Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1769943 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5160 Dátum: 2012.01.24 19:41:46 »
Igen a kerkösszetartás 0.
És milyen megfontolásból? Könnyebben gurul így a kocsi?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5161 Dátum: 2012.01.24 19:44:22 »
Bár itt picit OFF, de nem gondolkodtál még azon, hogy a motor által beszívott levegőt a motor felesleges hőjével felfütsd?
Nézegetem a fogyasztás értékeimet és hiába indul 20Csen a motor mint nyáron mégis jóval többet eszik a kocsi. Ennek én egy okát látom a -5-0Cs levegőt. Ha azt fel tudnánk melegíteni +20-25Cre akkor elvileg a nyári-téli fogyasztásunknak kvázi meg kéne egyeznie, ha jól gondolom. Az 5let nagyon egyszerű a beszívott levegőnek át kéne haladnia egy a motor veszteséghőlyét használó radiátoron.
Az 5let teljesen elvi síkon mozog én müinfós vagyok, gépészethez tök hülye vagyok, csak gondoltam megírom neked az aksis eset után nem lepne meg ha érdekelne.  ::)
Régi, karburátoros autók légszűrőháza előtt volt egy manuális állítási lehetőség, amivel ezt szabályozni lehetett. Téli állásban a motor a kipufogócsonktól elvezetett, azon felmelegedett levegőt szívta be. De ez azt hivatott elsősorban megakadályozni, hogy a karburátorban kondenzvíz keletkezzen (illetve, szélsőséges esetben, lefagyjon); a fogyasztás éppenséggel megnőtt ettől.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5162 Dátum: 2012.01.24 20:56:35 »
És milyen megfontolásból? Könnyebben gurul így a kocsi?

Gondolom igen, és így ugyebár jobban megy...  :D
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5163 Dátum: 2012.01.24 21:01:12 »
Gondolom igen, és így ugyebár jobban megy...  :D
... és főleg kevesebbet eszik  :D !

Engem az érdekelne, hogy ennek amúgy milyen hatásai vannak az autó menettulajdonságaira? Értsd: hogy gyárilag miért nem ilyenre állítják?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5164 Dátum: 2012.01.24 23:00:44 »
Palaczk: ha jól emléxem a yaris elso osszetartasa 0, -2 mm, bár ezt xanyi jobban vágja.
Tehát elvileg "gyári" paraméter. Szerintem semmi. Egyszer egy állításnál egy off autómat véletlen túl nagy minuszra állították de durván na az produkált olyat, h mozdítottál egyet a kormányon majd ha elengedted beszitált mint a motorkerékpárnál. Mondjuk az fel is tunt az elso 2 km-en.

Yarisnál 0-án nem vettem észre semmit.

Fade: amit mondasz azon már túlvagyok. "hot air intake"-nek hívják hypermiler körökben, szerintem régebben még fképet is linkeltem hozzá. A légszűrő szívocsonk felöi részébe egy 60-as alu harmonikacso, az a kipuff leomlő fölé hajtva és kész. Én obd-vel mértem utána 0 fok körül is 20-25 fokos belépő lesz, a gond h ez vhogy a yarisnál nem okoz fogyicsökkenést.
Télen sajnos nem a hideg levegő, hanem a hidegben megnőtt gördülési ellenállás okozza a többletfogyit. Erre sajnos csak a tavasz hozhat megoldást.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.24 23:03:33 írta Zénóka »


MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5165 Dátum: 2012.01.25 07:52:38 »
Télen sajnos nem a hideg levegő, hanem a hidegben megnőtt gördülési ellenállás okozza a többletfogyit. Erre sajnos csak a tavasz hozhat megoldást.

hmmm, a "fagyott" gumi nem keményebb? :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5166 Dátum: 2012.01.25 17:13:25 »
Jól írja Zénóka, a Yaris összetartásának gyári értéke 0+-2mm, tehát gyakorlatilag tökmind1 hogy összetart vagy széttart, akkor már tényleg legyen inkább nulla  :D
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5167 Dátum: 2012.01.25 21:46:23 »
hmmm, a "fagyott" gumi nem keményebb? :)

Az lehet, viszont messze nem ugy gurul. Szokasos helyemen nyaron siman atgurulok 37-el ott ahol most megall a domb felso ketharmadanal :no:

Xanyi: én 0, -2 re emlékeztem, de akkor igy még jobb középen egy 0.

Anno beszélgettünk töltőkröl. Volt ugye egy voltcraft vc2000-es töltőm, egyetlen hibája, hogy a mélyvödrös búvárkodast nem birja, pedig ugye cseppálló (volt). Beújítottam egy voltcraft 12000-re hát ez nagyon fájint darab. Előbb üzemeltem be, olyan finomhangú hő/fordulat szabályzós ventillátor van benne, hogy egy sony vaio elbújhat mellette.
Vc2000 most megy műszerész haverhoz, hátha, akkor ő lesz a hátsó akku töltője :). Azért becsületére váljék, miután megnézte a vödör alját még 2 napig üzemelt, persze én voltam a marha, nem szárítottam rendesen ki. :innocent:
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.25 22:09:03 írta Zénóka »


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5168 Dátum: 2012.01.25 22:06:52 »
Dermedtebb csapágyzsír vagy váltóolaj nem foghatja meg jobban? :hmmmm:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5169 Dátum: 2012.01.25 22:12:59 »
Dermedtebb csapágyzsír vagy váltóolaj nem foghatja meg jobban? :hmmmm:

Nyilván, de az közel sem számít annyira mint maga a görd. ellenállás.
A bridgestone az ecopiáknál külön is foglalkozott a jelenséggel, megoldani idáig ezt nem tudták, maga a görd ellenállás 35 kontra 0 foknál 2-3 x szorzó között mozog.


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5170 Dátum: 2012.01.25 22:20:43 »
A nagy eltérés, nem is gondoltam volna.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5171 Dátum: 2012.01.26 10:59:04 »
...maga a görd ellenállás 35 kontra 0 foknál 2-3 x szorzó között mozog.
'sztaq  :eek: !!! Tudtam hogy van eltérés, de nem gondoltam volna, hogy ekkora.

Téli guminál is ilyen durva a helyzet? Mondjuk az is ennyivel nehezebben gurul, teszem azt, mínusz 15-nél, mint plusz 15-nél?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gyurko71

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5172 Dátum: 2012.02.02 11:52:13 »
Sziasztok,

2008 -as 1.3-as VVTI Yaris-om van, az elmult időszakban tapasztaltam a következőt:

néha hagyon kigurulni az autót olyan 60-70 km/h-ról addig amíg meg nem állok (tudom, hogy ez nem a legjobb a fogyasztas miatt, de ez az én "rossz" szokasom) és azt vettem mostanság észre, hogy az alapjárat olyan 1300 körül marad amíg gurulok, de amikor leéfkezek és megállok akkor visszamegy a normál szintre. Eddig ez nekem nem tűnt fel ill. nem mindig tapasztalom, igazából csak ritkán csinálja mert az esetek döntő részéében a gurulás alatt normál az alapjárat. Nem rég voltam a szervizben a gázpedál probláma miatt és ott kerdeztem, hogy mi lehet ez a jelenség ill. normális-e ez és azt mondták, hogy az "autó szoftverében benne van, hogy szellőzteti a motor magát".
Én még nem hallottam ilyenről, szerintetek ez lehet az ok, vagy valaki más is tapasztalt hasonlót?

Hőmérséklettől nem függ mert nyáron is csinálja.

Köszönöm az esetleges válaszaitokat.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5173 Dátum: 2012.02.02 18:54:16 »
Ilyen az összes, az így jó.
Xanyi

baba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5174 Dátum: 2012.02.03 13:57:25 »
Sziasztok!
Nekem olyan problémám lenne a yarisommal(japán,99,1.0), hogy az olajszűrőnél csöpög az olaj.Nem rég lett cserélve rajta olajszűrő és akkor vettem észre, hogy a régi is lelazult és csöpögött.Most ugyan ez a probléma az újjal is, lelazul és csöpög az olaj.
Valami megoldás?Előre is köszönöm!