Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1136336 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #2640 Dátum: 2008.03.21 22:07:28 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "schillerasz"
Kiszedtem a lengõkarokat a bontottból (holnap meg kivágom az alvázszámot), a bal lengõkar + a támgömbfej újszerû, a jobb külsõ kormányösszekötö gömbfej is újszerû :nagymosoly: a többi sem nagyon gáz, a jobb lengõkarkülsõ silentje viszont gyakorlatilag megsemmisült :shock: darabokra esett szét, ez okozhatt az imbolygást :hmm:
Lehet, h csak 1 szilentet kell csináltatnom :hmm: aztán festés és megy bele a GMK-sba


Melyik szilent is van szétesve pontosan? Az, ahol a stabi belemegy a lengõkarba, ugye?

Azaz
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2641 Dátum: 2008.03.21 22:17:27 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "schillerasz"
Kiszedtem a lengõkarokat a bontottból (holnap meg kivágom az alvázszámot), a bal lengõkar + a támgömbfej újszerû, a jobb külsõ kormányösszekötö gömbfej is újszerû :nagymosoly: a többi sem nagyon gáz, a jobb lengõkarkülsõ silentje viszont gyakorlatilag megsemmisült :shock: darabokra esett szét, ez okozhatt az imbolygást :hmm:
Lehet, h csak 1 szilentet kell csináltatnom :hmm: aztán festés és megy bele a GMK-sba


Melyik szilent is van szétesve pontosan? Az, ahol a stabi belemegy a lengõkarba, ugye?

Azaz


Ja-ja. Az szokott szétmenni, bár érdekes módon inkább a faceliftesen - az enyémen még pl. ép, a bazi sok km ellenére. Korábban szétment a donorod bal ugyanilyen szilentje is, de az már meg lett reparálva, bár ugyancsak valami típusidegen szilent (azt hiszem, Audié, ugyanúgy mint a tiedben) lett beleügyeskedve. Tehát azt azért tudd, hogy az is barkácsolva van, de szerintem én ezt korábban említettem is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #2642 Dátum: 2008.03.22 14:57:43 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Ja-ja. Az szokott szétmenni, bár érdekes módon inkább a faceliftesen - az enyémen még pl. ép, a bazi sok km ellenére. Korábban szétment a donorod bal ugyanilyen szilentje is, de az már meg lett reparálva, bár ugyancsak valami típusidegen szilent (azt hiszem, Audié, ugyanúgy mint a tiedben) lett beleügyeskedve. Tehát azt azért tudd, hogy az is barkácsolva van, de szerintem én ezt korábban említettem is.

lehet, h említetted, de elfelejthettem, akkor, lehet, h kicseréltetem azt is, mert nekem kb 2 év alatt már nyikorognak a barkácsoltak :hmm:
Azért szõrnyû, h hova jutott a toyota a facelifttel, csak 20 évet és 200-250e km bír ki egy szilent, nem is értem, hogy engethetik meg maguknak, ezt a presztízsveszteséget :mrgreen:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2643 Dátum: 2008.03.23 18:31:04 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Palaczk"

Ja-ja. Az szokott szétmenni, bár érdekes módon inkább a faceliftesen - az enyémen még pl. ép, a bazi sok km ellenére. Korábban szétment a donorod bal ugyanilyen szilentje is, de az már meg lett reparálva, bár ugyancsak valami típusidegen szilent (azt hiszem, Audié, ugyanúgy mint a tiedben) lett beleügyeskedve. Tehát azt azért tudd, hogy az is barkácsolva van, de szerintem én ezt korábban említettem is.

lehet, h említetted, de elfelejthettem, akkor, lehet, h kicseréltetem azt is, mert nekem kb 2 év alatt már nyikorognak a barkácsoltak :hmm:
Azért szõrnyû, h hova jutott a toyota a facelifttel, csak 20 évet és 200-250e km bír ki egy szilent, nem is értem, hogy engethetik meg maguknak, ezt a presztízsveszteséget :mrgreen:


Valóban, borzasztó :) ! De azért a megvariált benzintankért továbbra is haragszom rájuk :turelmetlen:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Beszélgessünk
« Válasz #2644 Dátum: 2008.03.24 19:36:35 »
Hello!
Cserén gondolkodom, és a Camry az egyik esélyes. Ezzel szemezgetek: http://www.hasznaltauto.hu/1824756_toyota_camry_2002
A km kicsit kevés sztem. Mik az elsõ benyomásaitok errõl az autóról? ;)
Visszajövök :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Beszélgessünk
« Válasz #2645 Dátum: 2008.03.24 19:50:12 »
Idézetet írta: "obga"
Hello!
Cserén gondolkodom, és a Camry az egyik esélyes. Ezzel szemezgetek: http://www.hasznaltauto.hu/1824756_toyota_camry_2002
A km kicsit kevés sztem. Mik az elsõ benyomásaitok errõl az autóról? ;)


Hm szépen néz ki, de mintha az eleje puffos lett volna - illesztések-, de lehet, hogy csak a fénykép csal. Szerintem a km. valóban kevés, inkább a 178E a reálisabb... A vezetõülés bõre elég ráncos, hogy csak 78E legyen benne. A kormányon a bal kéznél (ami ugye állandóan "fog") is látható a kopás - vagy dzsuva?? Amúgy szép verda, és biztosan jó is, mi baja lehet egy Camry-nak, ami 2,4-es és óttómatta? :nagymosoly:   Feltételezem, hogy rendesen szervizelték, amúgy.

Egy megnézést mindenféleképpen megér, és akkor lehet tisztázni az esetleges hibákat, elég nehéz netem keresztül szakszerûen véleményezni.

Remélem nem lomboztalak le, csak leírtam, mit gondolok. :szemez:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Beszélgessünk
« Válasz #2646 Dátum: 2008.03.24 19:55:37 »
Idézetet írta: "Trotter66"
...Remélem nem lomboztalak le, csak leírtam, mit gondolok...
Nem, pont ilyen véleményekre vagyok kíváncsi...
Visszajövök :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2647 Dátum: 2008.03.24 21:11:24 »
Idézetet írta: "obga"
Hello!
Cserén gondolkodom, és a Camry az egyik esélyes. Ezzel szemezgetek: http://www.hasznaltauto.hu/1824756_toyota_camry_2002
A km kicsit kevés sztem. Mik az elsõ benyomásaitok errõl az autóról? ;)


Szép autó. A Trotter Ritter által látni vélt törést én nem látom - legalábbis így fotón nem. Na persze nyilván meg kéne mérni a festékvastagságot. A kilométeren hülyére röhögtem magam :rohog: ... 78 ezer egy hatéves Camryben, hát persze. Háromszorosa, négyszerese is lehet benne - ha pályáztak vele fõleg, akkor baromira nem látszik meg. Az ára is túl alacsony ehhez a szûzies kilométerhez képest. Viszont klassz a színe, és jól felszerelt (automata ugye, és a bõr sem alap a négyhengeresben). Egy megtekintést megérdemel, végül is ha az állapota jó, 3.2-t megér nagyságrendileg 200 ezer km-rel is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #2648 Dátum: 2008.03.27 11:11:11 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Ja-ja. Az szokott szétmenni, bár érdekes módon inkább a faceliftesen - az enyémen még pl. ép, a bazi sok km ellenére. Korábban szétment a donorod bal ugyanilyen szilentje is, de az már meg lett reparálva, bár ugyancsak valami típusidegen szilent (azt hiszem, Audié, ugyanúgy mint a tiedben) lett beleügyeskedve. Tehát azt azért tudd, hogy az is barkácsolva van, de szerintem én ezt korábban említettem is.

Elvittem a szakihoz, azt mondta a bal az eredeti, a jobb, ami ismét szétment az a kendácsolt :hmm: egyébként annak a belsõ silentje is csere, temát a jó útszéli kátyúk tették a dolgukat, mert a bal az jónak tûnik
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2649 Dátum: 2008.03.27 12:04:03 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Palaczk"

Ja-ja. Az szokott szétmenni, bár érdekes módon inkább a faceliftesen - az enyémen még pl. ép, a bazi sok km ellenére. Korábban szétment a donorod bal ugyanilyen szilentje is, de az már meg lett reparálva, bár ugyancsak valami típusidegen szilent (azt hiszem, Audié, ugyanúgy mint a tiedben) lett beleügyeskedve. Tehát azt azért tudd, hogy az is barkácsolva van, de szerintem én ezt korábban említettem is.

Elvittem a szakihoz, azt mondta a bal az eredeti, a jobb, ami ismét szétment az a kendácsolt :hmm: egyébként annak a belsõ silentje is csere, temát a jó útszéli kátyúk tették a dolgukat, mert a bal az jónak tûnik


Aha, értem! No akkor rosszul emlékeztem arra, hogy melyik oldala volt már javítva - mindenesetre ez így mindenképpen szerencsésebb felállás :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk
« Válasz #2650 Dátum: 2008.03.30 19:42:44 »
Palczk,
Nem érdekel?
Egész egyben van.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2651 Dátum: 2008.03.30 20:41:03 »
Idézetet írta: "Misi"
Palczk,
Nem érdekel?
Egész egyben van.


Köszi a tippet, nézegettem már ezt a hirdetést :) ... Ismerem a kocsit látásból, jópárszor találkoztam vele itt a városban. Egy (Peugeot) szerelõé ;) ... Valóban korrekt állapotú darab - node mit tudnék vele kezdeni  :szemforgat:  ? "Használati" autónak nem venném meg, arra ugye ott van az enyém; donornak sem kéne, lévén már van egy komplett Camryre való alkatrészem. Ráadásul ez kívül ezüst, belül szürke, nem egy szimpi kombináció; és az alapváltozat, gyengébben felszerelt, mint az enyém.

És persze sokra is tartja az eladó. 200 egy '85-ös Camryért? Majd rájön pár hónap múlva... A '86-ost egy évig hiába hirdettük, 99-ért. Ja és hogy 150 ezer km?... :rohog:

Egy olyan szitut tudnék elképzelni, hogy vegyek egy másik, ugyanilyen generációs Camryt: ha felbukkanna egy korrekt állapotú automata. Egy ilyet, ha épeszû áron kínálnák, lehet hogy megvennék. Mármint nem bontásra, hanem -alkalmankénti- használatra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #2652 Dátum: 2008.03.31 17:24:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Misi"
Palczk,
Nem érdekel?
Egész egyben van.


És persze sokra is tartja az eladó. 200 egy '85-ös Camryért? Majd rájön pár hónap múlva... A '86-ost egy évig hiába hirdettük, 99-ért. Ja és hogy 150 ezer km?... :rohog:

nekem ez jön be :
Ár:     500.000 Ft; Évjárat:   1985; Mûszaki vizsga érv.:   2008 / 3; ;Futott km:   370000 km; Állapot:megkimélt; Üzemanyag:   Benzin; Hengerûrtartalom:   2000 cm³; Teljesítmény:   85 kW; 116 LE; Kivitel:   coupe :nagymosoly:
Szállítható szem. száma:   5 fõ
Szín:   beige (metál)
Önsúly:   1150 kg
Ajtók száma:   5
és ez elektromos+klíma+automata
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #2653 Dátum: 2008.03.31 18:02:07 »
ezt vajon mennyiért lehetett volna elhozni, Palaczk nem ugrasz rá, legjobb ajánlatod, ha az egyetlen, lehet, h ingyen elvállalod, h a nevedre iratod :ordog:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2654 Dátum: 2008.03.31 19:30:49 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Misi"
Palczk,
Nem érdekel?
Egész egyben van.


És persze sokra is tartja az eladó. 200 egy '85-ös Camryért? Majd rájön pár hónap múlva... A '86-ost egy évig hiába hirdettük, 99-ért. Ja és hogy 150 ezer km?... :rohog:

nekem ez jön be :
Ár:     500.000 Ft; Évjárat:   1985; Mûszaki vizsga érv.:   2008 / 3; ;Futott km:   370000 km; Állapot:megkimélt; Üzemanyag:   Benzin; Hengerûrtartalom:   2000 cm³; Teljesítmény:   85 kW; 116 LE; Kivitel:   coupe :nagymosoly:
Szállítható szem. száma:   5 fõ
Szín:   beige (metál)
Önsúly:   1150 kg
Ajtók száma:   5
és ez elektromos+klíma+automata


Ez érdekes, megváltozott a link :o ... Eredetileg (mikor Misi beírta) még egy szintén '85-ös, de pécsi, manuál váltós, ezüstszínû liftbackre mutatott (fotók is voltak róla), 200 ezres irányárral, "150 ezer" km-rel. Ez, amit te írsz, az õrült, akivel pár hónapja beszéltem, akkor írtam is róla :kacag: ... Akkor még voltak fent (nagyon régi) fotói is a kocsiról, murray-al és másokkal törtük is a fejünket rajta, hogy mikori képek lehetnek. És úgy emlékszem, akkor még többre tartotta az autót :crazy: ... Idõközben reálisabb lett :rohog: ... 500 ezer egy 85-ös Camryért, kész van ez az ember teljesen. De legalább a kilométert bevallja :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )