Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366646 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17070 Dátum: 2017.03.22 12:49:43 »
Van vkinek tapasztalata a Prius szerviz Prius védelme kapcsán?
Arra a szervizhez gondolsz amelyekről írt a Totalcar? Abban a cikkben szerepel az, hogy egy ott lévő autó motortján áll egy szerelőnek öltözött ember, akinek láthatóan tetszik az autóról gondoskodás ezen módja? Aki cella ballanszírozás néven egy öreg töltőt kapcsol az akkupakkra mindössze 1 pár vezetékkel, ballanszírozó csatlakozó nélkül? Akinek a honlaplán sok, enyhénszólva csúsztatás szerepel? Akiről annyi negatív komment volt a face-n?
Én az autót szakemberre bízom, a riasztó szerelést meg autóvillamossági szerelőre.
A Prius lopásgátlása csak annyiból érdekes, hogy kicsit másképpen kell gondolni mint a megszokott, ahhoz, hogy ne okozzon az aktiválás hibakódot.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17071 Dátum: 2017.03.22 13:10:47 »
Az egyáltalán megoldható, hogy az indításgátló deaktiválása nélküli indítási próbálkozás ne okozzon hibakódot?

Ha arra gondolsz, hogy ne legyen hibakód a normál használatkor (az indításgátló működik, a tulaj deaktiválja és indít), az természetesen elvárt.

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17072 Dátum: 2017.03.22 13:23:05 »
Arra a szervizhez gondolsz amelyekről írt a Totalcar? Abban a cikkben szerepel az, hogy egy ott lévő autó motortján áll egy szerelőnek öltözött ember, akinek láthatóan tetszik az autóról gondoskodás ezen módja? Aki cella ballanszírozás néven egy öreg töltőt kapcsol az akkupakkra mindössze 1 pár vezetékkel, ballanszírozó csatlakozó nélkül? Akinek a honlaplán sok, enyhénszólva csúsztatás szerepel? Akiről annyi negatív komment volt a face-n?
Én az autót szakemberre bízom, a riasztó szerelést meg autóvillamossági szerelőre.
A Prius lopásgátlása csak annyiból érdekes, hogy kicsit másképpen kell gondolni mint a megszokott, ahhoz, hogy ne okozzon az aktiválás hibakódot.

Róla... én bíztam a Totalcarban, hogy valamennyire hiteles emberekről írnak.. de ezek szerint nem. Azt tudom h milyen a honlapja, láttam, mielőtt elmentem hozzá használt-autó átvizsgálásra...csak azt hittem h ő vmi nagy szaki... mindegy, úgy sem megyek már hozzá, mivel egy az h messze van, másik h semmi munkalap vagy számla, az így meg nem játszik...

köszi!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17073 Dátum: 2017.03.22 14:12:35 »
Az egyáltalán megoldható, hogy az indításgátló deaktiválása nélküli indítási próbálkozás ne okozzon hibakódot.
Attól függ kit kérdezel. Aki nem tudja hibakód nélkül megoldani, az váltig állítja, hogy nem is lehet, és egyébként is fontosabb, hogy ne vigyék el az autót.
Szerintem minden indításgátlónál alapkövetelmény, hogy ne csak az elvitelt akadályozza, hanem ne is szemeteljen hibakódokkal.
Csak első alkalommal nehéz kitaláln a lehetséges megoldásokati, utána pofon egyszerű.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17074 Dátum: 2017.03.22 14:17:56 »
Ha nem akartál kötekedni, akkor rosszul csinálod  :flowers:
1. Nem én akartam olcsó olajat.
2. Van pénzem, de nem mondom azt hogy "olcsó" arra, ami drága.
3. Ha valami megéri azért sok pénzt is adok. Ami pedig nem éri meg azért keveset sem.
4. Van két kocsim, 4 motorom, meg egy Bobcatem. MIND az enyém. Olcsó és drága olajjal együtt  :winkiss:

Ha neked olajon megéri spórolni...akkor grat!  :)
Igazán köszi, hogy megosztottad a gépparkod...bár senki nem kérdezte. De ezek szerint rutinos, "profi" gépfenntartó vagy. Respect! :)
Szívesen vennék tőled gépet...Bobcat nem eladó?  [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.22 14:21:34 írta dert »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17075 Dátum: 2017.03.22 16:31:20 »
Srácok, igazán nem akarom még én is tovább ragozni, de szerintem ezt a stílust hanyagoljuk lécci! Az eredeti hozzászólások nem voltak bántó hangvételűek, de az újabbak kezdenek eldurvulni.

Tartsuk tiszteletben egymás véleményét, a kioktatást meg hagyjuk. Szerintem. Köszönöm.

Tomek04

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17076 Dátum: 2017.03.22 18:39:28 »
Sziasztok !

Még mindig P2 keresek , de lassan kezdem feladni a reményt.
Ha valaki tud egy megbízható , le infozható autót kérem ossza meg velem
Ami a szempont 2007 vagy fiatalabb évjárat legyen.

Zöldet és szürkét nem szeretnék.

Más igényem nincs


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17077 Dátum: 2017.03.23 18:24:15 »
Sziasztok !

Még mindig P2 keresek , de lassan kezdem feladni a reményt.
Ha valaki tud egy megbízható , le infozható autót kérem ossza meg velem
Ami a szempont 2007 vagy fiatalabb évjárat legyen.

Zöldet és szürkét nem szeretnék.

Más igényem nincs

Keresd meg az Elite autó céget,  Juhász Jenőt, hivatkozz rám. A Priusklub házi "neppere".   
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17078 Dátum: 2017.03.26 20:32:28 »
Kisebb gondom van sajnos:

a Prius második beállítás után is húz jobbra, a gumik nyomása ellenörízve, a téli után a nyári szettel is ugyanezt csinálja.
Megvolt másodszorra is a computeres beállítás és sajnos továbbra is minél nagyobb a sebesség, annál jobban húzza el jobbra az orrát.  :?:
A szervízes srác persze tesztelte is, de városon belül 40-50nél elhanyagolható a húzás, pályán 140-nél viszont már ellentartani kell kicsit.  :whistling:

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy az elsö tengely kaphatott egy ütést valamikor korábban.  :hmmmm:
Valamelyest ezzel ellentmond viszont, hogy az úthibákat nagyon szépen "nyeli" és nincs semmi visszaütés sem.

Találkoztatok már ilyennel?
Visszaviszem a kocsit másodszor, de lassan tanácstalan vagyok, hogy mit csináltassak még rajta.  :wacko:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Oldjawás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17079 Dátum: 2017.03.27 12:54:58 »
Ez előfordul. Annó az OFF Opel Omega futómüállitás után permanensen balra húzott, pedig minden érték rendben volt. És az Omegások közül többen ugyanerre panaszkodtak. Ezek olyan dolgok, amelyek eredője megállapithatatlan. Azért érdemes még egy másik helyre is elvinni.
Ha a hülyeségért dijakat osztogatnának, minden héten lenne Oszkár gála!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17080 Dátum: 2017.03.27 13:05:48 »
Az elektromos szervót is megnézetném. Annál is előfordulhat, hogy a nullpont elment. Bár akkor kisebb sebességnél is lenne némi kúszás.
Kütyüt rádugva menet közben látható, hogy szabadon engedve a kormányt dolgozik-e valamerre az elektromos szervó

Lewy86

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17081 Dátum: 2017.03.28 14:48:18 »
Hali mindenki!
Tervezek venni egy prius2 -t . Ennek nagyon tetszik a belseje ,viszont eléggé sokat futott. Mi a véleményetek a kocsiról?
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/prius/toyota_prius_1_5_hsd_ipa_navi_2006_automata_full_extra-11201626
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.28 14:50:47 írta Lewy86 »

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17082 Dátum: 2017.03.28 15:44:26 »
Én nemrég vettem olyat, mai 285-öt futott és kvázi kívül/belül átlagnál sokkal jobb állapotú. km nem számít. Ezen az autón érdekes a bőr meg faberakás. utóbbi biztos nem gyári, de sztem a bőr sem.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17083 Dátum: 2017.03.28 16:12:21 »
A HUD-ot sem gondolnám gyárinak. Ha valós a futásteljesítmény az egyáltalán nem sok. Le kell informálni, meg kell nézni.
Today, tomorrow and after tomorrow!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17084 Dátum: 2017.03.28 21:08:19 »
Hali mindenki!
Tervezek venni egy prius2 -t . Ennek nagyon tetszik a belseje ,viszont eléggé sokat futott. Mi a véleményetek a kocsiról?
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/prius/toyota_prius_1_5_hsd_ipa_navi_2006_automata_full_extra-11201626
egy ilyen autónak fika az a 255e km,..
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки