Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5027444 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Egyéb autók
« Válasz #28995 Dátum: 2018.03.27 11:54:26 »
Családban most rendeltek egy új Dacia Dustert(1,6 elég jól felextrázva) 4,2M.-
4-5 hónapot kell rá várni!  :eek: Viszik mint a cukrot...  :flowers:

én használt fiatal benzines dusterben gondolkodom.  jelenleg meg van kattanva a nép a daciára. mellette a dizelbalhé, majdnem egyezik a benzinesek ára a dizelével elég durva
sajnos a használt dusterek valamiért nagyon tartják az árukat amit nem értek.  várok még ezügyben
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #28996 Dátum: 2018.03.27 12:20:16 »
Családban most rendeltek egy új Dacia Dustert(1,6 elég jól felextrázva) 4,2M.-
4-5 hónapot kell rá várni!  :eek: Viszik mint a cukrot...  :flowers:
Ismerősnek van, de ő még 3-ért vette. Marha jól néz ki, de ahogy a Duster törik, nem biztos hogy beleülnék 4 millió feletti áron. Jól néz ki, nem csodálom hogy csak hosszabbodik a várólista.

sajnos a használt dusterek valamiért nagyon tartják az árukat amit nem értek.
Népszerű autó a használtpiacon is. Az új kocsik ára 5 év alatt veszt az értékéből 25%-ot, ami egy 3 milliós kocsinál 2,25 milliós ár 5 évesen. Ez addig igaz amíg átlagmodellről beszélünk. Ha népszerűbb, tehát keresettebb, akkor nem veszít ennyit az értékéből. Ezt a jelenséget láthatod a Dusternél. Ha az inflációt figyelmen kívül hagyod, és az értékvesztést meg a keresettségét egymás mellé rakod, akkor egy nem agyonhajtott 3-5 éves Dustert megvéve simán előfordulhat, hogy összegszerűen tartani fogja az árát pár éven keresztül. Ebben az esetben tehát kizárólag az infláció párszázalékos értéke lesz az ami veszteség lesz.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Egyéb autók
« Válasz #28997 Dátum: 2018.03.27 12:55:21 »
a magyar átlagautó biztonságát így is magasan veri
A 4M-os árkategóriában?  :hmmmm:
Akár használt, akár új.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28998 Dátum: 2018.03.27 14:07:31 »
nesze itt egy ócsó :D
Nem hozok és hozatok be külföldről autót. Nem járok végig az adminisztrációt.
Sőt alapveteőn magyarországi autókat keresek, mert ezek nem extra ritka autók, amiből ne lenne itthon.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #28999 Dátum: 2018.03.27 14:28:18 »
A 4M-os árkategóriában?  :hmmmm:
Akár használt, akár új.
hát, manapság attól kap sok csillagot egy autó, ha van benne tablet...én nem csodálom, hogy a népek zabálják, nekem is szimpatikus.  ezen az árszinten a vezetéstámogatás nemigen értelmezhető, a gyalogosvédelem meg a mai napig egy first world problem...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #29000 Dátum: 2018.03.27 14:32:34 »
Nem hozok és hozatok be külföldről autót. Nem járok végig az adminisztrációt.
Sőt alapveteőn magyarországi autókat keresek, mert ezek nem extra ritka autók, amiből ne lenne itthon.
igazad van, poénnak szántam...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #29001 Dátum: 2018.03.27 14:41:49 »
Nem hozok és hozatok be külföldről autót. Nem járok végig az adminisztrációt.
Sőt alapveteőn magyarországi autókat keresek, mert ezek nem extra ritka autók, amiből ne lenne itthon.
Mindkét kocsim német volt eredetileg. Bürokratát egyszer nem láttam, adminisztrációt se intéztem. Adminisztrációt egyáltalán nem látsz. Kinézed a kocsikat, kimegy egy nepper, felméri, behozza, honosítja. Végén a forgalmit a kezedbe adja és elköszöntök. Egy szerződést aláírsz az elején meg egy forgalmit átadszátveszel a végén. Persze van a neppernek egy díja, de ha leosztod időre, akkor rájössz, hogy alig több mint a te munkaidőd, így bőven megéri.
Külföldön több a jobban karbantartott kocsi, mert ott inkább van rá pénz. A hazai kínálat enyhén szólva kihívásokkal teli aranymosás. Túrod a sarat tonnaszám, hogy találj esetleg egy-egy aranyrögöt. Még itt a klubfórumon is bőven találsz olyan kérdést, hogy hogyan lehet kiszedni a DPF-et, hol olcsóbb az utángyártott alkatrész, a legolcsóbbat hol lehetne féláron beszerezni, ésatöbbi.
Van egy minőséget szem előtt tartó keménymag, de bőven látsz olyat aki a karbantartáson akar spórolni. És sajnos nem ez a hazai átlag, hanem az aki nem is keresi az olcsóbbat, inkább egyáltalán nem költ rá, majd eladja mielőtt végleg letérdel a kocsi.
« Utoljára szerkesztve: 2018.03.27 14:44:21 írta Silent »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #29002 Dátum: 2018.03.27 14:50:19 »
Túrod a sarat tonnaszám, hogy találj esetleg egy-egy aranyrögöt. Még itt a klubfórumon is bőven találsz olyan kérdést, hogy hogyan lehet kiszedni a DPF-et, hol olcsóbb az utángyártott alkatrész, a legolcsóbbat hol lehetne féláron beszerezni, ésatöbbi.
Van egy minőséget szem előtt tartó keménymag, de bőven látsz olyat aki a karbantartáson akar spórolni. És sajnos nem ez a hazai átlag, hanem az aki nem is keresi az olcsóbbat, inkább egyáltalán nem költ rá, majd eladja mielőtt végleg letérdel a kocsi.
Pontosan ezért keresek 3-4 éves 60-70 ezer kilométert futott autót, ott még sokminden nem lehet.
De komolyan lehet, hogy elegem lesz belőle és veszek 0 kilométeres új focust.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #29003 Dátum: 2018.03.27 15:10:59 »
Én azon ragadtam le, hogy a 2003-ban bevezetett Accordok milyen bődületesen drágák (2.0-2.4 benzin). 1.5 milliónál kezdődik az áruk, aztán hirtelen ugrás, inkább 2 misi (még a t25-ösök is olcsóbbak).
Most lehet itt jönni hogy ilyen olyan megbízható meg minden, de az alkatrészek is drágák hozzá, és ne mondja senki nekem hogy egy 15 éves kocsiban csak olajat kell cserélni, gumizni meg tankolni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Egyéb autók
« Válasz #29004 Dátum: 2018.03.27 15:54:32 »
...
... egy nem agyonhajtott 3-5 éves Dustert megvéve simán előfordulhat, hogy összegszerűen tartani fogja az árát pár éven keresztül. ...

~15 éve valakitől hallottam, hogy "az autót 3 évesen kell megvenni és 6 évesen kell eladni"
Persze újszerű autóban sosem gondolkodtam, ezért nem gondoltam át ennek realitását.... de a Dusteres példa mintha alátámasztaná némileg... nem tudom, hogy a többi márkánál ez manapság mennyire igaz, de elgondkodtató... :hmmmm:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Egyéb autók
« Válasz #29005 Dátum: 2018.03.27 16:17:41 »
Mondjuk megkérdezném, hogy hányan olvasták el a töréstesztjét mielőtt megvették. Csillivilli, meg olcsó, csak ne ütközz vele.

Nem elég az emblémában szereplő betűket összeolvasni? :D :yes: ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Egyéb autók
« Válasz #29006 Dátum: 2018.03.27 16:26:21 »
Nem elég az emblémában szereplő betűket összeolvasni? :D :yes: ::)

Mire gondolsz?
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Egyéb autók
« Válasz #29007 Dátum: 2018.03.27 16:37:27 »
Én azon ragadtam le, hogy a 2003-ban bevezetett Accordok milyen bődületesen drágák (2.0-2.4 benzin). 1.5 milliónál kezdődik az áruk, aztán hirtelen ugrás, inkább 2 misi (még a t25-ösök is olcsóbbak).
Most lehet itt jönni hogy ilyen olyan megbízható meg minden, de az alkatrészek is drágák hozzá, és ne mondja senki nekem hogy egy 15 éves kocsiban csak olajat kell cserélni, gumizni meg tankolni.

A fiatalabbakban is kell, fékbetét meg tárcsa, hűtőfolyadék+fékfolyadék, szilentek, izzók, led fényforrások, ablaktörlő,... időszakos, elhasználódás, v. kopásfüggő cseréjével számolni. ::) ;)
« Utoljára szerkesztve: 2018.03.27 16:54:22 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Egyéb autók
« Válasz #29008 Dátum: 2018.03.27 16:46:14 »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #29009 Dátum: 2018.03.27 18:06:29 »
Pontosan ezért keresek 3-4 éves 60-70 ezer kilométert futott autót, ott még sokminden nem lehet.
De komolyan lehet, hogy elegem lesz belőle és veszek 0 kilométeres új focust.
A legtöbb 3-4 éves eladó hazai kocsi flotta autó és nem ennyi a futása. Vagyis van olyan amit visszatekernek ennyire.

Én azon ragadtam le, hogy a 2003-ban bevezetett Accordok milyen bődületesen drágák (2.0-2.4 benzin). 1.5 milliónál kezdődik az áruk, aztán hirtelen ugrás, inkább 2 misi (még a t25-ösök is olcsóbbak).
Most lehet itt jönni hogy ilyen olyan megbízható meg minden, de az alkatrészek is drágák hozzá, és ne mondja senki nekem hogy egy 15 éves kocsiban csak olajat kell cserélni, gumizni meg tankolni.
Még nem néztem, de mindig úgy írják le a cikkek mintha az Avensis feletti kategória lenne.