Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366698 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15240 Dátum: 2016.03.19 12:35:03 »
Köszi , akkor kérem a motor hűtőfolyadék cseréjét is.
Azért elszomorító, hogy nekem kell  elmondani egy márkaszerviznek, hogy mit mikor cseréljen.
Ha nem lenne végig vezetett szervizkönyve a kocsinak már rég maszekba csináltatnám, persze kíváncsi vagyok eladáskor mennyit dob az áron egy végig vezetett szervizkönyv,számlákkal?
A futóműállítást rábízhatom független műhelyre vagy jobb a toyota szerviz?

Korrekt futóműveshez vidd. A szakszervizben is tökéletesre csinálják, de úgy gondolom, hogy drágábban.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15241 Dátum: 2016.03.19 14:36:14 »
Köszi , akkor kérem a motor hűtőfolyadék cseréjét is.
Azért elszomorító, hogy nekem kell  elmondani egy márkaszerviznek, hogy mit mikor cseréljen.
Ha nem lenne végig vezetett szervizkönyve a kocsinak már rég maszekba csináltatnám, persze kíváncsi vagyok eladáskor mennyit dob az áron egy végig vezetett szervizkönyv,számlákkal?
A futóműállítást rábízhatom független műhelyre vagy jobb a toyota szerviz?

Értelmes,normális, hozzáértő vevő esetében igenis  számít. Hagyjuk most  magyar "olcsón,de inkább ingyen jót" mentalitást. :)

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15242 Dátum: 2016.03.19 18:20:31 »
Szerintem egy tizenéves autónál nem releváns a szervizkönyv...

Lupus70

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15243 Dátum: 2016.03.20 07:21:15 »
Korrekt futóműveshez vidd. A szakszervizben is tökéletesre csinálják, de úgy gondolom, hogy drágábban.
[/quote
 Köszi. Majd kérek árajánlatot.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15244 Dátum: 2016.03.20 14:10:43 »
Ha nem lenne végig vezetett szervizkönyve a kocsinak már rég maszekba csináltatnám, persze kíváncsi vagyok eladáskor mennyit dob az áron egy végig vezetett szervizkönyv,számlákkal?

valamennyit biztosan, de szerintem akkor sem éri meg. garanciaidőn kívül a szervizköny csak humbug, pláne a világ keleti felén, ahol mi is vagyunk...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15245 Dátum: 2016.03.20 14:28:38 »
valamennyit biztosan, de szerintem akkor sem éri meg. garanciaidőn kívül a szervizköny csak humbug, pláne a világ keleti felén, ahol mi is vagyunk...
Nálam már csak a Toyota elektronikus szerviz könyve van (kinyomtatható). Azért azt nem gondolnám humbuknak (egy szervizben volt eddig mindig).
A pecsételt könyvecske önmagában tényleg az.

Pötyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15246 Dátum: 2016.03.21 20:54:05 »
Üdvözletem az Uraknak, mint látjátok friss fórumozó vagyok, legalábbis ezen az oldalon.

Pár napja szert tettem egy 2005-ös Priusra, első tulajtól, végig toyota márkaszervizben szervizelt, 226 ezer km-rel, abszolut nem érezni rajta.
Jómagam értek valamennyit az autókhoz, de ez az autó nekem is új egy kicsit és nem szeretnék ártani neki, ezért fordulok a tapasztaltabb priusosokhoz tanácsért.
Szeretnék motorolajat és váltó olajat cserélni, az itt kapható Kroon Oil nálam bevált, de szeretném ha valaki még mondana rá egy véleményt.
http://www.kroon-oil.com/en/catalogue/product/75/sp-matic-2082/791/  - váltó olaj
http://www.kroon-oil.com/en/catalogue/product/57/asyntho-5w-30/504/  -  motorolaj, kb minden  autómba ezt öntöm.

Igérem nem fogok túl sok hülye kérdést feltenni, de azért lenne még egy. Miből lehet tudni hogy az akksi pakkett már nem a legjobb? Nekem teljesen spontán, véletlenszerűen inditja az autót és állitja le, kicsit még furcsa nekem.

Köszönöm előre is a megtisztelő válaszokat!
NO KEC-MEC

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15247 Dátum: 2016.03.21 21:03:32 »
kroon? akkor te hollandiában vagy??? ott láttam ilyen nevü olajat...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Pötyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15248 Dátum: 2016.03.21 21:08:15 »
már 8 éve itt vagyok :)
NO KEC-MEC

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15249 Dátum: 2016.03.21 21:25:54 »
[emoji111] [emoji111]
a kroon olajmárkábol sejtettem...
nagybátyám gépei is azzal járnak kint...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15250 Dátum: 2016.03.21 21:44:50 »
Sziasztok!

Prius II-ben javasolt váltóolajat cserélni? Most megyek a 225,000 km-es szervízre. Ti szoktátok cseréltetni a váltóolajat? Hány liter váltóolaj kell bele?

Köszönöm
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15251 Dátum: 2016.03.21 22:31:50 »
valamennyit biztosan, de szerintem akkor sem éri meg. garanciaidőn kívül a szervizköny csak humbug, pláne a világ keleti felén, ahol mi is vagyunk...

Ez nem igaz. Itt a forumon meg a tarstopicon is csorgo nyallal nezik azokat a kocsikat, amihez van rendes szervizkonyv
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15252 Dátum: 2016.03.21 22:32:48 »
Üdvözletem az Uraknak, mint látjátok friss fórumozó vagyok, legalábbis ezen az oldalon.

Pár napja szert tettem egy 2005-ös Priusra, első tulajtól, végig toyota márkaszervizben szervizelt, 226 ezer km-rel, abszolut nem érezni rajta.
Jómagam értek valamennyit az autókhoz, de ez az autó nekem is új egy kicsit és nem szeretnék ártani neki, ezért fordulok a tapasztaltabb priusosokhoz tanácsért.
Szeretnék motorolajat és váltó olajat cserélni, az itt kapható Kroon Oil nálam bevált, de szeretném ha valaki még mondana rá egy véleményt.
http://www.kroon-oil.com/en/catalogue/product/75/sp-matic-2082/791/  - váltó olaj
http://www.kroon-oil.com/en/catalogue/product/57/asyntho-5w-30/504/  -  motorolaj, kb minden  autómba ezt öntöm.

Igérem nem fogok túl sok hülye kérdést feltenni, de azért lenne még egy. Miből lehet tudni hogy az akksi pakkett már nem a legjobb? Nekem teljesen spontán, véletlenszerűen inditja az autót és állitja le, kicsit még furcsa nekem.

Köszönöm előre is a megtisztelő válaszokat!

Ez itt nem ismer olaj. Tegyel bele Eneost, az bele valo es bevalt
Prius 1.8 HSD

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15253 Dátum: 2016.03.22 05:34:35 »
Ez itt nem ismer olaj. Tegyel bele Eneost, az bele valo es bevalt

Már megint nem olvasol, csak nyomod a megfellebbezhetetlen ítész dumát. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15254 Dátum: 2016.03.22 05:37:34 »
Üdvözletem az Uraknak, mint látjátok friss fórumozó vagyok, legalábbis ezen az oldalon.

Pár napja szert tettem egy 2005-ös Priusra, első tulajtól, végig toyota márkaszervizben szervizelt, 226 ezer km-rel, abszolut nem érezni rajta.
Jómagam értek valamennyit az autókhoz, de ez az autó nekem is új egy kicsit és nem szeretnék ártani neki, ezért fordulok a tapasztaltabb priusosokhoz tanácsért.
Szeretnék motorolajat és váltó olajat cserélni, az itt kapható Kroon Oil nálam bevált, de szeretném ha valaki még mondana rá egy véleményt.
http://www.kroon-oil.com/en/catalogue/product/75/sp-matic-2082/791/  - váltó olaj
http://www.kroon-oil.com/en/catalogue/product/57/asyntho-5w-30/504/  -  motorolaj, kb minden  autómba ezt öntöm.

Igérem nem fogok túl sok hülye kérdést feltenni, de azért lenne még egy. Miből lehet tudni hogy az akksi pakkett már nem a legjobb? Nekem teljesen spontán, véletlenszerűen inditja az autót és állitja le, kicsit még furcsa nekem.

Köszönöm előre is a megtisztelő válaszokat!

Helló!  Egy diag nem árt, abból kiderül az akksi állapota (is).  Elvileg droidos okostelóval és egy BT-s OBDII kiolvasóval abszolválható, de a legtutibb a Techstream nevű gyári PC-s program a hozzá való kábellel.  Ez utóbbival a mély bugyrokba is el lehet jutni a kocsi agyába.

A  benzinmotor indulását a rendszer vezérli, úgy jó, ahogy csinálja, majd megszokod.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.