Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1773325 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Melchee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5565 Dátum: 2012.10.05 12:12:13 »
Nem, nem ad ki semmi hangot, egyszerűen rángat :(  Köszi a tippet!

kleingy
A szemöldök természetesen nem széria, még csak nem is gyári tartozék. Úgyhogy jogosan nem engedték át miatta...

Melchee
Furcsa hangja is van olyankor (pl. gyújtáskimaradás), vagy csak rángat?
Első körben tisztítanék egy légtömegmérőt. Ennek fontos a módja. A helyes folyamatot Palaczk tollából (billentyűzetéből) megtalálod a fórumon. A különbség csak annyi, hogy az 1,3-ason máshol van a légtömegmérő. Az akksi mellett van a légszűrőház, felülről fogja bele két csillagfejü csavar. Lényegesen egyszerűbb, mint az ezresnél...
Melchee

Szabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5566 Dátum: 2012.10.05 21:13:33 »
Nagyon szépen köszi Xanyi! Holnap leveszem a sarut, majd írok a fejleményekről.
Egyébként egyre jobban tetszik az autó, eddig is tudtam, hogy jók ezek az autók, ezt az autót is ismertem eddig, meg haverom is már a 2. hajtja, de akkor is :hug:

na a sarulevétel nem segített, viszont felfedeztem, hogy a km/l volt beállítva, nem l/km :clap:
hát igen, meg kellett ismerkedni még jobban az autóval, 5,5 az átlagfogyim városban, most már ezt írja.jó adatokat írt eddig is ugye, csak másra volt beállítva. :whistling:
azért köszönöm mégegyszer!én voltam a béna

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5567 Dátum: 2012.10.05 22:02:02 »
Jó h ü l y e voltam, mert nem olvastam figyelmesen...

Idézet
ha elkezdem nyomni, úgy megy egyre lejjebb.

Ebből ugye tudhattam volna hogy nem rossz, csak el van állítva. :D

A lényeg, hogy megoldódott  ;)
Xanyi

Szabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5568 Dátum: 2012.10.08 14:21:52 »
Jó h ü l y e voltam, mert nem olvastam figyelmesen...

Ebből ugye tudhattam volna hogy nem rossz, csak el van állítva. :D

A lényeg, hogy megoldódott  ;)

meg meg, gyanús is volt, hogy működik ez, csak mintha valami fordítva lenne, hát így is volt.hétvégén mentünk 100 km-t országúton, le is ment 5.0 L/100 km-re a fogyasztás. Egyébként mennyire pontos általában a fogyasztáskijelző? Még nem tankoltuk tele, hogy magunk mérjük.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5569 Dátum: 2012.10.08 17:07:11 »
meg meg, gyanús is volt, hogy működik ez, csak mintha valami fordítva lenne, hát így is volt.hétvégén mentünk 100 km-t országúton, le is ment 5.0 L/100 km-re a fogyasztás. Egyébként mennyire pontos általában a fogyasztáskijelző? Még nem tankoltuk tele, hogy magunk mérjük.

2-3 deci eltérés lehet, de általában pontos.
Xanyi

Szabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5570 Dátum: 2012.10.09 09:37:16 »
2-3 deci eltérés lehet, de általában pontos.

Köszönöm!

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5571 Dátum: 2012.10.22 00:37:05 »
Sikerült kb 20 perce elütnöm egy németjuhászt....hűt hátranyomódott rá a kipufogó csonkra...ezért alapjáraton jobban remeg a motor...lökhárító merevítő kuka...lökhárító rács darabokba...mocitető elsőre jó, majd reggel megnézem, hűtő nem folyik, de ha megfeszítem reggel tuti elszólja magát....lökösöm alja elszakadt....eddig ennyi amit észrevettem, sztem fotómű is kapott... magam alatt vagyok :(50el lakott területen belül...ködből előbukkant...
attól lehet rázós a motor h a hűtő nyomja és nem engedi a bakokat normálisan használni? remélem a motoromnak nem lett baja mert akkor magamhoz nyúlok:((( Xanyiiii segíts...nézd meg vagy mit én tudjam gyere el sárvárra...kérlek

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5572 Dátum: 2012.10.22 06:45:14 »
Na akkor +lámpafül...nem is az első lökhárító merevítőm nyeklett meg, azon semmi sem látszik, hanem ami alatta van, zártszelvény...alul ami megy, ami körbefogja az egész hűtőt....azzal mit lehet kezdeni? a jobb oldalon a nyúlványra van hegesztve...persze az egész függőleges rész el van hajolva...nyúványok épek....felső zárhíd ép...csak a függőleges van behajolva...meg ami lenn megy vízszintesen az rommáhajolva, hűtőm kuka, csomó műanyagdarab, bolha kuka....fáj a lelkem...Olyan keretet bontóba lehet kapni? ami a nyúlványra van ráhegesztve...és a felső zárhídra csatlakozik....olyant kell ma vennem...persze én dolgozom, de minden bontó zárva lesz gondolom

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5573 Dátum: 2012.10.22 09:02:44 »
Ha már megtörtént a baj, ne kapkodd el a javítást, inkább legyen jó.
A hűtőkeret elég bili anyag, könnyen deformál. Vagy ki lehet egyengetni, vagy biza cserélni kell, végülis mindkét esetben le kell bontani az elejét (lökhárító, hűtők, lámpák), és fényezni is kell.
Első körben én levenném a lökhárítót és megpróbálnám visszahúzni annyira, hogy ne nyomja a kipufogót.
Xanyi

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5574 Dátum: 2012.10.22 19:36:51 »
Na sikerült találnom egy profi lakatost...szombaton viszem a buszomat pápára:) Beszéltem bontóssal is....alsó zárhíd keret komplett...20ezer ft...ami zavarni fog h enyém narancssárga színű az meg sztem szürke lesz...de majd valami lesz....hűtőt is bontottat teszek bele...vagy melyik márkát ajánlanád újba? klímás...
két lámpabúra kell..mert fülek eltörtek, ecselni meg mátyózni nem fogom....ezért cserélem a zárhidat is...mert visszafeszegetve nem lenne értelme....nyúlványok sértetlenek...lököst lehet kapni ködlámpásat én típusomra? mert akkor olyant vennék már rá....

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5575 Dátum: 2012.10.22 20:13:51 »
Na sikerült találnom egy profi lakatost...szombaton viszem a buszomat pápára:) Beszéltem bontóssal is....alsó zárhíd keret komplett...20ezer ft...ami zavarni fog h enyém narancssárga színű az meg sztem szürke lesz...de majd valami lesz....hűtőt is bontottat teszek bele...vagy melyik márkát ajánlanád újba? klímás...
két lámpabúra kell..mert fülek eltörtek, ecselni meg mátyózni nem fogom....ezért cserélem a zárhidat is...mert visszafeszegetve nem lenne értelme....nyúlványok sértetlenek...lököst lehet kapni ködlámpásat én típusomra? mert akkor olyant vennék már rá....

Nem fog zavarni, mert színre kell fújni. Nem csavarozott elem hanem hegesztett. Tehát festeni mindenképpen kell.
Ha találsz korrekt bontott hűtőt, akkor azt vedd. A klímáé asszem újonnan elég drága.

Olyan, hogy lámpabúra nincs külön. Komplett fényszóró van, de egy fül letörés miatt nem kell azt cserélni. Profin hegesztenek manapság műanyagot.

Létezik ködlámpás, viszont elég ritka.
Xanyi

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5576 Dátum: 2012.10.22 20:19:09 »
ááá autókereskedésbe dolgozok:D zavar az ilyen....lámpafület nem szabad hegesztetni az már mutyi:D
ez az egyedüli zárhíd zavar....mennyire lesz olyan mint előtte? még szerencse a mocitetőm nem kapott...így fényezésem marad eredeti...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5577 Dátum: 2012.10.22 22:17:47 »
ááá autókereskedésbe dolgozok:D zavar az ilyen....lámpafület nem szabad hegesztetni az már mutyi:D
ez az egyedüli zárhíd zavar....mennyire lesz olyan mint előtte? még szerencse a mocitetőm nem kapott...így fényezésem marad eredeti...

Hidd el, hogy egy utángyártott fényszóró sokkal mutyibb...
A gyári új meg 50 ezer/db.
Az a baj, hogy ezren foglalkoznak vele a megyébe, és legtöbben csak taknyolják. Szerintem Te azokkal találkozol, csúnya is, könnyen le is törik újra, és hát messziről ki lehet szúrni.
Tudom Neked kiesik, de amíg lakatosnál áll a bringa a két fényszóródat hozd fel Sébe a Kövér Zolihoz. Hidd el, Ő megcsinálja normálisan.

Ezenkívül sok lámpához létezik javítófül. Hogy a Yariséhoz konkrétan létezik-e azt nem tudom, pedig az korrekt megoldás. A letört helyére csavarosan rögzíthető egy fül. A helye is megvan és direkt erre van kitalálva.
Hogy a Tiédhez létezik-e, azt alvázszám alapján márkaszervízbe lehet megnézetni  ;)

Na most akkor zárhíd vagy hűtőkeret? Mert a zárhíd csavarozható, a hűtőkeret meg hegesztett. De mivel a kutya olyan magasra nem ér fel, így gondolom hűtőkeret.
Lakatosnak nem nagy művelet behegeszteni, csak lényeg hogy pontossan mérjen, és akkor olyan lesz mint volt.
Xanyi

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5578 Dátum: 2012.10.22 22:22:54 »
...de amíg lakatosnál áll a bringa a két fényszóródat hozd fel Sébe...
Sében árulnak egy szép yarist.
Ma néztem hahu-n!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5579 Dátum: 2012.10.22 23:42:49 »
Sében árulnak egy szép yarist.
Ma néztem hahu-n!

Belinkeled?
Xanyi