Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366639 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2475 Dátum: 2011.02.01 12:33:58 »
- Szerintem olyan tempónál nem enged rükvercet kapcsolni.
Nem is akartam, P-t nyomtam nem R-et.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2476 Dátum: 2011.02.01 12:35:30 »
Ezzel az Avensissel már nem járok szalagos mosóba, de a szervizben is N-ben van a váltó, igaz az Avensisnél lazán le tudod állítani a motort.
Én is inkább kézzel tervezem pucolni, csak gondoltam kipróbálom ezt a variációt is.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2477 Dátum: 2011.02.01 13:13:11 »
Ez igaz, de ha egy verdát ki néznek maguknak. akkor is elviszik,
nincs akadály előttük! :cry:
Akkor marad a Casco? Kézfeltartással kérem jelezni kinek van ilyenje!

GPS alapú védelem: http://www.flottakovetes.hu/jarmuvedelem.html

Igen, ez már jó! De a tűzoltók használnak egy ezüst fóliát, azzal letakarják, és
GPS jeladó már nem is működik. Legalábbis egy"szakavatott" K....g, ezt mondta! :hmmmm:

Aha. És már megy is a riasztás a tulaj telefonjára, ugyanis ezt a kommunikáció hiánya is kiváltja.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2478 Dátum: 2011.02.01 13:14:02 »
Mivel épp arra volt dolgom, megnéztem már mit tudnak a csili-vili, olcsó, törésmentes keveset futott, első gazdás 2-3 éves Priusok.
Ő lenne az: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_hybrid_sol_automata_49000_km-4477451
A lökösök már a netről is kiszúrhatóak voltak, közelségbe érve aztán a kasztni és a közöttük lévő árnyalatnyi különbségek is felismerhetőek voltak, tehát elől-hátul fényezettek, hátul középen meg is volt repedve kissé...
Motortető jobb alsó sarkában cseppesen száradt meg a festék (ejnye, de csúnyán dolgoznak a Toyota gyárban ;)) és az alsó harmadában sok a kőfelverődésnyom amit persze megpróbáltak javítani de nem igazán sikerült (biztosan mindig apróköves úton tette meg azt a 49E km-t :D).
A gyári gumik már csak hátul voltak, míg elöl pont egy éves köpenyek figyeltek de nem éppen gyári vagy akörüli profilmélységgel, tehát volt már bennük futás rendesen, bár ez nem jelent semmit sem, egyszerű őket cserélgetni.
A belsőt alaposan kitakarították de a kifilcesedett (!) oldalsó könyöklők az ajtókon és a középső kartámasz felszakadt szövete azért árulkodó volt.
A hátsó lökös csomagtartópereménél érdekes fekete csíkok voltak, mint egy kifutópálya úgy nézett ki, az értékesítő szerint több kutyája volt az előző tulajnak és még csak véletlenül sem a nagy méretű csomagokat pakolták ki és be gyakran, mint azt ahogy egy rendes taxi :nono:, akarom mondani 49.000km-es első gazdás Prius csomagterébe szokták.
Az autó belga eredetű egyébként, szevízkönyvet nem mutattak, viszonylag rövid nézelődés után, de nem megleptetten távoztam...
Today, tomorrow and after tomorrow!

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2479 Dátum: 2011.02.01 13:19:56 »
A GPS-es védelem sz*rt se ér, felesleges pénzkidobás, szinte minden tolvajnál van GPS "jammer", nem egy drága cucc, könnyen beszerezhető.

Lásd két hozzászólással lejjebb, adatkapcsolat elvesztése. Amúgy volt szerencsém egy ilyen hi-tech tolvaj próbálkozását látnom testközelből, cikket akartunk írni belőle. A kocsitól két méterre kezdte az ügyködést, a végén még azt is megmondták neki, hol a jeladó meg az antenna, ráadásul az ellopandó kocsi saját szivargyújtójából kapta a naftát és a diszpécser központos röhögve mondta, hogy éppen mit mókol a hi-tech tolvajunk.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.01 13:23:24 írta Ear »

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2480 Dátum: 2011.02.01 13:21:03 »
Aha. És már megy is a riasztás a tulaj telefonjára, ugyanis ezt a kommunikáció hiánya is kiváltja.

Valóban, de ha van egy kis esze a tolvajnak, akkor csak közvetlenül indulás előtt kapcsolja be a zavarót, tehát szerez valamennyi előnyt.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2481 Dátum: 2011.02.01 13:26:54 »
Aha. És már megy is a riasztás a tulaj telefonjára, ugyanis ezt a kommunikáció hiánya is kiváltja.

Valóban, de ha van egy kis esze a tolvajnak, akkor csak közvetlenül indulás előtt kapcsolja be a zavarót, tehát szerez valamennyi előnyt.

Na és hogy jut be? Amire a riasztó beindul, arra megy rögtön jel is a központba. Emelés, ajtó és motortérnyitás, üvegtörés, mocorgás a beltérben, amilyen modult csak rá lehet kötni, minden játszhat.   Beállítástól függően pedig akár fél perc is lehet a kommunikáció sűrűsége.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2482 Dátum: 2011.02.01 13:39:38 »
De ha elviszik 500 méterrel odébb egy garázsban szétszedik, akkor a GPS nyomkövető sok mindent nem tud tenni. Szóval azt közli, hogy itt-meg-itt akarták ellopni, de hogy utána hova került azt már nem tudják.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2483 Dátum: 2011.02.01 13:52:48 »
Mivel épp arra volt dolgom, megnéztem már mit tudnak a csili-vili, olcsó, törésmentes keveset futott, első gazdás 2-3 éves Priusok.
Nos ez a szomorú magyar valóság.De én most már vidám vagyok  :1eye:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2484 Dátum: 2011.02.01 13:57:59 »
Tudom már mit akartam még kérdezni. A hűtővíz hőfokáról nincs semmi visszajelzés? Nem mintha padlógázzal indulnék -10 fokban, de azért akkor is jó lenne tudni hogy mizu ilyen téren.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2485 Dátum: 2011.02.01 14:22:14 »
Tudom már mit akartam még kérdezni. A hűtővíz hőfokáról nincs semmi visszajelzés? Nem mintha padlógázzal indulnék -10 fokban, de azért akkor is jó lenne tudni hogy mizu ilyen téren.
Manapság sajna nem divat vízhőfokmérőt tenni az autókba :cry:
Today, tomorrow and after tomorrow!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2486 Dátum: 2011.02.01 15:12:10 »
 :nono: Pedig mit fikáztam érte a céges VW Caddynket, hogy azon nincs ilyen. Azt gondoltam egyedi csóróság ez, de ezek szerint nem az. Akkor most kap tőlem a Prius egy ronda fekete pontot.
A Camryben meg a többi hibrid Lexusban sincs, vagy csak a Prius ilyen fapados?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2487 Dátum: 2011.02.01 15:32:01 »
Mivel épp arra volt dolgom, megnéztem már mit tudnak a csili-vili, olcsó, törésmentes keveset futott, első gazdás 2-3 éves Priusok.
Ő lenne az: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_hybrid_sol_automata_49000_km-4477451
A lökösök már a netről is kiszúrhatóak voltak, közelségbe érve aztán a kasztni és a közöttük lévő árnyalatnyi különbségek is felismerhetőek voltak, tehát elől-hátul fényezettek, hátul középen meg is volt repedve kissé...
Motortető jobb alsó sarkában cseppesen száradt meg a festék (ejnye, de csúnyán dolgoznak a Toyota gyárban ;)) és az alsó harmadában sok a kőfelverődésnyom amit persze megpróbáltak javítani de nem igazán sikerült (biztosan mindig apróköves úton tette meg azt a 49E km-t :D).
A gyári gumik már csak hátul voltak, míg elöl pont egy éves köpenyek figyeltek de nem éppen gyári vagy akörüli profilmélységgel, tehát volt már bennük futás rendesen, bár ez nem jelent semmit sem, egyszerű őket cserélgetni.
A belsőt alaposan kitakarították de a kifilcesedett (!) oldalsó könyöklők az ajtókon és a középső kartámasz felszakadt szövete azért árulkodó volt.
A hátsó lökös csomagtartópereménél érdekes fekete csíkok voltak, mint egy kifutópálya úgy nézett ki, az értékesítő szerint több kutyája volt az előző tulajnak és még csak véletlenül sem a nagy méretű csomagokat pakolták ki és be gyakran, mint azt ahogy egy rendes taxi :nono:, akarom mondani 49.000km-es első gazdás Prius csomagterébe szokták.
Az autó belga eredetű egyébként, szevízkönyvet nem mutattak, viszonylag rövid nézelődés után, de nem megleptetten távoztam...

Azért ez is gyanús nem kicsit:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_hybrid-4477248

2,400,000-ért 2007 végi... Hmmm

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2488 Dátum: 2011.02.01 15:49:50 »
De ha elviszik 500 méterrel odébb egy garázsban szétszedik, akkor a GPS nyomkövető sok mindent nem tud tenni. Szóval azt közli, hogy itt-meg-itt akarták ellopni, de hogy utána hova került azt már nem tudják.

OK, de mit szeretnél? Fegyveres őrt a kocsiba? Az operátor fél-egy percen belül felhív, hogy valami nincs rendben a kocsival, nézz utána, addig meg be van vetve mindenféle elektromos védelem. Még egy trélerre sem egy pillanat műve felráncigálni egy autót, a saját lábán sok-sok perc alatt tesz meg 500 métert és van tracklog, vagy utolsó pontos pozíció. Ez azért nem kevés.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Beszélgessünk...
« Válasz #2489 Dátum: 2011.02.01 17:42:15 »
A Camryben meg a többi hibrid Lexusban sincs, vagy csak a Prius ilyen fapados?

Ha jól rémlik csak a Prius ilyen.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61