Szerző Téma: Yaris szerviz költségei  (Megtekintve 415688 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Yaris szerviz költségei
« Válasz #645 Dátum: 2008.01.01 12:54:43 »
Garantált lesz a siker!
Max 1 perc alatt leszárítja a párát. A klíma nem csak azért van, hogy nyáron hûset csináljunk, remekül páramentesít is, mivel szárítja a levegõt.
Arról nem is beszélve, hogy téli idõszakban is ajánlott heti rendszerességgel bekapcsolni, mert különben egyrészt bebüdösödik, másrészt a rendszerben lévõ hûtõközeg kenõanyagként is funkcionál, és érdemes átmozgatni.
 :kacsint:

nIKI7777

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Yaris szerviz költségei
« Válasz #646 Dátum: 2008.01.01 13:11:54 »
köszi Misi mostmár egy kicsit megnyugtattél, holnap lesz a fõpróba.  :kacag:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Yaris szerviz költségei
« Válasz #647 Dátum: 2008.01.01 21:28:31 »
Idézetet írta: "nIKI7777"
kÖSZI A VÁLASZOKAT, akkor egyszerûen nem tudom meg fejteni hogy mitõl párásodik ennyire a kocsi. mert a guminak tényleg nincs semmi baja, teljesen jó állapotban van. de nagyon durva, amikor minusz 5 fokban le kell húzni az ablakot, hogy lemenjen a pára. esetleg ha van valakinek tippje, vagy találkozott már ilyen problémával, az irjon nekem, hogy mit kéne ezzel csinálnom.köszi

Esetleg még egy tipp: ha havas cipõvel ülsz a kocsiba, óhatatlanul sok víz a szönyegben marad. Érdemes lehet betenni alá újságpapírt, hogy beszívja a nedvességet.
Gabe 254.

nIKI7777

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Yaris szerviz költségei
« Válasz #648 Dátum: 2008.01.08 19:06:33 »
Sziasztok!

Nem volt valakinek olyan esete, hogy ABS jelzõ lámpa világított, ( Indulásnál behúzva hagytam a kéziféket, és ekkor gyulladt ki)majd egy kis pihenés után már nem világított , hanem mint máskor elaludt. szerintetek akkor most jó az ABS, vagy nem?

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
Yaris szerviz költségei
« Válasz #649 Dátum: 2008.01.08 20:59:12 »
Idézetet írta: "nIKI7777"
Sziasztok!

Nem volt valakinek olyan esete, hogy ABS jelzõ lámpa világított, ( Indulásnál behúzva hagytam a kéziféket, és ekkor gyulladt ki)majd egy kis pihenés után már nem világított , hanem mint máskor elaludt. szerintetek akkor most jó az ABS, vagy nem?


Szia!

Ha nem villog sokáig indításnál, és nem világít állandóan akkor biztosan semmi baja.
Ráadásul ilyen rossz idõben egy perc alatt kiderül.

Nappal keress egy kihalt nedves útszakaszt, kezeket a kormányra és padlóig a féket.....
Ha a lábad alat pumpáló érzést érzel, és a erõs kattogást hallasz akkor mûködik.

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
Yaris szerviz költségei
« Válasz #650 Dátum: 2008.01.08 21:06:34 »
Idézetet írta: "nIKI7777"
kÖSZI A VÁLASZOKAT, akkor egyszerûen nem tudom meg fejteni hogy mitõl párásodik ennyire a kocsi. mert a guminak tényleg nincs semmi baja, teljesen jó állapotban van. de nagyon durva, amikor minusz 5 fokban le kell húzni az ablakot, hogy lemenjen a pára. esetleg ha van valakinek tippje, vagy találkozott már ilyen problémával, az irjon nekem, hogy mit kéne ezzel csinálnom.köszi


Én is szenvedtem a párásodással rendesen, nekem az alábbi oldotta meg:

Ha rendszeresen le vannak tisztítva belülrõl az ablakok az segít (clin+papírtörlõ), téli idõszakban csak a szélvédõre állítsd (rádió melletti 2 légbeömlõt lezárod, az oldalsókat pedig az oldalablakra állítod) a levegõt, amikor indulsz a kocsival, akkor tedd maxra a fûtést, és 2 esre a ventit. Kicsit hideg lesz pár percig (mert míg hideg a motor addig hideg jön majd az arcodba), de megakadályozza azt, hogy "belehelld" az autót.
Ugyanis a pára a hideg autóban az emberi lélegzet hatására csapódik ki a szélvédõre.
Ha nagyon párás, akkor használhatsz klímát is, de ahogy megfigyeltem, képes a pára belülrõl ráfagyni az ablakokra. Arra meg csak a meleg, vagy a tisztítás jó.

Mostanában nekem is kintáll a kocsi, ez a megoldás vált be legjobban.

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Yaris szerviz költségei
« Válasz #651 Dátum: 2008.02.18 14:56:07 »
Srácok, vki szánjon már meg és mondja meg hogy hány liter olaj kell a váltóba. Sejtem, hogy két dobozzal kell megvennem. :(  
Tudom hogy soxor le lett már írva, de nem találom. Azt, hogy castrol tafx, azt már tudom, de mennyi...
Jön a 120e km-es szervíz.

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
Yaris szerviz költségei
« Válasz #652 Dátum: 2008.02.18 21:29:38 »
Idézetet írta: "ratman"
Srácok, vki szánjon már meg és mondja meg hogy hány liter olaj kell a váltóba. Sejtem, hogy két dobozzal kell megvennem. :(  
Tudom hogy soxor le lett már írva, de nem találom. Azt, hogy castrol tafx, azt már tudom, de mennyi...
Jön a 120e km-es szervíz.


1.9L kellett bele. (sperr berakásánál cserélték). Tehát elég a 2x1L TAF-X

Én itt szoktam egyébként megnézni, mibe bennyi folyadék kell:


http://195.82.66.170/castrol/oilguide/index.php?id=1

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Yaris szerviz költségei
« Válasz #653 Dátum: 2008.02.19 10:46:07 »
Thx. A sakurába viszem a gépet, majd beírom, végül is mennyibe fájt a történet.

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Yaris szerviz költségei
« Válasz #654 Dátum: 2008.02.28 14:03:11 »
4+2 kiló olaj, 2 szíj, 4 gyertya, 3 szûrõ, 2.5 munkaóra egy alapos futómû vizsgálattal, egy pecsét a szervízkönybe, 60 ropi. :sir:

leszilaci

  • Vendég
Yaris szerviz költségei
« Válasz #655 Dátum: 2008.02.28 16:05:06 »
Idézetet írta: "ratman"
4+2 kiló olaj, 2 szíj, 4 gyertya, 3 szûrõ, 2.5 munkaóra egy alapos futómû vizsgálattal, egy pecsét a szervízkönybe, 60 ropi. :sir:

felébõl meg lehetett volna csinálni...

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Yaris szerviz költségei
« Válasz #656 Dátum: 2008.03.02 13:37:28 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "ratman"
4+2 kiló olaj, 2 szíj, 4 gyertya, 3 szûrõ, 2.5 munkaóra egy alapos futómû vizsgálattal, egy pecsét a szervízkönybe, 60 ropi. :sir:

felébõl meg lehetett volna csinálni...


Anyagáron valahol 24e körül, össz. cirka 35+ lett volna, ha nem márkaszervízben csinálják, hanem Pista a szomszéd utcából, de akkor parázhatsz hogy visszahúzta-e az össz. csavart.. Nem mintha a márkaszervíz annyira megbízható lenne, de azért 1 fokkal talán mégis jobban.
Nekem megér +20at az a pecsét, fõleg mivel a 120e-s szervíz erõsen számít, hogy benne legyen. Elõbb-utóbb eladó lesz a gép és rendben szeretném majd átadni.

leszilaci

  • Vendég
Yaris szerviz költségei
« Válasz #657 Dátum: 2008.03.02 19:03:45 »
Idézetet írta: "ratman"

Anyagáron valahol 24e körül, össz. cirka 35+ lett volna, ha nem márkaszervízben csinálják, hanem Pista a szomszéd utcából, de akkor parázhatsz hogy visszahúzta-e az össz. csavart.. Nem mintha a márkaszervíz annyira megbízható lenne, de azért 1 fokkal talán mégis jobban.
Nekem megér +20at az a pecsét, fõleg mivel a 120e-s szervíz erõsen számít, hogy benne legyen. Elõbb-utóbb eladó lesz a gép és rendben szeretném majd átadni.

lehet,h pista, a szomszéd utcában lelkiismeretesebben dolgozik, mint némelyek márkaszervizben. már csak azért is,m pistát "megtalálod", ha elrontott vmit. amíg gipsz jakab szervizvezetõ letagadhatja ugyanúgy a hibáját(mint a maszek), és csengethetsz a "garanciális"-rosszul elvégzett munkából eredõ javításért is...mint ahogyan azt velem meg akarták tenni...
20-ért nagyon drága volt az a pecsét...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Yaris szerviz költségei
« Válasz #658 Dátum: 2008.03.02 20:21:48 »
A kérdés már csak az, hogy a garanciális (munkával kapcsolatos) gondjaidat hol tudod jobban érvényesíteni?

leszilaci

  • Vendég
Yaris szerviz költségei
« Válasz #659 Dátum: 2008.03.02 20:44:33 »
Idézetet írta: "Misi"
A kérdés már csak az, hogy a garanciális (munkával kapcsolatos) gondjaidat hol tudod jobban érvényesíteni?

ott, ahol elismerik, bevállalják,h "azt a csavart valóban nem húztam meg rendesen és azért lazult ki".
és itt mindegy,h egy országos (világ) hálózatot felölelõ cégrõl, vagy egy maszekról beszélünk.
ha tagad,akkor más a helyzet, és jön a tortúra: jelentgetés, asztalcsapkodás és egyéb utálatos-nemszeretem lépések :szemforgat:

szerk.:
nem a márkaszervizek ellen akarok beszélni-uszítani senkit sem :nana:
abból is van jó és kevésbé jó.
mindenesetre kényelmes megoldás(nem kell utánajárnod, megvenned külön semmit, minden egy helyen, mindenféle iso és egyéb PR-szövegû minõsítésnek megfelelnek), csak  kicsit drága.
szebben kifejezve: nem költséghatékony megoldás.