Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366838 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Bagor

  • Vendég
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4050 Dátum: 2011.12.04 15:20:17 »
Ezt a kocsit most informáltam le egy ismerősömnek, nem stimmel benne a km. Már bőven 100 fölött is járt.

Tudnál esetleg bővebbet is mondani? Akár privátban is...köszönöm!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4051 Dátum: 2011.12.04 15:41:21 »
Tudnál esetleg bővebbet is mondani? Akár privátban is...köszönöm!
Hát ezt speciel én is néztem és a tulajjal is beszéltem, de alvázszám csekkolásig nem jutottam. Nézd csak meg pl. a nagy német használtautós portálokon a belgiumi gépeket... :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.04 15:47:02 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bagor

  • Vendég
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4052 Dátum: 2011.12.04 16:29:22 »
a budapestit szerdán tolnánk be a Superhez. Így ha addig kiderül, hogy mi minden történt vele eddig, akkor spórolhatok egy tízest, meg fél napot :-)
Amúgy én -különös tekintettel a magyar helyzetre- mindig azt mondom: autót állapotra vásárolunk, a futott Km másodlagos.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4053 Dátum: 2011.12.04 16:36:48 »
Amúgy én -különös tekintettel a magyar helyzetre- mindig azt mondom: autót állapotra vásárolunk, a futott Km másodlagos.
Teljes mértékben egyetértek. Én mikor megvettem az enyémet 115 környéke volt benne úgy hogy a szervizkönyv szerint 4 évvel korábban volt a 105-ös átvizsgáláson és előtte évente 30-35 ment bele. De a szervizben ugye eddig volt regisztrálva. Időközben ugyan kiderült hogy 250 felett volt a valós állása mire hozzám került, de nem bosszantom magam mert hibátlanul megy. Igaz egy féktárcsacsere már ráfér, meg talán később szeleptuskókat cserélni de pfff. Szépen kiszolgál tehát nem érdekel mennyi van benne. Szét lehet hajtani egy kocsit 80 alatt is és lehet rá vigyázni negyed millág is :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4054 Dátum: 2011.12.04 16:46:39 »
Teljes mértékben egyetértek. Én mikor megvettem az enyémet 115 környéke volt benne úgy hogy a szervizkönyv szerint 4 évvel korábban volt a 105-ös átvizsgáláson és előtte évente 30-35 ment bele. De a szervizben ugye eddig volt regisztrálva. Időközben ugyan kiderült hogy 250 felett volt a valós állása mire hozzám került, de nem bosszantom magam mert hibátlanul megy. Igaz egy féktárcsacsere már ráfér, meg talán később szeleptuskókat cserélni de pfff. Szépen kiszolgál tehát nem érdekel mennyi van benne. Szét lehet hajtani egy kocsit 80 alatt is és lehet rá vigyázni negyed millág is :)
Csatlakozom! Majd 200ezerrel adtam el az enyémet és kutya baja sem volt...
Az egyedüli amiért érdemes tudni h valójában mennyi van benne, az a kötelező karbantartás miatt lehet érdekes, de a Prius igen tartós konstrukció :hug:
Today, tomorrow and after tomorrow!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4055 Dátum: 2011.12.04 16:57:06 »
:) Én egyből nagyszervizzel indítottam amint megvettem. :) Minden olaj folyadék, szűrő, szíj és fékbetét gyertyák mifene :)
Így innentől számolok és rögzítek a spritmonitor.de-n :)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4056 Dátum: 2011.12.04 17:07:22 »
Ezt a kocsit most informáltam le egy ismerősömnek, nem stimmel benne a km. Már bőven 100 fölött is járt.
Pedig az Indexen is garantált km-esnek és gondosan kiválasztottnak titulálta a tulaj.  :innocent:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4057 Dátum: 2011.12.04 17:07:34 »
:) Én egyből nagyszervizzel indítottam amint megvettem. :) Minden olaj folyadék, szűrő, szíj és fékbetét gyertyák mifene :)
Így innentől számolok és rögzítek a spritmonitor.de-n :)
:otlet: Pontos óraállás híján ez a legjobb amit tehetsz, de az autó biztosan meghálálja majd a gondoskodást. ;)
Today, tomorrow and after tomorrow!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4058 Dátum: 2011.12.04 17:09:34 »
Köszönöm a gyors válaszokat!
A váci autó akkor több szempontból is felejtős: az eladó sem a legmegbízhatóbb, ha kamus Prius volt már nála idén, és ennyiért egy elég jó 3éves Prius nem állna ott tavasz óta.
A másik kocsit is Belgiumból hozták még tavasszal, de legalább magáncélra - a tulaj itthon nem talált magának megfelelőt.
Erről van egyébként szó: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_jbl_navi_2006_tulajdonostol.serulesmentes-5296543

Egy német fórumon egyébként annyit találtam a Facelift előnyeiről, hogy szebb anyagok, jobb zajszigetelés, alacsonyabb gördülési zaj, simább rugózás, direktebb kormányzás, MP3-as rádió bemenettel, a SOL kiviteltől pedig IPA is. Mondjuk ez utóbbi a legkevésbé fontos, de a többi között lehetnek hasznosak.
A 2006-ost szerdán viszem szervízbe, ott meglátjuk, mit dob a gép...
Amikor én kerestem kocsit akkor is volt Vácon egy Prius.
Az is garantált km-es, stb. volt.
Kérdeztem telefonon mitől garantált a km: hát ők garantálják!  [rohog]

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4059 Dátum: 2011.12.04 17:17:28 »
Tudnál esetleg bővebbet is mondani? Akár privátban is...köszönöm!

Különösebb sztori nincs, az ismerősöm, aki Priust keres kinézte ezt, elkérte a tulajtól az alvázszámot, ami alapján megnéztük az előéletét, itt derült ki, hogy már ennél több kilométerrel is volt szervizben.

Ok., hogy állapotra vásárolunk, nem km-re, de a garancia miatt nagyon nem mindegy a dolog. Megveszed a kocsit 91-el, elromlik benne valami, aztán fizethetsz, mert kiderül, hogy a km manipulált.

Esetleg kérdezz rá a tulajnál, hogy ha alvázszám alapján lekérdeznéd az előéletét, akkor ugye nem az fog kiderülni, hogy a km nem valós? Ha tagad, akkor én tovább állnék, mert lehet, hogy anno nem tudta, de most már tudja, hogy nem valós a futásteljesítmény.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4060 Dátum: 2011.12.04 17:20:16 »
Pedig az Indexen is garantált km-esnek és gondosan kiválasztottnak titulálta a tulaj.  :innocent:

Telefonon már meséltem neked azt, aki vásárlás után(!) hozta el szervizre a kocsit, szintén 90 körüli km-rel. Aztán meg nézett nagyokat, hogy a kocsi néhány hónapja kétszer annyi km-rel volt utoljára szervizen. A figura azt sem vette észre, hogy a gumikból már a fémszálak is kilógnak, annyira kopottak.


Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4061 Dátum: 2011.12.04 17:20:46 »
Amikor én kerestem kocsit akkor is volt Vácon egy Prius.
Az is garantált km-es, stb. volt.
Kérdeztem telefonon mitől garantált a km: hát ők garantálják!  [rohog]
Így megy ez kis hazánkban. Egy másik váci Priust néztem és kérdeztem mi az a sok fekete csík a rakodóperemen ami a fehér kasztnin igencsak elütött, nem tudják volt a válasz. Persze hogy nem taxi volt az autó és a sok csomag ki be rakodástól voltak ott a "féknyomok" :cry:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bagor

  • Vendég
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4062 Dátum: 2011.12.04 17:28:40 »
elkérte a tulajtól az alvázszámot, ami alapján megnéztük az előéletét, itt derült ki, hogy már ennél több kilométerrel is volt szervizben.

köszönöm, ezek szerint az alvázszám szerinti lekérdezésnél a rendszer kidobta, hogy Belgiumban 2009-ben volt mondjuk 140-es szervizen...
Ennyi egyelőre elég is, holnap úgyis beszélek az eladóval.

A Facelift előtti modellekbe most akkor lehet utólag tolatót szerelni, ha Navis volt, vagy csak a Facelift utániakkal megy?

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4063 Dátum: 2011.12.04 17:36:11 »
Telefonon már meséltem neked azt, aki vásárlás után(!) hozta el szervizre a kocsit, szintén 90 körüli km-rel. Aztán meg nézett nagyokat, hogy a kocsi néhány hónapja kétszer annyi km-rel volt utoljára szervizen. A figura azt sem vette észre, hogy a gumikból már a fémszálak is kilógnak, annyira kopottak.
Igen, emlékszem a storyra :)
Ez esetben viszont azért volt meglepő, mert hosszasan keresett kocsit, többet megnézett és mégis ez lett belőle.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4064 Dátum: 2011.12.04 19:41:36 »
HŰŰ, de beindultunk!! :clap:
Köszönöm a kamera beszerelési infókat.
-Nem merem a csomagtér ajtókárpitot le"feszíteni", -annyira feszesen tartja a patent sor, hogy megnézzem van-e egyáltalán camera csatlakozás.
-Erről jut eszembe... rendszámtábla világítás izzót milyen ügyeskedéssel kell cserélni?
Üdv!