Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1773473 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5055 Dátum: 2011.11.29 08:30:41 »
Sőt, biztos működni fog ha melegebb lesz. Nálam a hátsó ajtókat nem nyitja viszont zárja őket, akár milyen hideg van. Ha használom a kicsikét és befűtök utána működik, vagy ha megsüti a nap akkor szintén.

Nálam is így van.csak hidegben csinálja.Ill. ha megyek vele utána már nyitja, ezért gondoltam összekapcsolni az aksi töltöttségi szintjével... :nonono:
Yaris Ts 05'

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5056 Dátum: 2011.12.03 20:07:58 »
Szeretnék segítséget kapni,

Kisebb baleset során kifordult a jobb első kerekem. A javítás során nem gyári, de jó minőségű alkatrészek lettek beszerelve: új lengőkar, féltengelycsukló, gömbfej, stabilizátor összekötő, tolószár és két új lengéscsillapító és kapott 1 használt csonkállványt.
A futóműállítás alapján minden OK, de az autó gázadásra elindul balra. Furcsa, hogy balra, mert jobb oldal lett javítva. Ennek ellenére még erős fékezéskor is tartja az egyenesfutását. Guminyomás rendben, felniegyensúly szintúgy.
Mitől lehet ez? Mire gyanakodjak?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5057 Dátum: 2011.12.03 20:52:55 »
Szeretnék segítséget kapni,

Kisebb baleset során kifordult a jobb első kerekem. A javítás során nem gyári, de jó minőségű alkatrészek lettek beszerelve: új lengőkar, féltengelycsukló, gömbfej, stabilizátor összekötő, tolószár és két új lengéscsillapító és kapott 1 használt csonkállványt.
A futóműállítás alapján minden OK, de az autó gázadásra elindul balra. Furcsa, hogy balra, mert jobb oldal lett javítva. Ennek ellenére még erős fékezéskor is tartja az egyenesfutását. Guminyomás rendben, felniegyensúly szintúgy.
Mitől lehet ez? Mire gyanakodjak?

Szép nagy pofon lehetett.
Meg kell mérni a futómű felfüggesztési pontjait, mert ekkora pofonnál gyakran előfordul, hogy szemmel nem is láthatóan, de pár mm-t elmozdul akár a kasztni, akár a bölcső. Lehet hogy bölcsőt is kellett volna cserélni, vagy akár karosszériát nyomatni/huzatni.
Az összetartás és a kerékdőlés hiába jó, ha kicsit pl. hátrébb került az egyik kerék.
Xanyi

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5058 Dátum: 2011.12.03 21:27:39 »
Azért akkora pofon nem volt, hogy elcsavarodjon a kaszni. Szerencsétlenség volt a szerencsétlenségben, hogy nem csak megcsúsztunk, de a kitekert alufelnit pont telibe akasztotta 1 betontuskó, a sebesség nem volt nagy, ehhez nem kell túl nagy erő.
Akkor ránézetek a bölcsőre, de remélem csak vmi szilentet kell cserélni.

Mibe fáj 1 bölcső csere és érdemes-e ilyet bontottban beszerezni?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5059 Dátum: 2011.12.03 22:58:17 »
Azért akkora pofon nem volt, hogy elcsavarodjon a kaszni. Szerencsétlenség volt a szerencsétlenségben, hogy nem csak megcsúsztunk, de a kitekert alufelnit pont telibe akasztotta 1 betontuskó, a sebesség nem volt nagy, ehhez nem kell túl nagy erő.
Akkor ránézetek a bölcsőre, de remélem csak vmi szilentet kell cserélni.

Mibe fáj 1 bölcső csere és érdemes-e ilyet bontottban beszerezni?

Nem azt mondom hogy elcsavarodott a kasztni, csak egy futómű felfüggesztési pont. De a bölcső a sanszosabb.
Azért mégis volt ott erő, ha ennyi alkatrész károsodott. Még a féltengely is...
Szilentet nem hinném hogy kell cserélni, mert az csak a lengőkarban van, az ugyebár új...
Bölcsőt természetesen bontottan érdemes, de nem tudom mennyi lehet!
Xanyi

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5060 Dátum: 2011.12.03 23:16:47 »
Köszi az infót, mindenképpen megnézetem szakszervizben a felfüggesztési pontokat.
Most, hogy utánaolvastam lehet, hogy kapott a motor/ váltótartó bak, vagy a kormányműszilent, ki tudja, szemmel nem látszott.
Azt is írták, hogy, ha utángyártott a lengőkar, annak a szilentje gyengébb és ilyenkor az ellentétes irányba húz el, azaz pont jobbra. J
övő héten kiderül

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5061 Dátum: 2011.12.04 08:46:21 »
Még az is eszembe jutott, hogy ha az egyik kerék hátrébb van, mint a másik, nem kellene-e fékezéskor is elhúznia? Mert ugye nem csak gyorsításkor, hanem lassításkor is aszimmetrikus a felfüggesztés.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5062 Dátum: 2011.12.04 11:49:41 »
Passz. Át kell nézni mindent még egyszer nagy odafigyeléssel. Meg kell annak lennie  ;)
Xanyi

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5063 Dátum: 2011.12.04 17:16:25 »
Üdv Urak!
Érdeklődnék hol lehet rajzot találni Yaris I kézifékről?
Egyáltalán műszaki könyv kapható valahol használt is jó lenne.

Tibó

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5064 Dátum: 2011.12.04 17:30:30 »
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni .
A páromnak vettem egy 2002-es évjáratú Yarist úgy három hete .Már a vételnél sem működött a rádiója és a magnója ,de a furcsa hogy a kijelzőjén mindent jelez ha épp rádió frekvenciát állítok vagy épp ha magnó kazettát teszem bele.
Nem tudom hogy hol keressem a baj forrását ,a biztosítékokat is próbáltam átnézni mindet és mind a két helyen a motortérnél és a vezető felől ! Még a közép konzolt is szétszedtem hogy a csatlakozásokat átmozgassam a rádió hátulján de semmi változás ,Talán könnyebb lenne ha tudnám hogy melyik a pontos bitositéka a rádiónak
Ha valaki tud segítsen !

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5065 Dátum: 2011.12.04 18:55:42 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.0_linea_terra-5300220
Szerintetek lehet gond egy 95 ekm-t futott Yaris vezérmüláncával?
Azonkivül, hogy egy kicsit horpadozott, jónak tűnik. Mi a véleményetek?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5066 Dátum: 2011.12.04 19:08:40 »
Van a kocsiban hangszóró?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5067 Dátum: 2011.12.04 19:33:35 »
Idézet
Érdeklődnék hol lehet rajzot találni Yaris I kézifékről?
Egyáltalán műszaki könyv kapható valahol használt is jó lenne.
Kapni nem nagyon lehet, max a neten ha találsz valamit...
De mi a gond a kézifékkel? Nagyjából a karból és a bowdenból áll, nem egy bonyolult dolog.

Idézet
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni .
A páromnak vettem egy 2002-es évjáratú Yarist úgy három hete .Már a vételnél sem működött a rádiója és a magnója ,de a furcsa hogy a kijelzőjén mindent jelez ha épp rádió frekvenciát állítok vagy épp ha magnó kazettát teszem bele.
Nem tudom hogy hol keressem a baj forrását ,a biztosítékokat is próbáltam átnézni mindet és mind a két helyen a motortérnél és a vezető felől ! Még a közép konzolt is szétszedtem hogy a csatlakozásokat átmozgassam a rádió hátulján de semmi változás ,Talán könnyebb lenne ha tudnám hogy melyik a pontos bitositéka a rádiónak
Ha valaki tud segítsen !
Ne keresd a biztosítékját, ha az lenne a hiba akkor a kijelzőn se lenne semmi. Ez bizony maga az audiókészülék hibája lesz, vagy ahogy Trotter is írta, hangszóró. Toyota-ISO csatival rá kell tolni egy akármilyen másik rádiót a csatikra, és ha úgy szól, akkor bizony ki kell hajítani azt a rádiót, és az alatta lévő kis rekesz helyére betenni egy MP3-ast.
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5068 Dátum: 2011.12.04 19:35:12 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.0_linea_terra-5300220
Szerintetek lehet gond egy 95 ekm-t futott Yaris vezérmüláncával?
Azonkivül, hogy egy kicsit horpadozott, jónak tűnik. Mi a véleményetek?

Lehet, már 30 ezernél is találkoztam lánchibával. Ha meg az olajcserével is annyit foglalkoztak mint az autó külsejével, akkor pedig pláne...
De mondjuk attól még lehet jó. Le kell alkudni a vezérléscsere árát  ;)
Xanyi

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5069 Dátum: 2011.12.04 19:39:14 »
A benzinszint kijelzőm alacsony szintnél összevissza jelezget. Honnan lehettudni, hogy elektromos probléma, vagy  csak a benzinszintmérő rossz. Hogy lehet kiszűrni komolyabb szétszedés nélkül? Mert hogy az nekem mind pénzbe kerül.
Prius 2 - a mosolygós autó.