Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366606 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8055 Dátum: 2013.04.27 16:49:05 »
Sziasztok,

Ismertek olyan autókölcsönzőt, ahol ki lehetne pár napra bérelni egy második generációs Priust?

Szeretném "rendesen kipróbálni" a mindennapokban mennyire válna be nálam a szerkezet, mert egy-egy használtautó megnézésekor a sovány próbakörök alkalmával nem derül ki, sok minden. A jelenlegi autóm is sok szempontból tetszik és szeretem, de van egy két részlet amit nehezen tudok megszokni, illetve nem a legjobb választás volt számomra a való életben lévő közlekedéshez, és nem szeretnék még egy ilyen döntést meghozni :)

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8056 Dátum: 2013.04.27 17:00:56 »
Én tudok 1 céget, bár lehet nem üzemelnek már. Viszont ott a kaució 200k forint, ha jól emlékszem. HCR kölcsönző volt talán.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8057 Dátum: 2013.04.27 19:31:11 »
Sziasztok! Itt is felteszem a kérdést, hátha volt hasonló tapasztalata valakinek. (korábban mintha valaki már nyomozott volna kerék zaj után itt a fórumon)
 
Itt a jóidő, így nyitott ablak melletti haladásnak hála furcsa hangra ltetem figyelmes menet közben kb 15km/h fölött a kerekek felől. Olyan fémes, folyamatos tehát nem sebességfüggő "sercegő" hang mintha drótkefe szálai dörzsölnének valamit.
Eddig csak nyitott ablaknál és szűk utcában "visszhangzott" ez a zaj, de ma már haloványan menet közben belülről is hallható volt...
 
Ma a fene lehet ez...? Valakinek valami tipp, hogy egyáltalán mit nézzek meg? Emeljem fel és forgassam meg a kerekeket..?

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8058 Dátum: 2013.04.27 23:07:35 »
Fékpofák milyen vastagok, nincs félrekopva? Lehet, hogy a biztonsági lemez adja a hangot.
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8059 Dátum: 2013.04.28 09:05:48 »
Egy hónapja voltam Toyota Supernél komplett átnézésen, papír szerint ezt is megnézték és rendben vannak.
Ehhez elég gondolom csak felemelni és megforgatni a kereket és/vagy levenni és megnézni a vastagságot, állapotot?

Fékpofák milyen vastagok, nincs félrekopva? Lehet, hogy a biztonsági lemez adja a hangot.
Üdv!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8060 Dátum: 2013.04.28 10:20:17 »
Fékpofák milyen vastagok, nincs félrekopva? Lehet, hogy a biztonsági lemez adja a hangot.
Üdv!
Épp ezt írtam én is az indexes fórumon. :)

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8061 Dátum: 2013.04.28 12:32:48 »
Elég a zaj felőli kereket lekapni, és minden látszódik.
Alaposan meg kell nézni, hogy egyforma a kopás, mert , ha beragad az egyik fékhenger, akkor csáléra kopik.
Ha cserélni kell, akkor párban, mindkét oldalon.
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8062 Dátum: 2013.04.28 17:53:41 »
Sziasztok,

Ismertek olyan autókölcsönzőt, ahol ki lehetne pár napra bérelni egy második generációs Priust?

Szeretném "rendesen kipróbálni" a mindennapokban mennyire válna be nálam a szerkezet, mert egy-egy használtautó megnézésekor a sovány próbakörök alkalmával nem derül ki, sok minden. A jelenlegi autóm is sok szempontból tetszik és szeretem, de van egy két részlet amit nehezen tudok megszokni, illetve nem a legjobb választás volt számomra a való életben lévő közlekedéshez, és nem szeretnék még egy ilyen döntést meghozni :)
http://www.mindenberlet.hu/Toyota_Prius_Hybrid_Automata_Budapest_XIII__kerulet_4494
http://www.holidaycarrental.hu/autoberles-arak/toyota-prius-hybrid-automata.html

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8063 Dátum: 2013.04.28 20:33:26 »
http://www.mindenberlet.hu/Toyota_Prius_Hybrid_Automata_Budapest_XIII__kerulet_4494
http://www.holidaycarrental.hu/autoberles-arak/toyota-prius-hybrid-automata.html

Az első is a másodikat reklámozza. A gond az ha betöltöd az oldalt, nem keresőből érkezel akkor hiányzik a listából a Prius. Mintha megszűnt volna a bérlése, és csak a linket vették ki a főoldalról, a weblapot meg nem.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8064 Dátum: 2013.04.29 08:29:09 »
Elég a zaj felőli kereket lekapni, és minden látszódik.
Alaposan meg kell nézni, hogy egyforma a kopás, mert , ha beragad az egyik fékhenger, akkor csáléra kopik.
Ha cserélni kell, akkor párban, mindkét oldalon.
Üdv!
Egy keréknél egy fékhenger van! Fékhenger másik oldala csak egy felfekvő felület! Persze attól még beragadhat.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8065 Dátum: 2013.04.29 09:27:52 »
Köszi, "éljen május elseje", meglesz a program   :)

Elég a zaj felőli kereket lekapni, és minden látszódik.
Alaposan meg kell nézni, hogy egyforma a kopás, mert , ha beragad az egyik fékhenger, akkor csáléra kopik.
Ha cserélni kell, akkor párban, mindkét oldalon.
Üdv!

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8066 Dátum: 2013.04.30 08:22:29 »
Az első is a másodikat reklámozza. A gond az ha betöltöd az oldalt, nem keresőből érkezel akkor hiányzik a listából a Prius. Mintha megszűnt volna a bérlése, és csak a linket vették ki a főoldalról, a weblapot meg nem.

Őket már kerestem, de sajnos az elkövetkezendő 3 hónapban nincs szabad Priusuk.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8067 Dátum: 2013.04.30 09:16:26 »
Őket már kerestem, de sajnos az elkövetkezendő 3 hónapban nincs szabad Priusuk.
Nafene! Ilyen népszerű? :)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8068 Dátum: 2013.04.30 10:13:26 »
Dehogy, szervizben van.  [rohog] [rohog]

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8069 Dátum: 2013.04.30 21:33:35 »
Dehogy, szervizben van.  [rohog] [rohog]
Valószínűleg oktatási célból :)