16 és még senki nem mondta hogy ilyen gondja lenne. A riasztós szerint szoftver hibás az autó. Engem az bánt hogy a márkaszerviz kvázi leszarta az egész problémát és egy mondvacsinált javsslatot adtak. Ha ki lesz kötve ma a riasztó akkor meglátjuk mi történik de szerintem akkor is nullázni fog

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1805 Dátum: 2017.05.05 16:45:54 »
Tegnap elvittem a Toyota M5 -be az autót de igazából nincs jó tapasztalatom velük. Fogadták az autót de a hibajelenséget nem igazán akarták megfejteni. Rádugták a számítógépre az autót ami azt mondta hogy a hibrid rendszer jó a sima kis aksit tölteni kell. Azt mondták töltsem otthon az aksit és majd jó lesz. Laikusként én annyit megcsináltam hogy levettem az akkusarut és megnéztem mi történik a nullázással. Az átlagfogyasztás nullázódott de a napi km számlálók nem. Szerintem nincs köze az akku fesznek ehhez a hibához. Azt mondták hogy kössék ki a blue16-ot ma megteszik ezt is habár az ember azt mondta hogy kb. 50 hibrid autóban van blue16 és még senki nem mondta hogy ilyen gondja lenne. A riasztós szerint szoftver hibás az autó. Engem az bánt hogy a márkaszerviz kvázi leszarta az egész problémát és egy mondvacsinált javsslatot adtak. Ha ki lesz kötve ma a riasztó akkor meglátjuk mi történik de szerintem akkor is nullázni fog
Keress meg priviben, kérlek!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Budwa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1806 Dátum: 2017.05.07 11:16:24 »
Sziasztok!

Szeretnék kérni Prius2-höz egy megbízható hibakód olvasó szoftvert, alkalmazást PCre és/vagy Androidra, illetve valami kütyüt, amit az autó ODB csatlakozójára lehet dugni és megbízható.
Illetve valaki egy két tanácsot adna, hogy miket és milyen értékeket szükséges nézni egy Priusnál, mik a normális értékek, esetleg ha hiba van, hog kell elindulni egy ilyen szoftverrel?
Köszönöm
Péter

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1807 Dátum: 2017.05.07 18:13:49 »
Sziasztok!

Szeretnék kérni Prius2-höz egy megbízható hibakód olvasó szoftvert, alkalmazást PCre és/vagy Androidra, illetve valami kütyüt, amit az autó ODB csatlakozójára lehet dugni és megbízható.
Illetve valaki egy két tanácsot adna, hogy miket és milyen értékeket szükséges nézni egy Priusnál, mik a normális értékek, esetleg ha hiba van, hog kell elindulni egy ilyen szoftverrel?
Köszönöm
Péter

Huhh, ahogy látom, most kezdenéd a témát.

Van ugye a majdnem gyári tudású Techstream nevű program, amivel eg miniVCI kábel a legjobb a Mongoose  20E HUF) dukál, amit ugye az OBDII interfészhez kapcsolsz és kábeles módon kapcsolódik a kocsi rendszeréhez.  Ezzel óvatosan kell bánni, mert téglásítani könnyű vele a kocsit, ésszel használva, azonban sok minden kiderül az értő ember kezében.

Aztán vannak az ELM27 alapú OBDII interfészhez kapcsolódo kiolvasók, ezek lehetnek kábelesek, BT, illetve WIFI kapcsolaton keresztül kommunikálók.(5-10E HUF mikor kitől, mennyiért)

Ezekhez is vanna programok a neten, a legjonn a Torque PRO (fizetős 2E HUF alatt emlékeim szerint) verziója, melyhez le kell tölteni külön a Prius2, vagy P3 stb. PID fájlokat, mert ezzel lesz teljesértékű.  Igaz, ez utóbbi megoldás nem minden szegmensét látja a kocsinak, de a lényeges dolgok nagyjából elérhetők.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1808 Dátum: 2017.05.07 19:40:47 »
Sziasztok!

Szeretnék kérni Prius2-höz egy megbízható hibakód olvasó szoftvert, alkalmazást PCre és/vagy Androidra, illetve valami kütyüt, amit az autó ODB csatlakozójára lehet dugni és megbízható.
Illetve valaki egy két tanácsot adna, hogy miket és milyen értékeket szükséges nézni egy Priusnál, mik a normális értékek, esetleg ha hiba van, hog kell elindulni egy ilyen szoftverrel?
Köszönöm
Péter

ELM27 alapú OBDII interfészhezt aliexpresről kb 2-3000 Ft ért lehet venni. Én Wifi-set javasolok, a bluetooth-ossal nekem állandóan gondom volt, hol látta hol nem látta.

A Torque PRO kiolvassa a hibákat, rákattintasz a hibakódra, és ki is írja (angolul) hogy mi a pontos hiba.

Érdemes egy ilyenbe beruházni, mert akár útközben is jól jöhet. (nekem egyszer a gyertya adta meg magát, és megmondta hogy 2-es hengerben gyújtáskimaradás van. Az első boltba vettem egy gyertyát és mentem tovább. Ha nincs nálam ilyen kütyü, csak 300km rel arrébb tudtam volna megnézetni)

Budwa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1809 Dátum: 2017.05.08 08:28:03 »
Huhh, ahogy látom, most kezdenéd a témát.

Van ugye a majdnem gyári tudású Techstream nevű program, amivel eg miniVCI kábel a legjobb a Mongoose  20E HUF) dukál, amit ugye az OBDII interfészhez kapcsolsz és kábeles módon kapcsolódik a kocsi rendszeréhez.  Ezzel óvatosan kell bánni, mert téglásítani könnyű vele a kocsit, ésszel használva, azonban sok minden kiderül az értő ember kezében.

Aztán vannak az ELM27 alapú OBDII interfészhez kapcsolódo kiolvasók, ezek lehetnek kábelesek, BT, illetve WIFI kapcsolaton keresztül kommunikálók.(5-10E HUF mikor kitől, mennyiért)

Ezekhez is vanna programok a neten, a legjonn a Torque PRO (fizetős 2E HUF alatt emlékeim szerint) verziója, melyhez le kell tölteni külön a Prius2, vagy P3 stb. PID fájlokat, mert ezzel lesz teljesértékű.  Igaz, ez utóbbi megoldás nem minden szegmensét látja a kocsinak, de a lényeges dolgok nagyjából elérhetők.

Köszönöm a válaszokat. Igen most kezdeném a témát. Ha jól tudom az autóban a hiba visszajelző (bocs ha hülyét írok, pontos nevét nem tudom a sárga motor jelnek) csak akkor villan fel, ha többször egy hiba előfordul. Azt is ki lehet olvasni, ami nem rendszeres hiba és még nem jelez vissza a műszerfalon? Úgy láttam, ha itt mondok egy ilyen hibát és tüneteket mellé, akkor sok esetben tudtok segíteni nekem, hogy mi is lehet a gond.
Más:
Csak toyota szervíz tud cserélni hűtővizet az inverternél? Külön körön van a motor hűtővizétől? Ugyan úgy mérni kell a fagyási hőrmésékletet az inverternél is, mint a motornál?
köszönöm válaszotokat

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1810 Dátum: 2017.05.08 09:50:38 »
Csak toyota szervíz tud cserélni hűtővizet az inverternél? Külön körön van a motor hűtővizétől?

Nem. Igen.

https://www.youtube.com/watch?v=-yf6eCeV4M8

Subset

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1811 Dátum: 2017.05.09 23:11:04 »
Ezekhez is vanna programok a neten, a legjonn a Torque PRO (fizetős 2E HUF alatt emlékeim szerint) verziója, melyhez le kell tölteni külön a Prius2, vagy P3 stb. PID fájlokat, mert ezzel lesz teljesértékű.
Nem kell semmit letölteni, "gyárilag" benne vannak a Torque Pro-ban a Gen2-3 és a PHV pidek - elég részletesen.

Budwa figyelmébe:
Az olcsóbb OBDII adapterekkel nem árt résen lenni, vannak amik nem igazán értik a prius nyelvét, csak tőmondatokban :)
Androidos programként tudom még ajánlani a Hybrid Assistant-ot és Hybrid Report-ot.
Az oldalon ajánlanak is adaptereket.
http://hybridassistant.blogspot.hu/
Egy Vgate iCar 2 Bluetooth elég jól működik nálam, és az előzőleg próbáltaknál sem volt gondom a bluetooth-al...

Olyan kérdésem lenne, hogy 12V-ot honnan tudok biztonsággal vételezni egy Gen3-ban a kormány alatti területről....?
A kis biztosítéktáblából bal oldalon, azt kellene megbontanom ? Egy kis fogyasztónak kellene állandóra.
Thx

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1812 Dátum: 2017.05.10 20:12:57 »
Köszönöm a válaszokat. Igen most kezdeném a témát. Ha jól tudom az autóban a hiba visszajelző (bocs ha hülyét írok, pontos nevét nem tudom a sárga motor jelnek) csak akkor villan fel, ha többször egy hiba előfordul. Azt is ki lehet olvasni, ami nem rendszeres hiba és még nem jelez vissza a műszerfalon? Úgy láttam, ha itt mondok egy ilyen hibát és tüneteket mellé, akkor sok esetben tudtok segíteni nekem, hogy mi is lehet a gond.
Más:
Csak toyota szervíz tud cserélni hűtővizet az inverternél? Külön körön van a motor hűtővizétől? Ugyan úgy mérni kell a fagyási hőrmésékletet az inverternél is, mint a motornál?
köszönöm válaszotokat

Nem, legfeljebb kicsit más a légtelenítési folyamat az inverterkörnél.  Igen, külön körön van. Ugyanolyan fagyálló kell bele, mint a motor körébe, így ugyanúgy kell fokolni is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Simi73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1813 Dátum: 2017.05.15 12:31:05 »
Udv mindenkinek!
Szeretnem segitsegeteket keeni egy hibajelenseg kapcsan kigyulladt a muszerfalon a fekbetet es a VSC lampa illetve nem mukodik a tempomat sem. 2007 Prius 2 Amerikai.....elozetesen ameddig nem tesszuk a teszterre valami otlet az ,h mi lehet? Valahol olvastam itt a forumon,h az amerikai modelnel a feklampa kapcsolo lehet a ludas ugyan is valami amerikai kapcsoloval szereltek....vagy valami ilyesmi..szivesen varom a segitsegeteket,koszi.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1814 Dátum: 2017.05.17 16:37:35 »
Udv mindenkinek!
Szeretnem segitsegeteket keeni egy hibajelenseg kapcsan kigyulladt a muszerfalon a fekbetet es a VSC lampa illetve nem mukodik a tempomat sem. 2007 Prius 2 Amerikai.....elozetesen ameddig nem tesszuk a teszterre valami otlet az ,h mi lehet? Valahol olvastam itt a forumon,h az amerikai modelnel a feklampa kapcsolo lehet a ludas ugyan is valami amerikai kapcsoloval szereltek....vagy valami ilyesmi..szivesen varom a segitsegeteket,koszi.
Nekem ugyanere ABS jeladó hiba volt, de kb 100 másféle hibára is ez a jelenség, biztosat csak a diag ad.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.