Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366651 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3195 Dátum: 2011.04.20 21:22:55 »
Ma hajnalban elmentem Münchenbe a Priussal. Ez volt az első ilyen hosszú autópályás utam. Nagyon jól viselkedett, a fogyasztással is elégedett vagyok. 6.5-re jött ki klímával 135-ös tempomatos sebességgel. Szerintem egy dízellel sem lehet kevesebből megúszni, legalábbis nekem nem szokott sikerülni. Hazafelé volt 3x fél órás dugó, ott kikapcsoltam a klímát, így szinte nem is kapcsolt a benzinmotor.
Legközelebb kisérlet képpen visszarakom a gyári felni+gumi kombót (175/65R14), szerintem úgy még nyerek néhány decit. Most 195/45R16 van rajta.
Ami furcsa nekem, hogy nem csak a fűtéshez használja a benzinmotort, hanem a klímához is. Lehet, hogy ebben még nem elektromos klímakompresszor van?
Feleségem Highlander Hybridje csak akkor kapcsolja be a benzinmotort pl dugóban, ha már majdnem lemerül az hibrid akksi.


kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3196 Dátum: 2011.04.21 08:06:03 »
Ma hajnalban elmentem Münchenbe a Priussal. Ez volt az első ilyen hosszú autópályás utam. Nagyon jól viselkedett, a fogyasztással is elégedett vagyok. 6.5-re jött ki klímával 135-ös tempomatos sebességgel. Szerintem egy dízellel sem lehet kevesebből megúszni, legalábbis nekem nem szokott sikerülni. Hazafelé volt 3x fél órás dugó, ott kikapcsoltam a klímát, így szinte nem is kapcsolt a benzinmotor.
Legközelebb kisérlet képpen visszarakom a gyári felni+gumi kombót (175/65R14), szerintem úgy még nyerek néhány decit. Most 195/45R16 van rajta.
Ami furcsa nekem, hogy nem csak a fűtéshez használja a benzinmotort, hanem a klímához is. Lehet, hogy ebben még nem elektromos klímakompresszor van?
Feleségem Highlander Hybridje csak akkor kapcsolja be a benzinmotort pl dugóban, ha már majdnem lemerül az hibrid akksi.



Az szép :) Én egy hete jártam le ezt a budapest-münchen utat. Igaz akkor 130-as átlaggal és meglepő módon a német E10-el jobbra is jött ki a fogyi mint a jó Madzsari B95-el. :)

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3197 Dátum: 2011.04.21 11:51:18 »

Az szép :) Én egy hete jártam le ezt a budapest-münchen utat. Igaz akkor 130-as átlaggal és meglepő módon a német E10-el jobbra is jött ki a fogyi mint a jó Madzsari B95-el. :)

Hazafelé mindig kevesebbet fogyaszt minden autó. Ezt a több lejtő mint emelkedő, vagy jobb benzín, vagy hátszél okozhatja.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3198 Dátum: 2011.04.21 13:24:30 »

Hazafelé mindig kevesebbet fogyaszt minden autó. Ezt a több lejtő mint emelkedő, vagy jobb benzín, vagy hátszél okozhatja.

Igen erről hallottam. Ráadásul akkor ment az a viharos szél szerte az országban.
A lényeg hogy kiszámoltuk hogy még az angliai út is olcsóbbra jön ki kettőnknek meg a kutyának mintha repülővel mennénk+kocsi bérlés kint :)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3199 Dátum: 2011.04.21 13:41:10 »
off: Kowee; Kikoltoztok, vagy nyaralni jottok? 6honappal az indulas elott el kell kezdeni a kutyas procedurat, nagyon korulmenyes dolog, es nagy a kockazat is :(

info itt: http://www.devilsandfairies.hu/weblapok/utazas_angliaba.htm

on
kisa
born to ride

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3200 Dátum: 2011.04.21 13:48:19 »
off: Kowee; Kikoltoztok, vagy nyaralni jottok? 6honappal az indulas elott el kell kezdeni a kutyas procedurat, nagyon korulmenyes dolog, es nagy a kockazat is :(

info itt: http://www.devilsandfairies.hu/weblapok/utazas_angliaba.htm

on
Egyelőre egyik sem. A családom 95%-a kint él így csak az éves pofavizitre szoktam kimenni.
Tavaly a kutyust kétszer kivittük kocsiban és van EU-s útlevele, chip, oltások így egyből átengedték. :)

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3201 Dátum: 2011.04.21 20:46:22 »
Hazafelé mindig kevesebbet fogyaszt minden autó. Ezt a több lejtő mint emelkedő, vagy jobb benzín, vagy hátszél okozhatja.
Igen, ilyenkor mindig megemlíti valaki, hogy nem véletlenül folyik a Duna arra, amerre folyik...
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3202 Dátum: 2011.04.22 09:59:45 »
Szerdán volt egy villámlátogatásom Bp-en és egyenezüst európai Prius 2-ből 1 óra alatt 3-at láttam (1 taxi), meg egy zöldes USA modellt, plusz 2 db 3-as Priust (egyik svájci volt). Meg egy rakás hibrid Lexust. Nem gondoltam, hogy a nagy faluban ennyi hibrid van.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3203 Dátum: 2011.04.22 10:51:16 »
Szerdán volt egy villámlátogatásom Bp-en és egyenezüst európai Prius 2-ből 1 óra alatt 3-at láttam (1 taxi), meg egy zöldes USA modellt, plusz 2 db 3-as Priust (egyik svájci volt). Meg egy rakás hibrid Lexust. Nem gondoltam, hogy a nagy faluban ennyi hibrid van.
Hja, van egy pár.
Mostanában már villogunk egymásnak akikkel az úton összefutok, pedig nem is ismerem őket de a Prius azért csak Prius! :yes:
Today, tomorrow and after tomorrow!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3204 Dátum: 2011.04.22 12:08:59 »
Ma hajnalban elmentem Münchenbe a Priussal. Ez volt az első ilyen hosszú autópályás utam. Nagyon jól viselkedett, a fogyasztással is elégedett vagyok. 6.5-re jött ki klímával 135-ös tempomatos sebességgel. Szerintem egy dízellel sem lehet kevesebből megúszni, legalábbis nekem nem szokott sikerülni. Hazafelé volt 3x fél órás dugó, ott kikapcsoltam a klímát, így szinte nem is kapcsolt a benzinmotor.
Legközelebb kisérlet képpen visszarakom a gyári felni+gumi kombót (175/65R14), szerintem úgy még nyerek néhány decit. Most 195/45R16 van rajta.
Ami furcsa nekem, hogy nem csak a fűtéshez használja a benzinmotort, hanem a klímához is. Lehet, hogy ebben még nem elektromos klímakompresszor van?
Feleségem Highlander Hybridje csak akkor kapcsolja be a benzinmotort pl dugóban, ha már majdnem lemerül az hibrid akksi.


A Prius I. még ékszíjjal hajtja a klímát, ergo muszáj működtesse a motort. A P II.nél már csak a vízszivattyút hajtják szíjjal,  a P III-n ár egyáltalán nincs szíjhajtás, mindent közvetlenül elektromos motor hajt!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3205 Dátum: 2011.04.22 13:33:42 »
Talán valakit érdekelhet (ma láttam egy plug in priust ezzel a weblappal az oldalán aés a hátulján) http://pluginprius.eu/index.html
Még nincs sok info, de reméljük a legjobbakat.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3206 Dátum: 2011.04.22 15:38:21 »
Jó lenne, ha informatívabb lenne a weboldal  :hmmmm:

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3207 Dátum: 2011.04.23 07:39:37 »
Jó lenne, ha informatívabb lenne a weboldal  :hmmmm:

Én aztán nem vagyok az USA-ból hozott kocsik ellensége (én is ott vetttem), de ha csinálnék egy megyar nyelvű weboldalt, akkor oda nem MPG-s képet raknék be. Az USA modellek MPG grafikonján a  magasabb érték a jó, az EU modellekén pedig az alacsony. :)

DM74

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Toyota Corolla 2006 1.4 HB Sol+
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3208 Dátum: 2011.04.23 11:55:15 »
Gondolom erről a kitről lehet szó itt is:
http://www.enginer.us/

A nagy különbség, hogy a nagy vízen túl az egyes államok igen jelentős hozzájárulást adnak egy ilyen átalakításhoz (pl. az átalakítás költségének 50-80%-a levonható az adóból(http://www.enginer.us/news/)), míg idehaza sajnos egyelőre az ilyesmire nem számíthatunk. Ha meg így számolok, akkor egy kb 700 ezer Ft-os készlet árából 1750 liter 400 Forintos benzint is vehetek, ami nem elhanyagolható mennyiség.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.23 12:02:17 írta Jurci »
Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja????

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3209 Dátum: 2011.04.23 21:22:55 »
Már finishben van a gyári gép is:
http://www.toyota.com/upcoming-vehicles/prius-plug-in/