Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366809 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4845 Dátum: 2012.02.22 11:03:34 »
Problem, hogy 300km-re lakok és nem hipp-hopp tudok indulni ilyen utakra autó nélkül. :D
Ha esetleg járok arra a héten, megnézem - nem ígérem 100%-ra.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4846 Dátum: 2012.02.22 11:25:11 »
Ha esetleg járok arra a héten, megnézem - nem ígérem 100%-ra.

Köszi szépen!

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4847 Dátum: 2012.02.22 16:28:32 »
Kedves Alibi,
Te általánosságban mondtad, hogy a /50 az nagyon peres, amit én (és még sokan) nem osztok. Valószínűleg a gumi-felni topicban mások is nevettek volna a kijelentéseden. Az, hogy a Priusra mi jó vagy mi nem, azt szerintem a Toyota gyár eléggé jól tudja, ezért szereli 16-os felnivel a kocsit, és ezért lehet a PIII-at 17-essel is kérni.
Megjegyezném, hogy a téli gumim gyári 15-ös lemezfelnin van, a nyári a szintén gyári 16-os könnyűfémen.
Igazából a bennfentesek és a Priussal rendelkezők véleményét vártam az "extrém" ötletemre.

OFF:
Végezetül, mivel veled_ellentétben_nekem_van_Prius II-m, kimondottan irritál a fenti mondatod  :censored:, annak tükrében főleg, hogy itt a fórumon a "Néha itt van" - még kicsihuszár kategória. A személyeskedést pedig ITT senki nem szereti :nono:

További szép napot mindenkinek!  :flowers:

Kedves Barátom!

Ha egész pontosan elolvasod a 4790 számú posztot, akkor láthatod, hogy gondosan idéztem az írásodat, hogy nehogy félreértés legyen, az általad említett 205/50-es  méretről beszéltem. Szerintem ezzel kapcsolatban most picikét figyelmetlen voltál. Mondhatnám, hogy hebrencs módon válaszoltál, de nem akarok személyeskedni, ahogy ezt eddig sem tettem, hiszem nem minősítettelek sem téged, sem az írásodat.

Igen, igazad van, minden autóra ajánlanak a gyártók 15-től akár 18-ig felniket. Azonban épeszű ember magyar útviszonyoknál kerüli az alacsony oldalmagasságú gumikat. Én az elmúlt 20 évben csak új autókat vettem (igaz, most az elmúlt 2 évben történt, hogy játékból vettem 1-2 használtat, ilyet is olyat is). A lényeg az, annál a márkánál, ahol én az új kocsikat vettem, ott valóban 15-től 18-ig lehet válogatni, hogy nekem a gyárban milyennel szereljék. De még olyan is volt, amit a nejemnek vettem bevásárló kocsinak, amit alapból 17-es szállítottak, és külön gondot okozott, hogy én ragaszkodtam a 16-oshoz. A gyártók általában leszarják az ajánlatuk szintjén, hogy egy adott országban nem praktikus nagyon peres gumikkal ajánlani a kocsikat. Így van ez a tojodánál is.

Valószínűleg nagyon elfoglalt lehetsz, ezért kerülhette el az az apróság a figyelmedet, hogy nekem_sincs_priusom. PIII technikájú Aurisom van. Ahogy az jól olvasható minden hozzászólásomnál. És bizony ehhez a Golf méretű kocsihoz is ajánl a tojoda 17-es felnit, amire már nagyom peres gumi kéne. Röhej. Jól nézne ki, de pattogna, mit a nikkel bolha. Én úgy vagyok már ezekkel a nagy felnikkel, hogy megvenni, megbánni. Van pár darab a padlásomon, gyere el, válogathatsz.

A személyeskedés vádját nem értem. Ezért ha idéznél tőlem valamit, amiről úgy gondolod, hogy személyeskedő volt, válaszként azonnal megkapod a nyilvános bocsánat kérésemet. Ezzel együtt, távol áll tőlem, hogy - veled ellentétben - véleményt alkossak arról hogy vajon mennyire érthetsz gumikhoz. Hiszen nem ismerlek, és könnyen lehet, hogy az én 35 éves gumivásárlási tapasztalatom csak egy gyors pillanat a tiedhez képest. Akár az is lehet, hogy ezzel foglalkozol. Ezt nem gúnyolódásnak szántam.

Ahhoz nincs mit hozzátenni, hogy az itt írogatók határozottan lebeszélnek a 17-es felniről. De magyar utakra, még a 16-os is meggondolandó. A Prius (és az Auris) nem sportkocsi, és nem is akar annak látszani. Józanul gondolkodó közép polgár kocsija.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4848 Dátum: 2012.02.22 17:13:20 »
Alibiman, ez korreket volt, bár nem engem érintett, de ez akkor is korrekt volt.

Mindazonáltal én, mint többnyire békés, csak "néhavizetfelkapó" fórumlakó kérem, hogy messzire ne menjetek ebben a témában vita szintjén.

Azt gondolom, mindenki elmondta a véleményét a dolgokról, a személyeskedős részt szerintem szintén megbeszéltétek, így kérem, a többiek nevében is, hogy kicsit finomodjuk.
Természetesen akinek inge annak kell magára vennie, sőt tudom sokszor rám is vonatkozik, talán éppen ezért hiteles tőlem ezt írni.
Nem vagyok se moderátor, se senki itt, csak egy régi játékos, de szeretnénk ezt a fórumot megőrizni az intelligens emberek információ forrásául Prius témakörben.
Igyekszünk elfogadni az eltérő véleményt, ha valaki betonbiztos tudással bír egy témában az előtt külön fejet hajtunk, de ezt a színvonalat szeretnénk megőrizni. Ha kell kisajtoljuk az újakból is, a fiataloktól elvárás, az öregek meg egyébként is tudják.

Köszönöm, mindkettőtök megértését és intelligenciáját!

Peace!  :excl:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4849 Dátum: 2012.02.22 17:16:10 »
A gumiról meg azt hiszem képet kapott a kolléga, hogy még ha rá is tudja tenni mi, akiknek van ilyen autójuk nem javasoljuk a fenti érvek miatt, bár az sem kizárt, hogy szebb lesz.

Természetesen ezzel együtt a döntés a kollégáé.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4850 Dátum: 2012.02.22 17:18:33 »
nekem_sincs_priusom. PIII technikájú Aurisom

Ez értsd úgy, hogy nincs Priusom, azonban PIII... stb. Ez az jelenti, hogy ugyanaz a fapados futómű van alatta. A tömegük is megegyezik, az enyém mondjuk 20 kilóval nehezebb. De ennyi.

Egyébként azt azért meg kell mondanom, hogy viszonyítás kérdése, az, hogy a Prius (vagy Auris) csatolt lengőkaros futóműve mennyire szar. Szerintem amit lehetett, kihozták belőle. Legalábbis (ezt hangsúlyoznom kell) a gyári gumi mérettel (15 colos) egészen jól teljesít. Van a kedvenc kanyarom, a Rákóczi híd budai oldaláról, 30-as vagy 40-es tábla van. Szépen lehet vele kunkorodni ott is. Igaz, a Prius azért magasabb, szóval az lehet, hogy billegősebb...

Most azt is halkan hozzáteszem, hogy én nem Avensisből ülők át az Aurisba. Aminek ugye sokkal komolyabb futóműve van. Azért amikor én azt mondom, hogy nem olyan rossz, akkor "kicsit" komolyabb szekérből ülök át. Talán érzéketlen vagyok a különbségekre, de van olyan offos kocsim is, amin szintén csatolt lengőkar van (mint a Priuson és az Aurison, stb) és ahogy itt valaki írta erről a megoldásról, az bizony valóban elpattog a kanyarban.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4851 Dátum: 2012.02.22 19:48:59 »
Alibiman, ez korreket volt, bár nem engem érintett, de ez akkor is korrekt volt.

Mindazonáltal én, mint többnyire békés, csak "néhavizetfelkapó" fórumlakó kérem, hogy messzire ne menjetek ebben a témában vita szintjén.

Azt gondolom, mindenki elmondta a véleményét a dolgokról, a személyeskedős részt szerintem szintén megbeszéltétek, így kérem, a többiek nevében is, hogy kicsit finomodjuk.
Természetesen akinek inge annak kell magára vennie, sőt tudom sokszor rám is vonatkozik, talán éppen ezért hiteles tőlem ezt írni.
Nem vagyok se moderátor, se senki itt, csak egy régi játékos, de szeretnénk ezt a fórumot megőrizni az intelligens emberek információ forrásául Prius témakörben.
Igyekszünk elfogadni az eltérő véleményt, ha valaki betonbiztos tudással bír egy témában az előtt külön fejet hajtunk, de ezt a színvonalat szeretnénk megőrizni. Ha kell kisajtoljuk az újakból is, a fiataloktól elvárás, az öregek meg egyébként is tudják.

Köszönöm, mindkettőtök megértését és intelligenciáját!


Peace!  :excl:

b.c. minden elismerésem, úgyis mint a barátod, és úgyis mint fórum officer.

A kiemelt mondatot akár én is írhattam volna.  :clap: :clap: :clap: ..... zölddel.



Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4852 Dátum: 2012.02.22 20:10:36 »
Szívesen, de csak azért jár a szám, hogy meg legyen a 2000. hozzászólásom!  :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4853 Dátum: 2012.02.22 20:18:02 »
No akkor:  mikor jössz fel megmutatni a Priust?   Hajninak tetszik, úgyhogy idő kérdése és beállunk a hibrid táborba.
Kmr kocsiját már láttam, de csak futtában sikerült, mindkettőnk sietett.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4854 Dátum: 2012.02.22 22:42:40 »
Bocs srácok, ígérem ez az utolsó Off:

Ezt vettem személyeskedésnek:
olyan gumit teszel a nem létező PII-döre, amilyen tetszik
ezért kerülhette el az az apróság a figyelmedet, hogy nekem_sincs_priusom
És úgy látom még mindig nem világos, hogy PII-m VAN :yes:

"Egyebet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki"
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.22 23:00:26 írta Bicskei »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4855 Dátum: 2012.02.22 22:46:50 »
Van a kedvenc kanyarom, a Rákóczi híd budai oldaláról, 30-as vagy 40-es tábla van. Szépen lehet vele kunkorodni ott is. Igaz, a Prius azért magasabb, szóval az lehet, hogy billegősebb...
Én Pilisvörösvár és Csobánka között szeretek csapatni. D-CAT Ave elég jó időket tudott futni :devil:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4856 Dátum: 2012.02.22 22:48:14 »
Szívesen, de csak azért jár a szám, hogy meg legyen a 2000. hozzászólásom!  :D
Én meg az 1000. -re gyúrok, látod bele is kötök mindenkibe csak hogy meglegyen  :lol:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4857 Dátum: 2012.02.22 23:28:48 »
Ma volt egy kis pályázás. Úgy néz ki, hogy az idő enyhülésével szépen alakul a fogyasztás. 130 tempomattal, 2 személlyel, némi csomaggal 6.1 volt. Aztán volt egy 25 km város is, azt meg 3.9-ből abszolváltam.

Ugyanakkor ezek a BC szerinti adatok, és úgy látom, hogy a gyakorlatban 2-3 decit nyugodtan rá lehet tenni. Pl. a legutóbbi tankolásnál, csak város volt, ebben az igazi hideg időben, BC szerint 5.3 volt, valójában 5.6, és + még az is, hogy az óra siet is egy kicsit. Nem panaszként mondom, elégedett vagyok, csak szeretek a korrekthez közelíteni.

Ez nagyon idegesítő, hogy nagyon hamar jelzi a nulla tankot. Akkor még bő 150-170 km van hátra. Vagy több. Minden esetre is tettem egy 5 literes kannával a csom. tartóba.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4858 Dátum: 2012.02.23 05:46:58 »
Ma volt egy kis pályázás. Úgy néz ki, hogy az idő enyhülésével szépen alakul a fogyasztás. 130 tempomattal, 2 személlyel, némi csomaggal 6.1 volt. Aztán volt egy 25 km város is, azt meg 3.9-ből abszolváltam.

Ugyanakkor ezek a BC szerinti adatok, és úgy látom, hogy a gyakorlatban 2-3 decit nyugodtan rá lehet tenni. Pl. a legutóbbi tankolásnál, csak város volt, ebben az igazi hideg időben, BC szerint 5.3 volt, valójában 5.6, és + még az is, hogy az óra siet is egy kicsit. Nem panaszként mondom, elégedett vagyok, csak szeretek a korrekthez közelíteni.

Ez nagyon idegesítő, hogy nagyon hamar jelzi a nulla tankot. Akkor még bő 150-170 km van hátra. Vagy több. Minden esetre is tettem egy 5 literes kannával a csom. tartóba.

A Toyoták - az összes - így vannak kalibrálva, így biztosítja a gyár, hogy ne panaszkodjanak a mezei userek, hogy kifogyott a benya. Mondjuk ez olyan vidéken előnyös, ahol, nincsen minden sarkon egy kút. Pl. AUS, Afrika, Dél-Amerika pampái.....  Ott azért elég sűrűn megfordulnak a Toyota típusai.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4859 Dátum: 2012.02.23 07:31:54 »
A Toyoták - az összes - így vannak kalibrálva, így biztosítja a gyár, hogy ne panaszkodjanak a mezei userek, hogy kifogyott a benya. Mondjuk ez olyan vidéken előnyös, ahol, nincsen minden sarkon egy kút. Pl. AUS, Afrika, Dél-Amerika pampái.....  Ott azért elég sűrűn megfordulnak a Toyota típusai.

Kivéve a PII-t. :) Bár kifogyasztani még nem próbáltam a "trükkös tankot", de mikor jelez az "Add fuel" felirat, akkor kb. 41l megy bele az elvileg 45-ös tankba.