Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1316301 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4440 Dátum: 2013.09.12 20:56:33 »
Egyébiránt, Te magad is relatíve gyorshajtó vagy (a szabálysértési bírságon innen), ugyanúgy, mint én. Ha a figyelmünk nem hagy kivetnivalót maga után, a baleset esélye is minimális lesz, igen, több, mintha lassabban mentünk volna. De ennyi erővel csak üljünk az autóban álló helyzetben. Ekkor 0 a valószínűsége egy balesetnek? Nem hinném.  :hug:
Te azt írtad, hogy az, hogy nem pontosan a megengedett tempóval autózol, hanem "közigbírság-határon", az szinte semmi plusz kockázatot nem jelent. Ez sajnos nagyon-nagyon nem így van, mert 50 helyett 68, vagy 90 helyett 108 stb. drasztikusan megnöveli a fékutat.

Ne mondd erre azt, hogy ennyi erővel csak üljünk az álló autóban, mert a két dolog sehogy sem vethető össze.

Lehet gyorsabban menni a megengedettnél, csak azért azt ne higgyük (és még kevésbé terjesszük), hogy ez kvázi mindegy.

Azt meg nem mondod komolyan, hogy ha figyelünk, minimális lesz a baleset esélye  :eek: ... ugye? Figyelemmel pl. ki tudod védeni, hogy eléd ugorjon az útszéli susnyásból egy őz?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4441 Dátum: 2013.09.12 21:00:02 »
Nem, nem mehetnél.  :) Az, amiről beszélsz, hogy váratlanul nagy sebességgel kivágódik a kanyarodó autó elé, abszolút elítélendő. De maga a szitu, hogy a zebrán felülve (adott esetben ugyanannyival, vagy csak minimálisan gyorsabban) halad át a zebrán, szerintem semmivel sem jelent nagyobb veszélyt, mint maga a gyalogos. Kiszámítható a mozgása, és a gyalogos miatt úgyis meg kell állnia az autónak, így még csak nem is akadályozza.  ::)
Nem érted, szerintem  ::) ... elvárják, hogy engedd át őket, mert azt hiszik, hogy elsőbbségük van! Látják hogy jössz, és ha úgy ítélik meg hogy meg tudsz állni, simán eléd hajtanak és fékezésre kényszerítenek - amire pedig (miattuk) nem lennél köteles  :censored: ! És ötből négy tényleg ezt csinálja!

Én az utóbbi időben rutinszerűen dudálok rájuk, ha nem tanulóval vagyok (és persze ha nincs gyalogos is az átkelőn). Látnád, a többség milyen rondán néz  :wacko: :nonono: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4442 Dátum: 2013.09.12 21:05:14 »
Nem tudom mennyire lehet jó megoldást egy kempinget összehajtva felvinni a tömött BKV járművekre, én nem vállalnám azt már.
Roller után bicajra szoktak váltani ;) :szemez:
Na jó mondjuk 6 éves korban :surrender:
Babakocsit is felviszik a buszra :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.12 21:07:10 írta OldPiet »

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4443 Dátum: 2013.09.12 21:12:31 »
Roller után bicajra szoktak váltani ;) :szemez:
Na jó mondjuk 6 éves korban :surrender:

Tudom hogy itt jár a magyar társadalom (meg ott hogy elekromos szirszart raknak magukra a tévé előtt miközben tolják a képviselőfánkot, de így majd lefogynak), szóval nem lepődök meg a kijelentéseden egy cseppet sem. :clap:

A válaszaiddal sokat viszont nem segítettél, ne haragudj. A kérdéseket komolyan tettem fel és nem arra a válaszra vártam, hogy válts kerékpárra.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4444 Dátum: 2013.09.12 21:28:35 »
Nem érted, szerintem  ::) ... elvárják, hogy engedd át őket, mert azt hiszik, hogy elsőbbségük van! Látják hogy jössz, és ha úgy ítélik meg hogy meg tudsz állni, simán eléd hajtanak és fékezésre kényszerítenek - amire pedig (miattuk) nem lennél köteles  :censored: ! És ötből négy tényleg ezt csinálja!

Én az utóbbi időben rutinszerűen dudálok rájuk, ha nem tanulóval vagyok (és persze ha nincs gyalogos is az átkelőn). Látnád, a többség milyen rondán néz  :wacko: :nonono: ...
De értem, és erre mondom, hogy az ilyen hülye.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4445 Dátum: 2013.09.12 21:43:06 »
Tudom hogy itt jár a magyar társadalom (meg ott hogy elekromos szirszart raknak magukra a tévé előtt miközben tolják a képviselőfánkot, de így majd lefogynak), szóval nem lepődök meg a kijelentéseden egy cseppet sem. :clap:

A válaszaiddal sokat viszont nem segítettél, ne haragudj. A kérdéseket komolyan tettem fel és nem arra a válaszra vártam, hogy válts kerékpárra.
Na jó akkor annyit, hogy ahol a gyalogosok járnak ott rollerezhetsz .
Én meg bicajoztam kisiskolás koromtól az egyetem végéig, mint közlekedési eszköz. Most újra használom, a lányommal bicajozunk a mozgás miatt. Én már fogytam 5 kg-ot,(igaz nem eszem cukros cuccokat sem).
Gondolod, hogy a roller kiegyensulyozottabban mozgatja a testet?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4446 Dátum: 2013.09.12 22:03:41 »
De értem, és erre mondom, hogy az ilyen hülye.
Igen... és a nagy többség ilyen  :D :nono: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4447 Dátum: 2013.09.12 22:51:22 »
OFF

Na jó akkor annyit, hogy ahol a gyalogosok járnak ott rollerezhetsz .
Én meg bicajoztam kisiskolás koromtól az egyetem végéig, mint közlekedési eszköz. Most újra használom, a lányommal bicajozunk a mozgás miatt. Én már fogytam 5 kg-ot,(igaz nem eszem cukros cuccokat sem).
Gondolod, hogy a roller kiegyensulyozottabban mozgatja a testet?

Kerékpároztam én is igen sokat korábban (majdnem ahogy Te, bár egyetemistaként inkább már a Trabit nyúztam).

A roller több energiabefektetést igényel és más izmokat dolgoztat meg. A mélyhátizmoknak például úgy érzem nagyon jó, de a lábadat is másképpen dolgoztatja meg. Nekem tetszik azért is, mert a párommal kerékpározva nem fáradnék el, így viszont már némileg elfáradok, ha ő teker én meg a rollert hajtom mellette.


NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4448 Dátum: 2013.09.13 12:11:50 »
Azt meg nem mondod komolyan, hogy ha figyelünk, minimális lesz a baleset esélye  :eek: ... ugye? Figyelemmel pl. ki tudod védeni, hogy eléd ugorjon az útszéli susnyásból egy őz?

Szóval a balesetek nagy részét a susnyásból kiugró öz okozza... :hmmmm:
Én inkább a figyelmetlenségre szavaztam volna!
Szóval osztom azt a vélemény ha mindenki tudna 100% ig figyelni drasztikussan lecsökennének a balesetek száma.
az özre meg nem figyelni kell hanem feltenni egykét vadriasztót.

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4449 Dátum: 2013.09.13 14:26:06 »
Szóval a balesetek nagy részét a susnyásból kiugró öz okozza... :hmmmm:
Én inkább a figyelmetlenségre szavaztam volna!
Szóval osztom azt a vélemény ha mindenki tudna 100% ig figyelni drasztikussan lecsökennének a balesetek száma.
az özre meg nem figyelni kell hanem feltenni egykét vadriasztót.
Őszintén kívánom, hogy soha ne ugorjon eléd őz a susnyásból.
Lehet, hogy a vadriasztó hatékony (nem tudom), de van más védhetetlen eset is, pl. defekt (még az is mindegy lehet, hogy Te kapod-e vagy a szembejövő), vagy elalszik a szembejövő (vagy a mögötted jövő kamionos), vagy frontális ütközés előtted, amikor az előtted levő sebessége egy másodperc alatt nullára csökken, és biztos lehet még sorolni.
Csökkenteni természetesen lehet a balesetek esélyét, a nagy részük szerintem is elkerülhető lenne, de közel sem mind. A baleset létrejötte szerintem legtöbbször nem a sebességtől függ, hanem egyéb tényezőktől (pl. figyelmetlenség, fáradtság, felelőtlenség), viszont ha megtörténik a baj, akkor tényleg nem mindegy, hogy éppen milyen sebességgel haladunk. Ennek ellenére én nem vagyok híve a sebességkorlátozásnak, mert biztonságosabbnak tartom, ha szabadon választhatom meg a sebességet úgy, hogy lekösse a figyelmem.
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.13 14:28:04 írta styu »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4450 Dátum: 2013.09.13 15:12:04 »
Szerintem mi most nem is arról beszélgetünk, hogy minden baleset elkerülhető, mert ez nyilván nem így van. De az mindnyájunk érdeke, hogy a lehető legtöbb baleset elkerülhető legyen. És ehhez bizony a figyelem(!) megléte a legjobb fegyver. Ha figyelmetlenül vezet valaki, mehet a megengedettnél lassabban is, balesetet fog okozni. Tehát, önmagában NEM a sebességtúllépés a veszélyes, és balesetet okozó, hanem a figyelem hiánya.
Egy vadgázolást a legnehezebb kivédeni, ez ellen nem sokat tehet az ember, de megint csak azt kell, hogy mondjam, itt NEM erről volt szó, hanem ember-ember közötti "kapcsolatról". Ha egy szituban két ember közül legalább az egyik figyel, akkor a baleset elkerülhető jó eséllyel. Ha mindkettő figyel egymásra, akkor valószínűleg nem lesz baleset. Ha mindketten figyelmetlenek, akkor nagy eséllyel be fog következni a baleset. Ennyi.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4451 Dátum: 2013.09.13 15:20:20 »
Gyerekek, nehogy már megcáfoljuk a fizika törvényeit! Mert ha így haladunk, hamarosan bebizonyítja valaki, hogy Senna elbóbiskolt a volánnál, azért halt meg... :eek:

Ha 110-zel mész 90 helyett, akkor 1 mp alatt egy hosszú autónyival (bő 5 méter) többet teszel megy! Ennyivel kevesebb tered lesz mindenre. És ezután jön a megnövekedett fékút, csak ezután jön a figyelem, ezután jön az összes egyéb esetleg súlyosbító körülmény. A nagyobb sebesség igenis egy állandó potenciális veszélyforrás, csak hálistennek az esetek igen kis részében válik szereplővé.
music     

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4452 Dátum: 2013.09.13 17:48:56 »
Visszakanyarodva a kreszhez.

Sárgán még át szabad hajtani?



A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Szerintem emberünk már a sárga végén ment átt, a másik meg lendületből a zöldön...  vélemények?

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4453 Dátum: 2013.09.13 20:01:35 »
Visszakanyarodva a kreszhez.

Sárgán még át szabad hajtani?



A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Szerintem emberünk már a sárga végén ment átt, a másik meg lendületből a zöldön...  vélemények?

Jó kérdés, amennyiben nem tud biztonságosan megállni, akkor még elvileg átmehet a sárgán, én legalábbis ezt szoktam csinálni. A helyzet viszont az, hogy csak az én általam sűrűn járt útvonalakon is tudok kb. 3 olyan helyet Bp-en, ahol a sárgán átcsurgó autóKat (így többes számban) simán telibekaphatnák a másik oldalon a már zöldön átmenő autók. Ilyen hely például az Üllői út és a Korányi Sándor u. kereszteződése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4454 Dátum: 2013.09.13 21:14:53 »
Szóval a balesetek nagy részét a susnyásból kiugró öz okozza... :hmmmm:
Én inkább a figyelmetlenségre szavaztam volna!
Szóval osztom azt a vélemény ha mindenki tudna 100% ig figyelni drasztikussan lecsökennének a balesetek száma.
az özre meg nem figyelni kell hanem feltenni egykét vadriasztót.
Ki mondta, hogy a balesetek nagy részét az eléd ugró őz okozza  ::) ? Arra próbáltam ezzel utalni, hogy van egy csomó olyan baleseti ok, amikor hiába figyelsz, a baj mégis bekövetkezik. Pl. hirtelen eléd hajt a szembejövő... akkor aztán sokat érsz vele, hogy figyeltél.

Igen, persze, ha mindenki tudna 100 %-ig figyelni, az jó lenne. Nade ez képtelenség, ekkor nem emberek lennénk, hanem robotok.

Vadriasztó? Állítólag kb. semmit nem ér (ebből majd persze új vita lesz).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )