Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366647 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13185 Dátum: 2015.06.15 18:41:03 »
Ha még emlékszel, mikor itt voltál beszéltünk a kis navi vs nagy navi témáról. Na ebben van a kis navi amiben nem HDD van, hanem memóriakártyáról fut a térkép. (így talán kamera sincs benne és szerintem a szélvédőre sem vetíti ki.)

Igen, emlékszem.  Akkor ez a kis navis.

Képről hogyan derül ki, hogy melyik a nagynavis??
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13186 Dátum: 2015.06.15 19:44:10 »
Ranezesre. Mashol vannak a gombok es nem simul bele a konzol sikjaba.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13187 Dátum: 2015.06.15 19:50:06 »
Ez ráadásul az univerzális Toyotának tűnik PIII beépítő kerettel.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13188 Dátum: 2015.06.15 23:54:37 »
Ez ráadásul az univerzális Toyotának tűnik PIII beépítő kerettel.
A múltkor 35e Ft-ért árulták ezt a navit a Toyotaklub facebook oldalán, ezexerint ennyit is ér...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13189 Dátum: 2015.06.16 05:26:27 »
Köszi urak, lassan beletanulok... ;-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13190 Dátum: 2015.06.16 06:39:19 »
Úgy néz ki, hogy hamarosan én is a Priusosok táborát fogom erősíteni, egy 2-essel. Elérhető valami táblázat a felszereltségi szintekről? Elvileg ami hozzám kerül az executive felszereltségű. Mit takar ez pontosan?

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13191 Dátum: 2015.06.16 08:21:23 »
Van itt esetleg olyan Prius III tulaj, aki Veszprémben vagy a környékén lakik?
Szeretnék megtapizni egyet közelről.  :innocent:

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13192 Dátum: 2015.06.16 09:37:08 »
Úgy néz ki, hogy hamarosan én is a Priusosok táborát fogom erősíteni, egy 2-essel. Elérhető valami táblázat a felszereltségi szintekről? Elvileg ami hozzám kerül az executive felszereltségű. Mit takar ez pontosan?

Minden országban más a felszereltség nincs ilyen táblázat. Ha tudod a származási helyét, és a felszereltségi szintet a forgalomba helyezés évét, talán a google segíthet megtalálni mit is takar.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13193 Dátum: 2015.06.16 12:42:15 »
Úgy néz ki, hogy hamarosan én is a Priusosok táborát fogom erősíteni, egy 2-essel. Elérhető valami táblázat a felszereltségi szintekről? Elvileg ami hozzám kerül az executive felszereltségű. Mit takar ez pontosan?

Nekem is az van.kivülröl onnan tudod meg leghamarabb,hogy a B oszloptól hátrafelé levan sötétitve az ablakok,a lökhárítón,ajtókon körbe pedig gumiléc van felrakva.tempomat,navi,4elektromos ablak,ködlámpa,jbl 6lemezes hifi,bt kihangosító,jack aljzat a könyöklöben,tolatóradar.nagyja ennyi...

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13194 Dátum: 2015.06.16 19:27:57 »
a B oszloptól hátrafelé levan sötétitve az ablakok,a lökhárítón,ajtókon körbe pedig gumiléc van felrakva...... tolatóradar.

Én azt hittem ezek mind utólagos maszek megoldások.


Egy német fórumon ezt találtam:

In Deutschland hat man zur Wahl:

a) Pipifax-Prius
b) SOL (Pipifax + Smart-Key, Nebelscheinwerfer, Tempomat)
c) SOL (Pipifax + Smart-Key, Nebelscheinwerfer, Tempomat, Navigationssystem, Einparkassistent mit Rückfahrkamera)
d) EXECUTIVE (Pipifax + Smart-Key, Nebelscheinwerfer, Tempomat, besseres Audio-System, Navigationssystem mit TMC)
e) EXECUTIVE (Pipifax + Smart-Key, Nebelscheinwerfer, Tempomat, besseres Audio-System, Navigationssystem mit TMC, Ledersitze)
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.16 19:45:07 írta edhunter »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13195 Dátum: 2015.06.16 22:54:08 »
jbl 6lemezes hifi,bt kihangosító,jack aljzat a könyöklöben,tolatóradar.nagyja ennyi...
A 6 lemezes hifi a facelift előtti kazettás JBL-ekben volt. Facelift után már csak egy lemezes volt kazetta nélkül.

szögi

  • fórum szerveradmin
  • Adminisztrátor
  • Néha itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 99
    • http://localnet.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13196 Dátum: 2015.06.17 00:03:43 »
A múltkori kondenzvizes problémát úgy tűnik sikerült javítani, erre mi történik ma este? Tolatok ki a mélygarázsból, a beállóhelyek elején vannak ilyen fém felállítható "ne parkolj oda" zárak (mi annak a rendes neve?), valószínűleg nem lett jól lehajtva, rámentem az egyik kerékkel, kicsit megemelkedett, alul beleakadt a motorvédő műanyagba, és tolatás közben csak azt hallottam, hogy szakadnak ki a műanyag patentek. Fejemet két kézzel fogva előre mentem kicsit, majd próbáltam megnézni a károkat. Elsőre nem láttam semmit, kicsit mozogtam még előre, és hallottam, hogy a betont horzsolja valami. Visszaálltam, összeszedtem a műanyag hulladékot, és befeküdtem a kocsi alá. Láttam, hogy motor alatti műanyag fele le van szakadva, ami műanyag rögzítés volt, azt letépte a zár, csak a csavaros dolgok maradtak, ráadásul a műanyag és a motor között van még egy másik réteg is, ami teljesen összegyűrődött (ld kép).
Sajnos mivel jelenleg egészségileg alkalmatlan vagyok az ilyen szerelésre, ezért hívtam két jóbarátot segítségül, eredeti terv az volt, hogy csavarozzák le a maradékot SOS hibajavítás jelleggel, hogy ne akadjak fel a következő 1 cm-es akadályban az úton, de aztán olyan jól sikerült a mutatvány, hogy inkább visszaszerelték. A műanyag patentok nagy része nem tört el, a törötteket pedig jó öreg gyorskötőzővel sikerült pótolni, úgyhogy járóképes vagyok.
Azt néztük, hogy ebben a műanyagban van egy domb, ami lejjebb lóg az alváz síkjánál, ráadásul hátrafelé nem kerek, hanem ott van nagyobb szöge, így nagy eséllyel, ha ezt lezúzod, akkor tolatásnál teszed, mert akkor tud valamibe beleakadni. Ezzel nem volt már valakinek problémája? :) Az eredmények képformátumban alább.
szögi

jozsie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13197 Dátum: 2015.06.17 04:00:44 »
A 6 lemezes hifi a facelift előtti kazettás JBL-ekben volt. Facelift után már csak egy lemezes volt kazetta nélkül.
Az enyém facelift-es, 6 lemezes, JBL-es, de kazetta nélkül...
Mazda 323F
Toyota Prius

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13198 Dátum: 2015.06.17 05:37:47 »
Nekem is az van.kivülröl onnan tudod meg leghamarabb,hogy a B oszloptól hátrafelé levan sötétitve az ablakok,a lökhárítón,ajtókon körbe pedig gumiléc van felrakva.tempomat,navi,4elektromos ablak,ködlámpa,jbl 6lemezes hifi,bt kihangosító,jack aljzat a könyöklöben,tolatóradar.nagyja ennyi...

Érdekes.  Ennek nincs sötétítve az ablaka, nincs gumiléc sehol. Tolatóradar sincs benne, ha jól tudom és navi sem... A többi stimmel. Mindegy,  holnap hozom el, meglátjuk. Így sem vettem még autót, hogy nem láttam előtte...

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13199 Dátum: 2015.06.17 09:07:37 »
A múltkori kondenzvizes problémát úgy tűnik sikerült javítani, erre mi történik ma este?
Nos ami leszakadt neked az csak a szerelőajtó. Azt kell lehajtani például az olajcseréhez, viszont sajnos egyben van a motor takaróval. Az első képen látható dolgo pedig a zajcsillapítás része. Felül egy filces anyag volt azokon a műanyagokon. Én pont azzal szívtam meg hogy ezeknél alul egy lyuk van és télen telement latyakkal majd megfagyott. Így a súlytól leszakadt az egész. Bolhákat kapsz hozzá a patentdepoban, felülről meg javasolt a filc (vagy új filc) felhúzása, majd alul a lyukakon keresztül PUR habbal kinyomni. Az akkor megfogja a filcet is és télen sem lesz meglepetés.