Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366817 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

dextro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14490 Dátum: 2015.11.09 12:59:58 »
Kérdés:

Prius 2-re keresek kereket.
Valaki azt mondta, hogy a 15"-os nem jó rá mert a fékkengyel túl nagy és nem fér el.
Az amerikai modelleken 15"-os asszem a kerék de azon a fék is más.
Nekem európai modellem van.
Bementem a reálszisztémához és ott azt mondták, hogy az acélfelni az csak mankókerék a priusokon ezeken mind alufelnin gurulnak.

Nekem téli gumihoz kéne kerék nem érdekel ha acélfelni és az sem ha 15"-os.
Ez az acélfelni jó lehet-e?

"5x100 15' ET 38 gyári VW acélfelni
6 col széles 6j15h2. A közepe elvileg 57,1 mm. Nekem toyota avensisen volt"

Ha nem jó akkor csak a 16"-os és kifejezetten Priushoz gyártott kerék jó?

üdv,
Dextro




kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14491 Dátum: 2015.11.09 13:20:45 »
Üdv Urak!
Koràbban kértem tanàcsot p3  bt-vel zenehalgatàs ügyeben.JÖtt is vàlasz,de a leírt modon nem működik a tortenet.sem a samsung galaxy note 4 sem a samsung galaxy alpha telefonokat nem latja a medialejatszo ugy,hogy kozben a telefonos bt funkciok tokeletesen mukodnek.zenehalgatasnal nem mukodik,a bt fül nem aktív.tudom hogy jack csatival kikuszobolheto a dolog,de ugy vagyok vele orulnek ,ha mukodne ez a funkcio ha mar van.ötlet?
A zenehallgatás esetén külön kell összepárosítani a telefont telefon módhoz és külön zene módhoz. Érdemes azonos PIN kódokat beállítani mindkét funkcióhoz. Nálam úgy ment flottul.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14492 Dátum: 2015.11.09 13:47:43 »
Kérdés:

Prius 2-re keresek kereket.
Valaki azt mondta, hogy a 15"-os nem jó rá mert a fékkengyel túl nagy és nem fér el.
Az amerikai modelleken 15"-os asszem a kerék de azon a fék is más.
Nekem európai modellem van.
Bementem a reálszisztémához és ott azt mondták, hogy az acélfelni az csak mankókerék a priusokon ezeken mind alufelnin gurulnak.

Nekem téli gumihoz kéne kerék nem érdekel ha acélfelni és az sem ha 15"-os.
Ez az acélfelni jó lehet-e?

"5x100 15' ET 38 gyári VW acélfelni
6 col széles 6j15h2. A közepe elvileg 57,1 mm. Nekem toyota avensisen volt"

Ha nem jó akkor csak a 16"-os és kifejezetten Priushoz gyártott kerék jó?

üdv,
Dextro
A 15"-os felni felmegy a PII-re - nekem is az volt a téli kerekem.
A téli felnijeim pont Skoda (Ronal) aluk voltak, ami feltehetők a Priusra, de:
- a Toyoták (nagy részének) a középfurata 54,1 mm, tehát kell hozzá tehermentesítő.
- a VW/Skoda gyári felnik felfogatásának illeszkedő felülete nem kúpos mint a Toyotáé hanem rádiuszos, így kell hozzá ennek megfelelő anya is.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14493 Dátum: 2015.11.09 13:52:04 »
Ez az acélfelni jó lehet-e?

"5x100 15' ET 38 gyári VW acélfelni
6 col széles 6j15h2. A közepe elvileg 57,1 mm. Nekem toyota avensisen volt"

Tehermentesítővel igen. Próbálj inkább Toyotára valót keresni (középfurat 54 mm, inkább ET39)

Nekem különben vannak eladó 16"-osak, sajnos nem teljes garnitúra: http://bit.do/edkcuccai

dextro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14494 Dátum: 2015.11.09 14:41:59 »
Kár, hogy nem teljes garnitura mert elhoznám.

Yetroh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14495 Dátum: 2015.11.09 16:28:42 »
Es hogyan tudom ugy parositani?nekem csak sima telegon modban megy

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14496 Dátum: 2015.11.09 19:48:56 »
Üdv Urak!
Koràbban kértem tanàcsot p3  bt-vel zenehalgatàs ügyeben.JÖtt is vàlasz,de a leírt modon nem működik a tortenet.sem a samsung galaxy note 4 sem a samsung galaxy alpha telefonokat nem latja a medialejatszo ugy,hogy kozben a telefonos bt funkciok tokeletesen mukodnek.zenehalgatasnal nem mukodik,a bt fül nem aktív.tudom hogy jack csatival kikuszobolheto a dolog,de ugy vagyok vele orulnek ,ha mukodne ez a funkcio ha mar van.ötlet?
Használati utasítás a Bluetooth Audio használatához /by Bicskei/
1. Setup -> "Audio Settings" -> Bluetooth Audio Settings" (1.kép)
2. Bluetooth Audio -> "Register" (2.kép)
3. Létesíts ÚJ Bluetooth kapcsolatot a (telefon)készülékeddel a Prius eszközzel (3.kép)
4. Ha kész indítsd el a zenelejátszást a (telefon)készülékeden /Spotify, Google Music, stb is működik, lásd pl. a 4. képen Spotify megy


Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14497 Dátum: 2015.11.10 08:52:10 »
Ápdét a RP-féle blokkoló vs hibridgarancia-ellenőrzés sagában: Péter válaszolt a levelemre, nem érti, hogy mi van. Volt már nála több P3 is (előttem és utánam is), amit vittek a garanciaellenőrzésre és nem volt vele gond. Csak vaktában tudott pár dolgot javasolni:
- menjek az új szoftverrel is még és próbáljam meg újra
- próbáljak meg egy másik szervizt
- ill. "...vagy 500 km ig szervízállásba tenni bár nem sok értelmét látom." Erről tudja valaki, hogy micsoda? :)

Az első pont úgyis jön magától, mert 70e fölött van már a kocsi és a következő szerviz 75-76e-nél esedékes, most már az új szoftverrel. A szervizcsere nem hiszem, hogy megoldást jelentene, szerintem a soproniak nem inkompetensek.

Szóval ez most a helyzet, majd a következő szervizlátogatás után tapasztaltakat is megírom.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14498 Dátum: 2015.11.10 08:53:17 »
Színe nem változott ettől?  [rohog]

Erre elfelejtettem válaszolni: de, az is! British Racing Green színe lett és vajszínű bálnapéniszbőrrel burkolt mostantól a beltér. :lol:

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14499 Dátum: 2015.11.10 08:57:20 »
"...vagy 500 km ig szervízállásba tenni bár nem sok értelmét látom." Erről tudja valaki, hogy micsoda? :)

A szervizállás az indításgátlónak az az állapota, amikor nem tilt soha, csak minden indításkor hangjelzést ad (de ez el is maradhat). Amikor szervizbe, mosóba stb. adod az autót, akkor átteszed ebbe az állásba és nem kell elmondani a jómunkásembereknek, hogy mi a trükk.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14500 Dátum: 2015.11.10 09:58:55 »
A szervizállás az indításgátlónak az az állapota, amikor nem tilt soha, csak minden indításkor hangjelzést ad (de ez el is maradhat). Amikor szervizbe, mosóba stb. adod az autót, akkor átteszed ebbe az állásba és nem kell elmondani a jómunkásembereknek, hogy mi a trükk.

Köszi. Eddig nem tudtam róla, hogy van ilyen. Ez nem csak a monori szerviz blokkolójával van így? Rákérdeztem Péternél, de még nem válaszolt.

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14501 Dátum: 2015.11.10 13:23:59 »
Köszi. Eddig nem tudtam róla, hogy van ilyen. Ez nem csak a monori szerviz blokkolójával van így? Rákérdeztem Péternél, de még nem válaszolt.

Van a Péter félében is ilyen ez 110 százalék.  ::)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14502 Dátum: 2015.11.10 19:17:23 »
Van a Péter félében is ilyen ez 110 százalék.  ::)

 :yes: :yes: :yes: :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14503 Dátum: 2015.11.10 20:43:08 »
A szervizállás az indításgátlónak az az állapota, amikor nem tilt soha, csak minden indításkor hangjelzést ad (de ez el is maradhat). Amikor szervizbe, mosóba stb. adod az autót, akkor átteszed ebbe az állásba és nem kell elmondani a jómunkásembereknek, hogy mi a trükk.

Hogyan lehet ebbe a módba állítani?

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14504 Dátum: 2015.11.10 20:51:18 »
Alapvetően hasonlóan, mint a normál működtetése, de többet publikusan talán nem lenne jó leírni.