Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366698 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Simi73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17010 Dátum: 2017.03.11 08:10:28 »
ooo es meg valami..az inverterbe milyen idokozonkent cserelni hutofolyadekot es milyet es mennyit hasznalhatok?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17011 Dátum: 2017.03.11 10:04:17 »
ooo es meg valami..az inverterbe milyen idokozonkent cserelni hutofolyadekot es milyet es mennyit hasznalhatok?

Az inverterbe ne tegyél semmit, ott erős amperek mászkálnak.  Inkább annak a hűtőkörébe. :)   Ugyanaz a hűtőfolyadék mehet bele, mint a benzinmotor hűtőkörébe. Én vétel után mindkét körben cseréltem.   Ha jól emlékezem négy évente, vagy 160E km után illik.  Elvileg az user manualba benne vannak a szervizciklusok és a köbtartalmak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17012 Dátum: 2017.03.11 10:35:08 »
Szia!
Néhány hozzászólással korábban olvashatsz PIII hoz való hajtómű olajokat, azok használhatóak PII be is. 3,6 l kell bele.
Hűtőfolyadéka PHOAT amit a gyárin kívül alig gyártanak. Régebben szintén beírtuk.
Motorhűtés 8,6 l, inverter hűtés 2,6 l.

A kijelző felbontása adott, skinek nincsenek hozzá.
A Techstream diagnosztikára, szervizelésre, és néhány funkció beállítására használható.

Az FM modult egy elektromérnök valószínűleg  megtudja hackelni, a kérdés az, hogy ki hajlandó megfizetni.
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.11 10:37:00 írta Agyarka »

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17013 Dátum: 2017.03.11 23:29:41 »
Kedves Forumozók!

Egy ideje már olvasom a Prius forumot, mert szeretnék venni egyet. Most jött el az ideje, hogy meghirdettem a Jazzemet és azt megpótolva szeretném Priusra cserélni. A múlt hétvégén voltam a Fehérvári úti piacon nézelődni, mert ott lakom mellette, de nem találtam igazán meggyőző darabot ár/érték arányban. Ezen a héten tervezek megnézni több Priust is és a segítségeteket szeretném kérni, hogy ha valakinek vannak plusz infói a kiszemeltjeimről, akkor sokat segítene kicsit célirányosabban válogatnom.

Őket tervezem megnézni:
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_ipa_navi_2006_automata_1_ev_hibrid_garancia-10872338 -leírás alapján tuti vételnek tűnik
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_automata_jbl.navi.dvd.parkradar.kodfeny-11217366 -leírás alapján elég jónak tűnik, de gyanusan alacsony árú
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_sol_automata-11203757 -jó vételnek tűnik, leírás alapján
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_sol_automata-11203757
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_2006_automata-11198072
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_smart_2006_automata_hsd-11209304

Lehetőségeim szerint igyekszem megnézni őket a héten és jövőhéten, de bármilyen infot szivesen veszek.

Előre is köszönöm a segítséget!

Szia!

Az elso egy baratom autoja, nem veszel vele zsákba macskat!:)

D
Prius 1.8 HSD

crawshayi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17014 Dátum: 2017.03.12 10:14:05 »
Köszönöm a tippet!

Simi73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17015 Dátum: 2017.03.12 15:06:18 »
Koszi a valaszokat igazan hasznosak.....akkor marad a bonto a radio tekinteteben,,,a hutofolyadek meg akkor raer meg 55 ezer van addig..esetleg egy tetocsomagtarto meretet nem tudtok..123 cm 125 cm? esetleg valakinek nincs  egy hasznalt  barati aron?

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17016 Dátum: 2017.03.12 20:11:58 »
Szia!
Néhány hozzászólással korábban olvashatsz PIII hoz való hajtómű olajokat, azok használhatóak PII be is. 3,6 l kell bele.
Hűtőfolyadéka PHOAT amit a gyárin kívül alig gyártanak. Régebben szintén beírtuk.
Motorhűtés 8,6 l, inverter hűtés 2,6 l.

A kijelző felbontása adott, skinek nincsenek hozzá.
A Techstream diagnosztikára, szervizelésre, és néhány funkció beállítására használható.

Az FM modult egy elektromérnök valószínűleg  megtudja hackelni, a kérdés az, hogy ki hajlandó megfizetni.
Keresem a neten a "PHOAT"-ot. D csak "OAT"-ot és "HOAT"-ot dobott ki..
Prius 2 - a mosolygós autó.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17017 Dátum: 2017.03.12 22:13:47 »
Nekem is próbálkozással megy a keresés pl.

Gabes3

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17018 Dátum: 2017.03.13 13:10:29 »
Sziasztok!
Mi a véleményetek erről az ablaktörlőről?
Jó a PII-höz, érdemes megvenni?
BOSCH AEROTWIN A653S 650MM/400MM
Köszi...

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17019 Dátum: 2017.03.13 14:41:52 »
Sziasztok,

Lezárult már az akksis mizériám, de nem volt időm eddig írni. Hátha valakinek jól jön a tapasztalat, megosztom.

Kiderült, hogy a Varta akksi, amit a német Prius wiki alapján raktam a kocsiba a gyári helyett, cellazárlatos lett és ezért merült le hamar. Kicsit több, mint 2 évig húzta - ami elgondolkodtató, mert a gyári garancia 2 évig terjed. Sopronban kicseréltettem a szervizben gyári Toyotára, az AGM, plusz 3 év garanciát adnak rá, bízom benne, hogy nem lesz vele gond. Ezt figyelembe véve a csere kb. 50e Ft-os díja nem is vészes.

A kaland hozadéka, hogy vettem közben egy normális multimétert és egy ilyen zsebbikát. :D Ez utóbbit mindenkinek jó szívvel tudom ajánlani, Priushoz remek, de még hagyományos hajtásláncú autókat is be tud indítani egy bizonyos motorméret alatt. Eredetileg mást akartam venni, de ez egy ÖAMTC-s teszt győztese lett, mindenféle védelem van benne. Persze nem csak autót, hanem mindenféle egyebet lehet róla USB-n tölteni. (Ha ez reklámnak minősül, akkor kérem a moderátort, hogy ezt a bekezdést szedje ki, nem annak szántam.)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17020 Dátum: 2017.03.13 14:56:03 »
Sziasztok!
Mi a véleményetek erről az ablaktörlőről?
Jó a PII-höz, érdemes megvenni?
BOSCH AEROTWIN A653S 650MM/400MM
Köszi...
Messze a legjobb!
Jópárat kipróbáltam, igaz ez a(z egyik) legdrágább de egyben a legtartósabb is. Jellemző, hogy hosszú idő után nemrégen kellett cserélni de csak a vezetőoldalit, mert kezdett finoman csíkozni. :szemez:
A legolcsóbb és e között kb. 10x a különbség, szóval be kell mérlegelni kinek mi éri meg, én csak ajánlani tudom.
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.13 14:58:02 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17021 Dátum: 2017.03.13 15:25:13 »
Nálam is harmadik éve működik...
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17022 Dátum: 2017.03.13 16:56:53 »
Nálam is harmadik éve működik...
Detto, 3 éve van fent aerotwin, előtte próbaképp megpróbáltam 1 kínait, 1 auchanost de mindegyikkel csak a baj volt, ablaktörlőn nem szabad spórolni.
Ami még dettó nagyon jó, az a gyári Toyota ablaktörlő, 6700 Forint P2-P3-ra is a 4+ szervizcsomagban.
Prius 1.8 HSD

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17023 Dátum: 2017.03.13 20:54:33 »
Sziasztok!
Mi a véleményetek erről az ablaktörlőről?
Jó a PII-höz, érdemes megvenni?
BOSCH AEROTWIN A653S 650MM/400MM
Köszi...

Őszintén szólva, ha nem is ezt de egy ~5000forintos Bosch-t már próbáltam és az derült ki hogy pont ugyan olyan jól töröl és  ugyan annyi idő után kopott el mint a közép kategóriás (amelyiknek az ára annyi mint az átlagé)
Szóval azóta én csak ilyet veszek. Legutóbb Tescoban vettem a Valeo alap ovál dobozosat, 1000 forint körül.
Ebből ha évente eldobok egyet akkor is 5évig kéne dolgoznia a drágának, újszerű minőségben, hogy ugyan ott legyek, hülye meg az azért nem vagyok :D
Nagyon olcsót sem szabad venni, mert annak az anyaga törékeny lehet meg kispórolják a grafitot a gumiból  (ettől nem nyikorog)
Ezen felül ezek az anyagában rugózó változatok a jók, a csuklómechanikásakból jobb a drágább, de azok is hamarabb kezdenek egyenetlenül törölni, mint az olcsóbb rugalmas.

Ha 1500 forintnál többet adok ki egy ablaktörlő lapátra akkor azért elvárok valami cicásított optikai tuningot :) bár őszintén szólva ebből a korszakomból már kinőttem :)


KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17024 Dátum: 2017.03.13 21:10:34 »
Sziasztok erdekelne engem is a valtoolaj csereje,,vagy az a bolygomu.._?elsosorban milyet es mennyi olaj kell bele,de valami penztarca barat is jo lenne...TovabBa erdekelne a gazositasi tapasztalok is erdemes e...valamint nekem amcsi valtozat van P2, OKOSITASOK leteznek e?..atlagfogyasztas mero, a monitort lehet e frissiteni  szebb grafikus abrakat feltolteni..stb nincs azt lehet e valamit a Techstreamal,valamint a radiom csak a paratlan fm savokat fogja valami kodolas,megoldas..vagy csere? Koszonom a valaszokat.

Hát ez sajnos nem pénztárca barát.
http://www.eneos-olaj.hu/hajtomu-olajok/23-eco-atfeneos-valtomu-olaj