Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366818 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3120 Dátum: 2011.04.08 08:53:57 »
Nana, hogy nyert  :clap:
A végeredmény mégsem a Toyota mellett szól. Akiben ugyanis az autóvásárlási döntés folyamatában a környezettudatosságot felülírja a közgazdász, Citroënt fog venni. A Prius ugyanis ezzel a fogyasztással, évi 30 000 kilométer futásteljesítménnyel számolva, azonos, mondjuk 380 forintos üzemanyag-áron 23 év alatt hozza be a C4 kétmillió forintos árelőnyét.
Csak azt nem szamoltak bele, hogy a Citroen kb ugy tartja az arat mint egy Chevrolet (koreai) mig a Prius nem eppen :nono:


És még még jó sok mindent nem számoltak...
Szvsz én nem tartom egy lapon említhetőnek a két autót, enne kellenére mindent össze lehet hasonlítani mindennel...
Today, tomorrow and after tomorrow!

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3121 Dátum: 2011.04.08 12:55:33 »
ja érdekes ez a prius-citrom fogyasztási összehasonlítás...én pont azon agyalok, hogy apámnak, aki jövőre valószínűleg kocsit cserél (érdekel valakit egy nyudíjas akadémiai doktor kb. 70ezret futott, négyajtós, négyéves mazda3 TX típusú gépjárműve? :D), az auris HSD-t fogom javasolni. talán az egyetlen toyota, amit megvennék újonnan, annyira semmilyen, hogy az már kívánatos...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3122 Dátum: 2011.04.08 19:48:52 »

Megerősítem, nekem is van gumihangja a Misi Energy Saver-nek, paedig vacsi új. 2,5 bar a nyomás benne, lévén pályázom jellemzően. Rulez M0.

Nekem viszont sokkal halkabb lett a rettenetes Continentalok után.
Nekem is ma ment föl a téli Kléberek helyett a cégesre. Egy álom  :sleeping:
Gabe 254.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3123 Dátum: 2011.04.08 22:00:01 »
Nyárigumi felkerült nekem is és ahogy b.c is írta, azonos nyomáson észrevehetően hangosabb és rázósabb.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3124 Dátum: 2011.04.09 07:32:29 »
Nyárigumi felkerült nekem is és ahogy b.c is írta, azonos nyomáson észrevehetően hangosabb és rázósabb.
:hmmmm: Milyenek és mennyi idősek a nyári köpenyeid?
Nálunk inkább csendesedett az utazás "zaja" a nyáriakkal...(Pirelli P6)
Today, tomorrow and after tomorrow!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3125 Dátum: 2011.04.09 08:27:04 »
Nyárigumi felkerült nekem is és ahogy b.c is írta, azonos nyomáson észrevehetően hangosabb és rázósabb.
Ugye, hogy ugye!

Már csak az a kérdés, hogy hogy lehet ilyen a gyári gumi. Bár, az is igaz, hogy a gumiköpeny paraméterei is egy merő kompromisszum halmaz. Ennél a kocsinál nyilvánvaló cél a gördülési ellenállás csökkentése, vagyis olyan gumi alkalmazása volt, ami elősegíti az alacsony fogyasztást. Az alacsony gördülési ellenállás és az alacsony gördülési zaj ezek szerint ellentétes kívánság.
Hát urak, ez van.
Egyébként valszeg az is benne van a pakliban, hogy mivel városban kevés a más jellegű zajhatás ezért zavaróbbnak érzi az ember a gördülési zajt. Illetve 195/55 túlságosan peres gumi, ezért pattog és zajos is, cserébe jobban néz ki és a mintázata és az anyaga révén könnyen gördül.

Egyébként 4 évesek a gumik, de nekem a carina-n is energy saver-ek voltak azok bár szintén fogyasztásra optimalizált, asszimetrikus abroncsok ettől lényegesen csendesebbek voltak.
Még megpróbálok egy tizeddel lejjebb menni a nyomással, hátha segít valamit.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3126 Dátum: 2011.04.10 21:03:28 »
Na Troll(ika) megkapta az első tartóstesztet Budapest-München-Budapest vonalon a hétvégén.
Münchenbe 6 liter, visszafele 4,9-es átlaggal. (ja odafele 95-ös benyával, visszafele E10-el mert ezt lehetett kapni a németeknél ami nem prémium benya heroin áron) :)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3127 Dátum: 2011.04.10 21:13:34 »
Na Troll(ika) megkapta az első tartóstesztet Budapest-München-Budapest vonalon a hétvégén.
Münchenbe 6 liter, visszafele 4,9-es átlaggal. (ja odafele 95-ös benyával, visszafele E10-el mert ezt lehetett kapni a németeknél ami nem prémium benya heroin áron) :)
Sebesség?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3128 Dátum: 2011.04.10 21:25:59 »
Na Troll(ika) megkapta az első tartóstesztet Budapest-München-Budapest vonalon a hétvégén.
Münchenbe 6 liter, visszafele 4,9-es átlaggal. (ja odafele 95-ös benyával, visszafele E10-el mert ezt lehetett kapni a németeknél ami nem prémium benya heroin áron) :)
Sebesség?

Óra szerinti 130-ra kiszögelve.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3129 Dátum: 2011.04.11 13:05:47 »
:hmmmm: Milyenek és mennyi idősek a nyári köpenyeid?
Firestone TZ300 alfa az egyik tengelyen, Hankook Ventus Prime a másik tengelyen 2,5 bar nyomással. Érdekes, hogy voltam vele 70 km-et országúton az előtte 190 km-en elért 4.9-es átlagot csak 4.8-ra tudtam lejjebb vinni. Az lehet, hogy a hétvégi brutál szél ilyen erősen befolyásolja az átlagot?

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3130 Dátum: 2011.04.11 18:14:48 »
Na Troll(ika) megkapta az első tartóstesztet Budapest-München-Budapest vonalon a hétvégén.
Münchenbe 6 liter, visszafele 4,9-es átlaggal. (ja odafele 95-ös benyával, visszafele E10-el mert ezt lehetett kapni a németeknél ami nem prémium benya heroin áron) :)
Sebesség?

Óra szerinti 130-ra kiszögelve.
Az egyenlő a 130 síkúti 5,5-lel. Remek, nekem is ennyi, ilyen sebességgel.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3131 Dátum: 2011.04.11 18:16:47 »
:hmmmm: Milyenek és mennyi idősek a nyári köpenyeid?
Firestone TZ300 alfa az egyik tengelyen, Hankook Ventus Prime a másik tengelyen 2,5 bar nyomással. Érdekes, hogy voltam vele 70 km-et országúton az előtte 190 km-en elért 4.9-es átlagot csak 4.8-ra tudtam lejjebb vinni. Az lehet, hogy a hétvégi brutál szél ilyen erősen befolyásolja az átlagot?
Háát, állítólag számít, hogy a gumi fogyasztásra kihegyezett-e!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3132 Dátum: 2011.04.12 09:17:01 »
Hááát, a fene se tudja. Mindenesetre ezek nem régi gumik, ha jól emlékszem 2009-esek.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3133 Dátum: 2011.04.12 14:53:12 »
Hááát, a fene se tudja. Mindenesetre ezek nem régi gumik, ha jól emlékszem 2009-esek.
Megfelelő tárolásnál még a kor sem (annyira) számít, ellenben a mintázat és az anyagösszetétel annál inkább.
Jellemző, hogy az olcsó kínai köpenyek némelyikének mintázata a megszólalásig hasonlít 1-2 európai prémiumabroncs mintájára....de az anyag az nem igazán. ;)
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3134 Dátum: 2011.04.12 23:58:00 »
Nyárigumi felkerült nekem is és ahogy b.c is írta, azonos nyomáson észrevehetően hangosabb és rázósabb.
:hmmmm: Milyenek és mennyi idősek a nyári köpenyeid?
Nálunk inkább csendesedett az utazás "zaja" a nyáriakkal...(Pirelli P6)
Szia!
Nekem is ez van a carinán és sokkal csendesebb, mint a téli és a ledobott régi nyári (bár az ADAC teszt szerint kevésbé alacsony a gördülési ellenállása)

üdv
Bandi
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)