Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366810 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16650 Dátum: 2016.11.17 17:54:23 »
Sok balesetmentes kilométert kívánok!
Egy valami tűnt fel: kapcsolók kopása? Ez nem VW vagy Opl, hogy ennyi használat után kopjon. Nekem tuti 215e. van a kocsiban, de semmi ilyesmi nem jelentkezett.
'08 RX400h
'09 Prius 3

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16651 Dátum: 2016.11.17 18:11:38 »
Köszi!
Normál gombok ezen sem, csak a gumi, és annál is csak a hangerő szabályzók. De az kb. mindegyiken amit én láttam...persze ez jelentheti azt is hogy mindegyiken átírták a km-et. :censored:
De mindegy is, állapotra vettem nem km-re :)
Előző kocsimmal 10 év alatt 200ezret mentem. Remélhetőleg annyit ez is ki fog bírni, addigra meg úgy is betiltják ezeket a környezetszennyező hybrideket, és hidegfúziós meghajtás kap csak zöld rendszámot :D

dextro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16652 Dátum: 2016.11.18 10:57:34 »
Prius 5x100/54-es 16colos alufelni eladó.
Nem gyári, nagyon jó állapotban de nyilván használt.

Képet nem enged feltenni.

http://www.jofogas.hu/budapest/Toyota_Prius_5x100_54_16_os_felni_57879151.htm


BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16653 Dátum: 2016.11.18 15:00:10 »
Szia!

Üdv a fórumon és gratulálok a verdához :)
Nekem még nem futotta HSD-re, de egy hasonlóan takarékos gép pedálja felett egyensúlyozok a lábammal.
Ha egy kis kormot, NOX-ot és egyéb apróságokat leszámítunk igen környezetbarát is (<120g/km CO2)  :)
Az amcsikat is hogy sikerült beetetni a hatalmas zöld CLEAN DIESEL táblákkal (VW) :D
Régebben sokkal környezetszennyezőbb járművel topikjában is volt egy hasonlóan jó humorú srác, egyébként hasonló nickkel, ott is ment néha a vita az alternatív meghajtásról :) Az mekkora volt :)
Amúgy a Yaris-os fórumba kellene írnom, de az teljesen kipusztult, lehet később átjárok ide oltani a priusosokat :)

Bizonyos országokban díjmentesen lekérdezhető a teljes évenkénti műszaki vizsga történet (hibalajstrom, ajánlások) km-óra állásokkal, én is belefutottam egy yarisba 100.000 alatti órával hirdették, azt mondják jó állapotú csak a belseje van egy kissé lestrapálva... A lekérdezés szerint 1 éve legálisan cseréltek órát és egyébként 400.000 feletti a futás :) A hirdető egyébként úgy fogalmazott hogy 100k-val az órájában, szóval nem csalt...


Köszi!
Normál gombok ezen sem, csak a gumi, és annál is csak a hangerő szabályzók. De az kb. mindegyiken amit én láttam...persze ez jelentheti azt is hogy mindegyiken átírták a km-et. :censored:
De mindegy is, állapotra vettem nem km-re :)
Előző kocsimmal 10 év alatt 200ezret mentem. Remélhetőleg annyit ez is ki fog bírni, addigra meg úgy is betiltják ezeket a környezetszennyező hybrideket, és hidegfúziós meghajtás kap csak zöld rendszámot :D

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16654 Dátum: 2016.11.18 18:19:51 »
És akkor neked lapátolni kell a szenet, vagy a kicsi ferde szemű fűtő az már alaptartozék?  :devil:

Engem nem tudsz ezzel piszkálni. :) Szerintem tökre nem takarékos megoldás a Prius, mert amennyit megspórolok az élettartama alatt, annyival drágább. Ha takarékos akarok lenni akkor eleve kisautót vennék töredék áron, azokhoz is van hibrid hajtás, vagy épp diesel, de az ésszerű és gazdaságos autókból elegem lett, most megengedhettem magamnak egy jó autót, és hát a Subaru Impreza-t nehezebb lett volna beadni az asszonynak :D
Szóval azért vettem mert nagyon tetszik mint kocsi, meg rajongok a hajtásláncáért is. Iszonyat kényelmes az egész, jól kitalált rendszer, meg tetszik a kinézete.

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16655 Dátum: 2016.11.18 18:23:35 »
Prius 5x100/54-es 16colos alufelni eladó.
Nem gyári, nagyon jó állapotban de nyilván használt.

Képet nem enged feltenni.

http://www.jofogas.hu/budapest/Toyota_Prius_5x100_54_16_os_felni_57879151.htm

Jól hangzik, mondjuk lemezfelnit akartam, de ennyit megér ha jó az enyémre. Illetve azért is akarok kisebbet mert a 17"-ra iszonyat áron mérik a téligumit.
Viszont csak jövőhéten érek rá, szóval ha addig elviszi valaki miattam ne tartsad, majd kereslek, és rápróbáljuk.

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16656 Dátum: 2016.11.18 22:13:53 »
Ha pazarló és ésszerűtlen kocsit akartál akkor szerintem melléfogtál :D
Mondjuk egy V6 automata a városba cool lett volna :)
A tied már III-as? A valaha épített legszebb prius? Milyen szinű?
Az enyém már nem szénnel megy, tökre modern elektropneumatikus vezérlésű...

Akkor régen nem utaztál füstölő motorkerékpárokban?

És akkor neked lapátolni kell a szenet, vagy a kicsi ferde szemű fűtő az már alaptartozék?  :devil:

Engem nem tudsz ezzel piszkálni. :) Szerintem tökre nem takarékos megoldás a Prius, mert amennyit megspórolok az élettartama alatt, annyival drágább. Ha takarékos akarok lenni akkor eleve kisautót vennék töredék áron, azokhoz is van hibrid hajtás, vagy épp diesel, de az ésszerű és gazdaságos autókból elegem lett, most megengedhettem magamnak egy jó autót, és hát a Subaru Impreza-t nehezebb lett volna beadni az asszonynak :D
Szóval azért vettem mert nagyon tetszik mint kocsi, meg rajongok a hajtásláncáért is. Iszonyat kényelmes az egész, jól kitalált rendszer, meg tetszik a kinézete.

fejes.i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16657 Dátum: 2016.11.19 08:24:15 »
Azért érdemes egy kicsit számolgatni.
Egyrészt nem a yarishoz kell mérni, hanem hasonló méretű és kényelmű autóhoz (épp azért, mert ha kicsi kell, vehetsz yarist. Az még kevesebbet fog enni, ha HSD)
Másrészt lényeges a futásteljesítmény. Nekem kb. évi 40-50e km jön ki, vagyis 300-350e ft mínuszom van tankolásnál 2 l megtakarítással számolva, ami nagyon is reális egy hasonló benzinessel szemben.
Namost ha megnézem a piacot, alig létezik hasonló benzines autó mondjuk 4 évesen használtan (amiben 1.6-2.0 literes motor van)
Harmadrészt egy fiatal dízel műszaki kockázatai sokkal nagyobbak. Annyira nagyon fiatalról nem tudok beszámolni, de nálam van egy VW 2.0 SDI nulla km-től, 2004-től. Most 460 ezernél van szétkapva a motor, már két hónapja, valszeg teljes generál lesz belőle, 600e alatt nem fog megállni, igazából alig ér többet az autó. De nézzük, mit cseréltünk eddig:
- 3 vezérműszíj csere
- 3 kuplung (ennél még nincs kettős tömegű lk)
- 2 váltó esett szét, a második bontott volt, mielőtt betettük, nem új.
- 2 PD elem
Ez eddig bőven millió feletti költség, de inkább 1,5 mill. És ezt újonnan vettem, tehát a km, biztos. Az új dízeleknél még nagyobb a kockázat. És ha használtan veszem 4 évesen, akkor ennyi km futással kb BIZTOS, hogy a kockázatok jó részéből valóság lesz.

Ha új autót tudtam volna venni mondjuk 6-7 millióért, az nem prius lett volna (mert nem is lehetett volna ennyiért) - de ebben a használt relációban nálam 3 év alatt megtérül a hasonló benzineshez képest az ártöbblet.

Szerintem tökre nem takarékos megoldás a Prius, mert amennyit megspórolok az élettartama alatt, annyival drágább. Ha takarékos akarok lenni akkor eleve kisautót vennék töredék áron, azokhoz is van hibrid hajtás, vagy épp diesel, de az ésszerű és gazdaságos autókból elegem lett,

Dessloch

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16658 Dátum: 2016.11.21 07:06:11 »
Mekkora felnit ajánlotok? Most 17 colos van fent, de sokan azt mondják, hogy tegyek fel kisebbet a fogyasztás és a halkság miatt. Megéri feltenni kisebbet?

fejes.i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16659 Dátum: 2016.11.21 08:42:39 »
Mekkora felnit ajánlotok? Most 17 colos van fent, de sokan azt mondják, hogy tegyek fel kisebbet a fogyasztás és a halkság miatt. Megéri feltenni kisebbet?
Én is 17 collal vettem. Azon ne vitatkozzunk, hogy ez a szép, vagy a kisebb, mert ez ízlés kérdése.
Kb. 4 ezer km-ert mentem a 17-essel (215/45), aztán cseréltem 16-ra (195/60 téli), amivel kb 5000 km-ert mentem.
Nem tudom megmondani, halkabb lett-e.
Úgy vélem, 2-3 decivel tényleg kevesebbet fogyaszt, de közben egyrészt jött a hideg, másrészt ez nagyon kis különbség ahhoz, hogy sok tényezőből rá lehessen mondani erre az egy okra... szóval ez kb. feltételezés kategória, mivel úgy jelentkezik, hogy 5 literről kb. 5,3-5,4 -re nőtt a fogyasztásom (az autó szerint, ez 2 decit lefelé csal, ha utánaszámolok tankolásnál). Namost ebből deriváld ki...  :D

Egy viszont tuti. A 17-es kirázza a fogtömést az emberből. Ez a 195/60 16 nem olyan nagyon sokkal, de azért észrevehetően ballonosabb, sokat csillapított a rázásból.

Úgy gondolom, valahogy el fogom adni a 17-est (nem tudom, mekkora rá a kereslet) és nyárra is veszek egy másik felni garnitúrát. Talán még a 15 se lenne túlzás, de legalábbis 16-ost.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.21 08:44:51 írta fejes.i »

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16660 Dátum: 2016.11.21 09:18:17 »
Mekkora felnit ajánlotok? Most 17 colos van fent, de sokan azt mondják, hogy tegyek fel kisebbet a fogyasztás és a halkság miatt. Megéri feltenni kisebbet?

Addig nem volt vele gondom, míg át nem mentem Magyarországra Ausztriából és le nem kanyarodtam az autópályáról. :) Onnét kezdve ráz és kényelmetlen. Talán hangosabb is volt, mint a 16-os, nem emlékszem.

Én a kocsihoz 16-os felnin kaptam téli gumikat, annak a helyére vettem (Magyarországon) négy évszakost: Michelin CrossClimate. Nézd meg az árát 217/45R17 és 205/55R16 méretben - ez még egy érv volt a 16-os felni mellett. Természetesen kényelmesebb is lett tőle a kocsi.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16661 Dátum: 2016.11.21 13:52:51 »
Urak! PII-ben milyen verziószámnál tart most a gyári navi lemeze? Mostanság E1E jelűeket látok, régen meg mintha E14 lett volna :hmmmm:
Vki tudja a Navilexnél mennyi most a tarifa egy hatályos (Közép-Európa) navi lemezre vonatkozóan?
Tisztelettel!
Today, tomorrow and after tomorrow!

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16662 Dátum: 2016.11.21 15:02:24 »
Azért érdemes egy kicsit számolgatni.
Egyrészt nem a yarishoz kell mérni....

Nézegethetjük akárhogy, de egy ekkora autó (ami nem teherszállításra van) luxuscikk. Azt meg nem a gazdaságosság miatt veszi az ember.
De nem kell győzködnöd, nekem Priusom van :)

fejes.i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16663 Dátum: 2016.11.21 15:11:04 »
Nézegethetjük akárhogy, de egy ekkora autó (ami nem teherszállításra van) luxuscikk. Azt meg nem a gazdaságosság miatt veszi az ember.
De nem kell győzködnöd, nekem Priusom van :)
Ok, akkor autóz Yarrissal.
Én mivel 190 cm vagyok és 90 kg és már elmúltam 40 és legalább évi 40 ezret megyek munka miatt, de senki nem vesz nekem cégautót, nem járok Yarissal.
Ha nem lett volna pénzem Priusra, akkor sem vettem volna Yarist, hanem valami nagyobbat és öregebbet.
Ez van. Ekkorának lenni luxus ;-)
(Volt 5 évig egy Land Rover Discoverym, 17 volt, amikor eladtam. Az luxus volt...)
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.21 15:20:17 írta fejes.i »

evizoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16664 Dátum: 2016.11.21 15:59:20 »
Mekkora felnit ajánlotok? Most 17 colos van fent, de sokan azt mondják, hogy tegyek fel kisebbet a fogyasztás és a halkság miatt. Megéri feltenni kisebbet?
Nekem is gyári 17-es volt rajta. Vettem 16-os lemezfelnit prémium téli gumikkal 205/55 R16 (márkát szándékosan nem írok). Most azon fut.
A tapasztalat:
- kinézet: hát gagyi a gyári 17-es alufelnihez képest (a feleségem rögtön szólt, vegyek rá valami szép dísztárcsát, mert borzasztó ránézni is)
- fogyasztás: szerintem nem jelent különbséget (még keveset autóztam vele
- kényelem: sokkal komfortosabb, főleg az apróbb úthibák esetén (ezek most nem tűnnek fel  :yes:), persze lágyabb és ballonosabb is az új téli gumi
- utastéri zaj: nekem is feltűnt a különbség, de a feleségemnek jobb a füle (zenész  ;)) és ő fogalmazta meg jól: kicsit halkabb, de ami fontosabb más, kevésbé zavaró hangmagasságban "zajong", hosszabb úton sem tűnik fel, csak ha figyeli az ember (ált. csendben, rádió nélkül autózik)
Nem győzöm hangsúlyozni ezek a pozitív változások oka részben lehet, hogy az abroncsváltásnak köszönhetők és nem a méretváltásnak.
Az biztos, hogy a nyári is 16-os lesz, a 15-ös nekem már kicsinek tűnik ehhez az autóhoz (kissé idétlenül néz ki velük, bocsánat).