Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3367391 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12585 Dátum: 2015.03.21 14:17:44 »
Szerintem meg nem holland, hanem  német import. Neumünster Németországban van.  ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12586 Dátum: 2015.03.21 19:48:29 »
Az írja érvényes magyar papírokkal. Miből gondolod, hogy hollandból jött? Meg írta, hogy felújított az aksi akkor azzal elvileg nem lehet gond egy darabig. Itthon hol tudják cserélni a hibás cellákat amúgy? Hogyan tudom ellenőrizni egy autó aksiját ha elmegyek megnézni pl ezt a kiszemelt példányt?

Ha nem értesz hozzá, beviszed egy Toyota szervizbe, és  egy teljes körű állapot felmérést kérsz a hybrid aksira kiterjedőn.
Ilyen egyxerű!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12587 Dátum: 2015.03.21 20:29:13 »
Ez ám a futásteljesítmény :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12588 Dátum: 2015.03.21 23:02:07 »
Az írja érvényes magyar papírokkal. Miből gondolod, hogy hollandból jött? Meg írta, hogy felújított az aksi akkor azzal elvileg nem lehet gond egy darabig. Itthon hol tudják cserélni a hibás cellákat amúgy? Hogyan tudom ellenőrizni egy autó aksiját ha elmegyek megnézni pl ezt a kiszemelt példányt?
1. Az akksi cellák állapotát mondjuk torque-al és egy bluetooth adapterrel. Vagy a techstreammel és kábellel.
2. Cellát cserélni nem mágia. Van több szerviz is Budapesten akik foglalkoznak hibridekkel. De egy cellacserében akár én is segíthetek :) Ugyan nem cseréltem még, de kiváncsiságból anno kiszedktem a kettesemben :)

DEKOROS

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12589 Dátum: 2015.03.22 08:21:44 »
Sziasztok, segítséget kérnék: van valakinek tapasztalata, ötlete ( mostanában több Prius tűnik el ), hogyen lehetne nehezíteni a Prius-ok l lopását? Valamilyn hatékony mechanikus eszköz, kütyü ... ? Nekem lll-as van. Köszönömö a segírséget, Üdv, Tamás

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12590 Dátum: 2015.03.22 09:59:53 »

Sziasztok, segítséget kérnék: van valakinek tapasztalata, ötlete ( mostanában több Prius tűnik el ), hogyen lehetne nehezíteni a Prius-ok l lopását? Valamilyn hatékony mechanikus eszköz, kütyü ... ? Nekem lll-as van. Köszönömö a segírséget, Üdv, Tamás
Többször is volt szó itt a fórumon. Szerintem a hatékony megoldás:
- egyedi indításgátló
- motortér zár
- OBD csatlakozó kikötés

Ha érdekel van ajánlható jó szakember a feladatra, többünknek csinált már egyedi védelmet.


kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12591 Dátum: 2015.03.22 11:30:18 »
Többször is volt szó itt a fórumon. Szerintem a hatékony megoldás:
- egyedi indításgátló
- motortér zár
- OBD csatlakozó kikötés

Ha érdekel van ajánlható jó szakember a feladatra, többünknek csinált már egyedi védelmet.
+1. Az ECU-k elérésének megbonyolítása. Erre sok kreatív megoldás létezik :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12592 Dátum: 2015.03.22 13:15:36 »
Sziasztok, segítséget kérnék: van valakinek tapasztalata, ötlete ( mostanában több Prius tűnik el ), hogyen lehetne nehezíteni a Prius-ok l lopását? Valamilyn hatékony mechanikus eszköz, kütyü ... ? Nekem lll-as van. Köszönömö a segírséget, Üdv, Tamás

Na mondom én, hogy itt lesz segítséged. Az FB-n csak a Pajzsot ismerik.  :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12593 Dátum: 2015.03.22 17:42:09 »
1. Az akksi cellák állapotát mondjuk torque-al és egy bluetooth adapterrel.

Én nem találtam meg a torque-ban ezt. PID filét felmásoltam, a két villanymotor fordulatszámát és nyomatékát fel is tudom tenni (igaz, a négy adatból egy fix végkitérésen van mindig), a cellafeszeket nem.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12594 Dátum: 2015.03.22 18:14:56 »
PID filét felmásoltam,
PII-nél használd ezt a PID listát.
A többi modellhez itt találhatók instrukciók.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12595 Dátum: 2015.03.22 18:28:58 »
Én nem találtam meg a torque-ban ezt. PID filét felmásoltam, a két villanymotor fordulatszámát és nyomatékát fel is tudom tenni (igaz, a négy adatból egy fix végkitérésen van mindig), a cellafeszeket nem.
Bemásoltad és be is illesztetted a torque-ba?
Akkor viszont látni kellene. Ha listázod a custom PID-eket amiket kitennél az asztalra elég feltűnő lesz 10x azonos nevű PID egymás alatt.
Most sajnos a telefon sem tudom hol van, ha megtalálom, és más nem dobja be, leírom mi a nevük azoknak.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12596 Dátum: 2015.03.22 19:08:59 »
beírom mi a nevük azoknak.
Battery Block Voltage V01-V14
Internal Resistance    R01-R14
Difference between maximum & minimum voltage   is hasznos

A Torque Log Analyzer legújabb verziója kiértékeli az akkumulátor állapotát, de ezt a funkciót én még nem próbáltam.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12597 Dátum: 2015.03.22 22:34:03 »
be is illesztetted a torque-ba?

Ez hiányzott, kösz.

hegyigab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12598 Dátum: 2015.03.23 01:00:39 »
Sziasztok,
Elkezdtem írni egy ilyen blogos, élménybeszámolós, tapasztalatmegosztós honlapot a Prius kapcsán.
Pár írás már van fent.
Nagyon örülnék, ha volna kedvetek hozzászólni, kérdezni az egyes témák kapcsán, így egy kicsit élőbbé varázsolni az egészet.
Illetve ha a fórum gazdája megengedi, örülnék, ha az újabb bejegyzéseket mindig kiposztolhatnám ide a fórumba is.
Visszajelzéseket, kérdéseket is írjatok nyugodtan.
üdv, Gábor
ui. Itt van: http://priuspiac.hu

IceRocko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12599 Dátum: 2015.03.24 11:52:07 »
Üdv Srácok.
Már elég rég jártam erre. Hálaistennek, mert évek óta semmi baja a Priusnak.  :clap:
Viszont mostanában állandóan azt hallom mindenhol, hogy viszik a Priusokat mint a cukrot.  Hallottam arról is, hogy van rá megoldás. Mivel tudom, hogy nem publikus (érthető) és ötletem is van, hogy mi lehet, de ha esetleg valaki kompetens az ügyben, írjon már privátot nekem kérem.
Anno még Bíró Gábor fórumtársa beszélgettem sokat és ő segített navi frissítésben is. Fel is hívtam telón, az üggyel kapcsolatban, de már sajna ki esett a pikszisből és mondta, hogy írjak nektek, hátha valaki tud segít.
Egyébként a Navi frissítés is újra aktuális lenne. :) Szóval ebben is kérném a segítségeteket. A menetét ismerem.  :D De a "hozzájárulás" miatt egy személyes találkozóra azért szükség lenne. :)

Előre is nagyon köszönöm.

Üdv.