Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366839 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4140 Dátum: 2011.12.16 06:59:50 »
Ez vicces:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_aakkkcccciiiooooo-5358252

2 hete hirdette az eredeti "behozó" 2.250.000 volt először, aztán levitte 1.650.000-re, hívtam is őket, de kolompárék voltak, úgyhogy felejtő, egyébként elmondta, hogy hiányzik egy pár alkatrész meg a légzsák.
Azért kíváncsi lennék, hogy nepperünk betette-e a hiányzó cuccokat.
Ez azért nem semmi, de mindig elmondjuk, hogy "nepper Priusokkal" nem szabad foglalkozni :yes:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4141 Dátum: 2011.12.18 18:45:53 »
Ha már arra jártam beugrottam ezt megnézni:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol_automata_megkimelt_allapot-5346745
- olaszországi
- sok helyen újrafényezve, lökhárítók szélei elállnak, alul az első lökhárító betét kiesőben
- utasoldali légzsáknál a műszerfal széle picit felpuposodik, eláll
- fényszórók nagyon újnak tűnnek, semmilyen felirat nincs rajtuk (utángyártott?)
- elfogadható plüss kárpit, de erősen dohányos autó volt (nemdohányzónak hirdetik)
- km-nek megfelelő állapot, bár nem volt nagyon kímélve: nagyon kopott kesztyűtartónyitó, könyöklő huzat válik le
- beltér elfogadhatóan lelakott, sok helyen karcos, ülés okés
- navi, kihangosító és komoly fedcomp van benne, bár a maintenance adatoknál nincs semmi (üres rublikák voltak)
- elöl nincs tolatóradar, hátul a tolatóradar érzékelői ezüst színűek...
- dísztárcsák karcosak, elöl töröttek is
- szinte teljesen új, 2010-es gyártású Pirelli gumik

Én biztos nem veszem meg...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4142 Dátum: 2011.12.19 00:08:40 »
Ne is!!
Üdv!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4143 Dátum: 2011.12.19 07:15:19 »
Ha már arra jártam beugrottam ezt megnézni:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol_automata_megkimelt_allapot-5346745
- olaszországi
- sok helyen újrafényezve, lökhárítók szélei elállnak, alul az első lökhárító betét kiesőben
- utasoldali légzsáknál a műszerfal széle picit felpuposodik, eláll
- fényszórók nagyon újnak tűnnek, semmilyen felirat nincs rajtuk (utángyártott?)
- elfogadható plüss kárpit, de erősen dohányos autó volt (nemdohányzónak hirdetik)
- km-nek megfelelő állapot, bár nem volt nagyon kímélve: nagyon kopott kesztyűtartónyitó, könyöklő huzat válik le
- beltér elfogadhatóan lelakott, sok helyen karcos, ülés okés
- navi, kihangosító és komoly fedcomp van benne, bár a maintenance adatoknál nincs semmi (üres rublikák voltak)
- elöl nincs tolatóradar, hátul a tolatóradar érzékelői ezüst színűek...
- dísztárcsák karcosak, elöl töröttek is
- szinte teljesen új, 2010-es gyártású Pirelli gumik

Én biztos nem veszem meg...
Jellemző...
Today, tomorrow and after tomorrow!

Lupus70

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4144 Dátum: 2011.12.19 08:19:10 »
A téli időszakban is célszerű megjáratni a klímát. Van valami bevált módszeretek?

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4145 Dátum: 2011.12.19 08:21:29 »
Nos kérem, a Priusom első hibája előjött: tegnap beülve azt vettem észre, hogy a kormányról nem tudom állítani a hangerőt, sem a track léptetést. A Mode gomb, meg a hőmérséklet állítás megy, ugyanúgy, mint a kormány jobb oldalán lévő többi gomb is. Nem a kormányról vezérelve továbbra is megy minden. Leállítás, újraindítás után is fennáll a probléma. Van ötletetek?

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4146 Dátum: 2011.12.19 08:22:57 »
A téli időszakban is célszerű megjáratni a klímát. Van valami bevált módszeretek?
Ilyenkor is havonta egyszer, 10 percre kapcsold be majd jól szellőztesd át az A/C leállítása után. Én így csinálom mióta klímás autóm van.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4147 Dátum: 2011.12.19 08:25:27 »
A téli időszakban is célszerű megjáratni a klímát. Van valami bevált módszeretek?
Én az alábbi két módszer egyikét szoktam alkalmazni:
- a központi kijelzőn megnyomom az A/C "gombot"
- kormányon megnyomom az A/C AUTO gombot
 :devil:

Lupus70

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4148 Dátum: 2011.12.19 08:56:30 »
Azért a dolog nem ilyen egyszerű.  A kompresszorok egy része nem kapcsol be külső 0-5 fok alatt, ill. az hogy az AC lámpa világít nem feltétlenül jelenti azt, hogy  a kompresszor forog. Némely autónál a szélvédő párátlanító gomb bekapcsolásakor fűtés állásban is beindul a   kompresszor, hogy párátlanítson.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4149 Dátum: 2011.12.19 10:31:56 »
Ha már arra jártam beugrottam ezt megnézni:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol_automata_megkimelt_allapot-5346745
- olaszországi
- sok helyen újrafényezve, lökhárítók szélei elállnak, alul az első lökhárító betét kiesőben
- utasoldali légzsáknál a műszerfal széle picit felpuposodik, eláll
- fényszórók nagyon újnak tűnnek, semmilyen felirat nincs rajtuk (utángyártott?)
- elfogadható plüss kárpit, de erősen dohányos autó volt (nemdohányzónak hirdetik)
- km-nek megfelelő állapot, bár nem volt nagyon kímélve: nagyon kopott kesztyűtartónyitó, könyöklő huzat válik le
- beltér elfogadhatóan lelakott, sok helyen karcos, ülés okés
- navi, kihangosító és komoly fedcomp van benne, bár a maintenance adatoknál nincs semmi (üres rublikák voltak)
- elöl nincs tolatóradar, hátul a tolatóradar érzékelői ezüst színűek...
- dísztárcsák karcosak, elöl töröttek is
- szinte teljesen új, 2010-es gyártású Pirelli gumik

Én biztos nem veszem meg...
Az utasoldalon ebben az évjáratban valamiért púposodik. Az enyémben is van egy huppli és minden 2004-es priusban eddig láttam azt púposodni. Hasonlóan a kezstyűtartó gombjával (én lekapartam a kopott részt és így a gomb fényes lett)
Viszot a maintenance adatok törlése volt anno nekem is za oka hogy negatív megitélést kapott sok prius

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4150 Dátum: 2011.12.19 12:05:38 »
Nekem a 2005-ös is púposodott mondták is rá a szervízben anno h "biztosan, feszegetve volt" :cry:
Az adatok elvesztése egy szimpla akksi lemerülés folytán is bekövetkezhetett...
Today, tomorrow and after tomorrow!

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4151 Dátum: 2011.12.19 12:08:21 »
Az utasoldalon ebben az évjáratban valamiért púposodik. Az enyémben is van egy huppli és minden 2004-es priusban eddig láttam azt púposodni. Hasonlóan a kezstyűtartó gombjával (én lekapartam a kopott részt és így a gomb fényes lett)
Viszot a maintenance adatok törlése volt anno nekem is za oka hogy negatív megitélést kapott sok prius

Az enyém is púpos. Nem mondom, hogy biztosan nem volt törve, de mivel minden biztonsági öv eredeti, a lufi valószínűleg nem pukkant el.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4152 Dátum: 2011.12.20 09:14:51 »
Nos kérem, a Priusom első hibája előjött: tegnap beülve azt vettem észre, hogy a kormányról nem tudom állítani a hangerőt, sem a track léptetést. A Mode gomb, meg a hőmérséklet állítás megy, ugyanúgy, mint a kormány jobb oldalán lévő többi gomb is. Nem a kormányról vezérelve továbbra is megy minden. Leállítás, újraindítás után is fennáll a probléma. Van ötletetek?

Az érintett gombok háttérvilágítása működik?

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4153 Dátum: 2011.12.20 11:27:49 »
Igen, működött a világítás. Tegnap viszont újra beülve az autóba eltűnt a probléma. Nem örülök neki, hogy egyszer előjön, aztán elmúlik. Ez nem a francia autók sajátossága lenne inkább?

Ellenben megnéztem tegnap a service check menüben, hogy áll az aksim és konstans 13,9 V-ot mutatott világítás nélkül, helyzetjelzővel és felkapcsolt világítással is. Ezt azért tartom furcsának, mert nyáron valami 10 V körüli értéket jelzett felkapcsolt világítással.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4154 Dátum: 2011.12.20 11:29:38 »
Az enyém is púpos.
Az enyém törésmentes 2005-ös, de némileg ez is púpos.