Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1773483 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6045 Dátum: 2014.05.12 18:27:48 »
És bingó

https://drive.google.com/file/d/0B97KcHQmc0c0NGh3V0liWmdaUVU/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B97KcHQmc0c0TGhoN3lHbWpVWE0/edit?usp=sharing

mondhatni elrohadt az aljzat.
Megpucoltam most jó egy pár hónapig de kell új. Tudja vki mi ennek a kódja? Vagy hogy hol lehet olcsón rendelni. Bárdiban! néztek hülyén.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6046 Dátum: 2014.05.13 22:48:42 »
És bingó

https://drive.google.com/file/d/0B97KcHQmc0c0NGh3V0liWmdaUVU/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B97KcHQmc0c0TGhoN3lHbWpVWE0/edit?usp=sharing

mondhatni elrohadt az aljzat.
Megpucoltam most jó egy pár hónapig de kell új. Tudja vki mi ennek a kódja? Vagy hogy hol lehet olcsón rendelni. Bárdiban! néztek hülyén.
Mondtam, hogy a foglalat lesz  :)

Próbáld meg a 383-1550-es BP-i számot. Toyota alkatrészbolt és bontó. Van mindenük  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

koboldmaki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6047 Dátum: 2014.05.18 18:53:53 »
Sziasztok!

'04-es dízelem az utóbbi időben kicsit rakoncátlankodik. Gondol egyet és leesik a fordulatszáma 1200-1400 közé. Csak gyújtás elvét és 20-40 mp után hajlandó "dolgozni".

Ezt naponta eljátsza körülbelül 2-3szor 80 km alatt.

Vki tudna segíteni, merre felé matassunk?

Előre is köszönöm


Nheo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6048 Dátum: 2014.05.19 16:50:12 »
Idézet
Itt a fórumon több társunknak és magamnak is bevált a Castrol Syntrans Transaxle 75W-90 és az Eneos Premium Multigear 75W-90, igaz, nekem ezekkel Corollában és Avensisben van tapasztalatom.

Vannak még biztosan jó olajok, de csak nagy nevű gyártótól érdemes választani (fentieken kívül Mobil, Liqui Moly, Xado, Motul stb - függően attól, amennyit rá tudsz szánni).

A Castrol egy közepes 3000Ft/l áron kapható, az Eneos kicsit olcsóbb. Elsődlegesen olyat kell venni, ami teljes mértékben megfelel a gyártói előírásoknak (viszkozitás, GL-x, full-, vagy részszintetikus).  :)

Sziasztok.

Mint az előzményekben látszik, cseréltem 12 év után a kézi sebességváltóban (1SZFE) olajat. Eneos Premium Multigear 75W-90 töltöttem bele, csurig azaz 1,4l semmi gond nem volt... Eddig. Hidegen (kb.3 napig állt) Picit reccsen a 2. fokozat ill. nehez veszi.

Tudtok valami támpontot adni hogy miért lehet?
(Olajcsere előtt az égvilágon semmi baja nem volt a váltónak.)

Köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.19 16:54:22 írta Nheo »

Kiara

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Probléma a Yarisommal
« Válasz #6049 Dátum: 2014.05.22 09:25:18 »
Sziasztok!

Az én Yarisom 2007 szeptemberében vettem 0 km-esen, 47 ezer km-t tettem bele ápr.30-ig, amikor is vezérműlánc-szakadás, vagy megnyúlás következtében (ez még ma du. fog pontosan tisztázódni) motorkárosodást szenvedett el...

Végig ugyanabba a márkaszervizbe jártam vele, utoljára 10 nappal korábban volt benn náluk az autó (Toyota Sakura)

Szerintetek normális, hogy egy autó 47ezer km után vezérműlánc szakadást produkáljon?

Persze garancia már lejárt...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6050 Dátum: 2014.05.22 09:33:56 »
Sziasztok.

Mint az előzményekben látszik, cseréltem 12 év után a kézi sebességváltóban (1SZFE) olajat. Eneos Premium Multigear 75W-90 töltöttem bele, csurig azaz 1,4l semmi gond nem volt... Eddig. Hidegen (kb.3 napig állt) Picit reccsen a 2. fokozat ill. nehez veszi.

Tudtok valami támpontot adni hogy miért lehet?
(Olajcsere előtt az égvilágon semmi baja nem volt a váltónak.)

Köszönöm.
Szia.

Nem tudom elképzelni, hogy az olaj miatt lenne. Kuplungod rendben van? Rendesen kinyomod váltáskor? Bocs, alap a kérdés, de nagyon sokat számít ez is.

A kezelési könyv szerint is 1,4l kell bele?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6051 Dátum: 2014.05.22 09:36:48 »
Sziasztok!

Az én Yarisom 2007 szeptemberében vettem 0 km-esen, 47 ezer km-t tettem bele ápr.30-ig, amikor is vezérműlánc-szakadás, vagy megnyúlás következtében (ez még ma du. fog pontosan tisztázódni) motorkárosodást szenvedett el...

Végig ugyanabba a márkaszervizbe jártam vele, utoljára 10 nappal korábban volt benn náluk az autó (Toyota Sakura)

Szerintetek normális, hogy egy autó 47ezer km után vezérműlánc szakadást produkáljon?

Persze garancia már lejárt...
:eek: :surrender:

Ilyenről Toyota esetében még nem hallottam, hogy szakadt volna vezérműlánc. Ez az alkatrész elvileg gondozásmentes, az autó élettartamát kiszolgálja, rendeltetés szerinti használat mellett.

Garancia ide, vagy oda, én nagyszájjal reklamálnék a TMH-nál, pláne, hogy végig márkaszervizbe hordtad az autót. Minimum méltányosság mellett illene javítaniuk a motort.  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kiara

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6052 Dátum: 2014.05.22 10:42:30 »
Köszi bepi a válaszod!

Az az igazság, hogy nagyon kétségbe vagyok esve, mert 715ezres alkatrészköltséget emleget a márkaszerviz és még a munkadíjat csak mára ígérték, hogy kikalkulálják.

 A Toyota 48% méltányosságáról beszéltek, de én azt gondolom, ez így még mindig nagyon nagy összeg ahhoz képest, hogy az autó szinte még alig használt. Ugyan már 6és fél éves, de én is úgy gondoltam, hogy egy acél láncnak nem szabadna elszakadnia.

Most próbálom az érdekeimet képviselni, nem tudom, mekkora lesz a siker.



bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6053 Dátum: 2014.05.22 10:46:40 »
Köszi bepi a válaszod!

Az az igazság, hogy nagyon kétségbe vagyok esve, mert 715ezres alkatrészköltséget emleget a márkaszerviz és még a munkadíjat csak mára ígérték, hogy kikalkulálják.

 A Toyota 48% méltányosságáról beszéltek, de én azt gondolom, ez így még mindig nagyon nagy összeg ahhoz képest, hogy az autó szinte még alig használt. Ugyan már 6és fél éves, de én is úgy gondoltam, hogy egy acél láncnak nem szabadna elszakadnia.

Most próbálom az érdekeimet képviselni, nem tudom, mekkora lesz a siker.
Mondom, kapásból a TMH-hoz fordulj, ne márkaszervizhez! Nekik - márkasz. - nagy biznisz lenne a te 52%-od is! A TMH elbírálása ilyen szempontból fontosabb, feljebbvaló.

Kíváncsi vagyok az eredményre és drukkolok, hogy minél kevesebb pénzedbe kerüljön.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nheo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6054 Dátum: 2014.05.22 13:59:00 »
Szia.

Nem tudom elképzelni, hogy az olaj miatt lenne. Kuplungod rendben van? Rendesen kinyomod váltáskor? Bocs, alap a kérdés, de nagyon sokat számít ez is.

A kezelési könyv szerint is 1,4l kell bele?

Szia.

1,4 l kell bele könyv szerint is, 75W-90-es GL-5-ös. Az is van benne (Eneos).
Tövig nyomom a kuplung pedált.
Olyan mintha már a harmadikat is nehezebben venné. De a másodikkal meg nem mindig van gond.
Most az elmúlt napokban sűrűbben használom jóval. Én se értem hogy miért lehet.
Köszönöm azért a reagálást. Majd lesz vele valami.

Kiara

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6055 Dátum: 2014.05.23 19:11:41 »
Mondom, kapásból a TMH-hoz fordulj, ne márkaszervizhez! Nekik - márkasz. - nagy biznisz lenne a te 52%-od is! A TMH elbírálása ilyen szempontból fontosabb, feljebbvaló.

Kíváncsi vagyok az eredményre és drukkolok, hogy minél kevesebb pénzedbe kerüljön.


Nos, csütörtökön a kezembe kaptam a javítási ajánlatot, amiből végre pontosan kiderült számomra, hogy mi is a valódi hiba. A korábbiakhoz képest annyiban tévedtem, hogy a hiba nem a vezérműlánc elszakadása közvetlenül, hanem:

"főtengely retesz elnyíródott, vezérműlánc kerék elfordult, kompresszió nem volt a motorban, kiolvasható hiba: gyújtáskimaradás mind a négy hengerben, hengerfej leszerelés utáni állapotvizsgálat: 8 db kipufogószelep sérült /szelepek ráhajolva a szelepfészekre/, dugattyúkkal összeértek a szelepek, hengerfalon meghúzásos sérülés, dugattyútetőkön sérülés nyomai láthatóak"

A javítási javaslat millió forinton felüli.... (mindez úgy, hogy a Toyota 48,5-ot vállalt , a Toyota Sakura pedig a munkadíj 50%-át ajánlotta fel.)

Később jelentkezem, hol tart az ügy...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6056 Dátum: 2014.05.23 22:15:59 »
Szvsz motorcsere sérült donorból. Olyan motort keress, melyet ilyen szinten még nem szereltek szét. Mert hiába mennél bele ilyen javításba, még akkor is, ha végül anyagilag jobban jönnél ki, komoly kockázata van annak, hogy úgysem lesz már olyan mint azelőtt. Nincs kétkezű szaki errefelé szerintem, aki vissza képes legózni egy motort gyári szintre... és aztán csak a folyamatos bajok lesznek vele...

Jozef

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6057 Dátum: 2014.05.25 11:51:54 »
sziasztok,

valakinek ötlet melyik tömítés nem lehet az igazi?

bár az olaj 10.000 km nem fogy nem kellett utánatölteni pont a full szintnél van felül a vonalon.
5w-30 eneos van benne.

köszi

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6058 Dátum: 2014.05.26 22:09:03 »
Sziasztok!

Pár hete kezdtem hallani az autónál és rendre egy-két percig majd több napig semmi, mintha defekt lenne , az a klasszikus klutty-klutty hang, az autó igazából nem húz el, de olyan erős a hang hogy mindig megállok és megnézem.Nem patkáztam le és kátyúról sem tudok!! Kívülről szemre minden okés, nem lapos stb....
Volt már hasonló mikor kavics volt a gumi mintázatában de az eléggé más  és abba hagyja és érzésre is nagyságrendi különbség van ....
Ami feltünt hogy mindig minimum pár órás állás után jelentkezett nem tudom ez számít-e???
Mit nézzek meg jobban???


thomas

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6059 Dátum: 2014.05.26 23:02:55 »
Mutasd meg egy gumisnak.