Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3367518 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1320 Dátum: 2009.04.26 09:15:20 »
Amennyiben egy Avensis liftback majdnem kombi... a kérdés arra irányult, hogy kéne egy nagy csomagterű hibrid is, mert a 409 literrel nem békültem még meg.

Magasabb a hátfal, ezért kombisabb, mint az Ave liftback. Mondom mindezt úgy, hogy ugye Ave liftbackünk van, és a talin megsasoltam a Prius rakterét  :yes: ... Jó nagy. Nem akkora, mint az Avéé - más az elrendezése, de önmagában véve abszolút nem lehet rá mondani, hogy kicsi lenne, akár a családi autó szerepkörhöz mérve is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1321 Dátum: 2009.04.26 10:57:31 »
Tudom, hogy nem kevés, anno a malacorrú Corolla szedánom néha meglepett, milyen nagy is a puttonya, pedig papíron csak 390 literes volt, ami a 4 ajtósok közt kifejezetten kicsinek számít, de most muszáj a nagy méret, mert ha pl. rokont látogatni megyünk, akkor azzal indítunk, hogy babakocsi + utazóágy, ami eleve jó 300 liter lehet, pedig lapra csukható a kocsi. Majd ha kinövünk a babakocsis korból, akkor esetleg elgondolkodom egy Priuson - hacsak nem lesz valami nagyobb hibrid addigra...
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1322 Dátum: 2009.04.26 11:06:54 »
Tetőbox? Mi is így oldottuk meg.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1323 Dátum: 2009.04.26 20:54:08 »
Nekünk 3 gyerek, babakocsi, utazóágy, cuccok (pelenka is, néha két méret) eddig mindig befértek úgy, hogy max. a kis hátsó ablakon nem tudtam kilátni hátra. A lapra csukható babakocsit oladlára kell állítani és kész. Kisebb alapterületet foglal így, mint az esernyő (nekünk van mindkettő). Félre ne érts, nem reklámozni akarom a Priust, de tényleg meglepően sok cuccot elnyel. A 960-nak 500l-es csomagtere volt (igaz nem bővíthető), de simán berámolunk ugyanennyit a Priusba úgy, hogy marad még hely bőven.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1324 Dátum: 2009.04.27 09:16:14 »
Tetőbox? Mi is így oldottuk meg.
Az +2-3 liter a fogyiban.
De remélem, hogy ez nem a hivatalos Toyota-álláspont.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.27 09:27:43 írta music »
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1325 Dátum: 2009.04.27 09:27:05 »
Nekünk 3 gyerek, babakocsi, utazóágy, cuccok (pelenka is, néha két méret) eddig mindig befértek úgy, hogy max. a kis hátsó ablakon nem tudtam kilátni hátra. A lapra csukható babakocsit oldalára kell állítani és kész. Kisebb alapterületet foglal így, mint az esernyő (nekünk van mindkettő). Félre ne érts, nem reklámozni akarom a Priust, de tényleg meglepően sok cuccot elnyel. A 960-nak 500l-es csomagtere volt (igaz nem bővíthető), de simán berámolunk ugyanennyit a Priusba úgy, hogy marad még hely bőven.
Beférni beférünk most is, - persze ez papíron 510 literes - ha az ember sok kisebb szatyorba pakol, akkor azok előbb-utóbb elfogynak, de most 1 gyereknél tartunk...
Egyébként a lapra csukható kocsi kevesebb helyet vesz el, mint az ernyős, mert az utóbbi ugyan vékonyabb, de hosszabb, és csak keresztbe rakva fér el. Jó ötlet az élire állítás - a Corsába értelemszerűen mindig így tesszük, másképp nem is férne el, - de gyanúm, hogy az Avéban nagyon megemelné a kalaptartót.
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1326 Dátum: 2009.04.27 09:27:10 »
Nekem tavaly az IS ugyanúgy 9-10 litert evett.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1327 Dátum: 2009.04.27 09:33:57 »
Nekem tavaly az IS ugyanúgy 9-10 litert evett.
Akkor nem ugyanazok voltak a körülmények. Ki van csukva, hogy ne legyen különbség.
music     

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1328 Dátum: 2009.04.27 10:09:12 »
Nekem is max. 1 liter volt a különbség a box-os és a box nélküli menetek között, de az már 130-140-es sebességnél jelentkezett.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1329 Dátum: 2009.04.27 10:25:04 »
Nekem tavaly az IS ugyanúgy 9-10 litert evett.
Akkor nem ugyanazok voltak a körülmények. Ki van csukva, hogy ne legyen különbség.

Bp.-Keszthely (M7, 140 körüli seb.), majd Balaton környéke és vissza.
Ha akarod, legközelebb leplombálhatod a tanksapkát.
 :D :D :D

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1330 Dátum: 2009.04.27 12:11:16 »
Egyébként a lapra csukható kocsi kevesebb helyet vesz el, mint az ernyős, mert az utóbbi ugyan vékonyabb, de hosszabb, és csak keresztbe rakva fér el. Jó ötlet az élire állítás - a Corsába értelemszerűen mindig így tesszük, másképp nem is férne el, - de gyanúm, hogy az Avéban nagyon megemelné a kalaptartót.

A Priusban viszont roló van (mint a kombikban), úgyhogy a kalaptartóemelgetés nem téma. :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1331 Dátum: 2009.04.27 20:33:46 »
Nekem tavaly az IS ugyanúgy 9-10 litert evett.

No way. A tetőbox eléggé megdobja a légellenállást, vagyis a fogyit. Persze sebesség-függő a dolog, de KRESZ-autópálya-tempónál kb. 10 %-ot biztosan rádob.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1332 Dátum: 2009.04.27 20:52:39 »
Lebuktam, hazudok.
De most komolyan, minek mondanám, ha nem lenne igaz?
Emlékeim szerint akkor is leírtam.
Sajnos nem tartottam meg a blokkokat a tankolásról és közjegyzővel sem hitelesítettem.
Majd legközelebb.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1333 Dátum: 2009.04.27 20:57:26 »
Nem voltam rest, előkerestem az akkori hozzászólásomat, még reagáltál is rá:

Na, megvolt a nyaralás. Sajna elég hamar vége lett....
Az autó remekül muzsikált, 1 tankolásról van eredményem:
660 km után, (melyből kb. 280 km volt autópálya 130-160-as tempóval, kb. 40 km pest, a többi országút illetve Keszthely) 9,7 volt az átlag fogyi. A hazaút elött újra tankoltam, az még nincs mérve.
És, hogy ez miért remek eredmény? Ezért:


Ismét tankoltam, 600 km után. Ebből 200 még a hazaút volt Keszthelyről, tetőboxal, 130-160-as tempóval.
A többi Pest, meg a nyári tali. 10.2 liter.
Szerintem ez korrekt.

Szerintem is korrekt. De azért mindig újra meglep ez a "6 hengeres felár", mikor a közölt adataidat a 2.0 Avensisééhez viszonyítom. Olyan másfél liter a különbség, jellemzően. Ez az ára a plusz futáskultúrának és a szebb hangnak, nomeg ugye a hátsókerekes mivoltnak. Végül is nem nevezhető aránytalannak - elég kicsi ahhoz, hogy ne legyen túl súlyos érv, mikor eldönti az ember, hogy mi vonzza jobban - a tágasabb, praktikusabb Ave a fenti dolgokban megmutatkozó deficitjével, vagy a kisebb, de finomabb IS.

Én az Avét választanám továbbra is, mert én helykínálat- és praktikum-buzi vagyok - de teljesen megértem azokat is, akik az IS-t favorizálják  :yes:

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1334 Dátum: 2009.04.27 21:11:55 »
Lebuktam, hazudok.
De most komolyan, minek mondanám, ha nem lenne igaz?
Senki nem állítja, hogy nem mondanál igazat. Csak ellentmond a fizika törvényeinek, hogy ugyanolyan körülmények közt ugyanannyit fogyasszon boxszal, vagy nélküle. Valszeg a körülmények nem voltak ugyanazok, ha másban nem, akkor az időjárásban, vagy a benzinben kellett lennie különbségnek. közepesen erős szeles idő már tud okozni ekkora difit.
music