Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3367515 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2610 Dátum: 2011.02.08 10:00:46 »
Kész vagyok a Prius ügyintézéssel. Mármint nem azt írom, hogy elegem van, hanem hogy lepapíroztunk mindent, megvan a biztosítás, NKH-s vizsga (külön dícsérettel), regadó, okmányiroda, forgalmi, rendszám  :clap: A törzskönyv majd jön postán, meg az új rendszámra kötött kgfb. szerződés is. Délután szerelem fel a szép új rendszámot, meg a matricát a szélvédőre és már "védem is a környezetet".
Azt kell mondjam, hogy nem is volt vészes az ügyintézés. Gyakorlatilag ha van a kocsinak vizsgaidőpontja, akkor aznap el lehet intézni mindent.

Ha valakit érdekel részletesen szívesen leírom. Az egész ügymenetből számomra az a tanulság, hogy ha valaki Priust szándékozik venni, ne sajnálja az időt a tisztességesnek tűnő külföldi kocsik leinformálására! Én ennél jobb döntést nem hozhattam volna, minthogy azt a kocsit vettem meg, amit megvettem. Thx mindenkinek a segítséget!

b.c: még nem mentem annyit, hogy hosszú beszámolót írhassak, de előbb-utóbb meglesz!
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.08 10:03:55 írta squiddy »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2611 Dátum: 2011.02.08 11:37:03 »
b.c: még nem mentem annyit, hogy hosszú beszámolót írhassak, de előbb-utóbb meglesz!

Ez ne tartson vissza, egy csomóan írnak úgy ítéletet, hogy egyáltalán nem ültek még olyan autóban....

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2612 Dátum: 2011.02.08 11:57:42 »
Ha valakit érdekel részletesen szívesen leírom.
Ez igazán jó volna. Valahol volt is szó róla, hogy ezt be lehetne tenni az általános topikban kiemelten - a "Mire figyeljünk használtautó vásárlásakor?" topikhoz hasonlóan. Szerintem ha elküldenéd valamelyik modinak, fel is rakná.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2613 Dátum: 2011.02.08 12:12:10 »
Avatarom módosítva, a Carina meg a sógornőmet boldogítja :)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2614 Dátum: 2011.02.08 12:13:53 »
Ez igazán jó volna. Valahol volt is szó róla, hogy ezt be lehetne tenni az általános topikban kiemelten - a "Mire figyeljünk használtautó vásárlásakor?" topikhoz hasonlóan. Szerintem ha elküldenéd valamelyik modinak, fel is rakná.
Jah, lehet ezt fogom tenni.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Beszélgessünk...
« Válasz #2615 Dátum: 2011.02.08 12:54:53 »
Egy hülye kérdés a behozatallal kapcsolatban:
csak regadót kellett fizetni, vagy vámot és áfát is? Vagy mivel EU-s országból származik, így ezek alól mentesült?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2616 Dátum: 2011.02.08 13:00:54 »
Csak regadót kellett. Se vám, se áfa.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2617 Dátum: 2011.02.08 15:14:57 »
ÁFA és VÁM csak harmadik országból történő importálás esetén kell.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2618 Dátum: 2011.02.08 22:00:07 »
2012 augusztustól forgalomba helyezni csak ilyen járművet lehet.


2011 november 1 csak ESP-vel lehet engedélyeztetni 3,5 t alatti kocsinál.
:clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2619 Dátum: 2011.02.09 07:35:31 »
A Prius rádiójánál van lehetőség 6-nál több csatornát megadni? Azért kérdezem, mert az Avén van FM1, meg FM2 is 2*6 csatornahellyel. Most hogy kezdek többet ülni a kocsiban és hallgatom a kedvenc lemezeimet egyre jobban elégedetlen vagyok a JBL hifivel. Nem mondom hogy úgy rossz, ahogy van, de az Avensisé sokkal kifinomultabb, és tisztábban szól. Az összkép mellett még a kellemes 50-70 Hz körüli puha mélyeket hiányolom.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2620 Dátum: 2011.02.09 07:51:45 »
A Prius rádiójánál van lehetőség 6-nál több csatornát megadni? Azért kérdezem, mert az Avén van FM1, meg FM2 is 2*6 csatornahellyel. Most hogy kezdek többet ülni a kocsiban és hallgatom a kedvenc lemezeimet egyre jobban elégedetlen vagyok a JBL hifivel. Nem mondom hogy úgy rossz, ahogy van, de az Avensisé sokkal kifinomultabb, és tisztábban szól. Az összkép mellett még a kellemes 50-70 Hz körüli puha mélyeket hiányolom.

NEkem benne van az FM2 is.
Melyik audio van neked benne? A magnós cd-s, vagy a csak cd-s?

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2621 Dátum: 2011.02.09 10:02:15 »
Magnós 6 cd-s JBL.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2622 Dátum: 2011.02.09 10:41:48 »
Magnós 6 cd-s JBL.

Abban pedig kell lennie FM2 sávnak is... :( Nekem azon vannak a hírcsatornák, az FM1-en pedig a zenei csatornák :)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2623 Dátum: 2011.02.09 11:57:28 »
A Prius rádiójánál van lehetőség 6-nál több csatornát megadni? Azért kérdezem, mert az Avén van FM1, meg FM2 is 2*6 csatornahellyel. Most hogy kezdek többet ülni a kocsiban és hallgatom a kedvenc lemezeimet egyre jobban elégedetlen vagyok a JBL hifivel. Nem mondom hogy úgy rossz, ahogy van, de az Avensisé sokkal kifinomultabb, és tisztábban szól. Az összkép mellett még a kellemes 50-70 Hz körüli puha mélyeket hiányolom.
Na ez remek. Én azt hittem az alap hifi a rossz csak, ezek szerint a JBL sem nagy durranás. Ez azért csalódás. Pedig már kezdtem vizsgálni egy én későbbi átalakítás lehetőségét.
Én ki merem mondani, hogy az alap igen is rosszul szól, rossz hallgatni, engem zavar. Abszolút nem jó. Nem vagyok nagy igényű carina-ban egy PIO volt szinte gyári rendszeren, semmi extra, plussz vastagkábel, meg ilyenek, de ezerszer szebben szólt.
Ami igazán zavar, hogy ha beállítja az ember, hogy a traffic info-t kapcsolja automatán olyan hangerővel szólal meg, hogy megijedek.Persze nem lehet állítani! Mert minek....
Szóval ez is (hifi) azon néhány dolgok egyike, amire azt mondom, hogy egy ilyen szintű autóban......, hát, nincs erre jobb szó, a mai világban szégyen.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2624 Dátum: 2011.02.09 12:01:58 »
Abban pedig kell lennie FM2 sávnak is... :( Nekem azon vannak a hírcsatornák, az FM1-en pedig a zenei csatornák :)
Hm, akkor lehet csak én bénáztam. A mode gombot nyomogattam és CD, FM, meg MW között ugrált. Mintha nem lett volna FM2, de majd megnézem jobban ha hazaérek.