Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2679246 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Mazso-m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4290 Dátum: 2009.06.16 20:10:46 »
Aha
Köszi
Ez a telszám az övé, vagy a Tiéd

Az övé.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.16 22:06:40 írta Palaczk »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4291 Dátum: 2009.06.16 22:07:23 »
majd irom a tapasztalatokat.

Olyan hú de nagy változásokra azért ne számíts.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4292 Dátum: 2009.06.18 23:58:29 »
Sziasztok!
Nemsokára szeretném lesötétíteni az autót. Sajnos a jobb hátsó üveget kívülről karcolja több sávban valami, fel-le mozgatás közben. Az ablak peremén kívül van egy gumicsík, de nem tudom hogyan kell leszedni. Essetleg valaki szerelt már effélét??? Vagy van ötlet, hogy mi karcolhat???  :hmmmm: Tudom a fólia belül van de mégis...   :nonono:

Köszönöm előre is.

Bundi
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4293 Dátum: 2009.06.19 12:38:17 »
Sziasztok!
Nemsokára szeretném lesötétíteni az autót. Sajnos a jobb hátsó üveget kívülről karcolja több sávban valami, fel-le mozgatás közben. Az ablak peremén kívül van egy gumicsík, de nem tudom hogyan kell leszedni. Essetleg valaki szerelt már effélét??? Vagy van ötlet, hogy mi karcolhat???  :hmmmm: Tudom a fólia belül van de mégis...   :nonono:

Köszönöm előre is.

Bundi

Valszeg már elkéstél - sötétítés szépen kihozza ezeket a hibákat. Nekem nem látszott rajta karc, fólia után khm... látszik.

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4294 Dátum: 2009.06.19 14:38:01 »
Én inkább tacskóban vagy madaras tacskóban venném, szerintem olcsóbb. 1500-1800 Ft között kellene lennie árban.
tescoban jartam,
injektortisztitot lattam,
azonnal megvettem,
aztan jol be is ontottem ...  8]


majd irom a tapasztalatokat. plane azert is mert 6.75-ot mereszelt enni, raadasul igy valsag idejen.  8(

:lol:
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4295 Dátum: 2009.06.22 14:25:11 »
Sziasztok,

egy hete lerohadt az autóm hétvégén, azóta a debreceni Toyota márkakereskedésben vendégeskedik :( Hiába indítóztam nem indult be a kocsi éjjel. Nappal is már nehezen indult be, 3x indítóztam mire beindult. Korábban semmi baja nem volt.
Eddig nem sikerült megállapítani a hibát, aztán ma hívtak hogy a fordulatszám jeladó a ludas.. hol található ez a cucc a kocsiban? A gyári alkatrész 120e lenne, ennél csak találok olcsóbban :) Esetleg az angol nevét nem tudja vki?
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4296 Dátum: 2009.06.22 14:38:32 »
Sziasztok,

egy hete lerohadt az autóm hétvégén, azóta a debreceni Toyota márkakereskedésben vendégeskedik :( Hiába indítóztam nem indult be a kocsi éjjel. Nappal is már nehezen indult be, 3x indítóztam mire beindult. Korábban semmi baja nem volt.
Eddig nem sikerült megállapítani a hibát, aztán ma hívtak hogy a fordulatszám jeladó a ludas.. hol található ez a cucc a kocsiban? A gyári alkatrész 120e lenne, ennél csak találok olcsóbban :) Esetleg az angol nevét nem tudja vki?
squiddynek volt asszem hasonló hibája, neki meg lett forrasztva a fordulatszámjeladó, és azóta is működ, ha minden igaz (de majd jön és megmondja mi a valóság)

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4297 Dátum: 2009.06.22 15:44:40 »
Sziasztok,

egy hete lerohadt az autóm hétvégén, azóta a debreceni Toyota márkakereskedésben vendégeskedik :( Hiába indítóztam nem indult be a kocsi éjjel. Nappal is már nehezen indult be, 3x indítóztam mire beindult. Korábban semmi baja nem volt.
Eddig nem sikerült megállapítani a hibát, aztán ma hívtak hogy a fordulatszám jeladó a ludas.. hol található ez a cucc a kocsiban? A gyári alkatrész 120e lenne, ennél csak találok olcsóbban :) Esetleg az angol nevét nem tudja vki?
squiddynek volt asszem hasonló hibája, neki meg lett forrasztva a fordulatszámjeladó, és azóta is működ, ha minden igaz (de majd jön és megmondja mi a valóság)

előbb skypeoltam vele, aszongya kilett neki cserélve Toyotára de ő vmi 20 ezret fizetett.. Mostmár képem is van róla, hogy néz ki a cucc.
Fordulatszám jeladó
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4298 Dátum: 2009.06.22 16:34:29 »
mégsem ez az, a szerelősráccal beszéltünk és nem erről van szó, hanem erről a cuccról:
jeladó
Alkatrész száma: 1910002020 Bosch szám: 0237521060
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4299 Dátum: 2009.06.22 17:28:38 »
mégsem ez az, a szerelősráccal beszéltünk és nem erről van szó, hanem erről a cuccról:
jeladó
Alkatrész száma: 1910002020 Bosch szám: 0237521060


már nem azért, de ez nem a gyújtás elosztó ?
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4300 Dátum: 2009.06.22 18:29:23 »
mégsem ez az, a szerelősráccal beszéltünk és nem erről van szó, hanem erről a cuccról:
jeladó
Alkatrész száma: 1910002020 Bosch szám: 0237521060


már nem azért, de ez nem a gyújtás elosztó ?
ez gyujtaseloszto, felul oda is van irva.
az elobbi inkabb nez ki vmilyen jeladonak, persze en meg nem mondom hogy fordszam jelado e.  8]



( eljen a 100. hozzaszolasom  8] )
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.22 18:31:12 írta tomahawk »
Lehettem volna halasz ...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4301 Dátum: 2009.06.22 19:45:24 »
( eljen a 100. hozzaszolasom  8] )
:clap: :clap: :clap:
Mikre figyeltek...

Én a 10E-t sem vettem észre...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Jency

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4302 Dátum: 2009.06.22 19:54:54 »
mégsem ez az, a szerelősráccal beszéltünk és nem erről van szó, hanem erről a cuccról:
jeladó
Alkatrész száma: 1910002020 Bosch szám: 0237521060


már nem azért, de ez nem a gyújtás elosztó ?
ez gyujtaseloszto, felul oda is van irva.
az elobbi inkabb nez ki vmilyen jeladonak, persze en meg nem mondom hogy fordszam jelado e.  8]
benne van a fodulatszám jeladó, a másik egy induktív jeladó.

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4303 Dátum: 2009.06.25 22:15:59 »
Kérdésem van felétek:
Abban kérnék segítséget hogy az autómat érdemes -e lesötétítenem itthon, házilag.... Nem sok pénzem van rá...
Abban kérném a tanácsotokat, hogy tudtok-e nekem ebben segítséget nyújtani? Akár leírást. Illetve hol lehet hozzá beszerezni az anyagokat?
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4304 Dátum: 2009.06.26 00:15:17 »
Kérdésem van felétek:
Abban kérnék segítséget hogy az autómat érdemes -e lesötétítenem itthon, házilag.... Nem sok pénzem van rá...
Abban kérném a tanácsotokat, hogy tudtok-e nekem ebben segítséget nyújtani? Akár leírást. Illetve hol lehet hozzá beszerezni az anyagokat?

Én ugyan szakemberrel csináltattam, de a minap láttam egy ismerős tesco-ban (tényleg!) vásárolt anyaggal fóliázot Stiftjét, és azt kell mondanom, hogy meglepődtem!
2 éve volt fenn a cucc, és olyan, mint bármelyik neves fóliás cégé. Még ott is, ahol több darabból rakta ki. Csak lestem.

Igaz, a csávó pepecselős fajta. A fóliát 2-3e Ft-ért vette (noname).

B oszloptól hátra mehet akármilyen sötét cucc, de azt nem tudom hogy vizsgán belekötnek-e ha nincs hozzá műbizonylat (pl. fénytörési, egészségi, balesetvédelmi, vagy akármilyen szempontból)