Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366799 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3915 Dátum: 2011.10.28 13:09:21 »
T. Fórumtagok, Prius I van vkinek itthon? Szívesen megnéznék egy példányt alaposabban ha lehetséges...
Today, tomorrow and after tomorrow!

tutto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3916 Dátum: 2011.10.28 16:20:52 »
Akkor egyszerűen csak nem volt kedvük külön szőnyeget gyártani "pár" Prius kedvéért. Az elsők sem csak ehhez a modellhez jók Corolla variánsok biztosan, de talán még más modell is fel van tüntetve a hátulján (de az legalább pontosan illeszkedik a helyre)

Üdv Mindenkinek !
 :flowers:
Most vettem egy készlet gumiszőnyeget a Prius 3-ba. Tökéletesen passzol elől-hátul.
Az első hosszabb utamat tettem meg az autóval. Átlag fogyasztás 4,6 l/100km. A korábbi Saabomhoz képest nagyon kedvező érték. Ez az autó valóban megnyugtatja az embert és nem ösztönzi a sportos vezetésre. Nekem tetszik !

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3917 Dátum: 2011.10.28 20:18:58 »
Ezt, hogy tudjak ilyen olcson adni? Az ilyen import autok garanciajaval mi a helyzet?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3918 Dátum: 2011.10.28 22:45:31 »
No, akkor dobok megint egy témát, mert nagyon leült a hangulat. (Ja, előbb az, hogy 4,6-ra javította az idő a fogyit!  :D)
Szóval, hogy jelentkezzen, akinek van ilyen hangvezérlős izé a kocsijában.
...
Egyszer próbáltam, aztán gyorsan fel is adtam. Amúgy is, mire elmondanám neki, addigra 2x benyomkodom.  ::)

Akkor én is kérdeznék valamit. A megállás pillanatában elég ragadós lett a fékem. Hidegen még meg is nyikkan. Parkolóhelyről történő kitolatáskor szinte nem is lehet leheletfinoman adagolni, centizgetni. Ez normális jelenség? A 10 éves automata Corollánk 100x kezesebb ilyen helyzetben és a csúszós utak még csak ezután jönnek.  :helpsmilie:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3919 Dátum: 2011.10.29 09:38:11 »
A téli gumi cserénél javaslom ellenőrizd, hogy szabadon forognak-e a kerekek. Ha kicsit rátart, ugyanez a jelenség.
Az elejénél ne zavarjon meg, hogy nem lehet pörgetni ész nélkül, mert a komplett hajtásláncot forgatni kell, mindkét villanymotort, stb. Itt inkább arra kell figyelni, hogy a fék betét mennyire ér a tárcsához.
Ha nem akarod nagyon megbontani, egy nagyobb csavarhúzóval meg lehet mozdítani a nyerget olyan irányba, hogy a dugattyú befelé menjen. Az elején ennyit enged, sajnos a hátsó fékeknél ezt nem fogja hagyni.
Ha gondosabban akarsz eljárni, akkor le kell venni a nyerget és az úszócsapokat megfelelő zsírral megkenni, kitakarítani a fékbetétek rögzítését, csúszkáját, stb.
Nem szabad elfelejteni, hogy a nyereg levételét csak kb 5 perccel a kocsi leállítása után szabad megkezdeni és nem árt a biztonság kedvéért levett nyeregnél a dugattyú t megtámasztani valamivel, hogy ha fékpróbát végezne valami miatt, akkor ki ne nyomja a dugattyút, mert akkor kicsit problémásabb a helyzet.
Itt, ha előrébb olvasol van 2 relé is a motortéri relédobozban, amit javasolnak kivenni.
Elöl a dugattyú is megmozgatható, mert árammentes állapotban a hidraulikus kör nyitott a pedál és a fékolajtartály felé. Viszont nem kell elfelejteni összerakás után, még a kocsi indítása előtt felpumpálni a féket, hogy a betétre felfeküdjön a dugattyú, mert ha ezt üzem közben csinálod, előfordulhat, hogy fékhibát (tömítetlen fékkört) fog beadni. Hiszen a rendszer nem tudja, hogy azért nem épül fel azonnal a nyomás, mert visszanyomtad a dugattyút.
Sajnos a hátsó féknél csak a betét csúszkáit tudod karban tartani, illetve a nyereg úszócsapját, a dugattyút megmozgatni nem fogod tudni, mert a hátsó fékek hidraulikus köre árammentes állapotban le van zárva, ergo nem tudod visszanyomni a dugattyút, hogy megjárasd.
Lehet még gond a rögzítőfékkel is, ha ritkán van használva, de ez inkább csak elvi lehetőség.

Ha minden rendben, a kerekek szépen elfordulnak, folyamatosan nem ér bele a betét a tárcsába, akkor a gondot az is okozhatja, hogy manapság már párás reggelek vannak. A nem vizes, csak nyirkos tárcsa ragadósan fog először!

Egyelőre ezt tudom elmondani erről.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3920 Dátum: 2011.10.31 07:10:54 »
Today, tomorrow and after tomorrow!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3921 Dátum: 2011.10.31 09:53:46 »
Kíváncsi vagyok ezt működő légzsákkal árulja-e?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_jbl_navi_2006-5231019
Nahát, tegnap néztem ezt a kocsit, de nem is tűnt fel, csak, hogy milyen "occó".

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3922 Dátum: 2011.10.31 09:59:16 »
http://forum.toyotaclub.hu/Smileys/set1_b/39_hmmm.gif
Kíváncsi vagyok ezt működő légzsákkal árulja-e?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_jbl_navi_2006-5231019
Ja nem kicsit lehetett karambolos, ha nyilt a légzsák :hmmmm: De lehet hogy raktak bele másikat (a szöveg szerint van benne)
Műszakin átmegy az auto, ha hiányzik a légzsák? :hmmmm:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3923 Dátum: 2011.10.31 12:37:09 »
Ja nem kicsit lehetett karambolos, ha nyilt a légzsák :hmmmm: De lehet hogy raktak bele másikat (a szöveg szerint van benne)
Műszakin átmegy az auto, ha hiányzik a légzsák? :hmmmm:

Ha a motorkontroll vagy a légzsáklámpa világít, akkor bukta műszakin.
Xanyi

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3924 Dátum: 2011.10.31 12:47:43 »
És ha azt is kikötik, huncutségnak nincsen határa :D
(Tudom inditáskor annak is égni kell, mielött elalszik)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3925 Dátum: 2011.10.31 13:17:56 »
"Álljunk meg Béláim!"

A kolléga azt írta, hogy van benne!
És benne is van, nem?  :D

Azt kellene odaírni a hirdetésekben, hogy rendeltetés szerűen működő tartozékok:........
Bár tudom, mi toyotások el vagyunk kényeztetve, ami benne van, az általában működik is!  :cool2:
Más típusoknál ez nem ekkora evidencia!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3926 Dátum: 2011.10.31 18:19:54 »
És ha azt is kikötik, huncutségnak nincsen határa :D
(Tudom inditáskor annak is égni kell, mielött elalszik)

Így van.
Egy fényképet kell csinálniuk járó motornál, tehát ha ki van kötve akkor átmehet  ;)
Én kötelezővé tenném egy fényképet gyújtáson, egyet pedig járó motornál, aztán már ki is bukik a dolog!
Xanyi

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3927 Dátum: 2011.10.31 18:36:46 »
Igyis már röhejessen sok képet csinálnak a járművekről :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3928 Dátum: 2011.10.31 22:36:31 »
Igyis már röhejessen sok képet csinálnak a járművekről :D

Mégis látni még fóliával és utólagos xenonnal autókat. Úgyhogy a fényképek ellenére még van találékonyság, sajnos...
Xanyi

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3929 Dátum: 2011.10.31 23:03:54 »
Mégis látni még fóliával és utólagos xenonnal autókat. Úgyhogy a fényképek ellenére még van találékonyság, sajnos...
Ezekre nem gondoltam, az én kocsiim eddig full alapok voltak, a motorom is teljesen gyári, a kipufogot is visszaraktam a gyárit.