Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366682 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1815 Dátum: 2010.04.16 23:54:06 »
Ezeket már én is nézegettem és minduntalan arra jutok hogy USA Prius SOSE, mindegyikben necces vmi!
Nézd meg inkább a mobile.de-t, a regadó nem nagy tétel hibridre és a germánoknál azért van választék is.

Ahh, kint is 10000Eurónál kezdődnek, és plusz csomó költség, szal 3mó alatt semmiképp nem úszom meg.

MI A BAJ AZ AMERIKAIAKKAL???
(tudom dobfék hátul, nincs EV, páros rádió freki hiányzik, USA mértékegységek elvétve, MI MÁS?)

 Apropó, EV utólag fillérekből belehekkelhető...


Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1816 Dátum: 2010.04.17 02:58:59 »
MI A BAJ AZ AMERIKAIAKKAL???
Az, hogy valamiert megerhette egy magyarnak idehozatni (eladasra). Vagy torve volt, vagy vizkaros, vagy serulesmentes, de 3jobol van osszetaknyolva. Vagy 3bol van osszetaknyolva es nem is serulesmentes... Nem konkret Prius, de Scion nezos tapasztalat. 5/5 bajos volt.
Enis allandoan nezem, titkos tipp talan Lengyelorszag, egesz jo a Prius kinalat
Most 68Ft a zlotyi.
kisa
born to ride

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1817 Dátum: 2010.04.17 11:51:22 »
MI A BAJ AZ AMERIKAIAKKAL???
(tudom dobfék hátul, nincs EV, páros rádió freki hiányzik, USA mértékegységek elvétve, MI MÁS?)
Apropó, EV utólag fillérekből belehekkelhető...

A plusz csomó ktsg alatt mit értesz?
A regadó fix összeg és nem feltétlenül kell az igen nagy haszonkulccsal hirdetett szolgáltatásokat (pl. mobile24) feltéltenül igénybevenned.
Lebeszéled, kimész, megnézed, lealkudod :yes:, hazahozod, fogalomba állítod és használod, vmi ilyesimre készülök én is csak megvárom míg elviszik a Corimat ill. hátha közben eltörlik a regadót is.:)

(a "Lengyelhonos" tipp sem rossz amúgy!)
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.17 12:45:26 írta kleingy »
Today, tomorrow and after tomorrow!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1818 Dátum: 2010.04.23 02:30:14 »
Sziasztok!
A 3.gen Priusról lenne néhány kérdésem:
- miből tudom megkülönböztetni az amerikai, és az európai modellt,
- forgalmi engedélyben hány kW szerepel,
- motorvezérlés láncos vagy szíjas,
- folyadék feltöltési adatok,
- csere periódusok?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1819 Dátum: 2010.04.23 08:44:29 »
Passzolnám a kérdéseket. Annyi biztos, hogy a forgalmiban a benzinmotor teljesítménye szerepel, de a többi kérdésre nem tudom a választ.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1820 Dátum: 2010.04.23 21:34:55 »
Sziasztok!
A 3.gen Priusról lenne néhány kérdésem:
- miből tudom megkülönböztetni az amerikai, és az európai modellt,
- forgalmi engedélyben hány kW szerepel,
- motorvezérlés láncos vagy szíjas,
- folyadék feltöltési adatok,
- csere periódusok?


- pl. mérföl km helyett
- passz
- láncos
- passz
- passz
Xanyi

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1821 Dátum: 2010.04.25 20:09:56 »
Sziasztok!
A 3.gen Priusról lenne néhány kérdésem:
- miből tudom megkülönböztetni az amerikai, és az európai modellt,
- forgalmi engedélyben hány kW szerepel,
- motorvezérlés láncos vagy szíjas,
- folyadék feltöltési adatok,
- csere periódusok?


A képek alapján az amcsiknál nincs HUD, vagy legalábbis lehet venni nélküle. Az eu-ban alapfelszerelés. 
Yaris II d4d 2006

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1822 Dátum: 2010.04.25 20:15:54 »
Prius:
Usa
Mádzsár
Az olajcsere ciklusa 15ezer km. A tank 45 literes. A szélvédőmosót és a hűtőt, féket, stb-t nem tudom, de meglepne, ha valaki azok alapján venne autót...


Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1823 Dátum: 2010.04.25 21:29:40 »
Prius:
Usa
Mádzsár
Az olajcsere ciklusa 15ezer km. A tank 45 literes. A szélvédőmosót és a hűtőt, féket, stb-t nem tudom, de meglepne, ha valaki azok alapján venne autót...

Az autó vételi szándékot ilyen ár mellet valószínűleg nem befolyásolják a feltöltési adatok. Azonban  a karbantartási költségekkel nem árt, ha valaki tisztában van, és nem a 10w40 es olaj használatával kezd el spórolni.
Érdeklődésem műszaki jellegű kiváncsiság. Vajon mit ír elő a Toyota egy ilyen fejlett technológiájú autó karbantartására? PL. SAE 0W20, API SM, ACEA A5 ... ?
 

Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1824 Dátum: 2010.04.26 09:08:54 »
Prius:
Usa
Mádzsár
Az olajcsere ciklusa 15ezer km. A tank 45 literes. A szélvédőmosót és a hűtőt, féket, stb-t nem tudom, de meglepne, ha valaki azok alapján venne autót...

Az autó vételi szándékot ilyen ár mellet valószínűleg nem befolyásolják a feltöltési adatok. Azonban  a karbantartási költségekkel nem árt, ha valaki tisztában van, és nem a 10w40 es olaj használatával kezd el spórolni.
Érdeklődésem műszaki jellegű kiváncsiság. Vajon mit ír elő a Toyota egy ilyen fejlett technológiájú autó karbantartására? PL. SAE 0W20, API SM, ACEA A5 ... ?
 

A prius filozófiáját ismerve, nem hinném. Mivel a motor nem egy erősen igénybevett darab (viszonylag alacsony fordulat, nem durva dinamikus terhelés a hibrid rendszer miatt), szerintem nem kell bele extra olaj, kicsi a karbantartási igénye, és végsősoron olcsó az időszakos szerviz. Legalábbis a 2-es prius alapján én erre következtetek.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1825 Dátum: 2010.04.26 09:36:58 »
Amúgy nem igazán értem egy 7-9M-s autónál miért számítana, hogy 4 vagy 5l olaj megy bele. Sőt, egy 2,5M-s használt II-esnél sem értem. Meg tkp. úgy általában sem... :)

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1826 Dátum: 2010.04.26 09:53:50 »
A prius filozófiáját ismerve, nem hinném. Mivel a motor nem egy erősen igénybevett darab (viszonylag alacsony fordulat, nem durva dinamikus terhelés a hibrid rendszer miatt), szerintem nem kell bele extra olaj, kicsi a karbantartási igénye, és végsősoron olcsó az időszakos szerviz. Legalábbis a 2-es prius alapján én erre következtetek.
szerintem meg a sok hidegindítás, és rövid járat miatt, -nomeg mert vékony olajjal kevesebbet fogyaszt- "spéci" 0w20 olaj kell bele.
Mickey fehér luxus-trolijába is az került.

szerintem nem kell annyira túlmisztifikálni ezt a vékony olaj dolgot; közel tíz éves konstrukciójú motorok is vígan mennek 20-as olajjal, és már nem kerül horror árba.

fékfolyadékból gondolom 1liter elég dot5.1 féléből, ami megint nem óriási kiadás max 3évente.
hűtőfolyadék lehet esetleg egy picit több, mint a hagyományos motoroknál,m a villanymotort is hűtik valamivel. szeritnem ez sem óriási kiadás.

üzemanyag meg kevesebb kell bele,m takarékosabb autó :)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1827 Dátum: 2010.04.26 10:28:55 »
Mennyit csökkent szerinted a fogyasztáson a 0W-20 olaj mondjuk a standard 5W-30-hoz képest?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1828 Dátum: 2010.04.26 15:44:59 »
Amúgy nem igazán értem egy 7-9M-s autónál miért számítana, hogy 4 vagy 5l olaj megy bele. Sőt, egy 2,5M-s használt II-esnél sem értem. Meg tkp. úgy általában sem... :)
Én még emlékszem arra, hogy kedves topictársunk Szeke miért nem ír a Fórumba.-( 
El sem tudod képzeni mi minden sz*rt beleraknak az emberek a kocsijukba legyen szó 7 vagy 3 millás autóról. A szerelők- szervizek meg igazodnak az igényekhez.-(
Egyébként a jobb minőségű olaj, illetve a + 1-2 L feltöltési mennyiség az 1 km-re jutó fenntartási költségeket csak fillérekkel befolyásolja. Alacsony fogyasztású autón persze ez % -osan nagyobb részt tesz ki.

Én a szerviz díjakon szoktam spórolni, mert középiskolában tanultam autószerelést. (Mondjuk ott még azt tanultuk, hogy a "Zsiguliba a mi éghajlati viszonyaink között legjobb a 15W40-es olaj. Abból is lehetőleg Shellt használjunk.") -))) A felhasznált anyagok minőségén soha.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1829 Dátum: 2010.04.26 16:01:27 »
Elhiszem, hogy más spórol a vacak olajokon, de meg nem értem. :) Ráadásul a Toyota márkaszervizek árai sem tragikusak szvsz. Ennyit nekem megér, hogy a márkához és típushoz kifejezetten értő szerelők dolgozzanak a kocsimon. A prius ráadásul nem egy átlagos autó.