Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366798 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16680 Dátum: 2016.11.23 23:56:30 »
Sziasztok! Jövőre egy kisebb autó beszerzését tervezzük a T25 mellé, főkét városi használatra, és felmerült sok minden, többek között Prius is. Az első szériában gondolkodom, 1-1,2 M Ft körüli ráfordítással. Szerintetek ennyiért lehet normális állapotú Priust venni, vagy jobban járok inkább benzinessel (Corolla, Yaris, stb.)?

Mire kell figyelni a Prius vásárlásánál?

Köszi előre is!

Gergő

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16681 Dátum: 2016.11.24 09:23:28 »
Sziasztok! Jövőre egy kisebb autó beszerzését tervezzük a T25 mellé, főkét városi használatra, és felmerült sok minden, többek között Prius is. Az első szériában gondolkodom, 1-1,2 M Ft körüli ráfordítással. Szerintetek ennyiért lehet normális állapotú Priust venni, vagy jobban járok inkább benzinessel (Corolla, Yaris, stb.)?

Mire kell figyelni a Prius vásárlásánál?

Köszi előre is!

Gergő

Lehet, hogy a kérdés első felét nem jól tettem fel. Ugyebár a Prius azért jött szóba, mert a kevesebbet fogyaszt. Hogy mennyivel, én kb. 500 Ft/100 km-t kalkuláltam egy benzines Corollához, Yarishoz képest (5 liter vs. 6.5 liter). Lehet nem jók az adatok de a másfél liter difi azért szerintem megvan. 10.000 km-t tervezek vele menni egy évben. Az 50.000 Ft a benzinen. Viszont az autó drágább pár százassal, csak a fogyasztást nézve kb. 6 év alatt hozná be az árkülönbséget. Viszont azt olvastam sok helyen, az egyszerűbb hajtáslánc miatt kisebb a hibák esélye. Valóban így lenne? Az akksi mekkora buktató? 14-15 éves autóknál gondolom már nem az újkori a kapacitása... Ilyeneken filóztam. :)

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16682 Dátum: 2016.11.24 19:49:07 »
Valóban kisebb a hibák esélye. A kíméletes töltés-kisütés miatt az akkuk sem használódnak el annyira. Jó választás városba a Prius, de én 2. generációsat néznék a helyedben.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16683 Dátum: 2016.11.24 22:12:59 »
Valóban kisebb a hibák esélye. A kíméletes töltés-kisütés miatt az akkuk sem használódnak el annyira. Jó választás városba a Prius, de én 2. generációsat néznék a helyedben.
Már csak azért is, mert Priusokra specializálódott kereskedőtől tudjuk, hogy ha az első generációshoz alkatrész kell, az bajos lehet. Elég ritka és nem keresett modell. Viszont ha P2, akkor szvsz szaladgálós autónak érdemes lenne egy 2005 körüli Yaris is(ez fele annyiba kerül mint egy P2 és fogyasztásban is kb. ott van). 

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16684 Dátum: 2016.11.24 22:29:33 »
Már csak azért is, mert Priusokra specializálódott kereskedőtől tudjuk, hogy ha az első generációshoz alkatrész kell, az bajos lehet. Elég ritka és nem keresett modell. Viszont ha P2, akkor szvsz szaladgálós autónak érdemes lenne egy 2005 körüli Yaris is(ez fele annyiba kerül mint egy P2 és fogyasztásban is kb. ott van).
Gyakorlatilag mindent kaphatsz hozzá, kivéve pl. akksi cellákat (amiket mellesleg a PII-höz sem gyártanak már).
Ritkának ritka de nagyon jó kis autó, kis szerencsével ki lehet fogni jót hatszámjegyű  Ft végösszegnél maradva is. 2005-ös Yarist (igaz TS volt) nemrégen láttam a Hahun közel Prius II árban...
Today, tomorrow and after tomorrow!

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16685 Dátum: 2016.11.25 08:49:11 »
Gyakorlatilag mindent kaphatsz hozzá, kivéve pl. akksi cellákat (amiket mellesleg a PII-höz sem gyártanak már).
P2 akksi cellái ha jól tudom nagyjából megegyeznek a P3-aséval. (vagy legalábbis lehet P3 cellákból újraépteni P2 akkupakkot) Tehát ahhoz bontott akksi elég sokáig lesz, hiába nem gyártják már.
(aztán javítsatok ki ha rosszul tudom)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16686 Dátum: 2016.11.25 12:43:37 »
P2 akksi cellái ha jól tudom nagyjából megegyeznek a P3-aséval. (vagy legalábbis lehet P3 cellákból újraépteni P2 akkupakkot) Tehát ahhoz bontott akksi elég sokáig lesz, hiába nem gyártják már.
(aztán javítsatok ki ha rosszul tudom)
"nagyjából megegyeznek" - ez így eléggé relatív megközelítés ;) Pl.: a PI és a PII akkupakkja "relatíve" nem egyezik meg de PII cellával helyettesíthető a cserélendő PI cella. De olyan is volt h PI komplett megkapta a PII pakkját.
Today, tomorrow and after tomorrow!

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16687 Dátum: 2016.11.25 13:47:04 »
"nagyjából megegyeznek" - ez így eléggé relatív megközelítés ;) Pl.: a PI és a PII akkupakkja "relatíve" nem egyezik meg de PII cellával helyettesíthető a cserélendő PI cella. De olyan is volt h PI komplett megkapta a PII pakkját.
Akkor meg nincs mit félni akár a P1-től sem, amíg lesz bontott toyota akksi addig tovább lehet életben tartani...

Egyébként P2-P3 viszonylatban azt olvastam, hogy a P3 cellák belső ellenállása kisebb csak, egyébként mechanikailag és egyéb paramétereiben megegyezik a P2 modulokkal.

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16688 Dátum: 2016.11.26 10:43:36 »
Gyakorlatilag mindent kaphatsz hozzá, kivéve pl. akksi cellákat (amiket mellesleg a PII-höz sem gyártanak már).
Ritkának ritka de nagyon jó kis autó, kis szerencsével ki lehet fogni jót hatszámjegyű  Ft végösszegnél maradva is. 2005-ös Yarist (igaz TS volt) nemrégen láttam a Hahun közel Prius II árban...
A TS nagyon ott van! Támogatom! Én váltásban használom a két autót, a TS mindig mosolyt csal az arcomra és a fogyasztása sem vészes. Soha nem adom el.
'08 RX400h
'09 Prius 3

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16689 Dátum: 2016.11.28 09:51:43 »
PII-be "gumiszőnyeg ügyben" tippeket (milyet, honnan, mennyiért stb.) szívesen vennék tőletek!
Köszönettel!
Today, tomorrow and after tomorrow!

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16690 Dátum: 2016.11.28 17:04:51 »
PII-be "gumiszőnyeg ügyben" tippeket (milyet, honnan, mennyiért stb.) szívesen vennék tőletek!
Köszönettel!
Szia!
Én és több FB tag is ezt a típust használjuk: https://www.rigum.hu/rezaw-plast-hotalca/toyota-hotalca/toyota-prius-iii-2009-2010-meretpontos-hotalca
Elégedettek vagyunk. Egyedül, talán egy embertől olvastam, hogy "kilyukadt" 4-5 év után, de kérdés, hogy mennyire használta. Kelendő lehet, mert most is azt írja, hogy beérkezés alatt. Nekem is 2 hetet kellett rá várni.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.28 17:08:10 írta Maci87 »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16691 Dátum: 2016.11.29 09:01:20 »
Szia!
Én és több FB tag is ezt a típust használjuk: https://www.rigum.hu/rezaw-plast-hotalca/toyota-hotalca/toyota-prius-iii-2009-2010-meretpontos-hotalca
Elégedettek vagyunk. Egyedül, talán egy embertől olvastam, hogy "kilyukadt" 4-5 év után, de kérdés, hogy mennyire használta. Kelendő lehet, mert most is azt írja, hogy beérkezés alatt. Nekem is 2 hetet kellett rá várni.
Én ezt találtam de a patentokat nem tudom értelmezni. A vezető lábterénél ugyebár 2db kampó van de a többi utas lábterénél van patentolási lehetőség? Nekem nem rémlik...
Today, tomorrow and after tomorrow!

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16692 Dátum: 2016.11.29 09:18:51 »
hello mindenki!
a prius+ tábor elég szűk, meg aztán egyébként is, ha jól tudom, majdnem ugyanaz a technikája, mint a prius III-asé (kivéve az akksit), úgyhogy ha nem bánjátok, itt fogom rontani a levegőt apró-cseprő gondjaimmal :D

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16693 Dátum: 2016.11.29 12:46:58 »
Én ezt találtam de a patentokat nem tudom értelmezni. A vezető lábterénél ugyebár 2db kampó van de a többi utas lábterénél van patentolási lehetőség? Nekem nem rémlik...
Nekem se rémlik, de én nem is használom a patentokat. Nem azért mert nem lenne rá szükség (Bár azért annyira nem csúszkál a vezető oldali, nekem meg pont az a lényeg, mivel 99%-ban én vezetek  :D ), hanem mert macerásnak tartom. Most olyan az időjárás, hogy ha az ember sűrűn autókázik, akár 2-3 naponta is ki kell szedni kirázás céljából.

fikusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16694 Dátum: 2016.11.29 13:18:37 »
Hello, Olle Danielrol es a Gepjarmu Muszaki Szakerto Irodarol van valami infotok? Egy jo aras ezust szinu Priust hirdettek a HAHUn a napokban. Es ha mar itt tartunk Berki Auto / "Berki Krisztian" / Gedeon72 (ez mind ugyanaz :)) is erdekelne. Nala is sok elado hibrid Toyota van. Koszi es szep napot minden forumozonak!