Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366694 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10290 Dátum: 2014.03.07 09:00:45 »
így van, bocsiiiiii  :flowers:
egyébként a fehér prius "KOMBIRÓL" amit belinkeltél, szintén hiányzik a fényszórómosó, ami jár a ledes első lámpához...
Megnéztem a felszereltség listát, a Premium csomaghoz jár LED fényszóró és mosó, Active és Exe szinten csak nappi LED menetfény van. Szerintem ezt a két fogalmat keverik a nepperek.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Jack007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10291 Dátum: 2014.03.07 09:55:19 »

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10292 Dátum: 2014.03.07 10:47:03 »
Nem is tudtam, hogy a tolatókamerát is át lehet állítani ilyen dimamikus vonalazásra a bal felső gombot nyomkodva, azthittem az csak Lexusban van és itt csak a zöld fix vonalak vannak. :)

Prius 1.8 HSD

jégember

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10293 Dátum: 2014.03.07 18:05:28 »
Üdv fórumozók!
Örömömre szolgál,hogy közel egy év után,jövőhéten tulajdonosa leszek egy prius 2-nek.Alig várom már,hogy megoszthassam tapasztalataimat veletek.De addig is,megköszönném,ha valaki használati útmutatót tudna küldeni nekem e-mailre.(jegember65@gmail.com)  :clap:

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10294 Dátum: 2014.03.07 18:33:26 »
Üdv fórumozók!
Örömömre szolgál,hogy közel egy év után,jövőhéten tulajdonosa leszek egy prius 2-nek.Alig várom már,hogy megoszthassam tapasztalataimat veletek.De addig is,megköszönném,ha valaki használati útmutatót tudna küldeni nekem e-mailre.(jegember65@gmail.com)  :clap:
10 perc és letöltheted innen:
http://kowee.eu/prius/prius_magyar_hasznalati.zip

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10295 Dátum: 2014.03.07 19:33:48 »
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.07 19:35:42 írta lfarkas »
Üdv!

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10296 Dátum: 2014.03.07 21:26:00 »
Nem is tudtam, hogy a tolatókamerát is át lehet állítani ilyen dimamikus vonalazásra a bal felső gombot nyomkodva, azthittem az csak Lexusban van és itt csak a zöld fix vonalak vannak. :)



Ha be van kapcsolva az IPA, akkor ilyen.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10297 Dátum: 2014.03.08 06:30:24 »
Azt szeretném kérdezni, milyen a szervizigénye a Priusnak? Mennyire csak szakszervizben javítható, szervizelhető. Egy nem márkaszervizes szerelő is boldogulna vele? :hmmmm: Mondjuk  5-10 éves korában.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10298 Dátum: 2014.03.08 07:46:03 »
A szervizigény jellemzően az olajcserére korlátozódik.
A fék légtelenítése trükkösebb, egyébként semmivel sem bonyolultabb mint egy normál benzines, mondjuk Corolla.
Hibrid rendszerrel kapcsolatos hiba pedig nem szokott előfordulni..

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10299 Dátum: 2014.03.08 10:03:32 »
A szervizigény jellemzően az olajcserére korlátozódik.
A fék légtelenítése trükkösebb, egyébként semmivel sem bonyolultabb mint egy normál benzines, mondjuk Corolla.
Hibrid rendszerrel kapcsolatos hiba pedig nem szokott előfordulni..
OK, ez kellemes info :yes:
De mondjuk a fékrendszer pl bonyolultabb, már csak azért mert visszatermeli az energiát meg nyilván más okosság is van benne ami a sima benzinesben nincs :hmmmm: Persze amíg nem romlik el, addig mindegy :innocent:

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10300 Dátum: 2014.03.09 09:27:13 »
Oda kell figyelni es betartani a karbantartasokat. En pl egy helyi Bosch car szervizbe jarok ahol eddig mindent megcsinaltak amit kell. 1 dolgot nem vallaltak: hutoviz csere. Arra azt mondtak, h menjek a Toyotahoz. 2 het mulvara van idopontom: 82EUR lesz (ebbol a hutofolyadek kritikus dolog a hiresztelesekkel ellenetben TILOS nem Toyotasat hasznalni. csakis SLLC ami elfogadott mert ez garantalja az inverter gondtalan mukodeset hosszutavon)
Ez nyilvan sok penz (otthon talan olcsobb) de osszesegeben egy sima autohoz kepest tobb, de ha ezt nem vallalod be akkor Priust se vagyel. Mas extra nemigen van.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10301 Dátum: 2014.03.09 09:59:25 »
Néhány hónapnyi priuschat lapozgatás után én nem tudnám biztosra mondani, hogy egy Prius fenntartása drágább, mint egy hagyományos benzines/dízel akármilyen autóé. 1 év alatt kemény 0 forintot költöttem rá szervizben. A kötelező éves meg olcsóbb mint pl egy Opel Astráé.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10302 Dátum: 2014.03.09 10:32:36 »
Oda kell figyelni es betartani a karbantartasokat. En pl egy helyi Bosch car szervizbe jarok ahol eddig mindent megcsinaltak amit kell. 1 dolgot nem vallaltak: hutoviz csere. Arra azt mondtak, h menjek a Toyotahoz. 2 het mulvara van idopontom: 82EUR lesz (ebbol a hutofolyadek kritikus dolog a hiresztelesekkel ellenetben TILOS nem Toyotasat hasznalni. csakis SLLC http://forum.toyotaclub.hu/Smileys/set1_b/03_kacsint.gifami elfogadott mert ez garantalja az inverter gondtalan mukodeset hosszutavon)
Ez nyilvan sok penz (otthon talan olcsobb) de osszesegeben egy sima autohoz kepest tobb, de ha ezt nem vallalod be akkor Priust se vagyel. Mas extra nemigen van.
Mondjuk a fékbetétcserén kívül én még mindent a Toyotánál javitattam ;)
igaz nem volt sok :hmmmm:

Szenzor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10303 Dátum: 2014.03.09 17:02:54 »
Sziasztok! Végigrágtam magam az összes hozzászóláson. Tanulságos volt. PII és Corolla 1.4d4d van a családban, ugye a PII nekünk új. Tetszik nagyon! Köszönöm a sok segítséget, amit megosztottatok.Biztos lesznek buta kérdéseim, kérlek nézzétek el. Nagyon jó fórum!

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10304 Dátum: 2014.03.10 09:53:32 »
Sziasztok,

A Prius II gyári gumi mérete 195/55 r16, mi helyzet akkor ha 205/55 r16-os méretben veszek rá gumit, elméletileg 11mm nagyobb a kerülte, ami még belefér tudtommal (a négy gumi vásárlásánál már jelentős, 25e ft-os különbség van)?
(A téli gumim is 205-ös, megmaradtak az A4-es Michelinek előző autóról és még szinte új volt, így nem akartam emiatt kukázni őket)

Amiket kinéztem

Dunlop Bluresponse
Conti Premium contact 5
Michelin Energy Saver+

Valamint megtetszett a DEZENT RM hypersilver felni, lehet lecserélem erre a jelenlegi svájci 40 éves kiadásra készültek helyett, bár még nem találtam rá meggyőző indokot,  azon kívül, hogy jobban tetszik :) (kérdés persze, hogy hogy állna az autón.





Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.