Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366683 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6495 Dátum: 2012.08.24 21:23:03 »
Lassan 4 éve van meg a PII. A kötelező szervizeken kívül egyszer féket kellett cserélni vizsgához. Ennyi plusz költségünk volt.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6496 Dátum: 2012.08.24 21:24:35 »
Abban reménykedem, hogy ha összevetem az Alfám és a Prius II szervizköltségeit (az olajcsere kivételével), akkor nem csak az üzemanyaggal tudok éves szinten százezreket megspórolni, hanem a szervizen is. Évi 15 000-et megyek egyébként.

Tudom például, hogy a fékeken sokat spórolhatok. Továbbá vezérműszíjak, görgők, vezérlésmódosító fronton is jobb helyzetet feltételezek. Ebben kérném, hogy erősítsetek meg, esetleg cáfoljatok.

Köszönöm előre is.
az adót és a biztosítást is számold bele, úgy mégszimpatikusabb lesz. Viszonr lesz valami,  amit úgy fogsz érezni. Mint ha az életedet vették volna el. Ez a vezetés élménye az alfa tűzhöz képest hiányozni fog. De valamit valamiért. Szerencsére én is vissza tudok ülni excarinamba ha a régi élmény kell.

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6497 Dátum: 2012.08.24 23:04:26 »
Nektek hany loero van irva a forgalmiba? Csak a benzin, vagy az elektro is? Nekem 82kW watt beirva...

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6498 Dátum: 2012.08.25 07:17:08 »
az igen, gratulálok annak, aki beírta.
57kW, vagyis 75 LE-re emlékszem, a 82 sehogy sem jó. Természetesen a benzinmotor teljesítményének kellene csak ott lenni. Ezért is jó ez a kocsi mert csak 75 Le-ért fizetsz.  :tt2:
Azt hiszem az NKH-nál adnak egy új műszaki adatlapot, ami alapján az okmányiroda helyesbít. Nem tudom, hogy ingyenes-e a mutatvány. Elvileg, ha ők hibáznak ingyenes.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.25 07:19:59 írta b.c. »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6499 Dátum: 2012.08.25 07:21:06 »
Azt tudom elképzelni, hogy amcsiban a rendszerteljesítmény kell beírni, itt meg az okosok a kinti papírok alapján töltötték ki az adatokat.

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6500 Dátum: 2012.08.25 09:05:57 »
Nézd nekem nem volt sohasem Alfám - nem is tervezem -, és még nincsen Priusom.  Én a helyedben az almát a körtével nem hasonlítanám össze, mert lehet, de minek. Az Alfákhoz képest a Prius - és általában a Toyota - kevesebb szervizköltséget kér, ez száraz tény, valamint megbízhatóbb.

Almát a körtével? Két autónak a szervizköltségét szeretném összehasonlítani, azaz számokat.
Attól ne féltsetek, hogy más élmény a két autó, mert ezt el is várom. Pont emiatt érdekel a Prius :)

Igazából nyugisan vezetek, keveset pályázom és akkor sem megyek 130-nál gyorsabban a zajszint, magasabb fogyi és a bírságok miatt. Teljesen felesleges, időt is alig nyerek ha mondjuk 160-nal tolnám. Persze ha ki kell vkit előzni a külsőből, akkor átmenetileg felgyorsulok, nem tartok fel senkit.


attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6501 Dátum: 2012.08.25 10:21:21 »
az igen, gratulálok annak, aki beírta.
57kW, vagyis 75 LE-re emlékszem, a 82 sehogy sem jó. Természetesen a benzinmotor teljesítményének kellene csak ott lenni. Ezért is jó ez a kocsi mert csak 75 Le-ért fizetsz.  :tt2:
Azt hiszem az NKH-nál adnak egy új műszaki adatlapot, ami alapján az okmányiroda helyesbít. Nem tudom, hogy ingyenes-e a mutatvány. Elvileg, ha ők hibáznak ingyenes.

igen be is sz**tam amikor atirattam meg befizettem a biztositast is, joval tobb lett mint amit elotte kalkulaltam. mar egyszer elinditottam a dolgot, azt mondtak itt Veszpremben hogy Pecsen lett beregelve az auto, lehet hogy majd felhivom oket. De innen leugrani pecsre, meg ha ingyenes is, lehet elviszi a hasznot ami lenne rajta...

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6502 Dátum: 2012.08.25 16:55:00 »
Almát a körtével? Két autónak a szervizköltségét szeretném összehasonlítani, azaz számokat.
Attól ne féltsetek, hogy más élmény a két autó, mert ezt el is várom. Pont emiatt érdekel a Prius :)

Igazából nyugisan vezetek, keveset pályázom és akkor sem megyek 130-nál gyorsabban a zajszint, magasabb fogyi és a bírságok miatt. Teljesen felesleges, időt is alig nyerek ha mondjuk 160-nal tolnám. Persze ha ki kell vkit előzni a külsőből, akkor átmenetileg felgyorsulok, nem tartok fel senkit.
Hát, jó. Én szóltam.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6503 Dátum: 2012.08.25 16:57:57 »
igen be is sz**tam amikor atirattam meg befizettem a biztositast is, joval tobb lett mint amit elotte kalkulaltam. mar egyszer elinditottam a dolgot, azt mondtak itt Veszpremben hogy Pecsen lett beregelve az auto, lehet hogy majd felhivom oket. De innen leugrani pecsre, meg ha ingyenes is, lehet elviszi a hasznot ami lenne rajta...
szerintem Veszprémben is van NKH

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6504 Dátum: 2012.08.25 17:27:04 »
szerintem Veszprémben is van NKH

igen, de lepasszoltak az ugyet mondvan ott erdeklodjek ahol beregeltek amikor behoztak. na ez erdekes kor lesz...

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6505 Dátum: 2012.08.25 22:27:08 »
igen, de lepasszoltak az ugyet mondvan ott erdeklodjek ahol beregeltek amikor behoztak. na ez erdekes kor lesz...
Az NKH tényleg érdekesen áll néha a dolgokhoz: amikor annak idején az első Priust megvettem nekem is csak annyit írtak be a motorként, hogy 1NZ-FXE (persze helyesen, hisz ez van benne), aztán mikor eladtam alig akartak eredetvizsgát csinálni mondván, hogy a motorszámot nem írták be regeléskor...
Aztán amikor a Celit vettem, előzetesen érdeklődtem náluk, hogy a 3S-GE euro1 vagy 2 lesz (elvileg létezett mindkét variánsa egy adott kasztniban is), hát még a motort sem tudták így kódról azonosítani, egyszerűen nem volt a rendszerükben!!!
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.25 22:31:10 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6506 Dátum: 2012.08.26 07:51:33 »
Akkor meg tenni kell egy próbát az okmányirodánál közvetlenül. Hátha ott értelmesebb emberek ülnek. Egyébként ha nem jönne össze nyugtasson az a tény hogy pécs szép hely érdemes arra járni néha.  :no:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6507 Dátum: 2012.08.26 09:42:48 »
A szervizköltségekről ugyanakkor aránytalanul kevés szó esik.
Nekem előtte Passat volt, ami azért minőségben jobban ott van, de fenntartani mégis egy drágább autó (nem vagyok fanatikus németes se japános - tapasztalat), műszakilag viszont a Prius egyértelmű (meg nem volt más hybrid alternatíva sem, ami ilyen kiforrott).

Szeptemberben lesz meg egy éve, átvételkor olajcserével kaptam ezalatt én még egyszer cseréltem olajat! Ennyi! Semmi baj nem volt vele! Ahogy mondani szoktam: legnagyobb baja eddig, hogy ki kellett cserélni egy garnitúra ablaktörlőt, mert elrepedt a gumija! :)

Viccen kívül egy olajcsere szervíz volt (+szűrők persze), ami márkaszervízben anyag+munkadíjjal együtt volt huszonegy-két ezer... Úgyhogy ennyiért már nem állok neki alábújni az autó alá (mert csak kicsivel drágább, egy évben nálam egyszer van, mert évi max 15öt megyek), és van vezetett szervízkönyv), mert Passatot még én szervizeltem (így persze az is kijött 15-16-17ezerből), mert ott a márkaszervíz szóba sem jöhetett, olyan ára volt.

Toyota márkaszervízben baromi jól állnak hozzá az emberhez, és olyan, mintha törődnének is a dolgokkal (ügyféllel+autóval), és mindemellett még olcsó is (többihez képest). Szóval keveset is kell szervizelni, és még az sem vágja földhöz az embert, mindezt is barátságos légkörben.  Szóval hibrid, hipiszupi technika ide vagy oda, fenntartani olcsóbb, mint szerintem másik márkát (pláne németet). Más dolog, hogy ha bemegyek a helyi (vidéki város) autóboltba, akkor helyből eddig megkaptam mindent, most meg mindenre csak csóválják a fejüket (mert fél éve poénból megkérdeztem, mennyi lenne náluk ilyen-olyan forgó-kopó alkatrész), de rendelésre szerintem azzal sem lenne gond.

Szerk.: Amúgy igen, mint írtad is: fék alig fogy, gumi alig fogy (nem túl sportautó :) ), vezérműszíjjal nem kell foglalkozni, mert láncos, generátor nincs (illetve "integrált" - Passatban 2x fel kellett újítani 6 év alatt), klíma is elektromos, ékszíj csak egy kis csutka van, önindító nincs ("integrált"), kuplung (hagyományos értelembe véve vett) nincs, váltó (hagyományos értelembe véve vett) nincs. Vezeték és a villanymoci nem nagyon szokott elromlani, az aksi és inverter meg bizonyított az évek alatt, hogy meg van tervezve. Szóval eléggé leredukálódott a hibalehetőség. Kerékcsapágy jöhet elő, idő után mint mindenhol, itt is előjöhet, de pl féltengelycsuklót még nem hallottam (előzőmön 2 garnitúra is lement - de az első valszeg valami gagyi volt).

Az viszont tény, hogy az ember lenyugszik, és más az autó. Le is lassul, meg el is veszik az élmény (eltekintve a hibridezés előnyeitől, mikor röhögsz, hogy most is leállt, meg nincs hangja mert villannyal megy, vagy mert ki sem kapcsolod, ha rövid időre megállsz valakivel beszélgetni - mert minek, így sem fogyaszt :) ). De néha nekem is hiányzik a 150Le, 334Nm, amire chippelve volt a mezei 110lovas 1.9TDI, ami 3asban vizes úton még kapart, de kettesben szárazon is, és 140-150 volt a kényelmes utazótempó, fogyasztás meg azzal is 5-6 között volt, hajtós tempó mellett).
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.26 09:57:05 írta zezoka »

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6508 Dátum: 2012.08.26 10:11:17 »
Aktiváltam tegnap hazafelé a HUD-ot a kettes Priusban! :)



4-5-öt (100 fölött 5-öt) csal a 205/55R16al. Csak az első képen épp fékezek, és a telefon követte olyan gyorsan, mint a km óra.

A zöld sebesség alatt még volt 3 piros adat, csak az nem látszik a fényképen (megtett km mióta a progi elindult, haladás irány fokban, és a tszf magasság) - amúgy Speedview nevű droid progit használtam..


@EdHunter: 10kor találkoztunk, aztán ilyen sötét volt, mire hazafelé mentünk! :)
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.26 10:19:57 írta zezoka »

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6509 Dátum: 2012.08.26 10:55:20 »
Nekem előtte Passat volt, ami azért minőségben jobban ott van, de fenntartani mégis egy drágább autó (nem vagyok fanatikus németes se japános - tapasztalat), műszakilag viszont a Prius egyértelmű (meg nem volt más hybrid alternatíva sem, ami ilyen kiforrott).
azzal is 5-6 között volt, hajtós tempó mellett)...

Köszi a kimerítő választ, pont ilyen infókra van szükségem.

Infó gyűjtése céljából nézegettem a hahu-t a következő kritériumok szerint:
1 - 120 000 futott km
2006-os, vagy utáni évjárat
Szervizkönyv
Max 3 milliós ár

Rögtön az az első gondom, hogy nem nagyon tudom megkülönböztetni a faceliftes külsőt az első kiadásétól. Régebbi hahu linkeket láttam itt és írtátok többen, hogy xy hirdetésben a lökös facelift, de a belső nem, stb. Szóval nem tűnne fel, ha egy több darabból összerakott gépet látnék. Mik azok a támpontok, amiket érdemes figyelni kívül és belül egyaránt?

Láttam it prius.rula.hu-ról linkelt felszereltségi listákat is. Volt ott bluetooth mint szériafelszereltség. Jól láttam, vagy az is feláras extra?

Köszönöm.