Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366634 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5640 Dátum: 2012.05.06 08:12:17 »
Nem muszáj ezzel bűvészkedned, a PII is ezt csinálja. Kicsit hajt, kicsit tölt váltogatva.
Bizonyára csak valami Mars Hold együttállás mellett engedi fullra tölteni magát, amikor úgy dönt, hogy nem károsodik az akku. :)

A PII-nek más a kijelzője, 80%-os töltöttségnél már minden szegmens kigyullad, hogy örüljön a gazdi. :)
Amikor meg tök üreset mutat, akkor kb. 40%-os töltöttsége van.

Ja, én is valami vudu mágiára gondolok néha. Egyébként gondolom, hogy itt is úgy van, hogy amikor a kijelző szerint fullon van, az valójában 80%-os töltöttség. Talán itt olvastam a fórumon, hogy azért is hosszú az aksi élettartama, mert soha nincs teljesen feltöltve, és soha nincs teljesen kisütve.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5641 Dátum: 2012.05.06 09:37:12 »
Az EV mód (gomb megnyomásával ) mennyire "gyilkolja" az akkut (Prius2)? Minél ritkábban használjam, vagy mehet gyakrabban? Igazából még nem használtam, de gondolkozom rajta, hogy el kéne kezdeni, de mintha olvastam valahol, hogy ez az akku élettartamát rövidíti. Hülyeség?

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5642 Dátum: 2012.05.06 09:50:40 »
Éppen most hallottam a NeoFM-en, amint a Prius-ról beszélgettek: az idióta Bochkor szerint a gyártó irreálisan alacsony (4 literes) fogyasztást ad meg, míg ő normálisan közlekedve nem tudta 6-7 liter alá vinni LOL
Ez azért már nagyon erősen user error. Én a Corollát és az Ignist is 6 alatt tudom tartani. Bár sajnos még nem vezettem Priust, tuti, hogy kijönnék 4, max. 4,5 literből, ahogy itt a fórumon többen is.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5643 Dátum: 2012.05.06 09:57:43 »
Éppen most hallottam a NeoFM-en, amint a Prius-ról beszélgettek: az idióta Bochkor szerint a gyártó irreálisan alacsony (4 literes) fogyasztást ad meg, míg ő normálisan közlekedve nem tudta 6-7 liter alá vinni LOL
Ez azért már nagyon erősen user error. Én a Corollát és az Ignist is 6 alatt tudom tartani. Bár sajnos még nem vezettem Priust, tuti, hogy kijönnék 4, max. 4,5 literből, ahogy itt a fórumon többen is.

Teljesen egyetértek veled. Swiftet én is kihozom 5 alatt, régi 1.4es Astrát 6.2 körül átlagra. Bochkor kb hajókhoz lehet szokva és biztos úgy kezelte a gépet. :D

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5644 Dátum: 2012.05.06 11:00:00 »
Az EV mód (gomb megnyomásával ) mennyire "gyilkolja" az akkut (Prius2)? Minél ritkábban használjam, vagy mehet gyakrabban? Igazából még nem használtam, de gondolkozom rajta, hogy el kéne kezdeni, de mintha olvastam valahol, hogy ez az akku élettartamát rövidíti. Hülyeség?

A Prius 2-nél az volt a gyártó magyarázata, hogy azért hagyták ki az USA modellből az EV gombot, mert ott 160ezer km a gari a Hybrid rendszerre, és így EV gomb nélkül kevésbé terheli a gép az akksit.

A P3-ban már van kint is EV, pedig a garancia maradt. GOndolom az akksi is jobb már benne, meg közben a szükséges minta is rendelkezésre áll, ami bizonyítja, hogy felesleges az aggodalom. A Prius akksija bőven bírja  a strapát.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5645 Dátum: 2012.05.06 11:25:19 »
Éppen most hallottam a NeoFM-en, amint a Prius-ról beszélgettek: az idióta Bochkor szerint a gyártó irreálisan alacsony (4 literes) fogyasztást ad meg, míg ő normálisan közlekedve nem tudta 6-7 liter alá vinni LOL
Ez azért már nagyon erősen user error. Én a Corollát és az Ignist is 6 alatt tudom tartani. Bár sajnos még nem vezettem Priust, tuti, hogy kijönnék 4, max. 4,5 literből, ahogy itt a fórumon többen is.

Teljesen normálisan használom a Priust, nincs rajta vitorla, nem lovakkal huzatom és nem is tolom. Ahol 50-nel lehet menni,  ott 50-nel megyek, ahol 70-nel, ott hetvennel. Ellenben ha látom, hogy piros a lámpa, csak gurulok, kerülöm a padlógáz, satufék üzemmódot és próbálok a folyamatos haladásra törekedni. Az autót szinte csak a fővárosban használom, a km-ek 80%-a az Örs Vezér Tere - Budaörsi út között jön össze (mindkét esetben csúcsidőben), odafelé a Szabadság hídon, visszafelé a Lágymányosin, mindkét esetben a Fehérvári utat érintve, megállva ott.
A fogyasztásom így jelenleg bő 600 km után kerek 4 liter.

Kinek mi a normális használat? Mi az, hogy normális használat?

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5646 Dátum: 2012.05.06 11:35:16 »
Misi!
Szerintem Bocsi is úgy vezet, mint az ismerőseim legalább fele. Nekik az a normális, hogy sebességhatárok nagyjából betartva, kanyar előtt nagy gázfröccs majd padlófék, sárgánál szintén padlógáz, mert azt még elérjük. Kigurulás, hosszú egyenes végén lévő STOP tábla előtt üresbe pakolás egyenesen az ördögtől való számukra. Ezeken változtatva az ő fogyasztásuk is csökkenne. Egy priussal kombinálva meg kb elájulnának. Sajnos sok embernek ez a normális vezetés.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5647 Dátum: 2012.05.06 11:37:13 »
Az EV mód (gomb megnyomásával ) mennyire "gyilkolja" az akkut (Prius2)? Minél ritkábban használjam, vagy mehet gyakrabban? Igazából még nem használtam, de gondolkozom rajta, hogy el kéne kezdeni, de mintha olvastam valahol, hogy ez az akku élettartamát rövidíti. Hülyeség?
Rövidíti, de Te abból nem fogsz semmit megtapasztalni.
Viszont ha sokat használod, akkor meg fog emelkedni a fogyasztásod, mivel olyan üzemállapotokban is a villany fog hajtani, amikor már a benzin hajtás gazdaságosabb lenne. Szóval szvsz max. garázsból/lakó övezetből ki/be, a többit az elektronika jobban tudja nálunk.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5648 Dátum: 2012.05.06 12:20:24 »
Teljesen normálisan használom a Priust, nincs rajta vitorla, nem lovakkal huzatom és nem is tolom. Ahol 50-nel lehet menni,  ott 50-nel megyek, ahol 70-nel, ott hetvennel. Ellenben ha látom, hogy piros a lámpa, csak gurulok, kerülöm a padlógáz, satufék üzemmódot és próbálok a folyamatos haladásra törekedni. Az autót szinte csak a fővárosban használom, a km-ek 80%-a az Örs Vezér Tere - Budaörsi út között jön össze (mindkét esetben csúcsidőben), odafelé a Szabadság hídon, visszafelé a Lágymányosin, mindkét esetben a Fehérvári utat érintve, megállva ott.
A fogyasztásom így jelenleg bő 600 km után kerek 4 liter.

Kinek mi a normális használat? Mi az, hogy normális használat?

Van pár ismerősöm, aki sík úton, folyamatos haladásnál úgy vezet, hogy kb. 3-5 másodpercenként odalép a gáznak, elengedi, odalép, elengedi. Képtelen egyenletes tempót tartani finom gáztartással. Na az ilyenek alatt minden kocsi 30-40%-al többet fogyaszt. És nem lehet leszoktatni őket erről. Buszsofőr is van ilyen.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

troppauer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5649 Dátum: 2012.05.06 12:34:39 »
Én úgy tudom, hogy az élettartam maximalizálásának érdekében sem teljesen kisütni, sem teljesen feltölteni nem engedi a rendszer az akkukat.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5650 Dátum: 2012.05.06 20:05:14 »
A fogyasztásom így jelenleg bő 600 km után kerek 4 liter.

[a csatolmányt egy admin törölte]

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5651 Dátum: 2012.05.06 22:44:35 »

Így 1000 Km simán meglesz 1 tankkal. Még a végén hybrid adót kapunk. :eek:
Üdv!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5652 Dátum: 2012.05.06 23:16:20 »
Van pár ismerősöm, aki sík úton, folyamatos haladásnál úgy vezet, hogy kb. 3-5 másodpercenként odalép a gáznak, elengedi, odalép, elengedi. Képtelen egyenletes tempót tartani finom gáztartással. Na az ilyenek alatt minden kocsi 30-40%-al többet fogyaszt. És nem lehet leszoktatni őket erről. Buszsofőr is van ilyen.
Úgy tudom, hogy a leggazdaságosabb, ha nagy gázzal (2/3-3/4-ig lenyomva a pedált) felgyorsítunk egy adott célsebességre, pl. 90-re, aztán elvéve vagy nagyon kis gázzal szépen lassulunk egy adott szintre pl. 75-re aztán megint visszagyorsít. Tipikusan a rakparton szoktam ezt csinálni, ilyenkor 2,5l körül jön ki a fogyi az adott szakaszra.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5653 Dátum: 2012.05.07 07:39:07 »
Újabb érdekesség, legalábbis számomra hogy a klíma AUTO módban vezérli a külső/belső keringtetést is, corollámba a digit klíma ehez nem nyúlt :hmmmm:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5654 Dátum: 2012.05.07 08:03:51 »
Mert egy újszülöttnek minden vicc új!   ::)