Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1158921 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

rezol

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #285 Dátum: 2004.05.07 10:42:54 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
Mi ez az IPA ?

IzoPropil Alkohol
Amúgy a legtöbb ablakmosó spricni (clean,stb) fõ alkotó része.
Amelyikben nem ez van,abban meg általában szalmiákszesz szokott lenni,
ami ugye halálos méreg.Namármost,ha véletlenül egy járókelõre vagy gyerekre fröccsen és az benyalja...,kösz azt inkább mégsem.
Maradok az olyan dolgoknál,amikben tudom mi van és tudom,hogy nem veszélyesek.

Az IPA elõnye, hogy olcsóbb, mint az etanol, hatásfoka ugyanolyan jó (vagy jobb), viszont sokkal mérgezõbb.  :roll:

Hát nem ivásra van,az biztos!
De azért nem méreg,mint pl a MeOH.

rezol

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #286 Dátum: 2004.05.07 10:47:00 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "MiCKEY"
Na igen, jöhetne valami jó kis titkos recept :)
(ecetsav + foszforsav + sebbenzin + alkohol + tûzhelytisztító keverék biztos hatásos lenne  [smilie=sm06.gif] )

Az ötlet jó, de majd egy vegyész megmondja, hogy ebbõl mi jönne ki a végén...  :wink:
Az elõre én is tudom, hogy ha a tûzhelytisztítót (ami igencsak lúgos) savval összerakod, akkor lesz belõle egy csomó büdös, mérgezõ gáz, majd a végén egy semleges oldat és só  :wink:  És talán a hõképzõdés miatt a sebbenzin be is lobbanhat, majd az alkohol is elég és a végén nem marad csak valami sós-vizes lötty  :wink:
 8)

Röhögni fogtok:amikor a tavaszi talira készültem (amire sajnos nem jutottam el :cry:  )a motor lemosását hideg zsíroldóval vagyis MrMuscle tûzhelytisztítóval csináltam.Utána 4x2 liter kólás üvegben levitt vízzel leöblítettem (schlag nincs a közelben) és olyan lett mint a salamon fullánkszerve.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #287 Dátum: 2004.05.07 10:57:03 »
Idézetet írta: "Szonár"
Röhögni fogtok:amikor a tavaszi talira készültem (amire sajnos nem jutottam el :cry:  )a motor lemosását hideg zsíroldóval vagyis MrMuscle tûzhelytisztítóval csináltam.Utána 4x2 liter kólás üvegben levitt vízzel leöblítettem (schlag nincs a közelben) és olyan lett mint a salamon fullánkszerve.


Na ja , a motortérben is jellemzően olajos-zsíros meg a hő hatására "odakötött" szutyik fordulnak elő - és végül is a tűzhelytisztító is pont ilyenek leszedésére lett kiagyalva  :idea:  ... Jó ötlet !

Egyébként a Brigéciol is kiváló erre a célra (sőt , az kifejezetten erre való) . Azt is simán vízzel lehet lemosni . Én ezzel szoktam pucoválni a motort , meg nitrohígítóval a motortér oldalfalait . Persze utóbbival vigyázni kell , hogy műanyag , gumi részekre ne jusson belőle .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #288 Dátum: 2004.05.07 11:04:27 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Röhögni fogtok:amikor a tavaszi talira készültem (amire sajnos nem jutottam el :cry:  )a motor lemosását hideg zsíroldóval vagyis MrMuscle tûzhelytisztítóval csináltam.Utána 4x2 liter kólás üvegben levitt vízzel leöblítettem (schlag nincs a közelben) és olyan lett mint a salamon fullánkszerve.


Na ja , a motortérben is jellemzõen olajos-zsíros meg a hõ hatására "odakötött" szutyik fordulnak elõ - és végül is a tûzhelytisztító is pont ilyenek leszedésére lett kiagyalva  :idea:  ... Jó ötlet !

Egyébként a Brigéciol is kiváló erre a célra (sõt , az kifejezetten erre való) . Azt is simán vízzel lehet lemosni . Én ezzel szoktam pucoválni a motort , meg nitrohígítóval a motortér oldalfalait . Persze utóbbival vigyázni kell , hogy mûanyag , gumi részekre ne jusson belõle .

Igen,csak brigéciolom nem volt itthon,meg aztán a környezetvédelem...
Az aktusra a parkolóban került sor...
Viszont vigyázni kell vele,mert az alumíniumot mattítja.
Ezért a blokkra nem is fújtam belõle.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #289 Dátum: 2004.05.07 11:45:08 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Röhögni fogtok:amikor a tavaszi talira készültem (amire sajnos nem jutottam el :cry:  )a motor lemosását hideg zsíroldóval vagyis MrMuscle tûzhelytisztítóval csináltam.Utána 4x2 liter kólás üvegben levitt vízzel leöblítettem (schlag nincs a közelben) és olyan lett mint a salamon fullánkszerve.


Na ja , a motortérben is jellemzõen olajos-zsíros meg a hõ hatására "odakötött" szutyik fordulnak elõ - és végül is a tûzhelytisztító is pont ilyenek leszedésére lett kiagyalva  :idea:  ... Jó ötlet !

Egyébként a Brigéciol is kiváló erre a célra (sõt , az kifejezetten erre való) . Azt is simán vízzel lehet lemosni . Én ezzel szoktam pucoválni a motort , meg nitrohígítóval a motortér oldalfalait . Persze utóbbival vigyázni kell , hogy mûanyag , gumi részekre ne jusson belõle .

Igen,csak brigéciolom nem volt itthon,meg aztán a környezetvédelem...
Az aktusra a parkolóban került sor...
Viszont vigyázni kell vele,mert az alumíniumot mattítja.
Ezért a blokkra nem is fújtam belõle.


Nem vagyok biztos benne , hogy a jó kis agresszív sütőtisztító környezetkímélőbb lenne , mint a Brigó ... ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #290 Dátum: 2004.05.07 12:00:58 »
Ez így van, nagyfokú tisztitóhatást, csak kellö agresszivitással lehet elérni...
music     

rezol

  • Vendég
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #291 Dátum: 2004.05.07 13:00:20 »
Idézet
Nem vagyok biztos benne , hogy a jó kis agresszív sütõtisztító környezetkímélõbb lenne , mint a Brigó ...

Javarészt enzimek meg némi lúg.

Macimedve

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #292 Dátum: 2004.05.10 13:37:26 »
Idézetet írta: "Szonár"
.....és olyan lett mint a salamon fullánkszerve.







OFF
Már annyian emlegették annak a bizonyos Salamonnak a tökét. Nincs abban semmi pikáns. Nevezett várfogságban lévén kivájt tökbe rakott lámpásokat vagy gyertyákat rakott este az ablakba, jelezve, hogy él. Ez volt a Salamon töke. Minden egyéb a magyar nyelv sajátossága:-)))))
ON
acimedve

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #293 Dátum: 2004.05.10 14:43:27 »
Nem gondoltam volna, hogy ilyen információhoz épp a Toyota fórumon jutok :)

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #294 Dátum: 2004.05.10 14:57:05 »
OFF
Most már akkor beszéljük meg :)
Milyen Salamon és mikor is?
ON

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #295 Dátum: 2004.05.10 15:11:16 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézet
Nem vagyok biztos benne , hogy a jó kis agresszív sütõtisztító környezetkímélõbb lenne , mint a Brigó ...

Javarészt enzimek meg némi lúg.


Csak abból gondoltam , hogy erősen javallják a gumikesztyű használatát , ha az ember ilyen sütőtisztító cuccal dolgozik  :shock:  ... A Brigóban mi van amúgy ? Mert azt már máshonnan is hallottam , hogy ez csakugyan ***ottul környezetszennyező  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #296 Dátum: 2004.05.10 15:11:45 »
Idézetet írta: "Macimedve"
Idézetet írta: "Szonár"
.....és olyan lett mint a salamon fullánkszerve.







OFF
Már annyian emlegették annak a bizonyos Salamonnak a tökét. Nincs abban semmi pikáns. Nevezett várfogságban lévén kivájt tökbe rakott lámpásokat vagy gyertyákat rakott este az ablakba, jelezve, hogy él. Ez volt a Salamon töke. Minden egyéb a magyar nyelv sajátossága:-)))))
ON


 :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #297 Dátum: 2004.05.10 15:20:45 »
OFF
Megvan: :)
A gyermekfővel megkoronázott Salamon királyunk a német császár vejeként magának követelte az országot nagybátyjának, Bélának a fiaival - Gézával és Lászlóval - szemben. Szent László az országot hűbéri sorba taszító trónkövetelőt Visegrádon elzáratta. (Ennek emlékét őrzi a - későbbi időkből származó - "Salamon tornya" név.) A tök azért került a szóláshasonlatba, mert a tettét megbánó Salamon a dunai hajósok számára - a veszélyekre figyelmeztető irányfényül - töklámpást tett az ablakába.
ON

Macimedve

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #298 Dátum: 2004.05.10 15:24:23 »
Na akkor a részletek:-))) Ha már ez érdekel mindenkit a legjobban ezen a fórumon:-)))


http://www.vendegvaro.hu/31-9659-285

http://www.vendegvaro.hu/31-9659
acimedve

Macimedve

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #299 Dátum: 2004.05.10 15:25:56 »
Mickey,

Ez is egy kicsit más verzió.... Úgy látszik, a történelemírásunk már akkor sem állt a helyzet magaslatán.  :oops:
acimedve