Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366779 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9675 Dátum: 2014.01.08 10:33:42 »
Ujra lenne egy kerdesem... ha kikotom a biztonsagiov becsatolasara figyelmezteto vezeteket akkro meg mukodni fod a legzsak?
Baromi idegesito, h ha csak kigurulok vele a kertbol az utcara, de a kaput becsuknam mar csipog, mint a fene.
Van ahol azt irtak, h ha kikotom akkor a legzsak sem fog kinyilni ami azert nem tartok hiheto ervnek mert akkor miert is lenne erzekelo az ulesben...

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9676 Dátum: 2014.01.08 12:58:48 »
Ujra lenne egy kerdesem... ha kikotom a biztonsagiov becsatolasara figyelmezteto vezeteket akkro meg mukodni fod a legzsak?
Baromi idegesito, h ha csak kigurulok vele a kertbol az utcara, de a kaput becsuknam mar csipog, mint a fene.
Van ahol azt irtak, h ha kikotom akkor a legzsak sem fog kinyilni ami azert nem tartok hiheto ervnek mert akkor miert is lenne erzekelo az ulesben...
Mennyivel állsz Te ki az utcára? :) Gurulj ki az utcára lassabban, mint 20km/h, és akkor nem fog csipogni!

Ha meg már csipog, és meg kell állnod kiszállni, akkor egy pillanatra tedd R-be (tolatás csipogása "felülírja"), majd úgy P-be, és abbamarad a csipogás, csak a villogás marad (a következő 20km/h átlépésig) - legalábbis PII-ben. Amúgy könnyen előfordulhat, h galibát okoz, mert még az ülés sínjén is van érzékelő, hogy hol áll az ülés...

Habár az öv csak egy kontakt (bár kérdéses, h NC vagy NO a bekötése - tehát elvágni vagy összekötni kell az "övbekötéshez"), igazi kérdés az, h nyitott övvel (hackelve vagy ténylegesen nem bekötve) mit csinál a lufi...

Én nem kísérleteznék, mint ahogy emiatt (és a nagy összeg miatt) nem szereztem be az ülést 10cm-el hátrébb rakó adaptert, emrt akkor előre kellene húznom majdnem teljesen az ülést (tehát most csak kicsit kéne hátrébb), és akkor lehet, h a lufi azt hinné a kormányon ülök, és máshogy nyílna. Egyszer kell csak, de akkor nagyon jól jön, ha jól működik, én nem játszanék!
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.08 13:01:06 írta zezoka »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9677 Dátum: 2014.01.08 13:07:08 »
Van ahol azt irtak, h ha kikotom akkor a legzsak sem fog kinyilni ami azert nem tartok hiheto ervnek mert akkor miert is lenne erzekelo az ulesben...
Pedig elég logikus. A űlésben lévő érzékelő alapján eldönti, hogy kell-e nyitni az adoott légzsákot. (Ilyen van a vezető oldalán is?)
Viszont ha nincs öv és úgy nyílik a lufi, akkor az nagyobb pofon lesz, mint a mit a szélvédőtől/kormánytól kapnál. Szóval ezért érdemes az ilyenkor nem az arcodba fújni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9678 Dátum: 2014.01.08 13:23:22 »
Pedig elég logikus. A űlésben lévő érzékelő alapján eldönti, hogy kell-e nyitni az adoott légzsákot. (Ilyen van a vezető oldalán is?)
Viszont ha nincs öv és úgy nyílik a lufi, akkor az nagyobb pofon lesz, mint a mit a szélvédőtől/kormánytól kapnál. Szóval ezért érdemes az ilyenkor nem az arcodba fújni.
Szerintem az ülésen az érzékelő az az üléspozíciót nézi (legalábbis nekem az a logikus), tehát hogy mennyire van elöl/hátul. De aztán ki tudja.

Vezető oldalra felesleges súlyérzékelő, mert egy mozgásban levő autóban általában van sofőr! :)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9679 Dátum: 2014.01.08 13:31:22 »
Na ezt nem tudtam, hogy a Prisuban ilyen van, azt hittem a tömeg érzékelőre gondol.  :innocent:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9680 Dátum: 2014.01.08 13:42:20 »
Koszonom a gyors valaszt. Volt egy ido mikor nemigen kotottem be magamat... volt mentos simerosom aki mondta, h legalabb anyi gondot tud okozni a bekotott ov, mintha nem lennel bekotve (nyilvan ez nem autopalyatempora vonatkozik) sot volt baratom aki amiatt halt meg mert be volt kotve ;(
Szoval nem elcsalni akarom en a bekotest, szivsen veszem a hatamra az autot, de a csipogas az baromira idegesit. van olyan is, h mar otthon vagyok kapcsolnam az ovet, de sipakol, de bevallom olyat is csinalnek, h a sarki boltbol hazaig, forgalmatlan mellekutcaban nem kotnem be magamat arra az 1 percre, de most inkabb bekotom...
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.08 14:00:49 írta Mooc »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9681 Dátum: 2014.01.08 14:00:27 »
Hát asszony oldalról tulták meg majdnem forgalommentes kis utcában - gondolom mondván ott ugyse jár senki. Feleségem pont ott volt. (Azért még meg tudott állni.) Szóval a szomsézd utcáig se biztos hogy érdemes kicsatotl övvel menni. A mentős ismerősödnek meg nincs igaza a statisztikák szerint. (Pláne, hogy a lufikat is becsatolt övre méretezik.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9682 Dátum: 2014.01.08 14:01:38 »
Ez a bekötött biztonsági öv több gondot okoz, mint a nem bekötött számomra értelmezhetetlen. Az szokott a probléma lenni, hogy nem állogatják magukhoz az emberek az övet, csak bekötik ahogy van. Ilyenkor előfordulhat, hogy sérüléseket szerezhetsz az övtől autópálya tempó alatt is. Öv nélkül viszont garantált, hogy szerteszét trancsíroz akármi, akár a légzsák is. Vagy mákod van és nem gurul rád az autó miután kirepültél belőle, mint az amcsi pickupos srác.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9683 Dátum: 2014.01.08 14:11:09 »
volt mentos simerosom aki mondta, h legalabb anyi gondot tud okozni a bekotott ov, mintha nem lennel bekotve (nyilvan ez nem autopalyatempora vonatkozik) sot volt baratom aki amiatt halt meg mert be volt kotve
Szerencsére azért már egyre többen kötik be magukat (környezetemben ahogy megfigyeltem, mindenki).

Lehet, h van gond néha a bekötött övvel is, de hidd el, szerintem sokkal több lenne a baj, ha nem lenne bekötve. Kérdezd meg a mentős ismerősödet, biztos volt már olyan esete is, ahol nem voltak bekötve, melyik a csúnyább. Légzsákos autónál meg szinte öngyilkosság a nem bekötés (ha nyílik a lufi), ez akár egy 200m alatt is előjöhet, ha nyílik, és eltöri a nyakadat ahogy hátralövi a fejet a lufi, miközben a test a kormány (lufi) alá csúszik...

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9684 Dátum: 2014.01.08 14:53:41 »
A mentos ismeros latott mar dolgokat sjan lenyegesen csunyabbakat is mint amiket mi v.ha is fogunk. O is azt tanacsolja, h kossem be magamat, de volt, h - lehet a rossz beallitastol - de medence csontot vagy vallcsontot tort az ov.
Hasznalom en gyakorlatilag mindig csak a csipogas lehetne kicsit toleransabb. Ennyi a problemam.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9685 Dátum: 2014.01.08 15:02:06 »
Én azt vallom, hogy bármennyire is fáj, inkább a kulcscsontom törjön el , mint az agyam. :]
Kiálláskor csússz előre az ülésen, akkor nem csipog. ;)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9686 Dátum: 2014.01.08 15:02:46 »
úgy olvastam, hogy a medencecsontot leginkább az ember saját combcsontja szokja eltörni. állítólag akkor, ha az ülő embert nyújtott, kifeszített lábbal éri az ütközés. és ez nem ritka ám, mert reflexből is szoktak "fékezni" az anyósülésen ülők, ha vészhelyzetet gondolnak...
aki meg nem köti be az övét ,az szimplán csak hülye, úgy egy 30 km/h-s ütközés is végzetes lehet  :surrender:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9687 Dátum: 2014.01.08 15:14:24 »
A mentos ismeros latott mar dolgokat sjan lenyegesen csunyabbakat is mint amiket mi v.ha is fogunk. O is azt tanacsolja, h kossem be magamat, de volt, h - lehet a rossz beallitastol - de medence csontot vagy vallcsontot tort az ov.
Hasznalom en gyakorlatilag mindig csak a csipogas lehetne kicsit toleransabb. Ennyi a problemam.
Lábtörést vagy életet? :D
Állj ki rükiben, akkor úgysem nyílik a légzsák, mint ahogy előrementben is csak adott tempó felett fog működésbe lépni :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9688 Dátum: 2014.01.08 21:39:12 »
A xedos9-es azért nem volt kis étvágyú
Valóban nem, de egy lépés volt a Skyactiv-G kifejlesztéséhez, amiben  a szívószelep későbbi zárása fontos szerepet játszik.
Az 14:1-es kompresszióra még a Toyotánál is rácsodálkoznak.
A hírek szerint a Mazdánál 18:1 sűrítésű benzinmotoron :hmmmm: dolgoznak.

A Honda is kísérletezik az Atkinson ciklussal, és a Hyundai is elkészítette a saját motorját.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9689 Dátum: 2014.01.08 21:41:42 »
Baromi idegesito, h ha csak kigurulok vele a kertbol az utcara, de a kaput becsuknam mar csipog, mint a fene.
Legegyszerűbb az öv bekötésével elhallgattatni, alig néhány másodperc.