Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366603 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11355 Dátum: 2014.08.06 15:37:16 »
Nem szabad kattanás után tovább tankolni, mert szétcseszel valami benzingőz szűrőt, továbbá minek annyira kicentizni, ill kiüríteni? Nekem eddig az évek alatt kétszer kezdett egyáltalán villogni, de a két kezemen azt is meg tudom számolni, h egyáltalán hányszor láttam egy kockát.
Nincs is ezzel gond (ismerjük a Prius tank spéci jellegét) ilyeneket én sem játszok a kicsikével de azt gondolom 2 (vagy inkább 1,999* :)) kockánál menni tankolni teljesen normális dolog.
Ha elfogadjuk a 45 literes űrtartalmat akkor is kissé soknak találom a betöltött mennyiséget akár 1 (nem villogó) kockával is, főleg, hogy a második kattnál abba szoktam hagyni és a végefelé sokkal lassabban engedem a naftát a felhabzás miatt.
Today, tomorrow and after tomorrow!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11356 Dátum: 2014.08.06 15:54:52 »
Régen én is így tankoltam, de a Prius tankjának csövében van 1 szűrő ami tropára megy, ha ilyenkor a benzinben áll.
1 kattanás után már nem szabad rátankolni.

Mivel bruttó 3 perc alatt kb. megtankolsz 40-50 litert, nem éri meg ezzel játszani!
Tényleg olyan tüzelőanyagszűrőt alkalmaz a típusnál a Toyota, ami az átáramló tüzelőanyagot bírja, de a "félórás fürdőt" u.abba az anyagban nem?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11357 Dátum: 2014.08.06 16:05:13 »
Tényleg olyan tüzelőanyagszűrőt alkalmaz a típusnál a Toyota, ami az átáramló tüzelőanyagot bírja, de a "félórás fürdőt" u.abba az anyagban nem?
Félreérted. A tüzelőanyag szűrő (benznszűrő) a tankban van, az átfolyó benzint szűri. De van a tankban egy aktív szenes szűrő is azon célból hogy a párolgó benzint megkösse, (ne párologjon ki benzingőz mondjuk nyáron). Na ha túltöltöd, ez a szenes szűrő merül a benzinbe ami nem jó neki.

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11358 Dátum: 2014.08.06 20:59:18 »
Félreérted. A tüzelőanyag szűrő (benznszűrő) a tankban van, az átfolyó benzint szűri. De van a tankban egy aktív szenes szűrő is azon célból hogy a párolgó benzint megkösse, (ne párologjon ki benzingőz mondjuk nyáron). Na ha túltöltöd, ez a szenes szűrő merül a benzinbe ami nem jó neki.

Ilyen nem csak az amerikai verzióban van véletlen?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11359 Dátum: 2014.08.06 21:05:34 »
Ilyen nem csak az amerikai verzióban van véletlen?
Tudtommal nem. A tank mindkettőben ugyanaz.

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11360 Dátum: 2014.08.06 22:44:54 »
Tudtommal nem. A tank mindkettőben ugyanaz.

Biztos, hogy nem ugyanaz, mert az amerikaiaknak a tankjában van valami "bladder" - valami változó méretű tartály a tankon belül, ami az EU-sban nincsen. És az aktívszenes cucc is csak amerikai gépjárművekben kötelező hivatalosan, úgyhogy nem lepne meg ha az EU-s verzióba ilyet nem tettek volna.

De a motorkerékpárom pl. olyan, hogy az említett szerkezet az USA verzióban benne van, az EU-sban (mint amilyen nekem van) pedig nincsen - ezért sem lennék olyan biztos abban, hogy az EU Priusban lenne ilyen..

Persze azért jobb félni, mint megijedni - és inkább nem tölteni csurig (bár én is úgy szoktam, és tettem ezt minden eddigi autómmal gond nélkül, igaz csak EU-s autóim voltak)

« Utoljára szerkesztve: 2014.08.06 22:48:15 írta Sumi »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11361 Dátum: 2014.08.07 06:41:08 »
Biztos, hogy nem ugyanaz, mert az amerikaiaknak a tankjában van valami "bladder" - valami változó méretű tartály a tankon belül, ami az EU-sban nincsen. És az aktívszenes cucc is csak amerikai gépjárművekben kötelező hivatalosan, úgyhogy nem lepne meg ha az EU-s verzióba ilyet nem tettek volna.

De a motorkerékpárom pl. olyan, hogy az említett szerkezet az USA verzióban benne van, az EU-sban (mint amilyen nekem van) pedig nincsen - ezért sem lennék olyan biztos abban, hogy az EU Priusban lenne ilyen..

Persze azért jobb félni, mint megijedni - és inkább nem tölteni csurig (bár én is úgy szoktam, és tettem ezt minden eddigi autómmal gond nélkül, igaz csak EU-s autóim voltak)
A ballon az EU-sban is benne van :)
A szentendrei toyota bontóban vágtak szét kettes prius tankot. Volt benne tágulási ballon.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11362 Dátum: 2014.08.07 12:44:56 »
Tényleg olyan tüzelőanyagszűrőt alkalmaz a típusnál a Toyota, ami az átáramló tüzelőanyagot bírja, de a "félórás fürdőt" u.abba az anyagban nem?

Csak nem feltétlen fél órás, mert ha megállsz tankolás után nem sokkal, főleg egy hibridnél simán lehet, hogy aztán 0,5-1 napot vagy akár napokat benne áll.
Prius 1.8 HSD

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11363 Dátum: 2014.08.08 08:40:32 »
Nincs is ezzel gond (ismerjük a Prius tank spéci jellegét) ilyeneket én sem játszok a kicsikével de azt gondolom 2 (vagy inkább 1,999* :)) kockánál menni tankolni teljesen normális dolog.
Ha elfogadjuk a 45 literes űrtartalmat akkor is kissé soknak találom a betöltött mennyiséget akár 1 (nem villogó) kockával is, főleg, hogy a második kattnál abba szoktam hagyni és a végefelé sokkal lassabban engedem a naftát a felhabzás miatt.
Nekem tegnap este mikor hazaértem, akkor válthatott egy kockára nemsokkal azelőtt, ma azóta jöttem vele melóba 5km-t. Még nem villog, kiderül mennyit tankolok.

Én sem szoktam ennyire leüríteni, csak tegnap még két kockánál (ami már napok óta két kocka volt) úgy volt, h ma tankolok, csak aztán közbe jött egy be nem tervezett kb 25km út (oda-vissza volt annyi), amiből hazaérve pont átváltott egyre.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11364 Dátum: 2014.08.08 11:16:09 »
Nekem villogásnál ment már bele 42 és 38 között random mennyiség. Amikor 42ig sikerült tornászni, akkor mentem vele villogás megkezdése után vagy 40 km-t.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11365 Dátum: 2014.08.08 11:48:43 »
Anno az első PII-be volt, hogy 48 litert is beleöntöttem télen, villogó kockával kb. 150km volt a max. Ezek igen durva és egyszeri szélsőségek voltak, senki ne tegyen ilyet :nono:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11366 Dátum: 2014.08.10 09:17:57 »
Kaptam ma egy érdekes választ arra a felvetésemre, hogy egy alfás ismerős miért nem próbál ki egy hibridet, idézem szó szerint:
"Hybrideknek nem jó fogyasztása 1,6os benzinmotor van bennük. 1,6dieselek, 1.0 - 1,4es benzinek kevesebbet esznek, csak magasabb a káros anyag kibocsátás, bár ez már elhanyagolható szint, Prius kb sznoboknak való, mert se nem gazdaságosabb, se nem környezetbarátabb mint pl egy új benzines Opel Astra Hatchback. 1,2es benzines ugyan azt produkálja mint hybrid. Ha környezet tudatos akarsz lenni és van rá keret, akkor vegyél Tesla-t, vagy használj biodieselt. "

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11367 Dátum: 2014.08.10 10:14:42 »
Blogkommentben írta valaki:

Idézet
[Pár évesen] sem érdemes megvenni. Hat-nyolc éves korában általában már cserélni kell az akkupakkot, ami nem két forintba kerül. Ilyen idősen a kopóalkatrészek is minimum ellenőrizendők, az elektronika többnyire felújítandó, szóval a ráköltendő nagyon is sok.

A hibrid a zöldek ostoba divatkocsija. Tulajdonképp sokkal jobban szennyezi a környezetet mint az általam említett típusok, de mivel a legtöbb zöld technikai analfabéta ők nem értik az egészet. Csak jelszavakat tudnak skandálni.

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11368 Dátum: 2014.08.10 15:37:34 »
Kaptam ma egy érdekes választ arra a felvetésemre, hogy egy alfás ismerős miért nem próbál ki egy hibridet, idézem szó szerint:
"Hybrideknek nem jó fogyasztása 1,6os benzinmotor van bennük. 1,6dieselek, 1.0 - 1,4es benzinek kevesebbet esznek, csak magasabb a káros anyag kibocsátás, bár ez már elhanyagolható szint, Prius kb sznoboknak való, mert se nem gazdaságosabb, se nem környezetbarátabb mint pl egy új benzines Opel Astra Hatchback. 1,2es benzines ugyan azt produkálja mint hybrid. Ha környezet tudatos akarsz lenni és van rá keret, akkor vegyél Tesla-t, vagy használj biodieselt. "

Kár ezen aggódni :)
Én is Alfás vagyok, de amint lesz pénzem, P2-re váltok. Remélhetőleg február-március környékén lesz is rá pénzem. Kowee p2-ese nagyon tetszett és csak előnyét láttam a 147-esemhez képest. Nem vagyunk egyformák.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11369 Dátum: 2014.08.10 19:02:03 »
Én is Alfás vagyok, de amint lesz pénzem, P2-re váltok.

Csak aztán nehéz lesz megszokni, hogy soha semmi nem romlik el rajta  :tt2: