Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366921 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11010 Dátum: 2014.06.01 22:45:47 »
Milyen szöveg ez má ?

"A tévedés és elírás jogát fenntartjuk"

tehát, ha átbsznak, pnasznak helye nincs, kb ez a mondanivalója

Én a szürkét venném.
Köszi fiúk a tippeket! A fenti szöveg már szinte std minden neppernél.

Megnézem élőben is a példányokat. A sok km nem feltétlenül tántorít el engem. Akksikra milyen hatással vannak a km-ek? Vagy arra inkább az idő, a kor van hatással?
Mire érdemes figyelni a Prius II-eseknél használt vételkor (azon kivül amikre amúgy is érdemes figyelni használt autó vásárláskor)?

hegyigab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11011 Dátum: 2014.06.02 00:20:36 »
Autókeresés viszontagságai:

Kereskedésbe cimborával be, elkezdjük szemrevételezéssel felmérni az autó állapotát. Odajön a kereskedő csóka, az első kérdése: "Szét ne szedjük, hogy meg tudjátok nézni?"

Kicsit később mondjuk, hogy próbáljuk ki az autót. Jön a főkereskedő, beül, indít, tolat(na), erőteljes sípolás. Látja, hogy be van húzva a "kézifék", kapcsolgat mindent veszettül, rángatja a kis joystick-ot, de nem múlik el a sípolás, szitkozódik is, de menni kell, hát így elindul, hogy kitolasson. Szép lassan, de összejön a dolog... Eközben azon gondolkozom, hogy kellhet-e nekem az autó, vagy hagyjam, hogy így vigyen el minket próbakörre... Végül egy vánszorgós méter után megszánom, hogy a bal lába alatt lévő pedállal barátkozzon...

Próbakört egy másik helyszínen fejezzük be, ahol végigmérjük az autót. Semmi különleges érték, ami jó. Jön egy másik kiscsóka, hogy visszavigyen minket a kiinduló helyre az autóval. Szintén teli gázzal indul és rá se ránt, hogy be van húzva a kézifék. (Az autó még mindig esélyes, hogy tetszene, ezért őt is kisegítem a kézifék helyével.)

A naviból hiányzik az SD kártya. "Biztosan megvan az bent!" - mondja. Itthon nézem ismét a hirdetés fotóit, mire észreveszem, hogy nem olyan navi van a fotókon, mint amit az autóban láttunk. (Az autóban a "kisnavi", a fotókon meg a "nagynavi".)
Nekem innentől esélytelen a jószág. Ha még a helyszínen veszem észre, akkor akár láthattam is volna, hogy megy a verda behúzott kézifékkel pár száz métert...

Szóval a második autó megnézése után is folytatódik a keresés, pedig ennél már bizakodni kezdtem.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11012 Dátum: 2014.06.02 01:08:46 »
Autókeresés viszontagságai:

Kereskedésbe cimborával be, elkezdjük szemrevételezéssel felmérni az autó állapotát. Odajön a kereskedő csóka, az első kérdése: "Szét ne szedjük, hogy meg tudjátok nézni?"

Kicsit később mondjuk, hogy próbáljuk ki az autót. Jön a főkereskedő, beül, indít, tolat(na), erőteljes sípolás. Látja, hogy be van húzva a "kézifék", kapcsolgat mindent veszettül, rángatja a kis joystick-ot, de nem múlik el a sípolás, szitkozódik is, de menni kell, hát így elindul, hogy kitolasson. Szép lassan, de összejön a dolog... Eközben azon gondolkozom, hogy kellhet-e nekem az autó, vagy hagyjam, hogy így vigyen el minket próbakörre... Végül egy vánszorgós méter után megszánom, hogy a bal lába alatt lévő pedállal barátkozzon...

Próbakört egy másik helyszínen fejezzük be, ahol végigmérjük az autót. Semmi különleges érték, ami jó. Jön egy másik kiscsóka, hogy visszavigyen minket a kiinduló helyre az autóval. Szintén teli gázzal indul és rá se ránt, hogy be van húzva a kézifék. (Az autó még mindig esélyes, hogy tetszene, ezért őt is kisegítem a kézifék helyével.)

A naviból hiányzik az SD kártya. "Biztosan megvan az bent!" - mondja. Itthon nézem ismét a hirdetés fotóit, mire észreveszem, hogy nem olyan navi van a fotókon, mint amit az autóban láttunk. (Az autóban a "kisnavi", a fotókon meg a "nagynavi".)
Nekem innentől esélytelen a jószág. Ha még a helyszínen veszem észre, akkor akár láthattam is volna, hogy megy a verda behúzott kézifékkel pár száz métert...

Szóval a második autó megnézése után is folytatódik a keresés, pedig ennél már bizakodni kezdtem.
Döbbenet milyen kelletlen népség. Ha nem kínos... melyik kereskedes volt?
Üdv!

Kotipas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11013 Dátum: 2014.06.02 08:49:31 »
Sziasztok!

Bocsánat, hogy így belevágok a közepébe: Prius II-eseket nézegetek vásárlás céljából. Állítólag amit érdemes megvenni, azok jelenleg 2-2,5 körül vannak a piacon.
A mai ha.hu hírlevélben találtam 2 rendkívül kedvező áru példányt. Szerintetek ezek mitől olcsóbbak?
Egyik példány
Másik példány

Az 'egyik"-hez egy kis adalék:
https://www.carsontheweb.com/en/cardetail/929640/Toyota%20Prius%2015%20VVT-I%20HSD%20Business%20Edition

Itt láthatóak a sérülések is. Kb negyed óra múlva jár le a licit.
Véletlenül akadtam rá ...

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11014 Dátum: 2014.06.02 09:21:39 »
Az 'egyik"-hez egy kis adalék:
https://www.carsontheweb.com/en/cardetail/929640/Toyota%20Prius%2015%20VVT-I%20HSD%20Business%20Edition

Itt láthatóak a sérülések is. Kb negyed óra múlva jár le a licit.
Véletlenül akadtam rá ...

Mennyiért vették meg a carsontheweb-en?  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.02 09:23:39 írta dert »

xjozsasz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11015 Dátum: 2014.06.02 10:12:13 »
Szia. Milyen felszereltsegű és hol vetted? Morszagon 3 ev vagy 100 e km a gari. Ha pl 5 év belga a gari akkor az csak ott érvényes.

sol felszereltségű, navi van benne. itthon vettem, de holland import. ezek szerint hiába viszem el a következő szervizbe, mindent rendben találnak, akkor se lesz garancia rá? azaz csak akkor ha veszek rá?:I

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11016 Dátum: 2014.06.02 10:21:03 »
sol felszereltségű, navi van benne. itthon vettem, de holland import. ezek szerint hiába viszem el a következő szervizbe, mindent rendben találnak, akkor se lesz garancia rá? azaz csak akkor ha veszek rá?:I
Nekem is Holland import, de a km stimmelt, és meg is kaptam a +2 év garit.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11017 Dátum: 2014.06.02 10:42:14 »
Nekem is Holland import, de a km stimmelt, és meg is kaptam a +2 év garit.
De a fizetőset. Ugye?
Üdv!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11018 Dátum: 2014.06.02 11:08:49 »
3 év után már csak az van, vagy a hibrid-gari, de az csak a HSD-re adják, igaz 4500 FT mindössze évente
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Kotipas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11019 Dátum: 2014.06.02 11:15:28 »
Mennyiért vették meg a carsontheweb-en?  ::)

A hirdetés eltűnt. Valószínűleg nem ő nyerte a licitet ...

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11020 Dátum: 2014.06.02 11:21:53 »
Autókeresés viszontagságai:

Kereskedésbe cimborával be, elkezdjük szemrevételezéssel felmérni az autó állapotát. Odajön a kereskedő csóka, az első kérdése: "Szét ne szedjük, hogy meg tudjátok nézni?"
Hasonló sztorim van egyik kereskedéssel, lehet hogy ugyanarról van szó :)
Otthagynak az autóval, hogy nézegessem... eddig semmi különös, máshol is előfordult. Én ennek örülük, mert akkor nyugodtan körbenézhetem. Elkezdem "kiszerelni" a pótkereket a csomagtartóból, hogy ránézzek a lemezre... egyből előkerül a főkereskedő "szét ne szedje!"...  :lol: Elmagyarázom, hogy miért csinálom. Megnézem a motorteret is. Mögöttem árgus szemekkel figyel, "nehogy valamilyen alkatrészt kiszereljen, mert már volt ilyen". Ok értem, de ezt a felügyelősdit lehet diszkrétebben is csinálni.
Értem, hogy az ők helyzetük sem könnyebb, mert tényleg vannak barmok, meg tesztvezetők. De azért már lehetne annyi rutinjuk, hogy kiszűrjék ki a barom és ki a komoly érdeklődő.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11021 Dátum: 2014.06.02 11:44:37 »
Hasonló sztorim van egyik kereskedéssel, lehet hogy ugyanarról van szó :)
El vannak kényeztetve a kereskedők :) Én múlt héten 8 kereskedőtől kértem be a hírdetett prius 3-as alvázszámát lekérdezendő. Szerinted mennyien válaszoltak? :)

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11022 Dátum: 2014.06.02 12:08:06 »
El vannak kényeztetve a kereskedők :) Én múlt héten 8 kereskedőtől kértem be a hírdetett prius 3-as alvázszámát lekérdezendő. Szerinted mennyien válaszoltak? :)
Nocsak! Eladó lesz a Prius-od?  :eek:

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11023 Dátum: 2014.06.02 13:50:19 »
Nocsak! Eladó lesz a Prius-od?  :eek:

Felmerült opcióként hogy átülök egy hármasba. Mellette szól a hármas kora, ellene pedig az ezzel eltöltött 4 év ami alatt már megismertem a kettest.
NAgy a dilemma hogy egy biztosan ismert és karbantartott kocsiból átüljek-e egy bizonytalan eredetűbe amit megint null revízióval kezdhetek :-/

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11024 Dátum: 2014.06.02 14:42:52 »
Nekem is Holland import, de a km stimmelt, és meg is kaptam a +2 év garit.

Detto.
Ami fontos. MOST MÁR CSAK vezetett szervizkönyv alapján adják meg a hibridgarit a továbbiakra is!
Prius 1.8 HSD