Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366701 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14265 Dátum: 2015.10.14 15:02:31 »
Az állófűtésben igazán az északiak jók, nem véletlenül. Keressetek rá arra, hogy pl. "finland engine block heating" és remek képek jönnek elő. :) Meg pl. egy ilyen is, ez pont P2:

http://john1701a.com/prius/owners/Prius-In-Finland.htm

szögi

  • fórum szerveradmin
  • Adminisztrátor
  • Néha itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 99
    • http://localnet.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14266 Dátum: 2015.10.14 15:36:21 »
Az állófűtésben igazán az északiak jók, nem véletlenül. Keressetek rá arra, hogy pl. "finland engine block heating" és remek képek jönnek elő. :) Meg pl. egy ilyen is, ez pont P2:

http://john1701a.com/prius/owners/Prius-In-Finland.htm

Amúgy nálunk szerintem kb semmi értelme nincs állófűteni. Évente van pár nap/hét, amikor mínusz fok van, egyébként meg ~2 perc alatt a benzinmotor felmelegíti a hűtővizet üzemi hőmérsékletre. Megéri beruházni? :)
szögi

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14267 Dátum: 2015.10.14 15:49:26 »
Amúgy nálunk szerintem kb semmi értelme nincs állófűteni. Évente van pár nap/hét, amikor mínusz fok van, egyébként meg ~2 perc alatt a benzinmotor felmelegíti a hűtővizet üzemi hőmérsékletre. Megéri beruházni? :)

Nem tudom, de nem nagyon hiszem én se. Az előző kocsim egy Citroen C3 volt, 1,4-es turbódízel. A 2010 januári -25 fokban (amikor a BKV sztrájk is volt) is pöcc-röffre indult.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14268 Dátum: 2015.10.14 20:18:41 »
Szia Bicskei!
Írj majd ràm milyenek a gèpek!
Köszönöm
Yetroh
A hibridauto.hu - ahogy kivettem a tulaj szavait- megrendelésre hoz csak be kocsit, azaz leszerződik, hogy ezt vagy azt az autót a megbeszélt összegért behozza.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Yetroh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14269 Dátum: 2015.10.14 20:29:11 »
Köszönöm Bicskei!

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14270 Dátum: 2015.10.14 22:14:22 »
Létezik üzemanyaggal működő állófűtés is (nem tudom, Priusba szerel-e valaki), nekem a dízelemben van olyan.

Az enyémben Webasto van, benzines. 20 perc alatt fűti fel a motort és az utasteret.

Amúgy nálunk szerintem kb semmi értelme nincs állófűteni. Évente van pár nap/hét, amikor mínusz fok van, egyébként meg ~2 perc alatt a benzinmotor felmelegíti a hűtővizet üzemi hőmérsékletre. Megéri beruházni? :)

Hát, pedig nagy találmány. Meleg autóba ülni... Az a pár hét, az konkrétan 4-5 hónap, amikor én használom. 15 fokban már simán megéri. Azt a 2 percet meg te sem hiszed el szerintem. Az 1000-es Yarisnak kellett vagy 10-15 perc az üzem meleg hőmérséklethez...

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14271 Dátum: 2015.10.15 06:13:52 »
Nagyon úgy néz ki, hogy a Lexus CT200h-ra váltást kihagyom :(

Több ok:
Amit kinéztem kint és szóban lefoglaltam, előlem eladták.
Amit itthon kinéztem, az igazából nem is volt soha eladó (mert rendelésre hozta a hibridauto.hu, de azért meghirdette - khmmm)
A hazai CT200h kínálat (vagy sz@r állapot, vagy sok-sok km-rel, vagy fapados)
Nincs időm kimenni megnézni, behozni, stb. macera
A Prius-om aluláraztam, ezzel a km + felszereltséggel ahogy nézem a piaci ára most kb.3.8m (én 3.5m-ért hirdettem)


Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14272 Dátum: 2015.10.15 10:02:17 »
Nagyon úgy néz ki, hogy a Lexus CT200h-ra váltást kihagyom :(

Több ok:
Amit kinéztem kint és szóban lefoglaltam, előlem eladták.
Amit itthon kinéztem, az igazából nem is volt soha eladó (mert rendelésre hozta a hibridauto.hu, de azért meghirdette - khmmm)
A hazai CT200h kínálat (vagy sz@r állapot, vagy sok-sok km-rel, vagy fapados)
Nincs időm kimenni megnézni, behozni, stb. macera
A Prius-om aluláraztam, ezzel a km + felszereltséggel ahogy nézem a piaci ára most kb.3.8m (én 3.5m-ért hirdettem)
Hát igen...
Nyilván azokat lehet itthon kedvező áron adni amit kint is olcsón vesznek meg. A kínálat alja pedig ez amit írtál, a fapados és / vagy korábban sérült darabok.
Azért ne add fel, feltűnhet vételre érdemes darab, persze valószínűleg magasabb áron.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14273 Dátum: 2015.10.15 10:52:13 »
Ezt már egyszer megnéztem, csak nem írtam fel :(
És tényleg, mi van ha 100 fok fölé melegszik a víz (pl elfelejti az ember, h reggel 7re beállította, de pl hétvégén 10ig alszik), mert ugye nincs gyújtás, nincs hűtőventillátor!? Vagy annyira nem jó a hatásfok, és sosem fog valamennyi fölé menni, annyi a veszteség, meg a közvetett kapcsolat (h nem belógatva, csak nekirakva van a fűtő) miatt?

Amúgy nálunk szerintem kb semmi értelme nincs állófűteni. Évente van pár nap/hét, amikor mínusz fok van, egyébként meg ~2 perc alatt a benzinmotor felmelegíti a hűtővizet üzemi hőmérsékletre. Megéri beruházni? :)
Szerintem megéri, mert nem csak minuszokban jó, hanem bármikor, amikor hideg van (szerintem 10 fok alatt már tuti jól jön), és fűteni kell, Te pedig meleg autóba ülsz, meleg autóval indulsz.

Az 1000-es Yarisnak kellett vagy 10-15 perc az üzem meleg hőmérséklethez...
Pont emiatt cseréltem asszony Peugeot 206 1.1 benzinesében termosztátot, mert 5-6 km alatt még csak 70-80fokos volt a víz. Csere után sem lett sokkal gyorsabb, de azért most már eléri ennyi km alatt a 90et a jelenlegi 10-15 fokban.
De a Prius tényleg gyorsabb még télen is. Egyszer régebben figyeltem -5 fok körül, h 1km után már 50-60 fok körül volt. De a fűtés 40foktól indul, az már 400m után megvolt.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.15 11:08:02 írta zezoka »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14274 Dátum: 2015.10.15 11:25:18 »
A Prius motorokhoz ua. a kontakt elektromos előmelegítő mint a ZZE motorokhoz. A blokkon gyárilag erre a célra kialakított furatba illeszkedik a cekasz Calix/ Toyota szett esetén.
0C ről 2 óra alatt kb 28C ra melegít. Ma reggel 16 ról kb 38 rá ment fel, ami a vízpumpa elindulásakor rögtön visszaesik 2-4C ot ( magasan van a hőgomba.). A termosztát hivatalosan 82 nél nyit, szerintem azonban 55 nél már átereszt, mert onnan mérhető lassabban melegszik, és a hűtő is melegebb.
A vesztesége a kontakt melegítőknek elég jelentős, ezért is érdemes takarni a hűtőrácsot.
Én egyszer sokáig rajtafelejtettem az elő melegítést, 50 C ra ment fel.

A PII 5 km és távokon soha ha nem fog normálisan fogyasztani. Nem véletlen az amcsi verziókban a hőszigetelt tároló.

Szerintem CT-ből kapható normális, de annak természetesen megkérik az árát.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14275 Dátum: 2015.10.15 12:04:27 »
Azt hittem azért gyorsabban és jobban felfűti. Akkor ezek szerint a kiforrástól nem kell félni! :)

Azt a hőszigetelt tárolót be lehetne építeni EUs-ba? Ebay-en biztos lehetne venni bele! Amúgy az mennyit bír? Egy éjszaka alatt tuti lehűl, de még a 8 óra meló alatt azért kihűl abban is nem?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14276 Dátum: 2015.10.15 13:02:43 »
Azt hittem azért gyorsabban és jobban felfűti. Akkor ezek szerint a kiforrástól nem kell félni! :)

Azt a hőszigetelt tárolót be lehetne építeni EUs-ba? Ebay-en biztos lehetne venni bele! Amúgy az mennyit bír? Egy éjszaka alatt tuti lehűl, de még a 8 óra meló alatt azért kihűl abban is nem?
Az az USA P2-esekben van.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14277 Dátum: 2015.10.15 13:19:47 »
Amúgy az mennyit bír? Egy éjszaka alatt tuti lehűl, de még a 8 óra meló alatt azért kihűl abban is nem?

Nem. ,,It will remain hot overnight and warm for up to 3 days.''

HGabor89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14278 Dátum: 2015.10.15 14:45:41 »
Hat rossz hireket kaptam.
Usa modellre nem ervenyesitheto az 5 even tuli akku garancia :-(
Sot, azt a tesztet sem tudjak lefuttatni amerikai modellen, amit az akkubevizsgalaskor neznek, mert alvazszam szerint nem engedi a rendszeruk.
Sima diagot tudnak nezni, hogy ir e hibakodot a computer.
Voltam bent a mogyorodi uti toyotanal, ott pedig szetfikaztak az amerikai modelleket, legfokepp a futomuvet.
Aztan most a garancias cucc miatt felhivtam meg a toyota kovacsot, de toluk is ugyanezt az infot kaptam :-(
Szivas :S

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14279 Dátum: 2015.10.15 15:38:29 »
Nem. ,,It will remain hot overnight and warm for up to 3 days.''
És mennyit ér? Mert ha van benne 1liter hűtővíz a négy literből, mondjuk 40°C-on és az indításkor elkeveredik a termosztát előtti másik 1liter -10°C-ossal, az még oké, hogy 15°C-os lesz kb, de amint az hozzáér a szintén -10°C-os blokkhoz gyorsan visszahül. Biztosan van értelme egyébként csak így nehezen elképzelhető. Egy 50-es körül már behozatható usából :)
Egyébként az elvet felkarolva érdekes lenne egy ilyen házi fejlesztésű dolog. Tkp nem kell hozzá más csak egy jól szigetelt termosz amit bekötünk a termosztát és a blokk közé. Erre akasztunk valami elektronikát ami kiengedi belőle zaftot, illetve elzárja motor leállításkor. Na meg egy kicsit több hűtővíz és egy légtelenítő termoszra is.