Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366649 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2670 Dátum: 2011.02.11 07:03:33 »
Csatlakozom az előttem szólókhoz! Milyen felszereltségű a szépség? A 60e km mennyire lehet valós?
Az (itthoni) alaphoz képest tempomat van benne. Nekem ez volt a lényeg h tempomatos legyen - ha az ember egyszer megszokja már nem akar lemondani róla.
A 60e valósnak tűnik a vezetett szk., a gyári gumik és az állapot alapján.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2671 Dátum: 2011.02.11 07:05:16 »
Én is gratulálok!  :clap:
Jó olvasni (és persze majd valamelyik talin látni is), hogy így gyaparodik a Priust használók tábora.  :yes:
Talin valószínűleg nem fogok Priussal megjelenni ;)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2672 Dátum: 2011.02.11 07:06:54 »
Kéne szervezni egy próbautat, hogy megtapasztalja, miről is szól a történet  :hmmmm:
Ha Pécsett járok akkor szívesen - bár mostanában ez ritkábban fordul elő, mert már befejeződött a pécsi projektünk.  :hug:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2673 Dátum: 2011.02.11 07:27:44 »
Az (itthoni) alaphoz képest tempomat van benne. Nekem ez volt a lényeg h tempomatos legyen - ha az ember egyszer megszokja már nem akar lemondani róla.
Nincs olyan Prius, amiben nincs tempomat :) Ez az alapfelszereltség része. Ha van első ködlámpád, akkor biztosan nem alap kivitelű a gép. A hifin és az A oszlopba épített hangszóró házán látsz JBL jelzést? A központi kijelző mellett 4 nagy gomb van, vagy 8 kisebb? Utóbbi a navis verzió.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2674 Dátum: 2011.02.11 07:33:10 »
Nincs olyan Prius, amiben nincs tempomat :)

De van. :) A másik fórumon az egyik kolléga utólag szerelte be (mert eredetileg nem volt benne), csak a kart kellett megvenni meg még tán egy másik apróságot, összedugni és kész.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2675 Dátum: 2011.02.11 08:10:03 »
Igaza van sghu77-nek, néztem korábban én is TMH-s a felszereltségi listát.
Az alaphoz képest a Sol-ban ködfény, JBL hifi, intelligens kulcs és tempomat volt. A Navi-ban meg értelemszerűen navi és bluetooth.
Ezek persze az itthoni felszereltségi szintek, országonként eltérő lehet - és az is :)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2676 Dátum: 2011.02.11 08:33:36 »
De van. :) A másik fórumon az egyik kolléga utólag szerelte be (mert eredetileg nem volt benne), csak a kart kellett megvenni meg még tán egy másik apróságot, összedugni és kész.
Ó bakker, miféle Kaukázoson túli piacon árulták enélkül? Nem lehet, hogy az illetőnek inkább kiszedték a kocsijából korábban valami donorba?

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2677 Dátum: 2011.02.11 08:35:03 »
kmr: Nos, akkor a tiéd milyen felszereltségű?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2678 Dátum: 2011.02.11 08:47:44 »
Ó bakker, miféle Kaukázoson túli piacon árulták enélkül? Nem lehet, hogy az illetőnek inkább kiszedték a kocsijából korábban valami donorba?

Nyugati import. Ha jól emlékszem valahonnét Beneluxiából... :)

Itthon tényleg széria volt a tempomat.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2679 Dátum: 2011.02.11 09:32:53 »

Ó bakker, miféle Kaukázoson túli piacon árulták enélkül? Nem lehet, hogy az illetőnek inkább kiszedték a kocsijából korábban valami donorba?
[/quote]
A germánoknál 3 féle felszereltségben létezett: alap, Sol, Executive, de a tempomat még az alapban is benne volt :hug:
Today, tomorrow and after tomorrow!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2680 Dátum: 2011.02.11 10:02:39 »
Ez alapján én úgy látom például nálunk sem volt a tempomat az alapfelszereltségben.
Az enyém ez az alap + tempomat van benne.
Bár őszintén szólva az egésznek nincsen nagy jelentősége, mert összesen néhány extra meglétéről van nem meglétéről van szó, a fontos (biztonsági) és a számomra lényeges kényelmi felszerelések pedig mindegyik változatban benne voltak. Nekem még a tempomat számított. Bőr belsőt vettem volna még szívesen, de az nem volt a szóbajöhető kocsikban. A többi opcionális extra meg számomra érdektelen.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2681 Dátum: 2011.02.11 15:26:54 »
Amikor bő két éve váltottam a fogyasztáskülönbség miatt a 960-ról...
Gondolkodtam ezen a te váltásodon, hazafelé jövet a Priussal  :hmmmm: ... Most már jobban megértem. Három dolog lehet szerintem, amiben a Prius elmarad a Volvotól (és egyik sem kritikus): az ülés (ez talán a legnagyobb hátrány), a motorhang, és a "tank-feeling". De amúgy most már átlátom, hogy valszeg nem úgy élhetted meg ezt, mint érdemi visszalépést  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2682 Dátum: 2011.02.11 15:27:40 »
Kéne szervezni egy próbautat, hogy megtapasztalja, miről is szól a történet  :hmmmm:
Ha Pécsett járok akkor szívesen - bár mostanában ez ritkábban fordul elő, mert már befejeződött a pécsi projektünk.  :hug:
Azért ha jársz mégis erre, mindenképpen szólj  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2683 Dátum: 2011.02.11 15:33:55 »
Ha van egy kis időm az elintéznivalók mellett mindig szólok ;)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2684 Dátum: 2011.02.11 15:47:38 »
Gondolkodtam ezen a te váltásodon, hazafelé jövet a Priussal  :hmmmm: ... Most már jobban megértem. Három dolog lehet szerintem, amiben a Prius elmarad a Volvotól (és egyik sem kritikus): az ülés (ez talán a legnagyobb hátrány), a motorhang, és a "tank-feeling". De amúgy most már átlátom, hogy valszeg nem úgy élhetted meg ezt, mint érdemi visszalépést  :)

Pontosan. Az ülésnek egyébként van plusz oldala is, mert magasabb az ülőlapja, de minden egyébben sokkal rosszabb. A futómű kényelme is jobb volt még a Volvoban, de ezeken kívül nem tudok semmit se mondani, ami ne lenne legalább partiban a 960-nal. Szóval nemhogy visszalépés, sőt, előrelépés a Prius. :)