Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1135451 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2700 Dátum: 2008.05.05 17:37:20 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Nekem átment a vizsgán öklömnyi lyukkal a bal elsõ sárvédõ alján, jó helyre kell menni :nyelv:  :lol:


Na jaaa, átmenni talán átmenne  :wink: ... De nekem nem hiányzik, hogy utána egy esetleges kontroll során kiszúrják; eléggé feltûnõ azért egy autó, amin friss a vizsga, de bazinagy rozsdarágta lik van az oldalán :rolleyes: ... Hirtelen spontán korrózió, mi :kacsint: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Beszélgessünk
« Válasz #2701 Dátum: 2008.05.06 10:29:55 »
igaza van Palaczknak.
ha igy átment akkor kamu az vizsga volt. nekem autoklubos szerelöm a mozaik utcában is span de már Õ is mondta h a rohadásokat nem csipik.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2702 Dátum: 2008.05.06 16:25:55 »
Idézetet írta: "murray"
igaza van Palaczknak.
ha igy átment akkor kamu az vizsga volt. nekem autoklubos szerelöm a mozaik utcában is span de már Õ is mondta h a rohadásokat nem csipik.


Na most, én is pontosan ugyanilyen vizsgára fogom vinni a kocsimat ;) ... Ez egy dolog, nem emiatt csináltatom meg a rohadást. Hanem hogy utána ne legyen feltûnõ a "friss mûszakis autó lyukkal a sárvédõn" kombó :nana: ... De pontosan ugyanezt leírtam már az imént is  :kacsint:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Beszélgessünk
« Válasz #2703 Dátum: 2008.05.07 10:41:54 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "murray"
igaza van Palaczknak.
ha igy átment akkor kamu az vizsga volt. nekem autoklubos szerelöm a mozaik utcában is span de már Õ is mondta h a rohadásokat nem csipik.


Na most, én is pontosan ugyanilyen vizsgára fogom vinni a kocsimat ;) ... Ez egy dolog, nem emiatt csináltatom meg a rohadást. Hanem hogy utána ne legyen feltûnõ a "friss mûszakis autó lyukkal a sárvédõn" kombó :nana: ... De pontosan ugyanezt leírtam már az imént is  :kacsint:


Egyetértünk, és azt is hozzá kell tenni, engem nagyon tud idegesíteni ha rozsda van a kocsin valahol..
Ha csak kicsi, akkor általában csiszolom glettelem és lefújom, ha nagyobb akkor megy a szerelõhöz.  :vag1:

Kérésem lenne felétek, esetleg nincs valakinek a 93-as évjárathoz magnókerete?
Bedöglött a CD lejátszóm, ezért ki akartam cserélni 1Din-es cd-s rádióra, de az enyémbe nincs keret csak az ami összefogja a Cd-t a magnóval.. :szomoru:
Így viszont nem tudom beépíteni az új cd-s rádiót, Bp-n a bontóba azt mondták, jelenleg nincs készleten, de olyat kell vennem amiben alúl egy üres rész van..

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #2704 Dátum: 2008.05.07 18:54:57 »
Idézetet írta: "golya32"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "murray"
igaza van Palaczknak.
ha igy átment akkor kamu az vizsga volt. nekem autoklubos szerelöm a mozaik utcában is span de már Õ is mondta h a rohadásokat nem csipik.


Na most, én is pontosan ugyanilyen vizsgára fogom vinni a kocsimat ;) ... Ez egy dolog, nem emiatt csináltatom meg a rohadást. Hanem hogy utána ne legyen feltûnõ a "friss mûszakis autó lyukkal a sárvédõn" kombó :nana: ... De pontosan ugyanezt leírtam már az imént is  :kacsint:


Egyetértünk, és azt is hozzá kell tenni, engem nagyon tud idegesíteni ha rozsda van a kocsin valahol..
Ha csak kicsi, akkor általában csiszolom glettelem és lefújom, ha nagyobb akkor megy a szerelõhöz.  :vag1:

Kérésem lenne felétek, esetleg nincs valakinek a 93-as évjárathoz magnókerete?
Bedöglött a CD lejátszóm, ezért ki akartam cserélni 1Din-es cd-s rádióra, de az enyémbe nincs keret csak az ami összefogja a Cd-t a magnóval.. :szomoru:
Így viszont nem tudom beépíteni az új cd-s rádiót, Bp-n a bontóba azt mondták, jelenleg nincs készleten, de olyat kell vennem amiben alúl egy üres rész van..

Esetleg üvegszál + epoxi gyanta :otlet:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

szkaresz27

  • Vendég
Beszélgessünk
« Válasz #2705 Dátum: 2008.05.10 22:38:16 »
Sziasztok!! :D Köszi minden 3-as camrysnak akik itt voltak ma nálam...:) Egy élmény volt...:D Golya ha tudod rakj fel ide képeket...Köszi :)) :toy:  :toy:  :toy:  :toy:

csikkszedõ

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Beszélgessünk
« Válasz #2706 Dátum: 2008.05.11 17:47:50 »
Sziasztok. Vettem egy Camry hybridet. Tud-e valaki abban segíteni,hogy hogyan lehet a klima Farenheitjét Celsiusra és a fogyasztás per mérföldet km.re átállítani. Nyílván van valami trükkje,csak még nem jöttem rá.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk
« Válasz #2707 Dátum: 2008.05.11 18:11:42 »
Idézetet írta: "csikkszedõ"
Sziasztok. Vettem egy Camry hybridet. Tud-e valaki abban segíteni,hogy hogyan lehet a klima Farenheitjét Celsiusra és a fogyasztás per mérföldet km.re átállítani. Nyílván van valami trükkje,csak még nem jöttem rá.


Szia!

Gratula a kocsihoz! Remek választás!
Szerintem sehogy sem lehet átállítani, mivel ezt a modellt csak Észak-Amerikában forgalmazzák, ott meg nem nagyon használják az említett mértékegységeket.
 :szemez:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk
« Válasz #2708 Dátum: 2008.05.11 18:13:06 »
Ja, és a rádió is korlátozva szolgáltat: nincs páratlan frekvencia.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2709 Dátum: 2008.05.11 19:21:07 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "csikkszedõ"
Sziasztok. Vettem egy Camry hybridet. Tud-e valaki abban segíteni,hogy hogyan lehet a klima Farenheitjét Celsiusra és a fogyasztás per mérföldet km.re átállítani. Nyílván van valami trükkje,csak még nem jöttem rá.


Szia!

Gratula a kocsihoz! Remek választás!
Szerintem sehogy sem lehet átállítani, mivel ezt a modellt csak Észak-Amerikában forgalmazzák, ott meg nem nagyon használják az említett mértékegységeket.
 :szemez:


Az európai Toyotákban ugye át lehet állítani a fedcompot, hogy mpg-t vagy l/100 km-t írjon ki, meg az átlagsebességet is mérföldrõl km-re, stb... Persze kérdés, hogy ez a lehetõség benne van-e az amcsi Camrykben. Mivel a modellt Kanadában is forgalmazzák tudtommal, és Kanadában metrikus rendszer van (legalábbis az autók sebességmérõi tutira km-ben vannak skálázva), ezért talán mégis van rá sansz, hogy át lehet állítani. Szóval kéne kicsit babrálni a fedcomppal - föltéve, hogy nincs az autóhoz kézikönyv.

A klíma kijelzést viszont nem hiszem, hogy át lehetne állítani. Illetve talán valami szoftvermódosítással, de ennek a módját nem vágom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2710 Dátum: 2008.05.11 19:23:07 »
Idézetet írta: "Misi"
Ja, és a rádió is korlátozva szolgáltat: nincs páratlan frekvencia.


Továbbá kérdés, hogy lehet-e belülrõl állítani a fényszórót. Lehet-e behajtani a külsõ tükröket. És elképzelhetõ, hogy az autó leszabályoz 180-nál vagy valahol ekörül. (Ex-fõnökömnek volt egy USA piacra gyártott RX 300-asa, az 180-nál olyan szépen kidobta a horgonyt, hogy öröm volt nézni.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk
« Válasz #2711 Dátum: 2008.05.11 20:04:50 »
A 400h is leszabályoz 200-nál.
 :kacsint:
Amit Európán forgalmaznak, az is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2712 Dátum: 2008.05.11 20:10:47 »
Idézetet írta: "Misi"
A 400h is leszabályoz 200-nál.
 :kacsint:
Amit Európán forgalmaznak, az is.


A hibrid igen - de a "simák" is?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csikkszedõ

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Beszélgessünk
« Válasz #2713 Dátum: 2008.05.11 21:26:51 »
Van kézikönyve már 2009-es.Nem kis fáradtsággal végig olvastam,de egy szót sem ír az átállításról Farenheitrõl Celsiusra,sem a mérföldrõl kilóméterre. Bár a kézikönyvben mindenütt ha ezekrõl az adatokról beszél,akkor zárójelben ott van a celsius és a kilóméter is. Azért hihetetlen számomra, mert már többször béreltem az USA ban autót,méghozzá olyant ami tényleg amerikai (nem japán) és bizonyos gombok együtt megnyomásával simán váltott mértékegységet.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2714 Dátum: 2008.05.11 22:57:40 »
Idézetet írta: "csikkszedõ"
Van kézikönyve már 2009-es.Nem kis fáradtsággal végig olvastam,de egy szót sem ír az átállításról Farenheitrõl Celsiusra,sem a mérföldrõl kilóméterre. Bár a kézikönyvben mindenütt ha ezekrõl az adatokról beszél,akkor zárójelben ott van a celsius és a kilóméter is. Azért hihetetlen számomra, mert már többször béreltem az USA ban autót,méghozzá olyant ami tényleg amerikai (nem japán) és bizonyos gombok együtt megnyomásával simán váltott mértékegységet.


Azért csak próbáld piszkálni a fedcompot, hátha rájössz, hogyan kell átállítani. Ha nem felejtem el, holnap megnézem és megírom, hogy az Avensisét hogyan kell. Az persze nem ugyanaz, de gondolom, nagyjából hasonló lehet a gombkiosztás meg a funkciók.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )