Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5015194 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #26835 Dátum: 2016.09.26 14:52:24 »
tegnap egész du az autó alatt feküdtem.  a q. annyát már ennek a sz.nak.. :innocent:
Látom a fotót, mit kellett szerelni rajta? Jól látom, hogy hűtő?
Én a vw csoportnál azon akadtam ki legjobban, hogy az új szalonból 0 kilométeresen vett autóba már az első olajcsere előtt öntögetni kell az olajat, és a hűtőfolyadékot... A Corolla túl a 200 ezren max nivóval megy el olajcserétől olajcseréig, a hűtőfolyadék pedig annyi, amennyit beállítottak a szervízben x éve.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Egyéb autók
« Válasz #26836 Dátum: 2016.09.26 15:11:34 »
Hát nem akarom a KIA cee'd et sem nagyon ostromolni, mert - kopp-kopp - minden rendben volt vele 5 éven át, de a legutolsó kötelező szerviz alkalmával felhívták a figyelmemet arra, hogy a váltó és a motor közt van egy kis olajszivárgás, ami a kuplung belsejét is érintheti. Mindent garanciában javítani fognak, csak készüljek reggel 7-re vinni a kocsit mert egész napos meló, le kell szedni a full váltót.

Aztán ottjon megnéztem, tényleg van egy kb. 6-8centis olajfolt a kocsi alatt a földön, eddig nem vettem észre.
Na ennyi 5 év és 60ezer km.

Annak idején amikor 15 évesen 198ezer km-el adtam el a Corollát, ugyanott volt egy kb. ugyanekkora olajfolt a földön. Itt a különbség...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Egyéb autók
« Válasz #26837 Dátum: 2016.09.26 15:25:58 »
Aztán ottjon megnéztem, tényleg van egy kb. 6-8centis olajfolt a kocsi alatt a földön, eddig nem vettem észre.
Na ennyi 5 év és 60ezer km.

Annak idején amikor 15 évesen 198ezer km-el adtam el a Corollát, ugyanott volt egy kb. ugyanekkora olajfolt a földön. Itt a különbség...
Tegyük hozzá, ennél nagyobb gondja az embernek ne legyen autóval, de jogos a megjegyzésed, egyébként.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #26838 Dátum: 2016.09.26 17:23:37 »
Szegény Fritzek: a 3 prémiumot még a válságban is vitték mint a cukrot, a VW a világ egyik legnagyobb konzorciuma, kompakt kategóriában ők adják a sztenderdet 40 éve. Ugyan miért izguljanak? Egyszer majd a KIA, Hyundai,  franciák felzárkóznak, de úgy látom a kis turbósokból is inkább a villany felé menekülnek és lépnek el a konkurenciától...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Egyéb autók
« Válasz #26839 Dátum: 2016.09.26 17:32:37 »
Tegyük hozzá, ennél nagyobb gondja az embernek ne legyen autóval, de jogos a megjegyzésed, egyébként.  :yes:
Igen, amúgy jó kis autó ez. Most pöpecül rendbe téve, még 2 év garanciával.
Szépen kitakarítottam, tényleg pöpec autó. Kicsit sajnálom most.

Vicces, hogy jövő hét kedden szervizelik a garanciát rajt', majd másnap megyek a Sakurába és leadom (akkorra végeznek az újnak a forgalomba iratásával, megrendelt extrák felszerelésével stb.)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Egyéb autók
« Válasz #26840 Dátum: 2016.09.26 18:20:22 »
Látom a fotót, mit kellett szerelni rajta? Jól látom, hogy hűtő?
Én a vw csoportnál azon akadtam ki legjobban, hogy az új szalonból 0 kilométeresen vett autóba már az első olajcsere előtt öntögetni kell az olajat, és a hűtőfolyadékot... A Corolla túl a 200 ezren max nivóval megy el olajcserétől olajcseréig, a hűtőfolyadék pedig annyi, amennyit beállítottak a szervízben x éve.

az hát..meg a sok apró minden..
teljesen hihetőnek tűnik ez a 0 km-es eset amit írtál.. full selejt az összes autójuk
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Egyéb autók
« Válasz #26841 Dátum: 2016.09.26 18:24:26 »
nekem nagyon tetszik ez a dacia  duster.  ha egyszer egyszer elérek odáig 3M egy új alap duster 100e km garival. nálam az 10 év
persze benzines, lényeg hogy új legyen.  kissé elegem van már.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Egyéb autók
« Válasz #26842 Dátum: 2016.09.26 18:51:06 »
Szerintem se rossz, és visszajelzések alapján nagy bajok sincsenek vele. Sajna a csomagtartója kisebb alapterületű mint egy közönséges kombijé (de magasabb).

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Egyéb autók
« Válasz #26843 Dátum: 2016.09.26 20:23:55 »
az hát..meg a sok apró minden..
teljesen hihetőnek tűnik ez a 0 km-es eset amit írtál.. full selejt az összes autójuk

A volt Passatom nevében tiltakozom! Nekem az eddigi kedvenc autóm/autónk volt.
Robi: 2014àprilisi az i30unk, harmincpárezernèl kuplungcserés volt. Most 51ezer van benne, ugyanazok a tünetek. És fenyegetőzni kellett a garanciális csere miatt fogyasztóvédelemmel, importőrrel, internettel... Akkor olajat találtak a kuplungba, tömítés szar volt. Ezek szerint nem egyedi eset.
kisa
born to ride

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Egyéb autók
« Válasz #26844 Dátum: 2016.09.26 20:44:58 »
Az első cee'd-re ez nem jellemző hiba (a cee'd fórumán se olvasni ilyenről). A garanciális ügyintézés sima, sosem volt vitás helyzet, mindig vállalták a munkát, amikor kellett.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #26845 Dátum: 2016.09.26 21:44:02 »
Hát nem akarom a KIA cee'd et sem nagyon ostromolni...
Elárulod miért cserélitek le? Kinőttétek, vagy egyszerűen csak új autót szeretnétek? Tényleg kíváncsi vagyok rá, és azt is megértem, hogy x évente autót kell cserélni.

Nálunk is mondja néha a feleségem, hogy le kellene cserélni a Corollát, de mondtam neki, hogy teljesen felesleges. Gyakorlatilag a gyereket hordom vele bölcsibe, és dolgozni járok vele, illetve évente egyszer egy hosszabb külföldi út (nyaralás). Hosszabb utakra ott van az ő céges kocsija üzemanyagkártyával (nyaralni nem azzal megyünk, nem lehet külföldre vinni). Erre a célra szerintem teljesen felesleges pénzkidobás lenne egy 2-3 éves Mazda 3 (ez a kiszemelt utód).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #26846 Dátum: 2016.09.26 21:49:27 »
az hát..meg a sok apró minden..
teljesen hihetőnek tűnik ez a 0 km-es eset amit írtál.. full selejt az összes autójuk
Mondok mást is. A cégnél, ahol a feleségem dolgozik volt/van 11 vw csoportos autó (főleg Octaviák, és Caddy-k). Azért múltidő, már bővült, illetve változott a flotta, kezdenek átállni fordra. Ebből a 11 kocsiból 2 Octaviával mindig gond volt és tudni kell, hogy 4-5 évente cserélik az autókat, és márkaszervízben szervízelik őket. Az egyik le is volt állítva, mert valami olyan súlyos gond volt vele, de a szervízek (többet is megjárt) nem jöttek rá az okára, így az autó használhatatlan volt. A másik pedig működött, de mindig volt vele valami gond, 2-3 havonta kellett szervízbe vinni és jellemzően nem olcsó gondok voltak vele (nem a gazdájával volt a gond, mert azóta másik autót kapott ami gond nélkül megy).
Szerintem az, hogy 11 autóból 2 rottyon van, az elég gázos statisztika...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Egyéb autók
« Válasz #26847 Dátum: 2016.09.27 11:14:05 »
Elárulod miért cserélitek le? Kinőttétek, vagy egyszerűen csak új autót szeretnétek? Tényleg kíváncsi vagyok rá, és azt is megértem, hogy x évente autót kell cserélni.

Nálunk is mondja néha a feleségem, hogy le kellene cserélni a Corollát, de mondtam neki, hogy teljesen felesleges. Gyakorlatilag a gyereket hordom vele bölcsibe, és dolgozni járok vele, illetve évente egyszer egy hosszabb külföldi út (nyaralás). Hosszabb utakra ott van az ő céges kocsija üzemanyagkártyával (nyaralni nem azzal megyünk, nem lehet külföldre vinni). Erre a célra szerintem teljesen felesleges pénzkidobás lenne egy 2-3 éves Mazda 3 (ez a kiszemelt utód).
A KIA cee'd_sw volt az első új autónk. Hitelre vettük. Hogy ne kelljen nagyon meghúzni a nadrágszíjat, eléggé kompromissuzumosan választott példány lett. Gyakorlatilag egy "L" (majdnem alap) modell volt, amibe utólag került bele ködlámpa és központi zár egy riasztó által. Jó volt az ára, mert majdnem 800ezerel adták olcsóbban a listaárnál, akkor ilyen 3,5M körül volt a maximális keret, amibe bele kellett férni, saját önerővel és a többi hitellel. Abban az időben Dacia Logan MPV vagy Duster jöhetett még szóba. Használtat nem vettünk mert nem volt a látókörünkben egyetlen egy megbízható példány se, és ebben az árfekvésben mindenképp hitelre volt szükség, használtra pedig magasabb is a kamat, így gyakorlatilag az új autó volt az egyetlen lehetőségünk.
Sajnos necces volt az átadás a Pappas autó által, többször vissza kellett menni dolgokért, pl. szőnyeg nélkül adták át, vonóhorog csati 11 pólusú lett a megbeszélt 9 helyett stb. Ilyen apróságok csak utólag derültek ki, hogy az "L" felszereltségben bár csak elől elektromosak az ablakok, az ablakemelő kapcsoló nem automata (azaz nincs irányonként két állása, mint a Toyotánál) - csak azokban a modellekben, ahol hátul is elektromos az ablak. Aztán kispórolták pl. a hátsó ajtók fölötti belső kapaszkodókat is - ezeket utólag bontóból pótoltam. Mint ahogyan a műszerfal fényerejét szabályzó gombot is. Nem mondom hogy lehúztak vele - mert baromi jó árban vettünk egy qrva tágas és kényelmes kombit, csak az ember szájíze ezek után már más volt. Az utólag beszerelt ködlámpa egy gányolás volt egyik márkaszerviz részéről, meg a riasztó beszerelés módja is - mondom én mint villamosmérnök, ha én kellett volna csinálnom, tuti szebb lett volna. Működni működik, csak nem szeretem - szakmailag - ahogyan megoldotta a "szaki". Többet az életbe nem szeretnék így belenyúlni egy vadonat új autó konstrukciójába, ez a műszakilag barbárságnak felel meg.
Valahogy aztán végigkísért ez a folyamatos kompromisszumérzet az évek során, akár hányszor útnak indultunk vele. De vállaltuk, mert mindig azt a szemléletet követjük, hogy addig nyújtózunk, ameddig a takarónk elér - így nem is volt ezzel amúgy különösebb baj. Időközben, idén nyáron sikerült előtörleszteni a hitel hátralévő részét, így most tehermentes az autó.

Úgy objektíve megítélve az autót azt mondom hogy eléggé minőségi, átlagon felüli mindenképp. Jó a kinézete is, nem tűnik elavultnak a dizájnja sem. Ülése baromi kényelmes (a Yaris-ban szakad le a hátam fél óra után). Csomagtartója óriási (kategóriájában a legnagyobb volt annak idején). Motorjával se volt soha baj. Idén nyáron kezdett csúszni a kuplung egy picit, ezt javítják most garanciában. Az 1.4-es motorja ha egyedül vezettem meglepően fürgén mozgatta a kombi katsznit a városban is, amikor családdal megpakolva mentünk nyilván megérezte, de a 140-150-es tempó a pályán sosem volt probléma. Vonóhoroggal nem sokat vontattunk, de amikor kellett, akkor baromi jól jött. Lesz a Verso-n is.
Becsülettel megszolgált és sose hagyott cserben, és biztos vagyok benne, hogy az új tulaja is nagyon fog örülni neki - egy igazi kincset fog majd ki vele.

Most van lehetőségünk hasonló pénzügyi konstrukcióban előre lépni egyet. Havonta kb. ugyanannyiért (jó, picivel többért) mint eddig átülhetünk egy Toyota Verso-ba, egészen komoly felszereltséggel, és nulla kompromisszummal részünkről. Most még ésszerű pénzért be tudják számítani a Kiát, és ez tud lenni az önerő, a futamidő végén pedig annyi maradványérték marad, mint amennyit most is előtörlesztettünk az előző autón.
Mostanában 5x annyit kell dolgozni mint 5 évvel ezelőtt, sokkal többet járunk autóval sokkal nagyobb távokat is mint 5 évvel ezelőtt, nyilván a Kiával is meg tehetnénk mint eddig is. Viszont a 0 kilométeres új autóban lesz most 7 légzsák és nem 2, lesz benne Safety Sense és rakat más biztonsági megoldás ami a cee'd_ben nem volt elérhető, tágasabb és kényelmesebb lesz az utazás a családnak is - ez minőségi támogatást ad abban, hogy a munkát még jobban és még biztonságosabban el tudjuk végezni. Két gyerek apjaként, családfenntartóként nem gondolom, hogy csak a rabszolga munka jár nekünk. Gyakorlatilag tényleg az van, hogy 5 éven át törlesztettük a hitelt - erre berendezkedtünk és hozzászoktunk - miért ne mehetne ez ugyanígy tovább, csak cserébe, egy jobb autóban utazva?

A Kián 7 év garancia van - nem sok hibája volt de mindet vita nélkül fedezte, ebből van még 2 év hátra. Most a Verso-n 5 év lesz, de egy Toyotától nem félek.
Nekem a garancia nagyonis számít, mert az autók javításához nem értek, "megbízható autószerelő ismerősöm" azóta sincs, a nyugodt élet része az is, hogy a mindennapi munkát segítő eszköz folyamatos és üzembiztos rendelkezésre állásáért nem kell aggódni.

Hozzá teszem - a váltás gondolatával nyár óta kacérkodunk, de konkrét lépéseket egyáltalán nem tettünk - viszonylag hirtelen dőlt el minden, de így szép az élet, ha zajlik.
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.27 11:39:12 írta robi (Robi) »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #26848 Dátum: 2016.09.27 11:40:28 »
Értem, és teljesen megértem.
Ha nekünk nem lenne a feleségem céges kocsija, már mi is lecseréltük volna a Corollát. Nekem az autó főleg városon belül kell, ritkán megyek vele hosszabban, arra pedig tökéletes, a pénzügyi részéről nem is beszélve.
Ez a Corolla most ér valamennyit 1-1,5 millió között (fogalalmam nincs mennyit pontosan), ha egy másikat vennénk, akkor egyből rá kellene borítani 2-3 milliót (akár részletekben, de ez mindegy) + értékvesztés. Anyagilag most ez éri meg a legjobban még akkor is ha beüt egy drágább szervízszámla, mert azért ez sem lesz fiatalabb.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #26849 Dátum: 2016.09.27 11:46:15 »
a kompromisszum nehéz dolog, tagadhatatlan. nem is szeretek kötni  :devil:

én irtózom a fogyasztási hitelektől, de a mai gazdasági környezet nem olyan, mint néhány éve volt. most nyitottam bankszámlát brüsszelben és az ügyintéző kifejezetten szólt, hogyha akarok venni kocsit, szóljak neki, mert a három évnél nem idősebb használt kocsikra is 1.75%-os thm-mel adnak hitelt, önerő nélkül is.

elég súlyos lehet a bankok helyzete manapság, ha már ilyesmit is bevállalnak...

a kocsicsere nálunk is aktuális. szerencsére "csak" azért, mert kinőttük. így is fájni fog a szívem nagyon, ez az eddigi legjobb autóm...de az is lehet, hogy megtartjuk, még nem biztos hogy csere lesz, lehet, hogy mellé jön inkább valami nagyobb
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.27 11:47:51 írta csufár »