Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366809 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4980 Dátum: 2012.03.03 09:38:52 »
A Volt-ról is kiderült, hogy a benzinmotor is tudja hajtani....
KATT

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4981 Dátum: 2012.03.03 09:46:29 »
Hát igen, kicsit fából vaskarika a Volt, elektromos hajtású, de benzines áramfejlesztővel :lol:.
Ezt Bazsó is megoldotta amikor i-Miev-et (vagy Cityó reinkarnációját?) vezetett, betett egy Honda aggregátort a csomagtartóba [rohog]

Én nem tartom rossz 5letnek ezeket. Csak még alakulniuk kell. A tisztán elektromos autók felejtősek.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4982 Dátum: 2012.03.03 19:28:30 »
Kedves Alibiman!

Remek írás volt, amit itt közzé tettél, sok elgondolkodtató dolog van benne és olyan is, amivel személyes tapasztalatok híján vitatkozni nem tudok.

Egy pár szót azonban hozzátennék.
Egyik legérdekesebb, hogy ugyan én nem voltam egyszer sem japánban, így se pro, se kontra nem tudok állást foglalni, hogy kinek lehet igaza. Ugyanis nekem egy nagyon jó egyetemi haverom volt japánban egy évig ösztöndíjasként. Tehát nem 5x, volt ott, hanem ott élt köztük. Ő éppen az ellenkezőjét mesélte a japánokról. Annyi árnyalhatja a képet, hogy te az egyszerű emberekről beszéltél, ő meg ugye az egyetemisták közt élt. Tehát nem ugyanaz a környezet, életvitel, gondolkodás, stb. Ezt te is írtad azt hiszem.
Nagyon tetszett, amit erről az időszakról mesélt, ezért ez a történet szinte szó szerint  maradt meg bennem:
"Öregem, ezek az japók..... . Úgy oda vannak az európaiakért, hogy az nem emberi. Sokszor olyan érzésem van, hogy ha oda megyek az utcán bárkihez és bokán rúgom, még ő kezd el hajlongani és bocsánatot kér, hogy arra járt! "

Másik:
Sosem felejtem el, de sokszor már keresem, is. Egyik horvátországi nyaralásuk alatt csak BMW állt a pálya szélén nyitott motorháztetővel, trélerrel vitték le a kánikulai dugóban a merciket! 3-at láttam!
Aztán voltak a franciáknak is csillaghullásai: legutóbbi olasz nyaralásból hazafelé az osztrák szakaszon szakadó eső volt éjszaka. De brutális felhőszakadást képzeljetek el. Az utat nem lehetett látni, csak az út széli oszlopokból lehetett saccolni, hogy hol lehet az út. Sokan félre álltak, iszonyú veszélyes volt. Emlékszem bennem is felmerült a gondolat, hogy mi a sz.rt csináljak. Úgy döntöttem, hogy lassan, de haladok, nehogy hátulról belém jöjjenek, + hátha odébb jobb a helyzet. Ezen az úton pl peugeot hullás volt, 307, 407 nyitott motorháztetővel.
Mondom ezt úgy, hogy a 2009-től piacon lévő 308-asnak viszont én vagyok a legnagyobb szószólója. Bár ott is a méltán híres 1.6 HDi-ért vagyok oda. Kedves páromnak ilyen cégautója van. Első perctől nálunk van és szerencsére csak a 90 lovas, de kombi. Hibátlan, óriási, keveset fogyaszt, és eddig az ég világon semmi komoly baja nem volt. Persze annak örülünk, hogy a néha befigyelő 80-90 e ft-os szerviz számlát nem mi fizetjük. Azt hiszem egy generátor szabadonfutó csere volt eddig a legdurvább hibája.

Aztán igen elismerem sokszor fanatikusnak érződöm, de azt hiszem az én szintem még nem betegség. Anno volt szerencsém a münchen-i BMW fejlesztőközpontba eljutni. Ott is abszolút tetten érhető volt az, amit itt feljebb a japókról elmondtam, de valahogy másképpen. Ott az sugárzott, mindenből, hogy a német felsőbbrendűség miatt gyúrják tökéletesre a dolgokat. Az alkatrészeket csak azért nyúzták darabonként gépekkel egy a Nürburgring-nek megfelelő terheléssel különböző kínzópadon, mert az egy felső kategóriás, prémium termék lesz, és kötelező a csúcsminőség. Ehhez képest, meg az előbb írtam..... 

Szóval én mindent meghallgatok, az érdekes dolgokon elgondolkodok, de hinni, csak azt hiszek, amit magam tapasztalok. ... és, hát toyotát pályán állni látni.....
Azt hiszem talán eddig egy régi, még karbist láttam, egy corollát, talán.


« Utoljára szerkesztve: 2012.03.03 19:44:35 írta b.c. »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4983 Dátum: 2012.03.03 19:59:16 »
Megkérnék egy moderátort, hogy oldják már meg, hogy ne dobjon ki a rendszer, ha hosszabban írok. Mert igen bosszantó, hogy szülöm a magvas gondolatokat, kidob a rendszer és minden elvész. Természetesen nincs ilyenkor kedvem újra írni. :censored:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4984 Dátum: 2012.03.03 20:07:08 »
Hosszabb kisregényt praktikusabb Jegyzettömbbe írni és copy  ;)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4985 Dátum: 2012.03.03 20:31:06 »
Na igen, én is alkalmaztam már ezt a trükköt, csak hát, amikor elkezdem még nem tudom, hogy regény lesz!  :D

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4986 Dátum: 2012.03.03 20:33:45 »
Mielőtt valaki kérdezi:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_2006_linea_sol-5556096

hátsó részt meg kell nézni rendesen, mert a hátsó ajtó minimum fényezés javított!

(rossz helyre van visszaragasztva a felirat!  :D
buta hiba! )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4987 Dátum: 2012.03.03 20:43:15 »
A Volt-ról is kiderült, hogy a benzinmotor is tudja hajtani....
KATT

Ezt nem is tudtam, köszönöm. Pedig már másfél éves az információ. Idehaza nem lett nagy hír belőle.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4988 Dátum: 2012.03.04 07:48:03 »
Mielőtt valaki kérdezi:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_2006_linea_sol-5556096

hátsó részt meg kell nézni rendesen, mert a hátsó ajtó minimum fényezés javított!

(rossz helyre van visszaragasztva a felirat!  :D
buta hiba! )
:lol: ez tényleg nagyon béna :lol:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4989 Dátum: 2012.03.04 08:22:08 »
Megkérnék egy moderátort, hogy oldják már meg, hogy ne dobjon ki a rendszer, ha hosszabban írok. Mert igen bosszantó, hogy szülöm a magvas gondolatokat, kidob a rendszer és minden elvész. Természetesen nincs ilyenkor kedvem újra írni. :censored:

A bejelentkezésnél állítsd maximumra a bejelentkezve marad (vagy valami hasonló) értékét.  Úgy vélem, ekkor megoldódik a probléma!
Engem még sohasem dobott ki így, kivéve a netszakadást, de az egy másik történet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4990 Dátum: 2012.03.04 09:14:38 »
Rendben köszönöm.
Persze úgyis leírom, amit akarok előbb-utóbb, nem menekülnek a sorstársak, csak erőt kell gyűjteni!  :D

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4991 Dátum: 2012.03.04 10:15:58 »
Szóval tegnap nézegettem a legújabb reménységet azoknak, akik szeretnének kitekinteni a toyotából, de a minőséget, megbízhatóságot megfizethető áron nem kívánják feladni.
Érdemes nézegetni a toyota nyomdokain, de kicsit máskép, európai szemnek ügyesebben felkapaszkodó hyundai elantra-át, vagy i40-et.
Egy kiállított elantra-át néztem tegnap és arra lettem figyelmes, hogy az egyetlen gyártó, aki a keréken lévő jelöléseket (javítsatok ki, ha tévedek, de tudtommal a kiegyensúlyozáshoz használt jelölés) összeforgatják. Gondolom ez nem csak az utazási komfort miatt van, hanem gyártási okosság is, mert így kell a legkevesebb súly rá.
Mi is ez, ha még emlékeztek mit írtam feljebb? Egyenként centírozza a felnit, megjelöli, a gumit, megjelöli és így rakja össze és egyensúlyozza ki a kereket.

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.04 10:29:02 írta b.c. »

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4992 Dátum: 2012.03.04 11:04:20 »
Egy pár szót azonban hozzátennék.
Egyik legérdekesebb, hogy ugyan én nem...

Az átlag japán ember értelmi képességeinek viszonylagos korlátjáról nagyon sok jel árulkodik, meg arról is, ahogy bizonyos dolgokat megszerveznek, vagy bizonyos rendelkezések is. De ezeket majd beleszövöm az egyik anekdotámba. A másik dolog, hogy - gondolom - a barátoddal nem vagyunk egy generáció, szóval nem csak az adhatja a különbéget, hogy ő egyetemistákkal volt körülvéve, hanem az is, hogy én (valszeg) idősebbként másképp látom, értékelem a dolgokat.

Az európai vonású emberekhez való hozzáállással azért kell vigyázni, mert félreérthető az érdeklődés vagy viszonyulás, de majd erről is írok.

Az ázsiai látszólagos udvariassággal meg vigyázni kell. A mosoly kötelező álca.

A BMW ritkán szerepel az ADAC megbízhatósági statisztikáinak élbolyában, nem ezért szeretjük ezeket a kocsikat. Néha van egy-egy kivétel, mint. pl. az előző generációs X3, de ez tényleg kivétel. Az ADAC statisztikák éllovasai kétségkívül a japán autók, Mazda, Mitsu vagy Toyota felváltva. De az ember sokszor hoz a vásárlásnál nem racionális döntéseket. Én pl. eddig 14 Renault (is) vásároltam, amikre szintén nem az elképesztő megbízhatóság a jellemző. Most is van - tulajdonképpen - kettő. Ezek az autók emocionális döntések alapján kerültek hozzám, de nem volt velük gondom. Lehet, hogy ez annak köszönhető, hogy minden autómra nagyon odafigyeltem. Talán ezért is szeretnek a barátaim, rokonaim tőlem vásárolni. :D

Amit meg Münkenban láttál, persze, propaganda. Amire nagy szükség van. A rideg valóság azonban kezd sajnos csüggesztővé válni. De ez már tényleg nagyon offos, úgyhogy BMW tulajdonosként csak annyit mondanék, bizony vannak gondok az irányokkal. De ezt inkább majd személyesen, ha végre összehozunk valami talit, és körbeszaglászhatjuk egymás kocsiját. ...És persze ha érdekel valakit a nézőpontom.

Örülök, ha tényleg tudtam némi élvezetet okozni a szösszeneteimmel. Igyekszem legközelebb is - nagyon. :)
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4993 Dátum: 2012.03.04 13:27:49 »
Idézet
Egy kiállított elantra-át néztem tegnap és arra lettem figyelmes, hogy az egyetlen gyártó, aki a keréken lévő jelöléseket (javítsatok ki, ha tévedek, de tudtommal a kiegyensúlyozáshoz használt jelölés) összeforgatják.

A Toyota lemezfelniken is szokott lenni egy pötty új korukba, és az a gumi pöttyéhez van fordítva az új autókon.
Xanyi

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4994 Dátum: 2012.03.04 13:50:49 »
Néha van egy-egy kivétel, mint. pl. az előző generációs X3, de ez tényleg kivétel.

Vigyázz, az 1-es épp most nyert tartóstesztet. Ugyanott, ahol a Prius is az élen végzett.  :D