Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366777 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #9720 Dátum: 2014.01.12 19:52:53 »

2007évj. 75ekm.
Ez van.most nem izgat annyira,mert majdnem 7éves az akksi,folyamatos kulcsfigyelél rövid táv,kis hideg meghozza a cseréhez a"kedvet"
Az enyém szintén ennyi idős de már 165e km futással. Smartkey szintén, főleg rövid városi. Meg is nézem majd eredeti-e az akkum, soha nem néztem mióta nálam van.

Amúgy osztom jozsie véleményét, nem igazán tűnik nagy terhelésnek amit a kis akksi kap, ehhez képest ez a méregdrága, csúcs típus indokolatlannak tűnik.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9721 Dátum: 2014.01.13 08:21:07 »
Ne már h te is esküvői autóként (is) használtad a gépet:)
Az hittem, eddig én voltam csak ilyen elvetemült [rohog]
Naná :) Kép1 Kép2

Szerk.: Ja, és nem az olaj folyik alatta, hanem a kondenzvíz! :)
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.13 08:24:19 írta zezoka »

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9722 Dátum: 2014.01.13 08:50:55 »
És új papucsokat is kapott az alkalomra.  :clap: Az a szín még mindig nagyon tetszik.  :whistling:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9723 Dátum: 2014.01.13 09:22:26 »
És új papucsokat is kapott az alkalomra.  :clap: Az a szín még mindig nagyon tetszik.  :whistling:
Ez nekem ment? Addigra már nem volt új a gumi, második szezont futotta le, és sajna meg is jött a hangja... Pedig minta még lenne rajta bőven (mint a képen látszik is), viszont olyan gumi hangja lett, h csak na. Pedig Bridgestone Turanza a gumi... Amúgy így áll rajta a 205/55R16!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9724 Dátum: 2014.01.13 10:06:18 »
Naná :) Kép1 Kép2

Szerk.: Ja, és nem az olaj folyik alatta, hanem a kondenzvíz! :)
De baba!
Ezúton sok boldogságot Nektek, jók a képek, remélem squiddy szaktársnak is tetszik!
Fog. sincs hol vannak az enyémek, ráadásul az autó sincs már rég meg de az asszony azért még maradt [rohog]
Jut eszembe: ismét PII állt a házhoz, tehát megtértem (ismét) :innocent:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9725 Dátum: 2014.01.13 10:52:56 »
Zezoka: Az a minta még nagyon jónak néz ki pedig.
Outlaw: Happy Happy Joy Joy című számot küldeném. :D

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9726 Dátum: 2014.01.13 11:14:16 »
De baba!
Ezúton sok boldogságot Nektek, jók a képek, remélem squiddy szaktársnak is tetszik!
Fog. sincs hol vannak az enyémek, ráadásul az autó sincs már rég meg de az asszony azért még maradt [rohog]
Jut eszembe: ismét PII állt a házhoz, tehát megtértem (ismét) :innocent:
Köszi, szeptemberben volt, de még asszony is, és autó is megvan! :) Egyenlőre nem is tervezek változást! :)

Gratula a megtérésedhez is! :)

Szax: Ja, jó a minta, de vagy ez, vagy valami komolyabb a hang oka, pl kerékcsapágy, vagy a hajtásban akármelyik csapágy (de egyértelműen gumi gördülési zaj). De azt mondták ez nem kerékcsapágy, ez gumi... Egyébként vízben is istenkirály volt új korában, akkora vízelvezető árkok voltak benne, tél előtt pedig már nem volt olyan magabiztos (lehet csak placebo hatás, h csak bebeszélem a hangja miatt.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.13 11:16:46 írta zezoka »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9727 Dátum: 2014.01.13 14:52:05 »
Ez nekem ment? Addigra már nem volt új a gumi, második szezont futotta le, és sajna meg is jött a hangja... Pedig minta még lenne rajta bőven (mint a képen látszik is), viszont olyan gumi hangja lett, h csak na. Pedig Bridgestone Turanza a gumi... Amúgy így áll rajta a 205/55R16!
Ez egy jó választás, bár én maradok a gyári méretnél, ennél a típusnál (Turanza ER300) csak pár ezer Ft az árelőny a 205-ös szélességű javára, bár kétségtelen, hogy van ahol ez a különbség 10E Ft kerekenként (Michelin Primacy), igaz V-s sebesség indexű gumi nem tudom minek a Priusra :hmmmm:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9728 Dátum: 2014.01.14 12:40:51 »
Az akksi kerdesre visszaterve nyilvan mindenki olyat vesz amilyet akar :) En olvasgatok kulfoldi forumokat is ott sokan eskusznek erre igy bevallaltam. Ezidaig en a Bannert preferaltam (a nemet premium trio gyari beszallitoja) de az itt a hollandoknal majdnem lehetetlen beszerezni igy jott kepbe az Optima.
Lehet, h semmivel nem jobb, mint a gyari, de az meg ennel is tobb lett volna arban...

Volt szerencsem a minap egy PIII-ban utazzni egy kis ideig. Haat sajna azt kell mondjam, h minden szempontbol erzodik rajta, h az egy ujabb fejlesztes. Az ulesek - nekem - kenyelmesebbnek tuntek es a menetdinamika is mas volt koszonhetoen az 1.8-as motornak. Majd talan legkozelebb.
Viszont ezutan mentunk egy kort az enyemmel is es a kollegam megjegyezte, h szerinte v.mi nem kerek a valtoval mert rant. Ez valoban eszreveheto. Neha csak akkor ha D-bol R-be valtok vagy vissza, de akad olyan is, h csak elindulasnal huzom D-be. Nem nagy rantas ez inkabb csak erezheto.
Eddig fel sem tunt, de most meg olyan vagyok, mint v.mi web beteg  :D olvastam a Totalcaron is a cikket a valtorol es elkezdtem parazni...
Mas is tapasztal hasonlot vagy tenyleg fel kell keresnem egy szervizt mielott a hiba "tulno" rajtam...?
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.14 12:58:37 írta Mooc »

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9729 Dátum: 2014.01.14 15:35:07 »
Ugye nem mozog már az autó, amikor "váltogatsz"? Amennyiben mégis mozog, well there's your problem. :D

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9730 Dátum: 2014.01.14 15:53:25 »
Soha! Arra mindig figyelek, h meg veletlenul se legyen az auto mozgasban. Sot van, h meg aztis megvarom, h a km/h 0-t mutasson  :innocent:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9731 Dátum: 2014.01.14 22:35:39 »
Nyomni kell a féket váltáskor!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9732 Dátum: 2014.01.15 08:08:06 »
Anelkul egyaltalan lehet valtani??  :hmmmm:

Mindenesetre felhivtam a legkozelebbi szervizt ahol elsonek le akartak razni mondvan, h ebbe sosem kell cserelni (ami nem igaz mert 30.000-kent ellenorzes es 120.000 csere az amcsi user manual szerint) de vegul hala az itteni Prius klubbnak azt mondtak, h kezdhettem volna ezzel mert veluk nem hajlandoak vitatkozni inkabb megcsinaljak amit kernek  :)
Az osszeg 110EUR!!! ami elsonek soknak tunik de ebbol 84 csak az olaj mert allitolag ezekbe speci Toyota olaj kell... Az amcsi forumokon ebben 100%-ig egyet is ertenek a "baj" csak az, h ez a speci olaj ott 9EUR/l-be kerul, de az EU-ban mar a legolcsobb helyen is elkernek erte 14.95-t...
Persze van aki nem szarakodott es kicserelte otthon (van rola Youtube video) Fusch CVT olajjal feltoltve de az is annyi, mint a Toyota olaja csak lenyegesen konnyebben beszerezheto.

Van itt olyan aki egyaltalan cserelte(tte) mar?

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9733 Dátum: 2014.01.15 09:39:30 »
Nem lehet,hogy az a apró rántások akkor keletkeznek amikor beindul a benzines motor?
Hisz ez egy fokozat nélküli váltó....

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9734 Dátum: 2014.01.15 10:00:18 »
Anelkul egyaltalan lehet valtani??  :hmmmm:

Van itt olyan aki egyaltalan cserelte(tte) mar?

1. A motor ránt amikor beindul (hiszen fordulna a motortérben)
2. 3 éve amikor megvettem, egyből lecseréltettem a sakurával.