Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366742 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12300 Dátum: 2015.01.03 20:38:32 »
Azért a Toyota igazán fejlődhetne annyit, hogyha a gyerekek résnyire nyitvahagyják a hátsó ajtót a Priusban a garázsban, ne merítse le az akksit egy nap alatt, fck. :censored:
A 10 éves Mercink már tudja ezt a funkciót, gondolom kb 5 ft -ba kerül az elektronika ami fél óra múlva lekapcsolja az úgy felejtett villanyt :censored:

Most várom, hátha regenerálódik annyit az akku holnapig, hogy be tudjam indítani.  :helpsmilie:

Na igen.. meg azt a funkciót is valamiért kihagyják, hogy a világítás a gyújtással együtt ki-be kapcsol nem automata módban is. Szutyok 15 éves Seicento tudja ezt...  :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12301 Dátum: 2015.01.03 20:41:31 »
A gyáriként a Toyota a Calixot forgalmazza, csak minimálisan drágábban, de teljes 3 év garanciával (a magyar sufniforgalmazók 1 évet adnak, hivatalos képviselet sajnos nincs). A YHSD-be ugyanaz a szett megy bele, annak a leírását a Csináld magadban találod, a PII-III nak fent van a Toyotatech oldalán a részletes leírása. A dugaljat én szívesebben helyezem el a hűtőmaszkban.
Köszönöm, érdeklődök akkor a legközelebbi márkakereskedésben is.
Today, tomorrow and after tomorrow!

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12302 Dátum: 2015.01.03 23:44:50 »
Azért a Toyota igazán fejlődhetne annyit, hogyha a gyerekek résnyire nyitvahagyják a hátsó ajtót a Priusban a garázsban, ne merítse le az akksit egy nap alatt, fck. :censored:
A 10 éves Mercink már tudja ezt a funkciót, gondolom kb 5 ft -ba kerül az elektronika ami fél óra múlva lekapcsolja az úgy felejtett villanyt :censored:

Most várom, hátha regenerálódik annyit az akku holnapig, hogy be tudjam indítani.  :helpsmilie:

Hm, 2 ünnep között voltunk barátokat látogatni, pont így szívták meg a Versójukkal ők is... :(

trumikki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12303 Dátum: 2015.01.04 08:22:21 »
Mondjuk ezt egy Német kereskedésben állva - tökegyedül -, helyismeret hiányában nehezen kivitelezhető  ;)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12304 Dátum: 2015.01.04 16:05:06 »
Na igen.. meg azt a funkciót is valamiért kihagyják, hogy a világítás a gyújtással együtt ki-be kapcsol nem automata módban is. Szutyok 15 éves Seicento tudja ezt...  :)
Van automata, de az csak szürkületérzékelővel kapcsol be, tényleg hülyeség...
Na mára teljesen eltűnt minden elektron az akkuból, úgyhogy kapott egy kis töltést és beindult. Aranyos volt a System loading felirat a navin, még nem láttam ilyet.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Mr.Reed

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12305 Dátum: 2015.01.11 19:51:55 »
Köszönöm, érdeklődök akkor a legközelebbi márkakereskedésben is.

Szombat kihasználtam a jó időt és beszereltem a defa előmelegítőt. Akna nélkül elég sz@r meló, a vezetékezés már felülről könnyen megy.
5C külső hőmérsékletben 2,5 óra alatt torque szerint 28C csinált, ami egy óra múlva sem változott.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12306 Dátum: 2015.01.12 09:28:22 »
Szombat kihasználtam a jó időt és beszereltem a defa előmelegítőt. Akna nélkül elég sz@r meló, a vezetékezés már felülről könnyen megy.
5C külső hőmérsékletben 2,5 óra alatt torque szerint 28C csinált, ami egy óra múlva sem változott.
Én is nagyon gondolkozom egy ilyen cuccon mert nagyon sok a reggeli hidegindítás (gyerek suli, óvoda), nem tudnál feldobni egy képet, hogy a külső csatlakozó mennyire rondít bele a Prius kis csinos elejébe?
Köszi.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12307 Dátum: 2015.01.12 13:03:27 »

Mr.Reed

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12308 Dátum: 2015.01.12 16:14:38 »
Én is nagyon gondolkozom egy ilyen cuccon mert nagyon sok a reggeli hidegindítás (gyerek suli, óvoda), nem tudnál feldobni egy képet, hogy a külső csatlakozó mennyire rondít bele a Prius kis csinos elejébe?
Köszi.

Majd csinálok képet, de én is ide raktam:  http://priuschat.com/attachments/img_0858-jpg.42088/

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12310 Dátum: 2015.01.17 18:44:40 »
Csak egy rövid riport: ma kicseréltem végre a 12V-os akksit egy új Vartára. Követve a priuswiki.de javaslatát vettem egy BMW-szellőzőcsövet is, tökéletesen illik bele. Bekapcsolás után a navit diagnosztikai módba kapcsolva és az akksit ezzel terhelve 12,6V-ról indult, ez már sokkal egészségesebbnek tűnik, mint az eredeti 10-11V-ja. A belső lámpák észrevehetően élesebben világítanak és a kocsi sem szórakozik azzal, hogy csak ready-módban jön föl az első 1-2 bekapcsolásnál.

Szóval a módszer működik, akinek hasonlóra van szüksége, nyugodtan csinálja így! :)

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12311 Dátum: 2015.01.17 19:09:30 »
Ezekről van valakinek valami infója esetleg? (vagy tud javasolni ebben az árkategóriában egy jót? tempomat, IPA, nagynavi kéne)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_automata_szervizkonyves_leinformalhato-8583392

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_navi_automata_98.700km_nagynavi_tolatokamera-8554583

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_premium_automata-8583286

Nem vagyok szakértő, csak pár észrevétel, de téves lehet bármelyik.

Szürke: ez a Xenon-lámpa engem érdekelne. :D Továbbá nem tudom pontosan, hogy mi tartozik az Executive felszereltséghez, de sem radarokat, sem bőrüléseket nem látok, csak a normál alcantarát. Ha ez a 2. fokozat, akkor oké (csak azt itt Ausztriában Comfortnak hívják).

Piros: ez a hirdetés őszintébbnek tűnik, nem tudok belekötni semmibe. Az 5. képen látszódik, hogy a középkonzol alatti tartóban van a plafonlámpa átlátszó borítója, ami billenőkapcsoló is egyben, valószínűleg törött, kiesik, emiatt kiszedték. Onnét tudom, hogy ez nálam is probléma volt, de pillanatragasztóval és egy nagy SIM-kártyából kivágott kis darab műanyaggal megoldottam. :)

Fehér: itt az a fura, hogy Premium szint, de csak 15-ös kerekek vannak rajta. Továbbá nincs radar.

Az összessel kapcsolatban: azt nézd meg még, hogy a Toyota mikortól kezdve ad otthon 5 év garanciát! Én erről itt pont lecsúsztam (2 nappal előtte helyezték először forgalomba), 2010. augusztus 1-e a választópont. Az alvázszám alapján ezt akár telefonon a Toyota vevő/segélyszolgálat is megmondja.

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12312 Dátum: 2015.01.18 11:10:06 »
Nem vagyok szakértő, csak pár észrevétel, de téves lehet bármelyik.

Szürke: ez a Xenon-lámpa engem érdekelne. :D Továbbá nem tudom pontosan, hogy mi tartozik az Executive felszereltséghez, de sem radarokat, sem bőrüléseket nem látok, csak a normál alcantarát. Ha ez a 2. fokozat, akkor oké (csak azt itt Ausztriában Comfortnak hívják).

Piros: ez a hirdetés őszintébbnek tűnik, nem tudok belekötni semmibe. Az 5. képen látszódik, hogy a középkonzol alatti tartóban van a plafonlámpa átlátszó borítója, ami billenőkapcsoló is egyben, valószínűleg törött, kiesik, emiatt kiszedték. Onnét tudom, hogy ez nálam is probléma volt, de pillanatragasztóval és egy nagy SIM-kártyából kivágott kis darab műanyaggal megoldottam. :)

Fehér: itt az a fura, hogy Premium szint, de csak 15-ös kerekek vannak rajta. Továbbá nincs radar.

Az összessel kapcsolatban: azt nézd meg még, hogy a Toyota mikortól kezdve ad otthon 5 év garanciát! Én erről itt pont lecsúsztam (2 nappal előtte helyezték először forgalomba), 2010. augusztus 1-e a választópont. Az alvázszám alapján ezt akár telefonon a Toyota vevő/segélyszolgálat is megmondja.

Köszönöm szépen!

Megnéztem mindhármat:

a szürke: csábító,szép állapotban van, de egy igazi seggfej kereskedő árulja - szerinte ez a legjobb prius a világon, ennél többet nem hajlandó mondani róla, hiszen mindent leírt a hirdetésben, minek ismételné önmagát. Ráadásul kerek perec megmondta, hogy ő nem fog sz*ros kis 200 ezer haszonért dolgozni (szerinte a priusban lévő nagynavi 1 milliót ér, de a 2.4-es full extrás advanced safety (adaptív tempomat, sávtartó automatika, stb..) accordunkat kb 800e-rel ár alatt gondolná beszámolni, frankón a 2 literes standard accord-ok árával hasonlította össze, mondván az extrákat nem fizeti meg senki:D) Rám szólt, hogy egyenesen üljek az ülésben, mert a súlyommal (80kg) letöröm az ülés oldalában lévő szivacsot...

a piros: már eladták, de még pont sikerült megnéznem. A hirdetés szerint garantáltan festés mentes - a valóságban: az autó alján (hátul) található fekete műanyag borításon (kb. a csomagtartó alatt ami van) látszott a piros festék nyoma, ahogy odaködölt - ezt más P3-on nem láttam, úgyhogy gondolom nem gyárilag festik úgy az autót, hogy már rajta van a borítóműanyag is:)

a fehér: kellemes autó, utcai harcok nyomaival, szép állapotú belsővel, gyönyörű motortérrel és motorhanggal. Egyetlen baja van, hogy elverte a jég, mint kamasz gyerek a f*szát, mert minden egyes vízszintes felülete hullámos - huplis. Ez gondolom a fogyasztását is jócskán befolyásolhatja - nem csak hogy eladhatatlanná teszi az autót. Ennek fényében viszont eléggé túl van árazva - és az eladó nem enged semmit belőle.

Azért ha valakinek van ötlete jó P3-ra, akkor ne tartsa magában!
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.18 11:20:48 írta Sumi »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12313 Dátum: 2015.01.18 14:18:20 »
Köszönöm szépen!
Azért ha valakinek van ötlete jó P3-ra, akkor ne tartsa magában!
Hívd fel a delaert aki az enyémet és Basq-ét hozta be. Talán van valami a tarsolyában még kint.
Privátban szivesen elküldöm a számát.

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12314 Dátum: 2015.01.18 15:36:18 »
Hívd fel a delaert aki az enyémet és Basq-ét hozta be. Talán van valami a tarsolyában még kint.
Privátban szivesen elküldöm a számát.

Köszönöm, de beszámítósdi kéne:/