Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1245992 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5325 Dátum: 2012.01.17 20:46:51 »
Elképzelhető, hogy a különböző országban gyártott Auris és Corolla esetében az ülésrögzítő pontok máshol vannak, ezért érezheted az egyiket tágasabbnak, amásikat szűkebbnek, holott a padlólemez hátsó túlnyúlását (sedan) leszámítva tuti, hogy azonos. Pl. e mi régebbi Corolláink között is van különbség, már ami az üléseket illeti: az enyém 5 ajtós angol gyártás, a sedanok 4 ajtósak és mind japán gyártásúak. Viszont abszolút nem egyforma az első ülése. Az angol kagylósabb egy kicsit, a japán nagyobb felületű. Nem láttam még közelről az Aurist és az E15 Corollát, de nem tartom lehetetlennek, hogy itt is hasonló a helyzet.

A szűkebb helyet abból állapítottam meg, hogy a térdem milyen távolságra van az első ülés hátuljától. A Corolla esetében távolságról meg nem beszélhetünk, mert hozzáért a térdem. Átlagosnak mondható, 182 centi magas vagyok. Az Aurisban bő 3-4 centi marad azonos beállítás esetén. Ami igazán érdekes, hogy a barátom, aki 190 centi magas, ő is simán beült maga mögé. Ebben a kompakt kategóriában - egyelőre így néz ki - ez az egyik legtágasabb kocsi a hátsó lábteret tekintve. De ezzel kapcsolatban 2 dolgot jegyeznék meg:

1. Számomra ennek semmi jelentősége, mert max. ketten használjuk a kocsit a zasszonnyal, inkább csak a meglepődésemet interpretáltam. Azt vártam, hogy a Corolla hosszabb belül.
2. Ha mégis arra lenne szükségem, hogy valaki mögöttem kényelmesen elférjen, akkor előhúzom a garázsból az 5 méter (na jó 4998 mm) hosszú offos kocsimat, és azzal megyünk.  :lol:
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5326 Dátum: 2012.01.19 09:41:43 »
Szerintem nincs igazad nem valami logikus! :D De sajna számszerüen nem tudom összehasonlitani a belteret mert a Corollánál nincs megdva, de a +25 cm mellett miért csökkentették volna a belteret, a szélessége azonos kivülröl.
Pedig igaza van. A sedan labtere joval kisebb, ami foleg hatul erezheto nagyon. Az Aurisban mogottem tancolni lehet, a Corollaban meg utazni.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5327 Dátum: 2012.01.21 13:16:50 »
Ma tankolnom kellett. Csurig gyömöszöltem a tankot, és így is csak 37 liter ment bele a 45 literes tankba. Szóval elvileg még 8 liter volt benne, ami az én kocsimnál alsó hangon is kb. 170-190 km-re lehet elegendő. Akkor miért írja ki, hogy csak 25 km van hátra, és húzzak gyorsan tankolni, mert baj lesz??? Lehet ezt valahogy kalibrálni, beállíttatni?

Ezzel a bőséges ráhagyással továbbra is gondom van. Ugye lehetne egy olyan szabályt kitalálni, hogy amikor már csak 0 km van hátra a BC szerint, akkor bátran menjünk még 100 km-t. Mondjuk felállítom ezt a szabályt, és ezt elmondom az oldalbordának is. Aki, mikor legközelebb egy hosszabb vidéki útra megy, és éppen olyan hangulatban van és nyomja neki, akkor lehet belőle meglepetés.

Kérdés: Van-e olyan állapot, amikor a szintjelző utolsó pucukája nem villog, hanem egyáltalán nem világít?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5328 Dátum: 2012.01.21 13:30:59 »
Az Oldalbordád is látja hogy kevés az üzemanyag és tankol vagy nem tolja annyira. Nem előírás, hogy csak <5 liter esetén szabad tankolni  ;)
Vagy: egyáltalán ne foglalkozz a range értékkel. Nullázd az átlag fogyi mérőt tankoláskor és minimális fejszámolásos saccolással tudod, hogy hogyan állsz.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5329 Dátum: 2012.01.21 13:38:34 »
Az Oldalbordád is látja hogy kevés az üzemanyag és tankol vagy nem tolja annyira. Nem előírás, hogy csak <5 liter esetén szabad tankolni  ;)
Vagy: egyáltalán ne foglalkozz a range értékkel. Nullázd az átlag fogyi mérőt tankoláskor és minimális fejszámolásos saccolással tudod, hogy hogyan állsz.

Tudom, hogy ez a megoldás, csak nem tetszik. Azért nem, mert a többi offos kocsimnál ez pontosan és normálisan működik, ezért el vagyok lustulva.

A kérdésem azért még fenn áll, ha esetleg valaki válaszolna, megköszönném. :)
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

tomi4506

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5330 Dátum: 2012.01.23 20:28:56 »
Helló
Pár napja vagyunk egy Auris boldog tulajdonosai, de egy dolog hiányzik az autóból igazán, EBD/ESP (fékerő elosztó, menetstabilizátor). Vagy nem tudom hogy van-e bent...

A kérdés, hogy utólag be lehet-e szereltetni? Illetve mennyi kb. az ára? Érdemes e vele foglalkozni?

Köszi ::)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5331 Dátum: 2012.01.23 20:39:13 »
Helló

Lehet nem jó helyen érdeklődök, de még új vagyok a Toyota témában... , viszont lenne egy kérdésem.
Pár napja vagyunk egy Auris boldog tulajdonosai, de egy dolog hiányzik az autóból igazán, EBD/ESP (fékerő elosztó, menetstabilizátor).
A kérdés, hogy utólag be lehet-e szereltetni? Illetve mennyi kb. az ára? Érdemes e vele foglalkozni?

Ha nem jó témához írtam akkor bocs, valaki irányítson jó helyre...
Köszi
EBD biztos van benne; alapban benne van már jóval régebbi Toyotákban is. ESP, vagyis ahogy a Toyota hívja: VSC nem feltétlenül van benne, sajnos szvsz nálunk még 2009-ben is feláras volt (?) - ezt utólag beszerelni fizikailag lehetséges ugyan, de gazdaságilag teljesen értelmetlen és reménytelen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tomi4506

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5332 Dátum: 2012.01.23 20:43:01 »
Köszi, már kezdem érteni...
Annyit tudunk róla, hogy a kerekekre külön-külön hat, vagy csak a tengelyeken, párban lévőkre egyszerre?

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5333 Dátum: 2012.02.04 12:48:28 »
Pénteken beépítésre került a gyári első parkoló radar is. Nagyon szépen teszi a dolgát.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5334 Dátum: 2012.02.10 10:01:03 »
Az eddigi legpozitivabb Auris teszt.
Azert furcsa, hogy negy eve egyetlen tesztelo sem talalta azokat a tarolo rekeszeket, most pedig "arzenalrol" irnak  :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5335 Dátum: 2012.02.10 10:05:03 »
Az eddigi legpozitivabb Auris teszt.
Azért akadt benne olyan, amire már ráugrottak a kollégák.  :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5336 Dátum: 2012.02.10 15:15:20 »
Az eddigi legpozitivabb Auris teszt.
Azert furcsa, hogy negy eve egyetlen tesztelo sem talalta azokat a tarolo rekeszeket, most pedig "arzenalrol" irnak  :lol:
Furcsa dolgok azért:
Nem kell bele jó/ szintetikus olaj? :hmmmm:
sokat fogyaszt? :hmmmm:
olcsobb használtan? nem tartja az árát :hmmmm:
17 e km-t futott autót tesztel. Az ára 2,5 millió csak nem az ilyen keveset futotté [rohog] Akkor mégse annyi az ára :D

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5337 Dátum: 2012.02.10 22:23:52 »
Furcsa dolgok azért:
Nem kell bele jó/ szintetikus olaj? :hmmmm:
sokat fogyaszt? :hmmmm:
olcsobb használtan? nem tartja az árát :hmmmm:
17 e km-t futott autót tesztel. Az ára 2,5 millió csak nem az ilyen keveset futotté [rohog] Akkor mégse annyi az ára :D

Végül is lehet olcsón, keveset futott Aurist találni.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_1.4-5075142

Ez manapság mindre igaz.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5338 Dátum: 2012.02.10 22:29:13 »
Végül is lehet olcsón, keveset futott Aurist találni.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_1.4-5075142

Ez manapság mindre igaz.
Azért az mégsem 2,5 millió :no: még ha 9e km kevesebb is van benne [rohog]
Bár tényleg vannak még olcsobbak is :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.10 22:58:14 írta OldPiet »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5339 Dátum: 2012.02.12 17:28:22 »
Végül is lehet olcsón, keveset futott Aurist találni.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_1.4-5075142

Ez manapság mindre igaz.
Ez egy full fapad Auris ami akkoriban 3,8-ert alku nelkul a garazsban volt. Tobb mint 3 ev alatt csak 700ezer arcsokkenest akar vki bevallalni? Sok szerencset az eladasahoz  :hug:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX