Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366834 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13245 Dátum: 2015.06.22 08:53:53 »
PErsze nyugodtan. Annyi volt a lényege hogy vagy kébellel és techstreammel, vagy bluetooth ELM diaggal és torque-al ki lehet kapcsolni. A kábelem úton van, így abban tudok segíteni.

Nem egyszerűbb, ha bemegy egy márkaszervizbe és kirimánkodja, hogy kapcsolják át egy sípolásra? :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13246 Dátum: 2015.06.22 09:55:14 »
Nem egyszerűbb, ha bemegy egy márkaszervizbe és kirimánkodja, hogy kapcsolják át egy sípolásra? :)
De. Csak az pénzbe kerül :)

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13247 Dátum: 2015.06.22 10:03:38 »
" Pl egy ilyenre vagy ilyenre gondoltam. Ebben 6m kábel van, ez sem elég szerinted? "

Korábban én is azt a fajta kamerát vásároltam, aztán másikra tértem át:
http://www.ebay.de/itm/261818779512?_trksid=p2055119.m1438.l2648&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Ennek sokkal nagyobb a képe, állítható, és nem szigorúan egy rövid szakaszt mutat.
Üdv!
Ennek megtaláltam az angol nyelvű változatát és ott konkrétan nem kompatibilisnek mondják a 2006-os Priussal. Tutter jó ez? Illetve ez ilyen kerek, gondolom ki kell fúrni a kamera helyét takaró műanyagot, ugye? Nem mutat hülyén?

Típust nem igazán tudom, Aliexpress - en rendeltem ,a sokból ráböktem egyre! Hogy melyik mennyire bevált nem tudom!
Közben keresgélem a rajzokat,de amiket találtam magamnak el mentve ,azt a prius club .hu -n is megtalálod! Amit ott nem látok és keresem az pont az a kép ami azt mutatja,hogy a tolatójelet honnan lehet levenni!

Kowee biztos segít majd.

Másik fórumon (index) nem vagy aktív? Ott rengetegszer kibeszéltük ezt a témát , visszaolvasva van hasznos infó!
Rákerestem az index fórumon a "tolatókamera" szóra de annyira sz..r az index fórummotorja, hogy nem tudok a hozzászóláshoz ugrani, hogy elolvassam a fejleményeket... de majd még túrok!

PErsze nyugodtan. Annyi volt a lényege hogy vagy kébellel és techstreammel, vagy bluetooth ELM diaggal és torque-al ki lehet kapcsolni. A kábelem úton van, így abban tudok segíteni.
Van már EU Prisuhoz (P2) is OBD-s megoldás a csipogásokra?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13248 Dátum: 2015.06.22 10:10:07 »
Van már EU Prisuhoz (P2) is OBD-s megoldás a csipogásokra?
Fentebb írtam.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13249 Dátum: 2015.06.22 13:00:07 »
Fentebb írtam.
Nekem van ELM-em és bluetooth-om is. Adott esetben kábelt is tudok szerezni és techstream-et is. Meglehet tudni hogyan kell csinálni ezt vagy van valami egyéb licenszdíj a tudásért? :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13250 Dátum: 2015.06.22 13:14:35 »
Nekem van ELM-em és bluetooth-om is. Adott esetben kábelt is tudok szerezni és techstream-et is. Meglehet tudni hogyan kell csinálni ezt vagy van valami egyéb licenszdíj a tudásért? :)
Ha van bluetooth elm-ed, megvetted a torque pro-t és a PID-eket beletöltötted a kártya .torque/extendedpid könyvtárba (maj be importáltad a torque-ba)
settings/manage extra pid sensors/add predefined sets, kiválasztod a reverse beep disable PID-et, megnyomod az EDIT gombot majd a TEST gombot és kikapcsolja. A techstreamben meg a customize parameters/alerts alatt találod meg a reverse beep opciót a biztonsági öv sípolásokkal együtt

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13251 Dátum: 2015.06.22 14:13:30 »
"Ennek megtaláltam az angol nyelvű változatát és ott konkrétan nem kompatibilisnek mondják a 2006-os Priussal. Tutter jó ez? Illetve ez ilyen kerek, gondolom ki kell fúrni a kamera helyét takaró műanyagot, ugye? Nem mutat hülyén? "

Nekem 2008-as van. Mellékelem a képet a beépítésről (egy kicsit koszos a környezet, ezt nézd el).
Két fajtája van a kamerának, a beépítéshez NTSC kell. A felszereléshez egy adaptert kell készíteni!
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13252 Dátum: 2015.06.22 15:12:05 »
"Ennek megtaláltam az angol nyelvű változatát és ott konkrétan nem kompatibilisnek mondják a 2006-os Priussal. Tutter jó ez? Illetve ez ilyen kerek, gondolom ki kell fúrni a kamera helyét takaró műanyagot, ugye? Nem mutat hülyén? "

Nekem 2008-as van. Mellékelem a képet a beépítésről (egy kicsit koszos a környezet, ezt nézd el).
Két fajtája van a kamerának, a beépítéshez NTSC kell. A felszereléshez egy adaptert kell készíteni!
Üdv!
Köszi!

Ha van bluetooth elm-ed, megvetted a torque pro-t és a PID-eket beletöltötted a kártya .torque/extendedpid könyvtárba (maj be importáltad a torque-ba)
settings/manage extra pid sensors/add predefined sets, kiválasztod a reverse beep disable PID-et, megnyomod az EDIT gombot majd a TEST gombot és kikapcsolja. A techstreamben meg a customize parameters/alerts alatt találod meg a reverse beep opciót a biztonsági öv sípolásokkal együtt
Az USBSeawolf2000 Gen2 Prius 1-11-12 (Metric).csv PID-eket betöltve nem találtam ezt az opciót. Mást kellene betöltenem ide? Minden egyéb feltétel adott.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13253 Dátum: 2015.06.22 15:20:17 »
Köszi!
Az USBSeawolf2000 Gen2 Prius 1-11-12 (Metric).csv PID-eket betöltve nem találtam ezt az opciót. Mást kellene betöltenem ide? Minden egyéb feltétel adott.
Hmmm Jó rég adtam már el a kettest, de töltsd be ezt a csatolványt is mellé.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13254 Dátum: 2015.06.22 15:47:19 »
"Ennek megtaláltam az angol nyelvű változatát és ott konkrétan nem kompatibilisnek mondják a 2006-os Priussal. Tutter jó ez? Illetve ez ilyen kerek, gondolom ki kell fúrni a kamera helyét takaró műanyagot, ugye? Nem mutat hülyén? "

Nekem 2008-as van. Mellékelem a képet a beépítésről (egy kicsit koszos a környezet, ezt nézd el).
Két fajtája van a kamerának, a beépítéshez NTSC kell. A felszereléshez egy adaptert kell készíteni!
Üdv!

Ha ezt veszed nem kell adapter,a gyári helyre kell becsusztatni...
http://www.ebay.com/itm/CCD-Rear-View-Reverse-Camera-fit-for-2006-2010-Prius-High-Quality-/131058321237?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3APrius&hash=item1e83af4755&vxp=mtr

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13255 Dátum: 2015.06.22 15:53:22 »
Ha ezt veszed nem kell adapter,a gyári helyre kell becsusztatni...
http://www.ebay.com/itm/CCD-Rear-View-Reverse-Camera-fit-for-2006-2010-Prius-High-Quality-/131058321237?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3APrius&hash=item1e83af4755&vxp=mtr
Köszi, én is efelé hajlok, asszem meg is rendelem.

Hmmm Jó rég adtam már el a kettest, de töltsd be ezt a csatolványt is mellé.
Köszi. Így már látszik, rá is nyomtam a TEST-re de nem történt semmi változás. Minden ugyanúgy csipog... :( A válasz az volt, hogy NO DATA. Egyébként néztem a parancsokat ami benne van, ezt korábban az ELM Terminal-al már próbáltam kézzel beírni, ott sem sikerült. Lehet, hogy az ELM-em nem a legjobb. Megpróbálom majd alkalomadtán kábellel, ha más ötlet nincs.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13256 Dátum: 2015.06.22 18:34:25 »
Köszi a válaszokat! Pl egy ilyenre vagy ilyenre gondoltam. Ebben 6m kábel van, ez sem elég szerinted? :)

Az első hasonlít arra amit én építettem be.
Amit előzőleg linkeltem indexes topik hozzászólást abban láthatod hogyan néz ki beépítve.

ktsabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13257 Dátum: 2015.06.22 19:39:46 »
Az első hasonlít arra amit én építettem be.
Amit előzőleg linkeltem indexes topik hozzászólást abban láthatod hogyan néz ki beépítve.


Ezt még anno nekem küldted ,ez alapján gyerekjáték volt összehozni ! :)

angyalföld

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13258 Dátum: 2015.06.22 20:11:43 »
Sziasztok!

Prius vásárlásán töröm a fejem. 2009-2011 évjárat érdekel max 3,5 M Ft-ig.
Mire figyeljek nagyon az autó átnézése közben (a szokásos dolgokon kívül természetesen)?
Szeretnék minél több tanácsot kapni, jó lenne nem mellényúlni... :nonono:
Gyárilag hány kulccsal adták őket? Van aki 1 db-al adja, ami gyanura ad okot.  :eek:

Köszönöm a segítséget, mindenkinek, előre is  ::)
Csak óvatosan!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13259 Dátum: 2015.06.23 05:28:37 »
Sziasztok!

Prius vásárlásán töröm a fejem. 2009-2011 évjárat érdekel max 3,5 M Ft-ig.
Mire figyeljek nagyon az autó átnézése közben (a szokásos dolgokon kívül természetesen)?
Szeretnék minél több tanácsot kapni, jó lenne nem mellényúlni... :nonono:
Gyárilag hány kulccsal adták őket? Van aki 1 db-al adja, ami gyanura ad okot.  :eek:

Köszönöm a segítséget, mindenkinek, előre is  ::)

Üdv a világomban!  :D Elvileg kettő kulcs jár hozzá.  Most került fel a hahura egy solártetős magyarországi 3,6 MIO HUF-ért, ha érdekel. (ajánlott az autóvadász beállítása) Egész korrektnek néz ki a képeken.  Sajnos nem navis, így nálam nem játszik.

Nézd csak!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.