Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366683 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2790 Dátum: 2011.02.17 13:15:39 »
Na ezt jól szétszedted.... el nem adja soha! :lol:
Kár, hogy nem lehet kommentelni a hirdetéseket  :devil:
Na hallod, képzelheted mik lennének fent... :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

01010011

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2791 Dátum: 2011.02.17 13:30:05 »
Na ezt jól szétszedted.... el nem adja soha! :lol:

Köszi az infókat. Egyelőre gyakorolom a Prius vadászatot... Ezt akkor nem nézem meg  ::)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2792 Dátum: 2011.02.17 13:38:29 »
Na ezt jól szétszedted.... el nem adja soha! :lol:
Kár, hogy nem lehet kommentelni a hirdetéseket  :devil:
Teljesen igazad van! Mi epp OFF Yarisokat keresunk es ott 95% igy van hirdetve. Latom magam elott a minden szelen lezuzott lokharitokat (amik a kepeken sose latszanak  :sorcerer: ) az elkopott kuplungot 50ezer km utan es a fenyesre egetett fekpofakat.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2793 Dátum: 2011.02.17 13:56:18 »
Na ezt jól szétszedted.... el nem adja soha! :lol:

Köszi az infókat. Egyelőre gyakorolom a Prius vadászatot... Ezt akkor nem nézem meg  ::)

A nepperek ajánlatai közül kevés esélyed lesz megfelelő állapotút találni, a mellékelt ábra szerint, de kérdezd csak meg Squiddy-t :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.17 13:57:52 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2794 Dátum: 2011.02.17 15:03:16 »
Tegnap belenéztem a service menübe, de számomra nem sok használható infó volt benne. A memory clr gombot persze nem mertem megnyomni de  mondjuk megbizonyosodtam róla, hogy a kijelző szépen működik:)  Lehet egyébként valami érdemi haszna ennek a service menünek számunkra?
Egy mindenkép.
A gyári kihangosítóra többször panaszkodtak mások is, meg mástól is hallottam, hogy nagyon halkan hallják, amit beszélek.

Annak az érzékenységét, vagy a hangerőt feljebb lehet állítani és megszűnnek a panaszok.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2795 Dátum: 2011.02.17 15:16:26 »
Na ja, hát akinek telik gyári kihangosítós modellre....  :)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2796 Dátum: 2011.02.17 18:41:29 »
Na ja, hát akinek telik gyári kihangosítós modellre....  :)
Én kérek elnézést!  ::)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2797 Dátum: 2011.02.17 18:56:44 »
No, most van egy kis időm hergelni titeket, így feldobok két témát.

Egyik, hogy támadt egy remek ötletem, bár lehet, hogy nyitott kapukat döngetek. Nagyon tetszett, hogy egyes autókban van DVD lejátszó bolha pénisznyi képátlóval, vagy a fejtámlában, vagy jobb esetben a tetőn (ezért fájna szívem a kárpit miatt), amolyan gyereklefoglalóként.

Én, meg gondoltam egyet és előkészítettem a laptopom úti DVD-nek. A jobb egy ülésre függőleges támlával teljesen nyitott állapotban felakasztottam cuccost, a gyári hangrendszerre bekötöttem a hangot, töltőjét a szivargyújtóba (mert az is van neki) ééééés működik!!!!
Biztos látjátok a képemen, hogy nekem le van fóliázva a hátulja. Hát így egyszerűen remek lett. Ha kell van mobil net is, mindent tud, amit egy laptop+használható képátmérőjű DVD lejátszó Cinema mozi hanggal a hátsó utasnak. A jobb egy ülést előre tolva hátul tánctér, sötétség, mindenhonnan szól mint az isten. Remek.
Remélem tetszeni fog a gyerkőcnek, ha hosszabb útra megyünk.
Ajánlom mindenkinek. Ma már olcsón lehet használt gépet kapni, erre nagyon megfelel és bőven többet tud, mint a Tacskóban kapható kínai DVD. Persze nem szabad benne hagyni, bár nekem nem nagyon látszik, hogy mi van hátul.  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.17 19:01:20 írta b.c. »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2798 Dátum: 2011.02.17 19:36:12 »
A másik téma, merőben eltér az előzőtől.

Biztosan ismeritek, esetleg használjátok a www.spritmonitor.de oldalt. aki nem annak elmondom, hogy itt lehet vezetni minden a kocsin felmerült költséget későbbi kiértékelésekhez. Természetesen a fogyasztásra van kihegyezve a dolog. Szerintem nagyon hasznos, és jó dolog, magam is használom.

Azt gondolom tudjátok, hogy hivatalosan a prius tankja 45 l, illetve azt hogy elég speciális tankja, vagy inkább üzemanyag rendszere van. Van egy külső fém tank, azon belül egy gumi tartály, ami a benne lévő benzinnel együtt igyekszik változtatni a térfogatát. Teszi ezt azért, hogy az üzemanyag minél kisebb felületen érintkezzen a tartályban lévő levegővel ezzel is csökkentve  a párolgást. No, nem is ez a lényeg, hanem hogy azt mondják, hogy a belső gumitartály miatt télen -10 fok alatt előfordulhat, hogy kevesebbet lehet betankolni, merevebbé válik nem tágul annyit. OK

Van ám egy kis okosság is a gumitágulást elősegítendő, ugyanis, amikor a pisztolyt betesszük a tankba, ott egy gumiajak teljesen körbefogja a cső végét (istenem és a nők nem értik miért szeretjük az autónkat  :wub:) ezzel a bejutó üzemanyag nyomás alá helyezi a lufit ezzel segítve a gyorsabb térfogat visszanyerést. Persze ez a nyomás határolt azért!

Aztán van az a szinte mindenféle toyota használati utasításban szereplő sor, hogy lehetőleg 1/4 alá ne engedjük az üzemanyag szintet. sőt "minden körülmények közt" kerüljük a teljes kiürülést. Ez is OK.

Egyébként ez azért is fontosabb, mint más típusnál, mert itt a lufi miatt a szivattyú egy külön kis térben van, ami össze van kötve a lufi aljával. Közlekedő edényt képezve. Ergo sokkal könnyebben előfordulhat, hogy levegőt kap be a szivattyú. De kevés benzinnél a hűtése is rosszabb a hagyományos rendszerekhez képest is.   

Aztán OK még az is, hogy a prius aktív szénszűrője az üzemanyagtankra van szerelve és egy cső és szelep rendszer biztosítja azt, hogy teletankoláskor a pisztolyt lekapcsolja a hamarabb felérő benzin oszlop, még mielőtt a szénszűrő megúszna benzinnel. Ergo különösen fontos, hogy az ember ne tankolja agyig a kocsit, csak az első kattanásig, mert beinduláskor megfelelő üzemállapotban regenerálja a szénszűrőt a fojtó szelep alá van bekötve, ide engedné be a normál esetben benzingőzt. No, de ha a szűrő benzinben úszik akkor azt szipkázza be!!!  
Azt képzeljétek még el, hogy a kocsi rendszeresen teszteli ezt a  benzinnel valameddig lévő gumilufit. Mégpedig úgy, hogy leálláskor levákuumozza a lufi és  a külső fém tartály közti teret, és figyeli a nyomás esést!!!!
Néha hallani is bizonyos idő után, hogy sziszeg egyet. Ez a teszt vége.
  
No, ezeket mind adjátok össze, értékeljétek és most jön a sokk:
Nézegettem priusos testvéreimet az előbb nevezett oldalon és bizony akadnak köztük, jó, vagy rossz értelemben elvetemült emberek. Esetenként bevallják, hogy plussz kannát használnak.
Aztán leírják, hogy a villogó utolsó szintjelző lámpával még 50-200 km is megtehető!!! Ez a megfelelő beírt átlag fogyikból visszakalkulálva azt jelenti, hogy, amikor el kezd villogni, akkor min. 3,5-4 liter benzin van még.
Gondoltam én erre, nagy cucc,a gyár nem bízza a véletlenre, megmondta ugyan a "parasztnak", hogy ne engedje 1/4 alá, de csak az a tuti, ha az utolsó jel alatt meghagyják azt a negyed tankot.
Mondjuk én már láttam a kocsit alulról és fel is tűnt, hogy a carina 60 l-es tankja nem sokkal nagyobb. Naja, mert ez is majdnem akkora!!!

No, de ha ez még nem lenne elég, miután azzal szórakoznak, hogy villogó lámpával mennyit mennek még és repkednek a 150-170 km-ek ezek után plussz kanna felhasználása nélkül asszem 58 l-t préseltek bele. Persze leírják, hogy hány liternél kattan a piszoly, de 3-3,5 liter megy még bele onnan. (plussz a kanna, ha van!)

Ezzel aztán futnak 1400-1600 km-eket!

Nos, engem kiütött ez a dolog.

Ti  mit szóltok hozzá?  
Érdekes???   :eek:
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.17 19:58:31 írta b.c. »

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2799 Dátum: 2011.02.17 21:14:12 »
Én még emésztem, majd holnap válaszolok rá, csak most a 2 gyerkőc lefoglal.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2800 Dátum: 2011.02.17 21:29:57 »
Én még emésztem, majd holnap válaszolok rá, csak most a 2 gyerkőc lefoglal.
Fogod te még mondani, hogy Úr Isten mit vettem?
Persze többször jó értelemben.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2801 Dátum: 2011.02.18 08:01:03 »
Én, meg gondoltam egyet és előkészítettem a laptopom úti DVD-nek.
Ügyes 5let, lehet én is kipróbálom! Elmeséled, hogy miként kötötted rá a laptop fülhallgató (?) kimenetét a gyári hifire?Esetleg képek erről?
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.18 08:27:35 írta squiddy »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2802 Dátum: 2011.02.18 08:26:24 »
Azt gondolom tudjátok, hogy hivatalosan a prius tankja 45 l, illetve azt hogy elég speciális tankja, vagy inkább üzemanyag rendszere van. Van egy külső fém tank, azon belül egy gumi tartály, ami a benne lévő benzinnel együtt igyekszik változtatni a térfogatát. Teszi ezt azért, hogy az üzemanyag minél kisebb felületen érintkezzen a tartályban lévő levegővel ezzel is csökkentve  a párolgást.
Erdekes egy megoldas.  :hmmmm: Ez mennyire biztos, hogy a parolgas csokkentesere van ez kitalalva? Mert normalis tankok eseten sem parolog el szamottevo benzinmennyiseg. Erdemes lenne par ml (de lehet meg annyi se) miatt ilyen tankot csinalni?  :hmmmm:
(En egy elonyet latok: telen nem valik ki viz a hideg tank belso falan)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2803 Dátum: 2011.02.18 08:26:57 »
Azt gondolom tudjátok, hogy hivatalosan a prius tankja 45 l, illetve azt hogy elég speciális tankja, vagy inkább üzemanyag rendszere van.
Nem semmi, álmomban nem gondoltam volna, hogy ez így működik! Én rendszeresen úgy tankolok (Priust még nem), hogy első kattanás után még beletuszkolok, 1,5-5 litert egy 60 lityis tankba. Ezek szerint a Priusnál ez kerülendő, jó tudni! Mindenesetre 45 liter meg 58 litert között azért elég nagy a difi, hogy a franca lehet ennyit belepréselni? Ez akkor simán úsztatja a szénszűrőt, ami meg nem túl egészséges, nem?
A villogó szintjelzővel megtehető táv akkor úgy látszik szintén elég jó ráhagyással működik ebben a Toyotában is. Pár éve a Carinával folyamatosan világító üzemanyagszintjelzővel kereken 100 km-t tudtam még menni, sík terepen 80 körüli tempóval. Utána asszem 58,5 litert tankoltam.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2804 Dátum: 2011.02.18 08:36:35 »
A villogó szintjelzővel megtehető táv akkor úgy látszik szintén elég jó ráhagyással működik ebben a Toyotában is.

Ez tapasztalatom szerint nem így van. Ha villogó első csíkkal állok be a kútra, eddig még mindig 42l felett tankoltam (kattanásig). Szóval ha villog, irány a legközelebbi kút. Szvsz.