Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1773385 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mokus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3390 Dátum: 2009.08.30 14:28:28 »
dert!
Köszönöm a választ, kivetted azt a gumit a váltóból vagy csak a rajta lévő lukon fújtad be?
Hol vetted a teflonos spayt?
üdv

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3391 Dátum: 2009.08.30 21:32:33 »
dert!
Köszönöm a választ, kivetted azt a gumit a váltóból vagy csak a rajta lévő lukon fújtad be?
Hol vetted a teflonos spayt?
üdv

Szervizben csináltattam még gariban. Igen, kiszedték a fészkéből a gumit.

mokus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3392 Dátum: 2009.09.04 14:13:09 »
Üdv
Itt is megkérdezem az élessaroknál van egy csináld magad műhely, ott emelőt lehet bérelni 1-2 órára ha kell szerszámot is adnak tud valaki róla?

carlac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3393 Dátum: 2009.09.05 23:23:38 »
Üdv mindenkinek!
A segítségeteket szeretném kérni. Van egy Blue Ice Yarisom 1.0 és az egyik pillanatról a másikra a fedélzeti számítógép "gyagya" lett. Beadta az unalmast.
Nem megy a multikormány, nem tudok váltani rádió és cd között, ha benn a cd az szól, ha kiveszem akkor rádió szól. De nem tudok sávot váltani, sem a cd-n a számok között, mert azok a gombok is élettelenek. Nem tudom megnézni mennyi az átlagfogyasztást,-sebességet..., mert az a gomb sem reagál semmire. De megy a PILLANATNYI fogyasztás, mert az volt a hiba előtt megjelenítve. Ez rendesen megy, hiba nélkül. Szóval tök halott az egész fedélzeti számítógép és a rádió!
Érdeklődni szeretnék mi lehet a hiba, mit kell csinálni, javítani és mibe kerül ez kb nekem.
A válaszokat előre is köszönöm szépen!
Üdv: Carlac

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3394 Dátum: 2009.09.06 01:09:39 »
Üdv mindenkinek!
A segítségeteket szeretném kérni. Van egy Blue Ice Yarisom 1.0 és az egyik pillanatról a másikra a fedélzeti számítógép "gyagya" lett. Beadta az unalmast.
Nem megy a multikormány, nem tudok váltani rádió és cd között, ha benn a cd az szól, ha kiveszem akkor rádió szól. De nem tudok sávot váltani, sem a cd-n a számok között, mert azok a gombok is élettelenek. Nem tudom megnézni mennyi az átlagfogyasztást,-sebességet..., mert az a gomb sem reagál semmire. De megy a PILLANATNYI fogyasztás, mert az volt a hiba előtt megjelenítve. Ez rendesen megy, hiba nélkül. Szóval tök halott az egész fedélzeti számítógép és a rádió!
Érdeklődni szeretnék mi lehet a hiba, mit kell csinálni, javítani és mibe kerül ez kb nekem.
A válaszokat előre is köszönöm szépen!
Üdv: Carlac
első körben szerintem áramtalaníts: vedd le az akkumulátorsarukat és hagyjad úgy 3-4 percig, majd rakjad vissza
fontos!! a kulcs legyen a zsebedben, nehogy az utastérben, m a központi zárat lehet,h a riasztó autómatikusan bekapcsolja!!

carlac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3395 Dátum: 2009.09.06 16:03:21 »
Sajna nem jött be, nem történt semmi változás, de köszönöm a tippet.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3396 Dátum: 2009.09.06 21:23:13 »
Esetleg hosszabb idő, hogy legyen egy ECU reset is? :hmmmm:
Gabe 254.

mokus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3397 Dátum: 2009.09.08 17:45:02 »
Érdeklődöm a 2005 .09. havi jarisban a rádió kódolva van?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3398 Dátum: 2009.09.08 18:08:33 »
Érdeklődöm a 2005 .09. havi jarisban a rádió kódolva van?

Nincs
Xanyi

mokus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3399 Dátum: 2009.09.08 18:14:59 »
Köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mokus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3400 Dátum: 2009.09.09 12:38:40 »
Urak önöndítóval szokott gond lenni?
Nekem reggel mikor a kulcsot vissza engedem csögő-zörgő hangot ad de csak reggel az első indításnál.
Most levettük és végül bendix csere lett belőle ugyan nem láttunk semmit de, egy kicsit ha kézbe forgattam rágódás volt érezhető, az új sokkal finomabban forog, egy felújított bendixet kaptam garanciával 6000ft-ért, állítólag a gyári 20 fölött van, kíváncsi leszek megszűnik-e a probléma.
Amúgy ez az önindító olasz ami rajta van, hát ők sem a precízségükröl híresek.
Kíváncsi leszek a reggeli indításokra.
üdv

mokus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3401 Dátum: 2009.09.09 18:06:08 »
Még egy kérdés.
Olajcsere közben olaj szűrő le új olaj bele + az új szűrő, levettük az Önindítót tegnap így viszont már nem tudtuk indítani az új olajjal.
Viszont az önindító csak ma lett késszen miután felraktuk és indítoztam amig elnem aludt az olajnyomásjelző kb 2-3másodperc egy enyhe prrr hangot lehetett hallani gondolom amig a rendszer meg nem telt olajjal. Utánna csendes mint régen.
Gondolom ez a 2-3 másodperc nem ártott a csapágynak.Természetesen nem volt pörgetve csak alapjáraton ketyegett.
Aztán lehet hogy ha olajcsere után egyből beindítom akkor is ugyan ez van nem tudom az előző olajcsre szervízben volt és ott ugye nem voltam a kocsi mellett.
Szóval gondolom ennyit ki kell bírnia károsodás nélkül.
üdv

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3402 Dátum: 2009.09.10 18:15:23 »
Ha egyszerre indítod is ugyanez a hang hallható, amíg fel nem veszi a rendszer az olajat... Ne aggódj!
Xanyi

mokus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3403 Dátum: 2009.09.11 08:02:31 »
Köszi

Az önindító gond úgynézki megoldódott, egy bendix vserével.
Kiscit korai 49000km, de olasz önindító van benne talán ez magyarázza.
üdv

pmarci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3404 Dátum: 2009.09.11 12:14:25 »
HELP,HELP,HELP!

Sziasztok!

1000-es '99-es Yaris boldog tulajdonosa lettem (ill. a feleségem). Az autónak van több kissebb problémája, ennek megoldásában szeretnék segítséget kérni:
- hidegindítás után ha nagyobb gázt adok, az autó befullad, ha csak simoigatom a gázpedált akkor tökéletesen működik, a jelenség elmúlik ha bemelegszik a motor (gyertyák, olaj, szűrő lett cserélve) , üzemmelegen megy mint a golyó, a fogyasztása is jónak tűnik
-alapjárat üzemmeleg motornál 500 f/perc, ami szerintem alacsony
-amit észrevettem, ha befogom a levegőszűrő ház szívónyílását, nem fullad le a motor ( a szívórendszer egyébként tömörnek látszik, nem látok szakadást vagy törést rajta)
-a motor vezérlésoladlán valahonnan csöpög az olaj a hengerfej alatti magasságból, nem vészesen, de illene orvosolni. Van-e valami tipikus szimmering v. tömítés ami elszáll, vagy bármelyik lehet ami azon a részen?

Egyenlőre ennyi lenne a probléma, segítségeteket előre is köszönöm.

Papp Márton