Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366839 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Fundy

  • Vendég
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13770 Dátum: 2015.08.21 20:35:43 »
Sziasztok!

Néhány hónapja rendszeres látogató vagyok a fórumon, read only üzemmódban, mert a család vásárolt egy hármas Priust, és az én feladatom volt a megfelelő példány kiválasztása valamint az általános kutatómunka elvégzése. :)
A vásárlás igen jól sikerült egy 2013-as LED-es, bőrős, kisnavis (kamerás) darabot fogtunk ki.

Viszont sajnos a hétfői vihart nem sikerült épen megúszni, a sötétben belehajtottam egy a kelleténél nagyobb vízfolyásba. Szerencsére óriási problémát nem okozott, de a bal oldali DRL búrája alatt kb. 4 cm magasan áll a víz, és a LED-ek villódznak. Tudtok esetleg otthoni módot arra, hogy ezt a vizet itthon eltávolítsuk, vagy érdemes inkább a hétfőt egy márkaszervizben kezdeni? (Az autó nem garanciális.)

Ezen kívül tudnátok küldeni nekem is egy elérhetőséget a Dél-Pesti szerelőhöz, aki szokott lopásgátló megoldásokat szerelni Priusokba?

Köszönöm szépen,
Ádám

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13771 Dátum: 2015.08.21 21:36:36 »
Támogatom közel lakom

szögi

  • fórum szerveradmin
  • Adminisztrátor
  • Néha itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 99
    • http://localnet.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13772 Dátum: 2015.08.21 22:00:10 »
Szögi (szintén wazer) is a Kolosy felé jár. A múltkor elment mellettem, csak későn vettem észre, hogy ledudáljam.

 :yes: bizony, minden hétköznap, ha akarsz autót nézni arra felé, akkor szólj!
szögi

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13773 Dátum: 2015.08.21 22:15:47 »
Ez engem is érdekelne, hol és mikor lesz?
Esélyes hogy Trotter koma a mai kis szerelgetős összeröffenésre gondolt. Vagy tévedek és más is van tervben? :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13774 Dátum: 2015.08.21 22:16:49 »
Egyszer én szívesen elvinném hozzád az enyémet,  ha nem vagyok pofátlan
Valami baj van a tiéddel? Vagy elvesztem a témák között? :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13775 Dátum: 2015.08.21 22:21:42 »
A vásárlás igen jól sikerült egy 2013-as LED-es, bőrős, kisnavis (kamerás) darabot fogtunk ki.

a bal oldali DRL búrája alatt kb. 4 cm magasan áll a víz, és a LED-ek villódznak. Tudtok esetleg otthoni módot arra, hogy ezt a vizet itthon eltávolítsuk, vagy érdemes inkább a hétfőt egy márkaszervizben kezdeni? (Az autó nem garanciális.)

Ezen kívül tudnátok küldeni nekem is egy elérhetőséget a Dél-Pesti szerelőhöz, aki szokott lopásgátló megoldásokat szerelni Priusokba?

Köszönöm szépen,
Ádám

Halii.
1. Remélem van ülésfűtés is a bőr mellett, különben erősen átkozni fogod a telet.
2. Háát ha beengedte, az annyira nem buli. De ha kiszeded a körlámpa izzót, hajszárítóval elvileg ki tudod párologtatni.
3. Melyikre gondolsz pontosan? Pestimre, vagy XVII-ik kerület?

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13776 Dátum: 2015.08.21 22:43:27 »
Még h nem olcsóbbak a Priusok, ez itt maga a hibrid Batmobil :D
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.21 22:46:48 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

hofi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13777 Dátum: 2015.08.21 23:03:39 »
Sziasztok!
Két hónapja vagyok Prius 2 tulajdonos. Az autó hibátlan, és majdnem  minden remekül működik. Németországból behozott, 8 éves és megbízhatóan 100000 km-t futott. Az autót vétel előtt átnézettem és minden a vásárlás mellett szólt, kivéve, hogy a motorblokk, a csavarok a kipfogó dob (a hátsó különösen) erősen korrodált. A  motorblokk alumínum vastagon fehérre oxidált a felső részeken is. A kasztni viszont teljesen rozsdamentes, alulról is a kényes helyeken. Megmagyarázhatatlan, kicsit azt a benyomást kelti mintha vízben állt volna. De mivel magasabb helyeken is ilyen a motortében minden csavar, ez kizárható. Ennek ellent mond a hibátlan gyönyörő bőr belső és a kárpitelemek is. VAn hasonló tapasztalatotok. A hátsó dobról közben megtudtam tőletek, hogy erősen szeret rohadni.
Egy másik apróság: Tudtok valami leírást az ülésfűtésről? Hol lehet a biztosítéka, stb. A priusclub oldalon sem találok a letölthető dolgok között semmit róla. A vezető ülés fűtésének 2. fokozata nem működik.
Köszi a segítséget!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13778 Dátum: 2015.08.21 23:55:21 »
Sziasztok!
Két hónapja vagyok Prius 2 tulajdonos. Az autó hibátlan, és majdnem  minden remekül működik. Németországból behozott, 8 éves és megbízhatóan 100000 km-t futott. Az autót vétel előtt átnézettem és minden a vásárlás mellett szólt, kivéve, hogy a motorblokk, a csavarok a kipfogó dob (a hátsó különösen) erősen korrodált. A  motorblokk alumínum vastagon fehérre oxidált a felső részeken is. A kasztni viszont teljesen rozsdamentes, alulról is a kényes helyeken. Megmagyarázhatatlan, kicsit azt a benyomást kelti mintha vízben állt volna. De mivel magasabb helyeken is ilyen a motortében minden csavar, ez kizárható. Ennek ellent mond a hibátlan gyönyörő bőr belső és a kárpitelemek is. VAn hasonló tapasztalatotok. A hátsó dobról közben megtudtam tőletek, hogy erősen szeret rohadni.
Egy másik apróság: Tudtok valami leírást az ülésfűtésről? Hol lehet a biztosítéka, stb. A priusclub oldalon sem találok a letölthető dolgok között semmit róla. A vezető ülés fűtésének 2. fokozata nem működik.
Köszi a segítséget!
Hali.
Nos pár észrevétel.
8 év/100.000 kilométer igencsak kevésnek tűnik. Pláne hogy P2 aminél még 160k-ig tartott a garancia, de persze semmi sem lehetetlen. (jellemzően a garancia lejárta után szokták eladni) és németországban nem tescoba járni vesznek autót.
A csavarok és a dob rohad, közben fehér a motortér, az azt jelenti hogy a kocsi nem németországi, hanem belga/holland (tenger+só miatt korrodálódik pár csavar illetve csapódik ki a fehér oxid az alu részeken) és a kipufogó is olyan 200.000 környékén kezd el komolyan hámlani (törni).
Ha az ülésfűtés második fokozata nem működik, az nem biztosítékhiba lesz. Sokkal inkább kapcsoló vagy fűtőlap. (nincsenek külön biztosítékon a fokozatok) A bekötési alapok egyébként a hármas letöltéseinél vannak (azonos séma és kábelezés)
http://priusclub.hu/index.php/letoeltesek-downloads/download/3-prius-3-2009-2014/41-uelesfutes-beszerelese-seat-heater-installation
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.22 00:00:37 írta kowee »

hofi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13779 Dátum: 2015.08.22 01:25:34 »
Szia!

Telfonon a napokban már beszéltünk, én érdeklődtem a Révész Peti telefonszáma után. Nos az autót egy bajai magánszemély hozta be, aki rendszeres hoz Toyotákat. Egy német kereskedésből hozta (ez a rendszámtábla keretén is stimmel). Az autó 98 ezernél volt visszahíváson, ez a Toyotánál leellenőrizhetően  látható, ez 2014-ben történt. Az autón 2014. 8. hóban volt az utolsó kötelező szervíz szintén 98 ezer kilométerrel a szervízkönyve szerint. A tulaj szerint a német kereskedésben állt az autó áprilisig, ő akkor hozta be és állította forgalomba Mo-n. A részemre történt eladásig a felesége használta időnként, júliusig belarakott 1200 km-t, így került hozzám. A szervízkönyv bejegyzések szerint Drezdában és Lipcsében volt szervízekben. A GPS-ben is találtam Drezdai és Lipcsei mentett címeket. Ezek kicsit ellentmondanak a belga/holland előéletnek. "Bónuszban" szinte teljesen lefutott 2006 36. heti (feltehetően) gyári Michelin abroncsokkal szerelt az autó, ami az autó  2007-es gyártási évet és a km állást tekintve szintén valós lehet...Ez vagy mind igaz, vagy igen rafinált és minden apró részletre kiterjedő figyelmű nepperrel van dolgom. A szervízkönyvben a pecsétek is gyönyörűen elkülönülnek, valamint a kézírások is sokfélé, más- más tollal, valamint láthatóan a régebbi bejegyzések, kopttabban, kissé már fakóbbak.
Ezért is furcsa nekem a kipufogó állapota és leírt korrodálás. Sőt a tulaj megmutatta, hogy a hátsó dob előtti csövet kicseréltette, mert az még korrodáltabb volt és kilyukadt. Az ülésfűtésre vonatkozó infót köszönöm! Ha nem kapcsoló hiba, akkor nem bombáznám szét az ülését, az 1-es fokozat működik.
Egyébként a bajai Toyotánál átnézettem az autót, de kiderült, hogy kicsit bennfentes a dolog, mert emberünk az összes autóját oda hordhatta, legalább is a használt autó részlegvezető láthatóan jól ismerte. Ott nem találtak semmi kivetnivalót a kocsiban. Végig a szerelő nyomában voltam, ki sem jöttem az emelő alól.  ::) Ennek ellenére később feltűnt, hogy a jobb első agycsapágy kis sebességnél mintha morgolódna, a jobb egyben a padlólemezben volt némi rezonancia is. Ez pár száz km múlva gyengült. Végül megmutattam egy megbízható szerelőnek, aki próbakör után sem tudta megerősíteni a csapágy hibát. Felemelve sem jött elő kézzel forgatásra, mozgatásra. Végül emelőn 30-as tempóval hajtva sztetószkóppal szúrta ki, hogy valamelyik csapágygolyó valószínűleg nem egészen gömbölyű már. ...SKF csapágy 14000.

Fundy

  • Vendég
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13780 Dátum: 2015.08.22 06:05:52 »
Halii.
1. Remélem van ülésfűtés is a bőr mellett, különben erősen átkozni fogod a telet.
2. Háát ha beengedte, az annyira nem buli. De ha kiszeded a körlámpa izzót, hajszárítóval elvileg ki tudod párologtatni.
3. Melyikre gondolsz pontosan? Pestimre, vagy XVII-ik kerület?

Köszi a válaszokat!

1. Igen, van ülésfűtés is. :)
2. Lehet, hogy félreértjük egymást, de nem a ködlámpa kör alakú búrája ázott be, hanem a lökhárító szélén lévő DRL és index búra. Ezt hogyan tudnám kiszedni? (Youtube keresés nem vezetett eredményre. :( )
3. Helyileg Pestszentimre közelebb van hozzám, így ha a kettő között nincs lényegi különbség, inkább az érdekelne.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13781 Dátum: 2015.08.22 08:29:50 »
Tegnap este bőve 7 után az M0-án  É ->D irányba haladva megelőzött egy fekete P3-as (batmobil), klubos matrinyákkal hátul, és szépen kivitelezett  DRL-el elől. :clap: A rendszáma szerint nándorfehérvári lehet! Elhagyott valamit! :yes: Ismerős valakinek Pest-megyében? ;) ;) ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13782 Dátum: 2015.08.22 09:01:14 »
Sziasztok!

Néhány hónapja rendszeres látogató vagyok a fórumon, read only üzemmódban, mert a család vásárolt egy hármas Priust, és az én feladatom volt a megfelelő példány kiválasztása valamint az általános kutatómunka elvégzése. :)
A vásárlás igen jól sikerült egy 2013-as LED-es, bőrős, kisnavis (kamerás) darabot fogtunk ki.

Viszont sajnos a hétfői vihart nem sikerült épen megúszni, a sötétben belehajtottam egy a kelleténél nagyobb vízfolyásba. Szerencsére óriási problémát nem okozott, de a bal oldali DRL búrája alatt kb. 4 cm magasan áll a víz, és a LED-ek villódznak. Tudtok esetleg otthoni módot arra, hogy ezt a vizet itthon eltávolítsuk, vagy érdemes inkább a hétfőt egy márkaszervizben kezdeni? (Az autó nem garanciális.)

Ezen kívül tudnátok küldeni nekem is egy elérhetőséget a Dél-Pesti szerelőhöz, aki szokott lopásgátló megoldásokat szerelni Priusokba?

Köszönöm szépen,
Ádám

Küldtem PÜ-t.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13783 Dátum: 2015.08.22 09:04:09 »
Esélyes hogy Trotter koma a mai kis szerelgetős összeröffenésre gondolt. Vagy tévedek és más is van tervben? :)

Igen, erre gondoltam, meg is volt, szétszedtünk 3 Priust Kowee áldásos útmutatása alapján, össze is raktunk ugyanannyit, jót beszélgettünk, mi kell még más?  :D

De egy többszereplős Prius talit - ha lenne rá igény - még össze lehet szervezni.  Mondjuk nem a Daubnerre gondolnék...

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13784 Dátum: 2015.08.22 09:10:56 »
Tegnap este bőve 7 után az M0-án  É ->D irányba haladva megelőzött egy fekete P3-as (batmobil), klubos matrinyákkal hátul, és szépen kivitelezett  DRL-el elől. :clap: A rendszáma szerint nándorfehérvári lehet! Elhagyott valamit! :yes: Ismerős valakinek Pest-megyében? ;) ;) ;)

Aha, akkor Te voltál a helyzetjelzővel surranó szürkületi Rolla!  Az időpont este 7 körül lehetett, mert negyed nyolckor már a garázsban pihent a nándorfehérvári.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.