Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243401 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3045 Dátum: 2008.06.11 21:41:25 »
Ja, »KERÉKDOB«! Értem. :sleeping: A hátsó nekem is "benyomható", de az elsőt majd lecsekkolom...
hazard

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3046 Dátum: 2008.06.12 10:05:06 »
Ezen kívül lesz egy két kérdésem még a szervízhez.. : találtam egy "elvarratlan kábel köteget a vezető oldali ülés alatt. :eek: Az első két kerékdob (?) belső borítása rendesen mozog.. mondjuk hangja n nincs.. de megnézetem nem lehet e rendesen rögzíteni..
A felni kupakjára gondolsz? Az nem mindig tuti, de orvosolható!
Más: neked nem mozog egy picit (1-2 mm-t, de érezhetően) az első ülések háttámlája? Ha nekifeszítem magam, akkor az enyém igen. Vmi meglazult, vagy alapból igen? Igaz, 0 km-esen is ilyen volt...

Ez a hattamlas dolgot mar en is eszrevettem mar, miota meg van a kocsi ezt csinalja. Foleg akkor erezheto, ha nagyobbat fekezek, vagy megallasnal a megallas pillanataban nem engedem fel a feket, hanem nyomom, akkor lebolint a kocsi. No ilyenkor a hattamla megmozdul...no ez nekem nem tetszik :nono:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3047 Dátum: 2008.06.12 17:57:45 »
Ez a hattamlas dolgot mar en is eszrevettem mar, miota meg van a kocsi ezt csinalja. Foleg akkor erezheto, ha nagyobbat fekezek, vagy megallasnal a megallas pillanataban nem engedem fel a feket, hanem nyomom, akkor lebolint a kocsi. No ilyenkor a hattamla megmozdul...no ez nekem nem tetszik :nono:

Nekem sem, azért vetettem fel. Szerintem a problémát az okozza, hogy az ülésmozgató sín közül csak az egyik oldali "fogazott", így nem olyan "beton", mintha mindkettőben reteszelődne az ülés. Szomorú, hogy egy kategóriákkal lejebb sorolt autóban is sokkal stabilabb az ülés! :turned: ...de az is elképzehető, hogy nekem/neked csak meglazult vmi, pontosabban nem húztak meg 1(2) csavart összeszereléskor. :nono:
hazard

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3048 Dátum: 2008.06.14 19:50:52 »
Helló!

Lehet hogy rossz helyre írók, mert nekem nem aurisom van, hanem corollám. Viszont hiányolom, hogy az új corolláról semmit nem lehet olvasni. Vannak valakinek tapasztalatai, mert szívesen diskurálnék a corolláról is valakivel?

Üdv. Árpi   
Árpi

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3049 Dátum: 2008.06.14 20:10:09 »
Nekem sem, azért vetettem fel. Szerintem a problémát az okozza, hogy az ülésmozgató sín közül csak az egyik oldali "fogazott", így nem olyan "beton", mintha mindkettőben reteszelődne az ülés. Szomorú, hogy egy kategóriákkal lejebb sorolt autóban is sokkal stabilabb az ülés! :turned: ...de az is elképzehető, hogy nekem/neked csak meglazult vmi, pontosabban nem húztak meg 1(2) csavart összeszereléskor. :nono:

Tévedtem, mindkét sín "fogazott". Ennek ellenére "kottyan" az ülés... :devil:
hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3050 Dátum: 2008.06.14 21:17:14 »
Helló!

Lehet hogy rossz helyre írók, mert nekem nem aurisom van, hanem corollám. Viszont hiányolom, hogy az új corolláról semmit nem lehet olvasni. Vannak valakinek tapasztalatai, mert szívesen diskurálnék a corolláról is valakivel?

Üdv. Árpi   

Erre jó hely a "Minden, ami Corollával kapcsolatos" topik :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

SisiGabi77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3051 Dátum: 2008.06.15 17:52:36 »
Kapott a kicsike egy xenon szettet H11 ha esetleg valaki szeretne nagyon egyszerü beszerelni ,nekem 5000 ért akarták egyedül megoldottam 5000 K es nagyon tuti és nem vakítja a szembe jövőt jo be van állítva 20 000 pénz volt

feheri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3052 Dátum: 2008.06.16 23:11:20 »
Hi,
ma elvittem a szervizbe a kocsit fékbetétcserére, mert marhára csikorgott. 1,5 hete mikor hivtuk oket, mondtak, hogy menjunk be, megnezik es majd lehet, hogy megegyszer be kell menni, aztan 1 hete mikor elindultunk a szervizbe, es alltunk a dugoban, lattuk, hogy nem erunk oda zarasig, megint fehivtuk oket, erre meg azt mondta a srac, -persze mondtam, h
hogy tipushiba/jelenseg, tudok rola - hogy meg kell rendelni es majd hiv mikor megjon, es berakjak. Erdekes. Na mindegy, ma eljott a napja, kicsereltek az elso fekbeteteket, most nem nyikorog, es megeskudtek, hogy a hatso nem fog nyikorogni. Mellesleg a kormany is kicsit ferde volt, azt is kertem, igazitsak meg, es most nem tunik olyan ferdenek.

Szoval ez van.
Különben ez az 1,6-os eleg jol megy. 7végén kiprobaltuk hosszabb uton - bar bejaratos ugye - de azert marha jo gyorsult meg 5ben is ha odalepett az ember.

Azt irta a fed komp, az utobbi 600 km en 7,5 az atlag fogyasztas.Klimaztunk is eleg sokat.
üdv, ::)

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3053 Dátum: 2008.06.17 00:44:44 »
Udv Mindenkinek. Vegre egy jo kis forum az Aurisrol ahol elet is van :)
Holnaptol ha minden jol megy teljes jogu tagja lehetek a tabornak, mert megyek atvenni egy szep kis hamuszurke Aurist es ezzel kapcsoltban feldobnek par kerdest hatha a tapasztaltabbak tudnak adni tanacsokat.
Egyreszt ez lesz az elso uj kocsi a csaladban es gondoltam megkerdezem az atvetelnel mire erdemes figyelni? Erdemes vegigpobalgatni a kutyuket gondolom meg alaposan korbejarni a kasznit, ezenkivul lehet meg valami?
A masik amirol sokfele infot halottam a "bejaratas". Egyreszt van aki azt mondja, hogy ma mar nem kell az uj gepeket jaratni, de azert nem art az elejen "figyelni" masok azt mondjak az elso 5000-ben igenis kell a klasszikus jaratas.
koszi, Gabbara

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3054 Dátum: 2008.06.17 07:10:31 »
Udv Mindenkinek. Vegre egy jo kis forum az Aurisrol ahol elet is van :)
Holnaptol ha minden jol megy teljes jogu tagja lehetek a tabornak, mert megyek atvenni egy szep kis hamuszurke Aurist es ezzel kapcsoltban feldobnek par kerdest hatha a tapasztaltabbak tudnak adni tanacsokat.
Egyreszt ez lesz az elso uj kocsi a csaladban es gondoltam megkerdezem az atvetelnel mire erdemes figyelni? Erdemes vegigpobalgatni a kutyuket gondolom meg alaposan korbejarni a kasznit, ezenkivul lehet meg valami?
A masik amirol sokfele infot halottam a "bejaratas". Egyreszt van aki azt mondja, hogy ma mar nem kell az uj gepeket jaratni, de azert nem art az elejen "figyelni" masok azt mondjak az elso 5000-ben igenis kell a klasszikus jaratas.
koszi, Gabbara

Szia!

Az átvételnél szinte mindent elmondanak, megmutatnak  =  saját tapasztalat!
Szerintem így is lesz kérdésed  ::)

A bejáratás: Nos ez nagyon megosztja a hozzáértőket(?) is!
Engem nem érdekelt a blabla, háromezer km-ig óvatoskodtam ezután már jobban meghúzattam néhányszor.
Négyezer km után már többször felkúszott a fordszámmérő a négyezres közelébe.  1.4 D4D
Ez az én módszerem, semmi különleges.  ::)
Volt alkalmam sok új autóhoz, mindegyiket bejárattam, szerintem ez jár nekik!!!

Majd rakj fel képet a kicsikéről légyszi.

üdv.

Fery

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3055 Dátum: 2008.06.17 09:06:37 »
... megkerdezem az atvetelnel mire erdemes figyelni? ...

Klikk
 :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3056 Dátum: 2008.06.17 21:43:39 »
Kapott a kicsike egy xenon szettet H11 ha esetleg valaki szeretne nagyon egyszerü beszerelni ,nekem 5000 ért akarták egyedül megoldottam 5000 K es nagyon tuti és nem vakítja a szembe jövőt jo be van állítva 20 000 pénz volt

Akkor fog mindenki nagyot szívni, ha esetleg bevezetik nálunk is azt a szabályozást, ami a németeknél van, ti. hogy utólagosan xenont csak akkor lehet beépíteni, ha van hozzá automatikus fényszóró-magasságállító is (ez nem lehetetlen, de a költségei a sokszorosát teszik ki ennek a nálunk kedvelt metódusnak). Ha ez nincs, akkor az autó nem kap műszakit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3057 Dátum: 2008.06.18 08:24:17 »
Kapott a kicsike egy xenon szettet H11 ha esetleg valaki szeretne nagyon egyszerü beszerelni ,nekem 5000 ért akarták egyedül megoldottam 5000 K es nagyon tuti és nem vakítja a szembe jövőt jo be van állítva 20 000 pénz volt

Akkor fog mindenki nagyot szívni, ha esetleg bevezetik nálunk is azt a szabályozást, ami a németeknél van, ti. hogy utólagosan xenont csak akkor lehet beépíteni, ha van hozzá automatikus fényszóró-magasságállító is (ez nem lehetetlen, de a költségei a sokszorosát teszik ki ennek a nálunk kedvelt metódusnak). Ha ez nincs, akkor az autó nem kap műszakit.

Na ez tényleg szívás/szivatás lenne!

Azonban az utólag berakott, kékre "festett" izzók  qrvára zavarnak, szanaszét világítanak. Eleinte még villantottam, hogy - hé refiveljösszhe.
Aztán felnyomta a refit mégszarabb lett a látvány  :online2long:
Kíváncsi lennék mennyivel lát jobban egy ilyen pár ezer forintos izzó párossal ! ?
Fery

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3058 Dátum: 2008.06.18 16:30:44 »
Szia!

Az átvételnél szinte mindent elmondanak, megmutatnak  =  saját tapasztalat!
Szerintem így is lesz kérdésed  ::)

A bejáratás: Nos ez nagyon megosztja a hozzáértőket(?) is!
Engem nem érdekelt a blabla, háromezer km-ig óvatoskodtam ezután már jobban meghúzattam néhányszor.
Négyezer km után már többször felkúszott a fordszámmérő a négyezres közelébe.  1.4 D4D
Ez az én módszerem, semmi különleges.  ::)
Volt alkalmam sok új autóhoz, mindegyiket bejárattam, szerintem ez jár nekik!!!

Majd rakj fel képet a kicsikéről légyszi.

üdv.

Koszi a tippeket - Misinek is - tenyleg allati segitokeszek voltak a Tsuhonal, nem kapkodtak mindent szepen elmondtak es volt ido a kocsit is atnezni. A gep zsivany - marmint nem eromu sima 1.4 benzines, de nekem ez tobb mint eleg, viszont allati komfortos, halk es tagas.
Majd rakok fel kepet, mert csodas :) de egyenlore meg csak vezetni volt idom - tegnap delutan ota 300, de igazabol csak holnap indulunk el "kiprobalni" :)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3059 Dátum: 2008.06.18 17:21:14 »
Gabbara!

Gratula az autódhoz  :clap:
Balesetmentes kilómétereket, sokatsokatsokat  ::)
Kitől vetted át a kereskedésben az autót?

Oké várjuk a képeket  (tudom, majd)
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.18 17:21:52 írta Misi »
Fery